Erkek Arkadaşını Etkileyen Sözler

Erkek Arkadaşını Etkileyen Sözler Erkekler Ne Zaman Evlenmek İster - Bu makaledeki notlar: erkek ne zaman evlenmek ister erkek..

Evlenmeyi Düşünen Erkeğin Aradığı 10 Özellik

Her kadın rüyalarının erkeğini bulup evlenmek ister ama bu her zaman söylendiği kadar kolay olmaz. O zaman biraz kopya çekin ve erkeklerin ciddi ilişki yaşamak istedikleri bir kadında aradıkları 10 özelliğe göz atın.

1- Kendi hayatınız olmalı: Kendi ayakları üzerinde durabilen ve sosyal hayatını erkek arkadaşlarına göre düzenlemeyen kadınlar, kendilerine güvenen bir imaj çizerler. Bu da erkekleri en az dış güzellik kadar etkiler. Üstelik sadece erkek arkadaşınızla değil, ailenizle, arkadaşlarınızla ya da tek başınıza zaman geçirmeniz, ilişkinizin dengesi açısından da olumlu olacaktır.

2- İlk adımı atan siz olmayın: Bu, üzerinde çok tartışılan ama sonuca varılamamış bir konu. Bu nedenle “kaçan kovalanır” kuralını izlemekte fayda var. Eğer ilk adımı siz atar ve buluşmaları siz ayarlarsanız, sizinle gerçekten mi ilgileniyor yoksa fırsatı mı kaçırmak istemiyor olduğunu asla öğrenemezsiniz.

3- Seksi olun, basit değil: İlişkinin ilk günleri, flörtün en yoğun olduğu zamanlardır ama bu dönemde ne fazla utangaç olmalısınız ne de fazla girişken… Aşırı seksi bir giyim tarzı ya da toplum içinde aşırı yakınlık göstermeler, elbette ki erkeklerin hoşuna gider ama ilişkiyi ciddiye almalarını da riske atar.

4- Seks için bekleyin: Günümüzde hálá seks için evlenmeyi bekleyenler çoğunlukta. Azınlıkta yer alanlardan olsanız bile, ciddi ilişki düşündüğünüz bir erkekle birlikte olmak için fazla acele etmeyin. Çünkü seks sonrası salgıladığınız hormonlar, ilişkinize olduğundan fazla anlam yüklemenize ve yanlış yönlenmenize neden olabilir.

5- Değer verdiğinizi gösterin: Ona değer verdiğinizi göstermek için illa pahalı hediyeler almanıza ya da kendinizi ona adamanıza gerek yok. Günlük işlerinde ona küçük yardımlarda bulunarak da onu düşündüğünüzü gösterebilirsiniz.

6- Onu destekleyin: Arkadaşlarının ya da patronunun önünde egosunu tatmin edecek sözler söylemeniz, her zaman ona destek olduğunuzu hissetmesini sağlayacaktır. Yaptığı esprilere her zaman gülmeniz de aynı etkiyi yaratır.

7- Baskı yapmayın: Gün içinde sürekli onu aramak ya da gelecek planları yapmak isteyebilirsiniz ama kendinizi tutun. Bu tarz davranışlar, birlikte olduğunuz erkeğin kendini kapana kıstırılmış hissetmesine neden olabilir. Her şeyi ona söylemek zorunda değilsiniz, onu kendi haline bırakırsanız zaten planlar yapmaya başlayacaktır. Tabii sizi gerçekten istiyorsa…

8- Taviz vermeyin: Prensiplerinizden ödün vermeyin ve yapılan yanlış davranışlar karşısında sessiz kalmayın. Eğer aldatılmayı asla affetmeyeceğinizi bilirse, kendinize duyduğunuz saygı karşısında onun da size duyduğu saygı artacaktır. Aynı şekilde, evli ya da kız arkadaşı olan erkeklerle ilişkiye girmeyeceğinizi bilmesi de sizin için artı olacaktır.

9- İyi olanı seçeceğinizi bilsin: Her zaman dürüst ve güvenilir olduğunuzu ve hayatınızda da böyle insanlara yer vermek istediğinizi ona hissettirin. Eğer siz gideceğiniz yer hakkında yalan söylemiyorsanız, ondan da aynı davranışı beklemeyi hak ediyorsunuz ama önemli olan onun da böyle düşünmesi.

