Erkeğin Aldattığını Nasıl Anlarsın

Erkeğin Aldattığını Nasıl Anlarsın Bir Erkeğin Aldattığını Nasıl Anlarız - Bu makaledeki notlar: erkeğin aldattığı nasıl anlaşılır erkeğin aldattığını..

Erkeğin Aldattığı Nasıl Anlaşılır?

Erkeğin aldattığı nasıl anlaşılır?

Bir erkeğin aldattığını anlamak çok zor değil aslında. Sadece bazı ipuçlarını değerlendirmek, erkeğin tavırlarını gözlemlemek yeterli!

Eşinizin ya da sevgilinizin sizi aldatıp aldatmadığını mı merak ediyorsanız? Sadakatsizlik nasıl başlar, ihanet nasıl anlaşılır? Bahsedeceğimiz davranış değişikliklerinin hepsi değilse bile bazılarının mevcut olup olmadığını gözlemlemelisiniz.

Kendine daha çok bakar

Aldatan erkeği anlamanın en bildik yolu, onu gözlemleyip kendine eskisinden daha çok bakıp bakmadığını anlamaktır. Çünkü erkekler kadınlara göre dışarıdan nasıl görüneceklerini kestirmek, ince hesaplar yapmak konusunda daha başarısızdırlar.

Erkekler aldattığında dikkatsizdirler… Kendilerine daha fazla bakmaya başlar, yeni kıyafetler alır, sık banyo yapar, yeni parfümler alır, rejim ya da egzersize başlar, akşam eve beklenmedik saatlerde gelip, işte sürekli bir toplantı hali yaşadıklarını ifade ederler… Dolayısıyla birlikte olduğunuz erkeğe bir de bu açıdan bakmakta yarar var.

Cep telefonunu sakınır

Günlük hayatımızın vazgeçilmez unsuru haline gelen cep telefonları, aldatma sinyallerini de almak için işe yarıyor. Şöyle ki, aldatan erkek, daha önce sakınmadığı telefonunu sizden kaçırmak için can atar. Sizin yanınızda konuşmamak için elinden geleni yapar. Olur da telefon sizin elinize düşer ve mesajlara bakarsınız diye zamanını mesajlarını silerek geçirir. Ama bu arada aldattığı kişinin adı mutlaka bir erkek adı olarak ya da “… hanım” olarak kayıtlıdır telefonunda. Bu sayede bir iş arkadaşı ya da resmi olarak görüştüğü bir kişi imajı vermeye çalışır erkek.

Çocuklarına daha az ilgi gösterir

Evlilik içinde bir aldatma söz konusuysa, erkek, eviyle ve çocuklarıyla daha az ilgilenmeye başlar. Ailece geçirilen hafta sonları ona sıkıcı gelmeye başlar. Aklı sürekli birlikte olduğu diğer kadında olduğundan, bedenen eşi ve çocuklarıyla birlikte olsa da ruhen orada olmayı başaramaz. Sonuçta birlikte geçirilen zamanı tatsız hale gelir.

Kredi kartı ekstresini saklar

Kredi kartı ödemelerinin ekstresi aldatan erkeği anlamak için en uygun yoldur. Ama biliyorsunuz, artık kredi kartı ekstreleri e-mail yoluyla iletilebiliyor. Eşiniz o zamana kadar eve zarfla postalanan kredi kartı ekstresi için online ekstre talimati verdiyse, hareketlerini takip etmekte yarar vardır.

İsteksiz ve hızlı sevişir

Yatak odası, aldatan erkeğin kendini ele verdiği yegane yerdir aslında. Düşünsenize, tüm bahanelerden ne kadar uzaktadır oradayken… Sevişmeye ne kadar gönüllü olduğu, sevişirken ne kadar şehvetli davrandığı, sizin için ipucudur.

