En Garip Hastalıklar

En Garip Hastalıklar Fil Hastalığı - Bu makaledeki notlar: garip hastalıklar en garip hastalıklar fil..

Garip Hastalıklar!!

BU KIZIN ELLERİ VE AYAKLARI AĞAÇ KÖKÜ OLARAK BÜYÜYOR…

BU ÇOCUĞUN YÜZÜNDE HER GÜN TÜY BÜYÜYOR…

BU GENETİK OLAN BİR HASTALIKTIR ÇOCUKLAR ERKEN YAŞTA YAŞLI GÖZÜKÜYOR…

BACAKLARI DEV GİBİ OLAN KADIN…


İLK ÖNCE ÇİN DE ÇIKAN VE YAYILAN HASTALIK(FİL HASTALIĞI)):(

BU RESİM HAKKINDA BİR ŞEY BİLİNMEMEKTE:(….

BU RESİM HAKKINDA BİR ŞEY BİLİNMEMEKTE:(….

BABA-KIZ HASTALIKLARI NEDENİYLE DIŞARI ÇIKAMIYORLAR VÜCUTLARI IŞIN GÖRÜNCE KORKUNÇ BİR HAL ALIYOR.:(

Henüz minik bir kızken dilinin yarısını yedi.
AÇLIK DUYDUSUNU HİSSETMEYEN 14 YAŞINDAKİ KIZ PARMAKLARINIDA YEDİ DOKTAR TARAFINDAN DİŞLERİ SÖKÜLDÜ:uzgun::agla:

karnı gün geçteikçe büyüyen kadın.:agla::agla::agla::agla::agla:

suya alerjisi olan cienk kelfesin(çeynk kalf)’ın vücudu su ile temas edince değişik bir hal alıyor.

EmEğE sAyGı…

Hastalık Ne Hale Getirdi

Fransa, 52 yaşındaki emekli öğretmen Chantal Sebire’nin dramını konuşuyor.

Çok nadir görülen “esthesioneuroblastoma” (ENB) isimli hastalığa yakalanan Sebire, cumhurbaşkanı Sarkozy ile görüşerek ötanazi yapmasına izin verilmesini istedi.

“Bir hayvan bile benim yaşadıklarımı yaşamamalı” diye konuşan Chantal, 2000 yılında hastalık sebebiyle tat ve koku alma duyusunu kaybetmiş. Tümör daha sonra yüzüne yayılarak gözlerine kadar ulaşmış.

Geçtiğimiz ekim ayında görme yetisini de kaybeden Sebire’nin 3 çocuğu bulunuyor. Ötanazi Fransa’da da çoğu Avrupa ülkesinde olduğu gibi yasal değil.

ENB hastalığına geçtiğimiz 20 sene içinde, dünya çapında sadece 200 kişide rastlanmış. Şimdi Sarkozy’nin emekli öğretmen için bir istisna yapıp yapmayacağı tartışılıyor..

Gerçekten ibret verici. 🙁

Allah Kimséyé Böylé Hastalık Vérmésin 🙁

ALLAH’ım BüTüN HaSTaLaRa aCiL ŞiFaLaR VéRSiN 🙁

En Garip 5 Hastalık

En garip hastalıklar

1)Polyglandular (birçok beze ait) Addison hastalığı

Hastalık türü: Hormonsal hastalık

Garip çünkü: Duygusal çöküntüden dolayı bir anda ölüme neden olabilir.

Tedavisi: Yok, ama ilaçla idare edilebilir hale gelir.

Şubat 2008’de medya İngiltere’de Polyglandular Addison hastalığına sahip altı kişiden biri olan Prestwich’ten 10 yaşındaki Jennifer Lloyd’un hikayesini yayınladı. Addison hastalığı bir hormonsal hastalık olup adını hastalığı 1855’te ilk açıklayan Dr. Thomas Addison’dan almıştır. Polyglandular Addison hastalığında, hastalıktan etkilenen insanın stres karşısında adrenalin üretmesini engellemektedir. Adrenalin savaş veya kaç hormonu olup, vücudu aksiyona hazırlar. Adrenalin olmayınca, vücut strese karşı koyamaz ve kendini kapatır. Jennifer gibi hastalar yakın ilgi ve steriodal medikaller normal hayatı yaşamasını sağlamaktadır. ‘Köpeği yürüyüşe çıkarmak gibi çok basit bir şey bile endişe yaratabilir’ demişti Jenifer’in annesi BBC’ye. Jennifer’in durumunda film izlemek, spor yapmak, dans etmek onu heyecanlandırabileceği için katı bir gözlem gerektirmektedir.

2)Refleks Sempatik sinir beslenme yetersizliği

Hastalık türü: Sinir bozukluğu

Garip çünkü: Sanki ateşte yanıyormuş gibi bir acı veriyor

Tedavi: Karışık, hastalık bazen yok oluyor ama genelde tedavi semptomları azaltıyor.

