En İyi Siyaset Kitapları

En İyi Siyaset Kitapları En Cok Satan Siyasi Kitaplar - Bu makaledeki notlar: siyasi kitaplar en iyi siyaset kitapları..

Aktüel Siyaset : Ençok Satan Kitaplar


Erdoğan Operasyonu
Yazar :Ömer Lütfi Mete/ Prof. Dr. Mahir Kaynak Yayınevi :Timaş Yayınları
Sayfa :224 SayfaEbat :13.5×19.5
Kitap Hakkında

Ömer Lütfi Mete ve Prof. Dr. Mahir Kaynak’tan çarpıcı bir çalışma daha…
Küresel Sermaye’nin İktidar Savaşı ERDOĞAN OPERASYONU çıktı.
“Bugün iki düşman gibi görünen ABD ve Rusya perde arkasında yeni bir denge politikası kurmak için anlaştılar. Türkiye’nin bu yeni düzende hangi safta yer alacağını konuşmamız lazım. Çünkü bu yeni süreç, Türkiye’de büyük dönüşümlere sebep olacak.”
“Yeni süreçte Erdoğan ve ekibi taye edilecek fakat yine bu partideki bir grup isim iktidara gelecektir. Yeni lider orduyla kavga etmeyen, eşinin başı açık ama başörtüsünü serbest bırakacak, Kürt değil ama Kürtlerle çatışmayan biri olacak…”
“Gül ve Erdoğan arasındaki ayrılık, Türkiye’nin stratejik müttefikinin hangi güç olacağı konusundaki görüş farklılığından kaynaklanıyor. Meselâ Gül, İngiltere ile ittifak kurmak isterken, Erdoğan ABD’yi tercih ediyor olabilir. İngiltere Kraliçesi’nin ziyaretini böyle değerlendirmek gerekir.”
“Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanı seçilmesiyle, aslında başbakan olmasının önüne geçmek istediler. Şimdi süreç tersinden işliyor. Bu kez iktidara, Gül’ün uyguladığı politikaları takip edecek bir isim geçebilir…”

Umudun Cesareti
Yazar :Barack Obama Yayınevi :Pegasus Yayınları
Sayfa :384 SayfaEbat :13.5×19.5
Kitap Hakkında

“Barack Obama kendisi hakkında akıcı bir şekilde ve dahice yazan ender politikacılardan biridir… O, politik düşüncelerini herkes için anlaşılır bir şekilde temellendirmiştir. Bu düşüncelerini açıklarken mantıklıdır ve aşırıya kaçmaktan kaçınmıştır. Bu da Umudun Cesareti kitabını kutuplaşmış ve giderek kutuplaşan çağımızda sıradışı yapmaktadır.”

—Michiko Kakutani, New York Times

“O modern politikaya giren en iyi yazarlardan bir tanesidir.”

—Jonathan Alter, Newsweek

“Obama’nın iyi ve kötü hakkındaki düşünceleri politika tartışmalarıyla birlikte işlemekteki hüneri Amerika’nın Politika tarihinde az bulunur bir şeydir. Mendebur ve keyifsiz çağımızda sorunlara insancıl çözümler bulmak ve bunu umut sözcüğüyle anlatmak konusunda oldukça yeteneklidir.”

—Michael Kazin Washington Post

“Umudun Cesareti, ülkenin potansiyeli ve senatörlüğün temel değerlerine dayanan politik biyografisini gösterirken aynı zamanda zamanımızın büyük sorunlarını nasıl ele alacağının mutlu sonunu okura ve seçmene sunuyor.”

—Mike Dorning, Chicago Tribune

“Çok az politikacı politik bağlamda “umut”u tartışır. Tartışanların çoğu da bu konuya yaklaşım açısından samimi değildir. Obama bu sözcüğü ele alırken ona yepyeni ve capcanlı bir anlam yüklemiştir.”

Komünizm Düşüncesi Özet – Tarık Ali Kitapları – Tarık Ali Kitap Tanıtım

Kitap Özet

Düello”, “Karayip Korsanları” ve “Sokak Savaşı Yılları” adlı siyaset kitapları, ayrıca “Ayna Korkusu”, “Nar Ağacının Gölgesi” ve “Palermo’da Bir Sultan” adlı romanlarıyla bilinen, ’68’lerin ünlü militanı Tarık Ali’nin, bugünden geriye bakarak komünizmin siyasi ve düşünsel tarihini ele aldığı, geleceğe umutla bakışının temellerini ortaya koyduğu kitabı.

Kitap Önyüzü

Kitap Künyesi

Komünizm Düşüncesi – Tarık Ali

Agora Kitaplığı
» İnceleme
» Siyaset
Fiyatı : 9,00 TL
Mart 2011,
ISBN: 9786051031088

Sponsorlu Bağlantılar

En İyi Siyaset Kitapları İçin Yorum Yap