Eşiniz sizi aldatıyorsa, sizinle sevişme konusunda eskisi kadar istekli davranmayacaktır elbette. Seks stilinde bir değişiklik olduğunu, bazen seksi daha çabuk bitirmeye çalıştığını fark edebilirsiniz. Ama yine de kendini ele vermemek adına, sizinle olan ilişkisini normalmiş gibi sürdürebilmek için ruhsuz sevişmelerden de geri kalmayacaktır. Sizin için en belirleyici tavır, sevişmeden hemen sonra size ne kadar yakın olduğudur. Gerçekten içten öpüşler, sarılmalar var mı, bunu gözlemlemelisiniz. Aklı ve kalbi bir başkasında olan erkek, size karşı ne kadar içten olabilir ki!

Panik atak yaşar

Uzman Psikolog Yıldız Burkovik, eşlerini aldatan erkeklerin genellikle panik atağa maruz kaldıklarını söylüyor. İki veya üç ya da birkaç kişiyi birden idare etmeyi başardıkça haz duyan ve kendini güçlü hisseden erkeğin, yasak bir ilişkiden başlangıçta tatlı bir heyecan duyacağını, ama zamanla bu duygunun sıkıntıya dönüşeceğini ve kaygı haline geleceğini söylüyor. “Kimi zaman nefesler tutulur; sık ya da tutuk alınan nefesler düzeni bozar ve iç sıkıntısı derin düşünceyle birlikte karşılaşınca hatalı nefeslerle birlikte panik atak kendisini göstermeye başlar” diyor Burkovik. Dolayısıyla her şey normalken panik atak rahatsızlığı yaşamaya başlayan sevgilinizin ya da eşinizin durumunu daha yakından gözlemlemeye çalışın.

Hiperaktif erkekler

Evlilik ve Aile Terapisti İlkim Öz, aldatan erkeklerle ilgili farklı bir bakış açısı getiriyor. “Davranış ve kişilik bozukluğu olan erkekler aldatır. Hiperaktif erkekler, tek eşli olamazlar. Kompleksli erkekler, kendilerini ispat için sürekli aldatırlar.’’ Bu seçeneği de göz önünde bulundurarak, gerçeği anlamaya çalışıp bir yol ayrımına girmeniz belki de en doğrusu olacaktır!

Erkeğin Aldattığı Nasıl Anlaşılır?

Bir kadın erkeğin aldattığını nasıl anlar

Erkekler uzun süreli ilişkilerde ‘Evliliğe karşıyız’ diyorlar ama o ilişkiden ayrılır ayrılmaz da ilk buldukları kızla hatta bakire kızla evleniveriyorlar…

‘Kadınları Anlama Kılavuzu’nun üç tatlı kadın karakterini oynayan Ayça Işıldar gerçek hayatta da evli, Süheda Çil boşanmış, Didem Balçın da henüz bekar. Program vesilesiyle buluştuğumuz birbirinden farklı bu üç kadınla ‘Kadınları Anlama Kılavuzu’ndan yola çıkarak kadın erkek ilişkilerini ve en çok da erkekleri konuştuk. ‘Kadınlar en çok ne ister’ diye sorduğumda üçünün yanıtı da birbirinden çok farklıydı. Boşanmış olan ‘para’, evli olan ‘biraz anlaşılmak’ derken bekar olanı da ‘aşk ve mutluluk isterim’ diye yanıtladı sorumu. Dört kadın bir araya gelip mutluluğun formülünü, erkeklerin ne istediğini ve aldatan erkeği nasıl anlayabileceğimizi konuştuk.

– Biri evli, diğeri dul iki kadın evlenmek isteyen Özge… Özge karakterine ne tavsiye edersiniz?

Ayça Işıldar: Rolümden yola çıkarsak aslında evlilik çok da özendirici değil. Kiminle evlendiğiniz çok önemli. Kural bu. 5 yıllık evliyim ve kimi zaman Serap’ın çektiği sıkıntıları ben de yaşıyorum. Evlendiğin kişinin duyarlılık derecesi seninkiyle örtüşüyorsa evlilik de iyi gidebilir.

– Evlilik aşkı öldürür dersek yanılmayız değil mi?

