Erkeklerin Kıskanclık Belirtileri

Erkeklerin Kıskanclık Belirtileri Erkekte Kıskançlık Belirtileri - Bu makaledeki notlar: sahiplenen erkek erkeklerin kıskanclık belirtileri erkekte..

Kadınlar, Bu Erkek Tiplerine Dikkat!

Erkeklerdeki sahiplenme duygusu, aileye aşırı bağlılık ve içine kapanıklık, nasıl dış etkenler cildi kurutup çatlatıyorsa, kadını da öyle yıpratıyor. Bir süre sonra benlik duygusunu kaybeden kadın, depresyona giriyor

Nasıl ki dış etkenler cildi kurutup çatlatıyorsa, ikili ilişkilerdeki bazı erkek profilleri de, kadını yıparatabiliyor. Kadını bir anlamda kurutan bazı davranışlar, bir süre sonra ruhsal sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Aldatılma, fiziksel, sözlü veya psikolojik şiddet, aşağılanma, hiç yerine konma, fiziksel görünümündeki eksiklikleri yüzüne vurma gibi davranışlar depresyona sokuyor. Memorial Hastanesi Psikoloji Uzmanı Psikolog Aslıhan Tokgöz Tozlu, kadınlara hayatı zehir eden erkek tiplerini sıraladı:

SAHİPLENME DUYGUSU DEPRESYONU TETİKLİYOR
İkili ilişkilerde ilişkiyi ve kadını yıpratan en önemli unsurlardan biri kıskançlık. Ancak, bunun da ötesinde kadını çok fazla yıpratan ve kıskançlığın da önüne geçebilen durum, sahiplenme duygusu. Evlendikten sonra erkeğin kadına hissettirdiği, ‘Sen benim malımsın’ düşüncesi kontrol mekanizmasını da beraberinde getiriyor. Erkek, kadının kıyafetlerine, davranışlarına karışıyor, arkadaşlarını görmesini istemiyor. Bir süre sonra da çalışmasına karşı çıkıyor. Hatta daha da ileri giderek, ‘benden önceki hayatını bitiriyorsun, benimle yeni bir hayata başlıyorsun’ diyebiliyor. Bu durumda kadın tek başına karar veremeyeceğini düşünmeye başlıyor. ‘Ben seninle varım, çünkü beni ben yapan bütün her şeyi seninle bıraktım’ düşüncesi ile kadın, bir süre sonra yok oluyor.

AİLE BASKISI YIPRATIYOR
“Senin annen benim annem, senin ailen benim ailem” ayrımı, ikili ilişkilerde kadın ve erkek için çok fazla yıpratıcı oluyor. Ama erkekler evlendikten sonra aile kavramını biraz daha ön planda tuttuğu için, kadın bu durumdan çok daha fazla etkileniyor. Erkek, ‘Annem benden önce gelir. Bir şey yapacaksan önce annemden izin alacaksın’ gibi yaptırımlar uygulayabiliyor. Bu durum bir süre sonra kadın için çekilmez bir hâl alabiliyor. Ataerkil ailelerde sıklıkla rastlanan aile sendromunda, kadına ‘bizi olduğumuz gibi her şeyimiz ile kabul edeceksin ve her dediğimizi yapacaksın’ duygusu veriliyor. Böylece duygularını ifade edemeyen kadın, depresyona sürükleniyor.
İÇİNE KAPANIK ERKEK ÇATLATIYOR

Kadınlar için öne çıkan en önemli sorunlardan biri de iletişim bozukluğu. Erkeğin içine kapanık olması, konuşmaması, zamanını bilgisayarın ya da elinde kumanda ile televizyonun karşısında geçirmesi, bir süre sonra kadını eşinden soğutuyor. Paylaşımcı olmamak ilişkiyi yıpratıyor.
DEPRESYONUN BELİRTİLERİ

Eşiyle sorunlar yaşayan kadın, içine kapanma, depresyon, yemek yeme alışkanlıklarında bozukluk, ev içinde eşi ile paylaşamadığı şeyleri ailesi ve arkadaşları ile paylaşma davranışları sergiliyor. Ruhsal olarak çökmeye başlıyor. Kaygı bozuklukları, depresyon, sürekli kötü bir şey olacak duygusu tetiklenebiliyor. Psikolog Aslıhan Tokgöz Tozlu, “bu durumdaki kadının psikolojik destek alması şart. Aksi taktirde içinden çıkalamayacak ruhsal bozukluklara sürüklenebilir” diyor

Erkeklerin En Sevdiği Hitaplar

1)Erkeğim: (Erkeklerin %90’ı bu söze mest olurlar. Bu söz onların vazgeçilmezleridir)

2)Hayatım Ömrüm Dünyam: (2. olarakta bu hitaplar erkeklere güven verir. Sadakatlık hissettirir)

3)Kalbimin Sahibi Hayatımı Adadığım:(Bu tür hitaplar erkeklere güç verir.Her erkek sevdiğini sahiplenir bunun için bu hitaplar tercih edilir.)

4)Yüreklim: (Erkeklerin yapısı itibariyle Güçlü olmak onlar için çok büyük bir gayedir.Eğer sevgilinize bu tür güç hitapları kullanırsanız mutluluk sahibi ederceğinize emin olun.)

5)Birtanem: (Her erkek sevdiğinde tek olmak ister o yüzden bu söz onlara ayrıcalık hissettirir)

6)Vazgeçemediğim Vazgeçilmezim: (Bu hitapta kadınlar gibi erkeklerinde çok sevdiği bir hitap şeklidir.Her erkek kadınının vazgeçilmezi olmayı ister.)

7)Geleceğim: (Ciddi düşünen bir sevgiliniz varsa bu söz onu mest edecektir.)

8)Serserim: (Erkeklerin Bir kısmı bu hitabı çok severken bir kısmıda hoşlanmaz.Bu hitabı seven bir sevgiliniz varsa ona Özgürlük hissettirecektir.)

9)Prensim: (Bu hitapta çok sevilen bir hitaptır.)

10)Sevgilim Sevdiğim Sevdiceğim: (Kadınlar gibi erkeklerde bu hitapta sadakat hisseder.)

Bu hitapların dışında sevilen bir çok hitap var Ancak ilk 10 bunda sıralı..

Erkeklerin hiç hoşlanmadığı hitap şekli ” Canım” dır.Samimiyeti simgelemez.

Sponsorlu Bağlantılar

Erkeklerin Kıskanclık Belirtileri İçin Yorum Yap