En İyi Fotoğraflar İçin Samsung Galaxy K Zoom İncelemesi

Üst Seviye Kameraya Sahip Akıllı Telefon

Samsung Galaxy K Zoom akıllı telefon özellikle fotoğraf çekme meraklıları için geliştirilmiş bir modeli. Galaxy K Zoom akıllı telefonda kompakt bir kamera bulunmakta. Bu modeldeki kamera üst seviye fotoğraf makinelerinde bulunmakta. Yani Samsung fotoğraf makinesiyle akıllı telefonu birleştirdi ve ortaya Galaxy K Zoom modelini çıkardı. Ama Samsung bunu ilk defa yapmıyor. Saha önce Galaxy S4 Zoom modelinde de benzer teknolojiyi görmüştük. Öyle ki Galaxy K Zoom modeli çıkmadan önce isminin Galaxy S5 Zoom olacağı iddaaları bile ortaya atıldı.

Galaxy K Zoom

Galaxy K Zoom

Samsung, Galaxy K Zoom modeline üst seviye bir kamera eklerken teknik özelliklerini düşürmemesi sevindirici bir durum. Aksi taktirde mükemmel kamerasına gölge düşürmüş olurdu. 10X yakınlaştırma özelliği bulunan kamerası Galaxy K Zoom’un kalınlığını çok fazla etkilememiş. Özellikle Galaxy S4 Zoom’a göre kıyasladığımızda bu durum daha net ortaya çıkıyor.

Galaxy K Zoom Donanım Özellikleri

Galaxy K Zoom akıllı telefonun arka bölümünde üst seviye çözünürlüğe sahip 20.7 megapiksel bir kamera bulunmakta. Ön tarafta ise 2 megapiksellik bir kamera bulunmakta. Bu akıllı telefon ile en kaliteli fotoğrafları çekmek demek aynı zamanda hafızanında büyük olması demektir. Galaxy K Zoom’da depolama alanı ise 8 GB olarak belirlenmiş. Ayrıca microSD kart ile 64 GB’a kadar artırma imkanınız var. Ama 8 GB’lık alan çekeceğiniz fotoğralar için yeterli gelmeyebilir. Dolayısıyla büyük ihtimalle microSD kart kullanmak zorunda kalacaksınız.

Galaxy K Zoom

Galaxy K Zoom

Galaxy K Zoom’un ekranı ise 4.8 inç ebatında ve 1280 x 720 piksel çözünürlüğünde. Ekran teknolojisi ise Super AMOLED ekran. Galaxy K Zoom, Android 4.4.2 KitKat işletim sistemine sahip. Bu model işlemci yönünden oldukça güçlü. 4 çekirdekli 1.7 GHz hızında Exynos işlemci var. Grafik işlemcisi ise Mali-T624. Galaxy K Zoom’un belleği ise yani RAM’i 2 GB. 137 x 70 x 16.6 mm boyutundaki bu modelin ağırlığı da 200 gram. Burada ağırlık oldukça fazla. Yani sizi belli bir süre sonra rahatsız edecek türden.

Galaxy K Zoom

Galaxy K Zoom

 

Çift hat desteği olmayan Galaxy K Zoom’da wi-fi, NFC teknolojisi, GPS, 4G, HDMI girişi, Bluetooth ve FM radyo bulunmakta. 2430 mAh bataryası ile 14 saatlik bir konuşma süresi gerçekleştiriyor. Müzik çalma süresi ise 4 saatten fazla. Avrupa’da ölçülen SAR değeri kafada 0.40 W/kg iken vücutta 0.37 W/kg. Bütün bu özelliklere sahip Galaxy K Zoom akıllı telefonun fiyatı ise şu an için 1.799 TL’dir.

Sponsorlu Bağlantılar

En İyi Fotoğraflar İçin Samsung Galaxy K Zoom İncelemesi İçin Yorum Yap