Ayça Işıldar: Aşkı öldürdüğü yanları vardır. Evlenecek insanlara bence bir kurs verilmeli. Herkes birbirine ‘evlenin’ diyor ama kimse bana evliliğin bu kadar zor olduğunu söylememişti. Çok sinirlenmiştim çevreme. Bazı konularda kandırıldığımı hissediyorum.

Süheda Çil: Dünyanın en şeker adamıyla evlilik yapmıştım ama iyi arkadaş, kötü koca. Artık evlenmeyeceğim. Belki 50’li yaşlarımda… ‘Her şey bitti’ dedikten sonra hayatın keyifli yanlarını paylaşacak bir kahve arkadaşına ihtiyacım olacak. Evlenmek karşı tarafın da size ihtiyaç duyduğunu düşündüğünüz anda birbirinizin yolunda el ele yürüyebilmektir. Ne birbirinizin üzerine hayat kurma çabasıyla ne de birbirinizden faydalanma çabasıyla sadece birlikte olmak istediğimiz için. Bu ülkede çocuk da doğurmayacağım.

Didem Balçın: Evlilik yaşamadığım için bir şey söyleyemeyeceğim. Hayat ne gösterirse onu da yaşarım, bilmiyorum.

KADINLAR NE İSTER?

– Programın adı ‘Kadınları Anlama Kılavuzu’ kadınları anlamak mümkün mü, gerçekten kadınlar ne ister?

Süheda Çil: Para.

Ayça Işıldar: Biraz anlaşılmak.

Didem Balçın: Aşık ve mutlu olmak. Üçümüz de ne kadar farklı düşünüyoruz değil mi? Kimimiz para kimimiz aşk diyor…

Süheda Çil: Ama paralı adamın kadını mutlu edecek dümenleri muhakkak vardır ve o kadın, o adamla mutlu olur. İki gönül bir olunca samanlık seyran falan olmuyor. Evliliğiniz kötü gitse bile parasal rahatlığınız varsa o duyguyu ayağa kaldırabilirsiniz.

Didem Balçın: Aşk yoksa nasıl olacak?

Sühada Çil: Aşk olur. Aşk o kadar zor değil, o kadar basit bir şey ki bana göre.

Didem Balçın: Olur mu öyle şey?

Ayça Işıldar: Aşk bitti mi o romantik yemekler, o para, aşkı geri getirmez ki. Aşk gitti mi gider ama sevgi kalır. Parayla aşkı bağdaştıramıyorum.

Didem Balçın: Ben paranın çözemeyeceği şeyler olduğunu düşünüyorum.

– En çok kadınlar mı birbirini anlar?

Didem Balçın: Bir erkek arkadaşınızla da rahat konuşabilirsiniz.

Süheda Çil: Kadınlar birbirini hiç anlamaz ki!

Ayça Işıldar: Kadınlar birbirini anlayabilir ama evli kadınlar evlinin, çocuklu kadınlar da çocuklunun halinden anlar. Bekar kadın evlinin halinden zor anlar. Bekar arkadaşınla da vakit geçiriyorsun ama dertlerin farklılaşıyor. Onun dertleri sana dert gibi gelmeyebilir senin de ona.

Didem Balçın: Herkes kendi yaşadığına göre akıl verebilir. İnsanın en çok kendine akıl vermesi zor. Bir başkasına gayet güzel yol gösterebilir.

– Peki, erkekler kadından ne ister? Aslında onlar en çok ‘Gölge etme başka ihsan istemem’ der ya…

Ayça Işıldar: Bunu itiraf ediyorum; kadın gerçekten bir süre sonra dırdırcı olmaya doğru gidiyor. Kendimi bazen söylenirken buluyorum.

– Mecbur kalıyorsun çünkü karşında ne seni dinleyen ne de konuşmak isteyen biri var…

Ayça Işıldar: Sen konuşunca dırdırcı oluyorsun.
Didem Balçın: Biz çetrefilli düşünüyoruz. Erkekler somut düşünüyor. Kadınlarla ilişkimizde aynıyız. Derin ve ince düşünüyoruz.

