En Büyük Çiçek

En Büyük Çiçek En Büyük Çiçekler - Bu makaledeki notlar: dünyanın en büyük çiçeği en büyük..

Dünyanın En Büyük Çiçeği

Kayıtlara göre dünyanın en büyük çiçeği olarak bilinen ve çok nadir bulunan Rafflesia’nın ömrü sadece 2 hafta.
Dünyada sadece Endonezya’nın Sumatra ve Borneo Adaları ve Güney Tayland’daki Khao Sok Milli Parkı’nda görülen Rafflesia, bir hafta içinde çiçek açıp ikinci haftada da ölüyor. Genişliği 1 metreye kadar büyüyebilen Rafflesia’nın ağırlığı ise 11 kilograma kadar ulaşabiliyor.
Tohumu olmayan çiçek, ağaçların kökleri üzerinde parazit olarak yeterli ısı ve suyu bulunca oluşuyor. Bu yüzden çiçeğin görülmesi oldukça zor.

Khao Sok yağmur ormanında çiçeği göstermek için her gün turistlere rehberlik yapan Cammon Noo, şu bilgileri verdi:
“Bu bölgede Rafflesia yılda sadece Ocak sonundan Şubat ortasına kadar görülebiliyor. Ve her yıl farklı yerlerde ortaya çıkıyor.
Onları turistlere gösterebilmek için bütün dağı dolaşıyorum ve nerelerde olduklarını not alıyorum. Bugün görebildiğimiz çiçeğin yerinde bir hafta sonra ne yazık ki sadece yaprak çürükleri kalıyor. Daha sonra Rafflesia’yı görmek için ormanın başka yerlerini dolaşmak gerekiyor.”

Dünyanın En Büyük Eli

Dünyanın en büyük eline sahip.
Kemiği ve Deriyi inanılmaz boyutlarda büyüten bir hastalık.

baş parmak :26cm
orta parmak :30cm
serçe parmak :15cm

elinin ağırlığı 10kg geliyormuş

Dünyanın En Büyük Yaprağı!


İngiltere’de bulunan Gunnera Manicata bitkisinin yapraklarının genişliği 3.3 metreyi geçti. ..
İngiltere’de bulunan Gunnera Manicata bitkisinin yapraklarının genişliği 3.3 metreyi geçti.

Anavatanı Brezilya olan ve Dorset’teki tropikal bahçede yetişen bitkinin yaprakları, görenleri hayrete düşürüyor.

Genellikle 2.5 metre olan yaprak genişliğinin bu yıl 1 metre daha fazla olması yaz mevsiminin yağışlı geçmesine bağlandı.

Dünya Nın En Büyük Çiçeği

Dünyanın en büyük çiçeği Rafflesia, açtı Endonezya’nın Sumatra ve Borneo Adaları ve Güney Tayland’da görülen Rafflesia, bir hafta içinde çiçek açıp ikinci haftada da ölüyor Genişliği bir metreye kadar büyüyebilen çiçeğin ağırlığı 11 kilograma ulaşabiliyor Tohumu olmayan bu çiçek, ağaçların kökleri üzerinde parazit olarak yeterli ısı ve suyu bulunca oluşuyor

Dünyanın En Büyük Çiçeği Raflessia

Dünyanın En Büyük Çiçeği Raflessia
Dünyanın En Büyük Çiçeği – Raflessia – Raflessia hangi mevsim çiçek açar

Kayıtlara göre dünyanın en büyük çiçeği olarak bilinen ve çok nadir bulunan Rafflesia, tohumu olmayan ve ağaçların kökleri üzerinde parazit olarak yeterli ısı ve suyu bulunca oluşan bir çiçektir, ömrü ise sadece 2 hafta. Bu yüzden çiçeğin görülmesi oldukça zor.

Khao Sok yağmur ormanında çiçeği göstermek için her gün turistlere rehberlik yapan Cammon Noo, şu bilgileri verdi: ‘Bu bölgede Rafflesia yılda sadece Ocak sonundan Şubat ortasına kadar görülebiliyor.Ve her yıl farklı yerlerde ortaya çıkıyor.

Onları turistlere gösterebilmek için bütün dağı dolaşıyorum ve nerelerde olduklarını not alıyorum. Bugün görebildiğimiz çiçeğin yerinde bir hafta sonra ne yazık ki sadece yaprak çürükleri kalıyor. Daha sonra Rafflesia’yı görmek için ormanın başka yerlerini dolaşmak gerekiyor.
Sponsorlu Bağlantılar

En Büyük Çiçek İçin Yorum Yap