En Son Nokia

En Son Nokia Nokia Enyeni Mödeli - Bu makaledeki notlar: nokianın en son modeli en son..

İşte Nokıa'nın En Son En Yeni Modeli 5 Mega-pixel

Samsung, Nokia’yı Tahtından İndirdi


Finlandiyalı cep telefonu devi Nokia kan kaybetmeye devam ediyor. Şubat ayı içinde telefon üretimi yaptığı 3 fabrikadan toplam 4000 klşiyi işten çıkarma kararı alan, arka arkaya rekor zararlar açıklayan Nokia, tüm bu olumsuz gelişmelere rağmen cep telefonu pazarındaki liderliğini 14 yıldır koruyordu.

iSuppli adlı piyasa araştırma şirketinin son açıkladığı raporda Samsung 2012 yılının ilk çeyreğinde 93 milyon adet cep telefonu satarken, Nokia’nın satışları 83 milyonda kaldı. Geçen sene aynı dönemde Nokia 114 milyon telefon satışı gerçekleştirmişti. Açıklanan bu rapor sonrası cep telefon pazarının yeni lideri Samsung oldu.

Akıllı telefonda lider Apple
Akıllı telefon pazarının öncü markası Apple, 2012 yılının ilk çeyreğinde 35 milyon adet telefon yani iPhone satışı gerçekleştirerek pazardaki liderliğini sürdürdü. Bir önceki dönemde Apple 37 milyon telefon satışı gerçekleştirmişti.
Akıllı telefon pazarında Apple’ın hemen arkasında yer alan Samsung, rakibini geçebilmek için gün sayıyor diyebiliriz. 3 Mayıs’ta en iddialı modeli Galaxy S3’ü tanıtmaya hazırlanan Samsung, yeni modelinin beklediği ilgiyi görmesi halinde Apple’ı da tahtından indirebilir. Samsung, 2012 yılının ilk çeyreğinde 32 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştirdi.

Satışlar düşüyor
Raporda dikkat çeken diğer bir nokta ise tüm cep telefonu üreticilerinin satışlarındaki düşüşler oldu. 2012 yılının ilk çeyreğinde iddialı yeni telefon modellerinin piyasaya sürülmemiş olması ve global ekonomik durgunluk bu düşüşün başlıca nedenleri arasında.

Blackberry’de düşüş sürüyor
Dokunmatik ekranlı akıllı telefonların piyasaya çıkması ile büyük darbe alan Blackberry üreticisi Kanadalı RIM, pazar payındaki kaybı 2012’in ilk çeyreğinde de sürdürdü. Bir önceki çeyrek döneme göre satışları %21 gerileyen şirket için gelecek günler pek parlak görünmüyor.

teknokulis

Sponsorlu Bağlantılar

En Son Nokia İçin Yorum Yap