Ayça Işıldar: Erkekler saatlerce konuşmadan, ellerinde oltayla mutlu olabiliyor ama kadınlar konuşarak sağaltabiliyorlar kendilerini. Ben elimde bir oltayla saatlerce denize bakarak mutlu olamam.

Süheda Çil: Mesela o balıkla geldiğinde ‘Canım dünyanın en güzel balığını tutmuşsun’ dersen iyidir. Erkekler hükümdar gibi hissettirilmeyi istiyor. Bunu ona hissettiren kadın zaten mutlu kadındır. Bana göre mutluluğun formülü bu; erkeğe ‘Ağamsın, paşamsın’ de ama kendi bildiğin yoldan yürü.
Ayça Işıldar: Bir adım geri dur…

– Bence geride duruyormuş gibi yapmalı…

Didem Balçın: Ona kendini iyi hissettirerek taktik mi uygulayacağız?
Süheda Çil: Taktik değil bu. Kendi alanında mutlu olacağın bir durum yaratıyorsun. Artık nasıl oynamam gerektiğini biliyorum. Ağamsın paşamsın derken o da bana prenses muamelesi yapacağı için böyle demekte bir sakınca görmüyorum.

– ‘Ağamsın, paşamsın’ diyeceksin, hem anne hem sevgili hem seksi olacaksın… Bu kadarı da fazla değil mi?

Ayça Işıldar: Bu durumu adaletsiz buluyorum ama düzen böyle işliyor. Süheda’nın formüllerini kullanırsak mutlu oluruz ama yine bütün bunları bilip bu şekilde davranmaya itilmek iyi değil. Nedense öncelikle düşünmemiz gereken onların ihtiyaçları oluyor.

Didem Balçın: Bu da bir tercih.

Süheda Çil: Kadınlar da cilveli olsun canım, ne var bunda? Çok zor değil ki. Biraz akıl yürüterek halledilecek bir şey. Erkekler çok basit varlıklar. Erkeklere çetrefilli cümleler kurarak bir sonuç alınmaz ki. Onları öyle kabul etmeli.

ERKEKLERİ EĞİTEMEYİZ

– Erkekleri eğitsek olmaz mı?

Süheda Çil: Erkekleri eğitemeyiz. Benim ömrüm ona yetmez! Yol belli. Ya bu yoldan gideceksiniz veya yalnızlığı da cebinize koyarak büyük kadın olacaksınız. Siz hiç gördünüz mü hem büyük kadın hem mutlu bir evlilik? Ben hiç görmedim.

Ayça Işıldar: Erkekleri çocukken eğitmek lazım ki kadınların ne çektiğini anlayabilsinler. Bize büyütülmüş olarak geldikleri için artık bu saatten sonra onları eleştirmekten başka bir şey kalmıyor.

Süheda Çil: Etrafımda gördüğüm iş güç sahibi, hayatını oluşturmuş, parası pulu olan bütün kadınlar yalnız. Ve hikayelerinin hepsi çok trajik. 40 yaşındayım, bunu teraziye koyduğum zaman çıkardığım tablo, şimdiye kadar düşündüklerimi yeniden gözden geçirmeme neden oldu.

– Dediğiniz çok doğru, kadınlar belli bir yaştan sonra çok yalnız bırakılıyor ama 60 yaşında bir erkek daha avantajlı, kendinden 30 yaş küçük kızlarla birlikte olabiliyor…

Süheda Çil: O kızların bizden daha akıllı olduklarını düşünüyorum. Bizim şimdi gördüğümüzü onlar çağın gereği daha erken fark ettiler. Hepsi inanın bana akşam başını yastığa koyduğunda sizden benden daha az şey düşünüyor. Biz elektrik, su, kariyer planlaması, 5 yıl sonra ne yapacağım, kedi mi, köpek mi alsam, çok yalnızım, bugün beni aramadı diye düşünüp beğendiğimiz birinin yanında 18’lik görünce darmadağın oluyoruz.

