En Küçük Anne

En Küçük Anne Dünyanın En Küçük Annesi Kaç Yaşında - Bu makaledeki notlar: Dünyanın en kücük annesi en küçük..

Dünyanın En Küçük Annesi (16 Yaş Üstü)


5 Yaşında Anne Oldu

Resmi büyütmek için tıklayın Bundan Tam 68 Yıl Önce Küçük Kız Lina’nın Göğüsleri Çıkmaya, Karnı Şişmeye Başladı. Küçük Kızın Annesi Kıznın Karnında Tümör Olduğu Şüphesiyle Hastaneye Götürdü. İnsanı Hayrete Düşüren Durum İse Orada Ortaya Çıktı.

Bundan tam 68 yıl önce küçük kız Lina’nın göğüsleri çıkmaya, karnı şişmeye başladı. Küçük kızın annesi kıznın karnında tümör olduğu şüphesiyle hastaneye götürdü. İnsanı hayrete düşüren durum ise orada ortaya çıktı.

İnternette insanı hayrete düşüren olay yeniden tartışılmaya başlandı. 1939’da Peru’nun And Dağları’nın eteğinde yaşayan fakir bir ailenin kızı olan Lina Medina, daha 5 yaşında doğum yaparak “dünyanın en küçük annesi” oldu, hem de bilim dünyasını hayrete düşürdü. Şimdilerde üzerinden 68 yıl geçen olayın dasyası yeniden açıldı. D oğumu yaptıran doktor Gerardo Lozada’nın tuttuğu dosya yeniden inceleniyor.

Minik kızın annesi, çocuğunun karnının böyle şişmesi üzerine endişelenerek hastaneye götürdü. Yapılan muayenede ise küçük kızın karnında tümör değil, 7.5 aylık bir bebek olduğu anlaşıldı.

DÜNYANIN EN KÜÇÜK ANNESİ OLDU

Daha kendi çocukkken 14 Mayıs 1939’da 2 kilo 700 gram ağırlığında bir erkek çocuk dünyaya getiren küçük kız Lina, gerçek bebeğiyle değil ‘bez bebekle’ oynamaya devam etti. Bebeğe ise doğumu yaptıran doktorun adı olan Gerardo verildi.

BUNUN ADI MUCİZE

Olayla ilgili olatak hemen soruşturma başlatıldı ve minik kızın babası gözaltına alındı. Ancak delil yetersizliğinden serbest kaldı. Öz annesini 10 yaşına kadar ablası zanneden Gerardo, 40 yaşında ilik kanserinden öldü. Lina ise 38 yaşında evlenip bir kez daha anne oldu. Bundan 68 yıl önce yaşanan olayın dosyası şimdi internette tartışılıyor. Çoğu insan hem olaya hem de fotoğrafa inanmasa da doktarın görüşü, “5 yaş öncesi ergenlik çok nadir rastlanan bir durum, bu durumun hamilelikle sonuçlanması ve sağlıklı doğum ise tam anlamıyla bir mucize.”

Dünyanın En Küçük Annesi Üçüncü Bebeğini Bekliyor …

Dünyanın En Küçük Annesi Üçüncü Bebeğini Bekliyor …

Dünyanın en küçük annesi, hayatını tehlikeye attığına dair yapılan tüm uyarılara rağmen üçüncü kez hamile. 71 santimlik boyu olan Stacey Herald’a hamile kalmasının onu öldürebileceği söylendi ancak o, yarı boyuna gelen iki bebeğini de doğurmuş olmaktan çok memnun. 35 yaşındaki kadın osteogenesis imperfecta hastası. Yani gelişimini tamamlayamamış. Tekerlekli sandalye kullanan Bayan Herald ve 1.75 boyundaki eşi Will, önümüzdeki dört hafta içerisinde gerçekleşmesi beklenen doğumu dört gözle bekliyor.

10 Yaşında Anne Oldu!


Meksika’da 10 yaşındaki bir kız çocuğu doğum yaptı…
New York Times’ın haberine göre Meksika’nın Puebla kentindeki bir hastaneye kaldırılan 10 yaşındaki kız çocuğunun, 31 haftalık hamile olduğu ortaya çıktı.
Doğum sancıları artan çocuk hastanede sezeryanla bebeğini dünyaya getirdi.
Prematüre olarak doğan erkek çocuk, küveze alındı. 10 yaşındaki annenin, her gün hastaneye giderek bebeğini emzirdiği açıklandı.
10 yaşındaki küçük anneni kimliği belirtilmezken, çocuğun babasının kim olduğu hakkında da bilgi verilmedi.

Temel Reisin Annesi Ve Babasi —>

Dünyanın En Küçük Kızı!

Hintli Jyoti Amge, 15 yaşında olmasına rağmen 61 santimetrelik boyuyla “dünyanın en küçük kızı” olarak kayıtlara geçti.

Hindistan Rekorlar Kitabı’na giren Jyoti Amge, normal boyutlarda dünyaya gelmesine rağmen daha sonra çok az gelişti.

Bir cücelik türü olan ‘akondroplazi’den muzdarip olan Amge, şu anda 15 yaşında olmasına rağmen yalnızca 61 cm boyunda ve 5 kg ağırlığında…

Derslerinde bir hayli başarılı olan Amge, ileride bir Hoolywood yıldızı olmak istiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

En Küçük Anne İçin Yorum Yap