10- Aşk kadını olun: Evlilik için en önemli bağın aşk olduğunu düşünüyorsanız, bunu onun da bilmesini sağlayın. Onunla para, güven ya da prestij için beraber olmadığınızı bilmesi, size ve ilişkinize olan güvenini artıracaktır.

Evlilik Öncesi Cinsellikten Sonra Erkekler Neden Kaçar?

Evlilik Öncesi Cinsellikten Sonra ERKEKLER NEDEN KAÇAR?
Evlilik Öncesi Cinsellikten Sonra ERKEKLER NEDEN KAÇAR?
25.03.2009 07:49:56

Evlilik Öncesi Cinsellikten Sonra ERKEKLER NEDEN KAÇAR?

Erkekler evlenecekleri bayanı idealize ederler; bayanlar da erkekleri! Karşılıklı duygular daha çok idealize edilen bu hayaller üzerine gelişir. Yerine göre ulvi ve tatlı duygulardır bunlar.
Herkes, kendi hayal dünyasını besleyen bir obje olarak görür karşısındakini.
Bu gerçek üstü duygularla taraflar birbirini arzu ederler. Görmek, sesini duymak ister. Hep onunla olmak, onu yaşamak tutkusu tüm varlıklarını kuşatır.
Bir araya gelişleri de bu hayal dünyasını besleyecek yeni imajlar kazandırır. Sevgi ve aşk, hayaller üzere büyür de büyür. Ta ki, yakın olana dek!

Ne zaman ki, hayallerin ve duyguların körükleyerek kabarttığı arzular, dokunmalara doğru yönelir. İşte o zaman hayal durur ve gerilemeye başlar. Buna bağlı olarak da duygular şiddetini yitirir.
Yüksek duyguların etkisi ile heyecan oldukça yüksekken, artık düşüş başlamıştır.
Dokunmaların artması ve arzuların tatmine ulaşmaya başlaması, o tatlı hayallerin azalışı, güzel duyguların hafiflemesi peşi sıra yavaş yavaş her şey değişir.
Yaşananların hayal kurmaya engel olmasıyla, duyguların beslenememesi sonucu bir iç ezikliği hissedilmeye başlanır.

“Erken cinsellik” bir anlamda, tarafların birbirinin gerçekliğini tam olarak anlamadan, kabullenmeden ve alışamadan yaşamaya başlamaktır.
Bu hal, tarafların birbirlerini yanlış anlamalarına, ters algılamalara ve soğumaya zemin oluşturur.
Cinsellik yaşanmadan önce hayal ve duyguların hep olumluya doğru götürdüğü düşüncelerin yönü de olumsuza kaymaya başlar.
Önüne geçilmesi zor bir süreçtir bu!

Alışmayı ve kabullenmeyi sağlayacak resmi ve töresel şartlar yerine getirilmeden yaşanan cinsellikle arzuların tatmine ulaşması işin rengini değiştirir.
Böylece mutlu olarak kurulabilecek bir evlilik, yaşanan “erken cinsellik” ile çoğu zaman engellenmiş olur.
Evlilik öncesi cinsellikten sonra ayrılmaya en çok istekli olan taraf ise genellikle erkeklerdir.
Çünkü, erken yaşanan cinsellik bir süre sonra erkeğe ilk zamanlardaki gibi heyecan vermez olur. Ve işin cazibesi çok azalır.
Bayanın ciddi adımlar atılması yönündeki istekleri ve sorumluluklar yüklemeye çalışması, “iş”in sıkıcılığını daha da artırır.

Zorlanan erkek, bu işin fazla sürmeyeceğine ve bir şekilde bitmesi gerektiğine inanmaya başlar. Bu onun için çok sıkıcı bir durumdur.
Sıkılan ve zorlanan erkeğin ise artık tek düşüncesi vardır; kafayı sıyırtmadan bu işten sıyrılmak!. Yani “kaçmak!”
Kimin saflığı sayesinde dersiniz?

Sponsorlu Bağlantılar

Erkek Arkadaşını Etkileyen Sözler İçin Yorum Yap