Ayça Işıldar: 20 yaşındaki kızların zeki olduğunu kabul ediyorum ama bu ruhu taşıyan da biziz. Genç yaşta evlenmeyi istemeyip kendi ayakları üzerinde durmayı seçen kadınların hala tutkuları ve hırsları var hayata karşı. Hayatı kendi elleriyle kavrayabilen kadınlara saygı duyuyorum. O zaman tatmin oldukları noktalar bir erkeğin avuçlarında değil.

Didem Balçın: Bu da bir tercih. Sonuçta ben önce işime aşığım. İşimde başarısız olduğumda beni hiçbir şey mutlu edemiyor. Önce işimde mutlu oluyorum, işimdeki başarılarımdan tatmin olup egomu yükseltiyorum sonra hayatımdaki insanın beni mutlu etmesini bekliyorum.

Süheda Çil: Egoları yüksek bir kadını hiçbir adam mutlu etmek için uğraşmaz. Egoyu yükseltmeyi bile kadın kendi başına yaşamak zorunda.

– Genç adam yaşlı kadın durumuna ne dersiniz?

Ayça Işıldar: Hiç eleştirmiyorum, saygı duyuyorum. Her türlü ilişki belli ahlak çerçevesinde her şekilde yaşanabilir. Hayat bir mucize, her şey beklenebilir insanlardan.

Sühada Çil: Genç adam kadını gerçekten yaşlı bir adamın genç bir kızı taşıdığı olgunlukta taşıyorsa, temelde sağlam bir şey varsa ne ala. Ama inanması bana çok zor geliyor.

ERKEKLER DAHA TUTUCU

– Erkekler uzun süreli ilişkilerde ‘Evliliğe karşıyız’ diyorlar ama o ilişkiden ayrılır ayrılmaz da ilk buldukları kızla hatta bakire kızla evleniveriyorlar… Erkeklerin daha tutucu olduğu fikrine katılır mısınız?

Süheda Çil: Erkekler çok daha fazla tutucu. Üzerini örtüp çok güzel cümleler kurabiliyorlar. Sizin dediğiniz gibi çok erkek gördüm. En kendine yeten kadınla gezen adam çat diye o kadını bırakıp bir ‘ev kızıyla’ evlenebiliyor. Çünkü tutuculuk tarafı ağır basıyor ve bir yuva kurmak gerektiğinde öyle birini tercih ediyor. Kadınlar bir adamı eğlenilecek erkek ya da evlenilecek erkek diye görüyor mu? Bunu sadece erkekler yapıyor. Ama onları seviyor muyuz? Seviyoruz. Yapacak bir şey yok.

– Bir kadın erkeğin aldattığını anlayabilir mi sizce?

Süheda Çil: Kırmızı gözlerinden anlar. Buluşmaya kırmızı gözle gelmişse ya içki içmiştir ya duş almıştır. İkisi de kadına çıkar zaten.

Ayça Işıldar: Böyle bir şeyle karşılaşmadım ama hissedersiniz herhalde. Davranışlar değişir. Panik hali, bir heyecan olur. Her şey yolunda gidiyormuş havası yaratmaya çalıştıkça fire vermeye başlar. İki taraflı anlaşılır. Gerçi erkek ‘Beni aldatıyor musun’ diye pat diye soruverir. Kadın zaten sürekli inceleyip ‘Onu niye öyle yaptı, bak böyle yapmazdı’ diyerek bulur.

Süheda Çil: Erkekler cevabını bildikleri soruları sormamak için neler yaparlar neler. Hiçbir erkek pat diye sormaz. Ya kadın ‘Evet’ derse.

– Sen ne düşünüyorsun Didem?

Didem Balçın: Ben şaşkınlık içinde sizi dinliyorum.