Uyanık olduğunuz her dakika her gün bacağınızda yakıcı bir ağrı hissedin. Kolunuz ateşteymiş gibi hissedin, sanki ateşi ellemişsiniz gibi kolunuzun kabardığını ve terlediğinizi düşünün. Bu saydıklarım Refleks Sempatik sinir beslenme yetersizliğinin sadece birkaç semptomu. Hastalığın, kan dolaşımını ve derinin görünüşünü düzenleyen sempatik sinir sisteminin normal olmayan zincir etkisinden kaynaklandığı düşünülmektedir. Bazılarında bu rahatsızlık kendiliğinden yok olsa da, çoğunda acıları azaltabilmek için uzun bir ilaç tedavisi gerekmektedir. Hatta bazı hastalar için acı o kadar dayanılmaz hale gelir ki, çok pahalı terapiler uygulanır. Bu terapiler ketamine coma’nın altında vücudun acı bağlantılarını kesmektedir. 2003’te Dr. Robert Schwartzman, 14 yaşındaki Lindsay Wurtenberg’a Ketamin koma terapisi uyguladı ve başarılı oldular. Dr. Schwartzman Lindsay’in durumu için ‘daha kötü bir acı düşünemiyorum’ dedi. Muhtemelen çok haklı da.

3)Trimethylaminuria

Hastalık türü: Metabolik bozulma

Garip çünkü: Hastaların çürürmüş balık gibi kokmasına neden oluyor

Tedavi: Yok, limitli tedavi seçeneği

Trimethylaminuria aynı zamanda kötü kokan balık sendromu olarak da bilinir. Metabolik bozulmanın, trimethylamine’nin (TMA) vücutta oluşmasına izin vermek yerine, onu parçalamasıdır. Böylece TMA nefesten, terden, idrardan çıkmaktadır, ve çürümüş balık gibi kokmaktadır.

Bu insanlar için çok fazla duş almak, parfüm sürmek işe yaramamaktadır, koku kalır hatta tüm odayı da kokutabilir. Bu durum hem sosyal hem psikolojik olarak yıkıcıdır. İnsanlar bu durumun komik olduğunu düşünürler, ama hastalığı olan kişi için hiç de komik değildir. ‘Bu sendrom kişinin kişisel ve sosyal hayatından iş ve kariyer hayatına kadar her şeyi etkileyebilir.’ :Robert L. Smith (Imperial College School of Medicine – London’da moleküler bilimci)

Bu hastalık için bir tedavi yoktur. Hastalar TMA’ya dönüşebilecek yiyecekleri yemekten kaçınabilirler. Bu yiyecekler: Yumurta, baklagiller, amino asit içeren etler ve balıklardır.

4)Morgellons hastalığı

Hastalık türü: Deri bozukluğu

Garip çünkü: Hastalığın gerçekten olup olmadığı hala tartışılıyor

Tedavi: Bilinmiyor

Bazı zamanlar öyle şeyler okursunuz ki gerçek olup olmadığını söyleyemezsiniz. Morgellons rahatsızlığı bunlardan biri, hayal gücünü genişleten bir bozukluk. Bunun nedeni bilinmemektedir. Medikal örgütlerin elinde yetersiz bilgi bulunmaktadır. Bu hastalığı taşıdığını söyleyen kişilerin bu semptomlara sebep olan ortak bir nedeni veya ortak risk faktörü bulunamamıştır. Uzmanların neden şaşkına döndüğü bellidir, çünkü semptomları çok korkunçtur. Morgellons Araştırma merkezi, hastalığın bazı garip semptomları: Deride acıyla beraber yaralanmaların olması, derinin altında böcek yürüyormuş gibi deride hareketlenmelerin olması ,kaşıntı veya ısırıklar ve kas ağrısı olarak tanımlamıştı.

Bu hastalığı yaşayanlar şüphelenenlere sonuna kadar karşı çıkmaktalar. Former Oakland A’nın top atıcısı Billy Koch bu hastalığa sahip olduğunu iddia etTi ve beyzbolu bıraktı. Bir röportajda şunları söyledi: ‘‘Bunun mantıklı bir açıklaması yok, ben bunları görmüyorum. Ben bunların oluşunu izliyorum, biz akıllı insanlarız .’’

5)Harlequin ichthyosis

Hastalık türü: Genetik deri hastalığı

Garip çünkü: Yeni doğan bebeklerin derisinde elmas şeklinde sertleşme olması

Tedavi: Yok

Harlequin ichthyosis, ichthyosislerin en acımasız şekli, yeni doğanları etkileyen doğuştan deri bozukluğu. Bu rahatsızlığa sahip olan bebekler sert ve kalın deriyle doğarlar ve derilerinde elmasa benzeyen şekiller bulunmaktadır. Bu şekiller birbirinden yarıklarla ayrılmaktadır. Vücudun hepsi bu şekilde etkilenmiş olabilir. Bu durum dış dünya ile vücut arasındaki koruyucu bariyeri bozmaktadır. Bebekler su kaybını, vücudun ısısını ve böceklerle savaşı kontrol etmekte zorlanmaktadır. Bu hastalıkla doğanların çoğu, doğumdan kısa bir süre sonra ölmektedir. Kurtulanların dış görüntüleri çok kötü olmaktadır, çok azı ergenliğe kadar yaşamıştır. 2005’te , gerçek aileler belgeselinde, bu durumda olan ikizleri konu almıştı. Bu kızlar her gün derinin nemlendirilmesi ve ölü derinin alınması için hastaneye gidiyorlar. Bazen bu işlemler saatler alıyordu. Profesör John Harper, bu hastalığa sahip insanların yaşama uyum sağlayamadıklarını söylemişti.

Kurbanlar

İnsanlar genelde günlük hayatın dışına çıkan şeyleri garipserler ve görmek isterler, kim onları suçlayabilir ki. Ama bazılarına garip gelen diğerine gelmeyebilir. Her hastalığın, ne kadar garip olduğunun önemi yok, bir kurbanı vardır.

Böyle Hastalık Gördünüz Mü

:kork::alala:

Sponsorlu Bağlantılar

En Garip Hastalıklar İçin Yorum Yap