En Büyük Su Yılanı

En Büyük Su Yılanı Büyük Yılanlar - Bu makaledeki notlar: deniz yılan balığı en büyük su..

Yakalanan En Büyük Deniz Canlıları


deniz canlıları – yakalanmış en büyük balıklar – en büyük deniz canlıları


Yakalanan en büyük kedi balığı – Tayland
Bir kutup ayısı büyüklüğünde olan bu kedi balığı yaklaşık 2.7 metre uzunluğunda. Balığı yakalayan köylüler bu dev balığı canlı tutmak için her ne kadar ellerinden geleni yapsalar da, ölen balık yine köylüler tarafından afiyetle yenildi. Bilim adamları bu balığın 1981 yılından beri yakalanan en büyük kedi balığı olduğu ve neslinin tükenmek üzere olduğunu belirtti.

Yakalanan en büyük vatoz – Tayland
Tatlı suda yaşayan bu vatoz tam 256 kilogram ağırlığında. Thai gölünde yakalanan bu balığı botun içine alabilmek bir grup balıkçı tam iki saat çalıştı. Bu dev balık tatlı suda yaşayan en büyük balık ilan edildi.

Yakalanan en büyük som balığı – Kaliforniya
Kaliforniya’daki bir tatlı su gölünde yakalanan bu som balığı 1.25 metre boyunda ve yaklaşık 45 kilogram. Normal bir som balığı ise yaklaşık 10-15 kilo arasında değişiyor. Bu som balığı, alabalıklar üzerine araştırma yapan bir grup biyolog tarafından yakalandı.

Yakalanan en büyük yılan balığı – Rhode adası; New York
Bir grup balıkçı normal seyrinde avlanırken, 15 kilogram ağırlığında ve 1,5 metre uzunluğunda bir yılanbalığı ile karşılaştı. Bu balığın çapı ise tam 30 santimetre!


Yakalanan en büyük köpek balığı – Akdeniz
Köepkbalıkları normalde makara ya da ağla yakalanırlar. Yakalanan bu zararsız köpebalığı aynı zamanda köpekbalığı ailesinin en büyük üyelerinden ama gerçekten de en zararsızı. Çünkü sadece denizde yaşayan küçük mikroorganizmalarla besleniyor. Yaklaşık 7 metre uzunlığunda olan bu balık normalde en fazla 6 metreye kadar büyüyebiliyor.

Yakalanan en büyük yengeç – Kuzey Pasifik Okyanusu
Yengeçler garip hayvanlar olmalarına rağmen en fazla tabağınızı dolduracak büyüklükte olabilirler. Ama yalanan bu dev yengeç 15 kilo ağırlığında ve neredeyse iki metre uzunluğunda. Bu yengece aynı zamanda ‘Kral Yengeç ‘ de deniyor.

Yakalanan en büyük kılıçbalığı – Hawaii
Efsanevi mavi Pasifik kılıçbalığı 1984 yılında yakalandı ve yaklaşık 850 kilo ağırlığındaydı. Yaklaşık 5 metre uzunluğundaki bu balık, Hawaii’de yakalanan en büyük balıktı. Balıkçılar bu dev balığı balıkçı botuna çekmek içim tam iki saat 20 dakika boyunca uğraştılar.

Sponsorlu Bağlantılar

En Büyük Su Yılanı İçin Yorum Yap