SİBEL ATEŞ YENGİN / AKŞAM

Bir Kadın Erkeğin Aldattığını Nasıl Anlar

Bir erkeğin aldatma belirtileri, Erkeğin aldattığı nasıl anlaşılır

Bir erkeğin sizi aldattığını bazı hareketlerinden çıkarmanız mümkün. İşte o belirtiler…

Eşinizin ya da sevgilinizin sizi aldatıp aldatmadığını mı merak ediyorsanız? Sadakatsizlik nasıl başlar, ihanet nasıl anlaşılır? Bahsedeceğimiz davranış değişikliklerinin hepsi değilse bile bazılarının mevcut olup olmadığını gözlemlemelisiniz.


Kendine daha çok bakar

Aldatan erkeği anlamanın en bildik yolu, onu gözlemleyip kendine eskisinden daha çok bakıp bakmadığını anlamaktır. Çünkü erkekler kadınlara göre dışarıdan nasıl görüneceklerini kestirmek, ince hesaplar yapmak konusunda daha başarısızdırlar.

Erkekler aldattığında dikkatsizdirler… Kendilerine daha fazla bakmaya başlar, yeni kıyafetler alır, sık banyo yapar, yeni parfümler alır, rejim ya da egzersize başlar, akşam eve beklenmedik saatlerde gelip, işte sürekli bir toplantı hali yaşadıklarını ifade ederler… Dolayısıyla birlikte olduğunuz erkeğe bir de bu açıdan bakmakta yarar var.


Cep telefonunu sakınır

Günlük hayatımızın vazgeçilmez unsuru haline gelen cep telefonları, aldatma sinyallerini de almak için işe yarıyor. Şöyle ki, aldatan erkek, daha önce sakınmadığı telefonunu sizden kaçırmak için can atar. Sizin yanınızda konuşmamak için elinden geleni yapar. Olur da telefon sizin elinize düşer ve mesajlara bakarsınız diye zamanını mesajlarını silerek geçirir. Ama bu arada aldattığı kişinin adı mutlaka bir erkek adı olarak ya da “… hanım” olarak kayıtlıdır telefonunda. Bu sayede bir iş arkadaşı ya da resmi olarak görüştüğü bir kişi imajı vermeye çalışır erkek.

Çocuklarına daha az ilgi gösterir

Evlilik içinde bir aldatma söz konusuysa, erkek, eviyle ve çocuklarıyla daha az ilgilenmeye başlar. Ailece geçirilen hafta sonları ona sıkıcı gelmeye başlar. Aklı sürekli birlikte olduğu diğer kadında olduğundan, bedenen eşi ve çocuklarıyla birlikte olsa da ruhen orada olmayı başaramaz. Sonuçta birlikte geçirilen zamanı tatsız hale gelir.


Kredi kartı ekstresini saklar

Kredi kartı ödemelerinin ekstresi aldatan erkeği anlamak için en uygun yoldur. Ama biliyorsunuz, artık kredi kartı ekstreleri e-mail yoluyla iletilebiliyor. Eşiniz o zamana kadar eve zarfla postalanan kredi kartı ekstresi için online ekstre talimati verdiyse, hareketlerini takip etmekte yarar vardır.


İsteksiz ve hızlı sevişir

Yatak odası, aldatan erkeğin kendini ele verdiği yegane yerdir aslında. Düşünsenize, tüm bahanelerden ne kadar uzaktadır oradayken… Sevişmeye ne kadar gönüllü olduğu, sevişirken ne kadar şehvetli davrandığı, sizin için ipucudur.

Eşiniz sizi aldatıyorsa, sizinle sevişme konusunda eskisi kadar istekli davranmayacaktır elbette. Seks stilinde bir değişiklik olduğunu, bazen seksi daha çabuk bitirmeye çalıştığını fark edebilirsiniz. Ama yine de kendini ele vermemek adına, sizinle olan ilişkisini normalmiş gibi sürdürebilmek için ruhsuz sevişmelerden de geri kalmayacaktır. Sizin için en belirleyici tavır, sevişmeden hemen sonra size ne kadar yakın olduğudur. Gerçekten içten öpüşler, sarılmalar var mı, bunu gözlemlemelisiniz. Aklı ve kalbi bir başkasında olan erkek, size karşı ne kadar içten olabilir ki!


Panik atak yaşar

Uzman Psikolog Yıldız Burkovik, eşlerini aldatan erkeklerin genellikle panik atağa maruz kaldıklarını söylüyor. İki veya üç ya da birkaç kişiyi birden idare etmeyi başardıkça haz duyan ve kendini güçlü hisseden erkeğin, yasak bir ilişkiden başlangıçta tatlı bir heyecan duyacağını, ama zamanla bu duygunun sıkıntıya dönüşeceğini ve kaygı haline geleceğini söylüyor. “Kimi zaman nefesler tutulur; sık ya da tutuk alınan nefesler düzeni bozar ve iç sıkıntısı derin düşünceyle birlikte karşılaşınca hatalı nefeslerle birlikte panik atak kendisini göstermeye başlar” diyor Burkovik. Dolayısıyla her şey normalken panik atak rahatsızlığı yaşamaya başlayan sevgilinizin ya da eşinizin durumunu daha yakından gözlemlemeye çalışın.

Hiperaktif erkekler

Evlilik ve Aile Terapisti İlkim Öz, aldatan erkeklerle ilgili farklı bir bakış açısı getiriyor. “Davranış ve kişilik bozukluğu olan erkekler aldatır. Hiperaktif erkekler, tek eşli olamazlar. Kompleksli erkekler, kendilerini ispat için sürekli aldatırlar.’’ Bu seçeneği de göz önünde bulundurarak, gerçeği anlamaya çalışıp bir yol ayrımına girmeniz belki de en doğrusu olacaktır!

Bir Erkeğin Aldatma Belirtileri

Hangi Tip Erkekler Aldatır,
erkeklerin aldatması nasıl anlaşılır,
erkeklerin aldatma belirtileri

Hangi Tip Erkekler Aldatmaya Daha Meyillidir

Evrim Psikolojisi dergisinde yayınlanan bir araştırma sesi daha kısık olan erkeklerin daha çok aldattığını kaydetti..

Bir kadını bir erkeğin gözünde çekici kılan pek çok özellik vardır. ancak uzun süreli bir ilişki düşünüyorsanız sesine de dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü Evrim Psikolojisi isimli dergide yayınlanan bir araştırma sesi daha kısık olan erkeklerin daha çok aldattığını kaydetti.

Kadınlar için ise tam tersi geçerli. Daha yüksek sese sahip kadınların aldatma oranı çok daha fazla. Peki neden?

Araştırma kapsamında gönüllülere dijital olarak ayarlanmış kadın ve erkek sesleri dinletildi. Ardından “Bu kişiler aldatır mı yoksa aldatmaz mı?” şeklinde sorular soruldu.

Araştırmanın başındaki isim Jillian O’Connor; “ Cinsel strateji açısından bakılırsa kadınlar ve erkeklerin seslerini aldatma ihtimalleri konusunda ipucu verecek şekilde kullanabildiklerini görüyoruz. Yani ses ne kadar çekiciyse-ki bu genellikle kadınlarda yüksek erkeklerde ise kısık sestir- o kişinin aldatma ihtimali de o kadar artıyor,” dedi.

Araştırma bize eşimizi seçerken ne yönde hareket etmemiz gerektiğini gösteriyor. Ancak sadece sese bakarak o kişinin bizi aldatacağından nasıl bu kadar emin olabiliriz?

Milliyet’teki habere göre, Psikolog Prof. David Feinberg; “ Testesteron seviyesi yüksek olan erkeklerin sesleri daha kısıktır. Kadınlarda ise östrojen seviyesi ne kadar yüksekse sesleri o kadar gür olur. Ve bu hormonların fazla olması kişinin karşı cinse olan ilgisini belirler,” şeklinde konuştu.

Hangi Tip Erkekler Aldatır,

Sponsorlu Bağlantılar

Erkeğin Aldattığını Nasıl Anlarsın İçin Yorum Yap