Esansiyel Tremor

Esansiyel Tremor Mysoline Esansiyel Tremor - Bu makaledeki notlar: esansiyel tremor tedavisi esansiyel tremor mysoline..

Esansiyel Tremor Ve Rezidüel Şizofreni Yardım!!

öncelikle bu bölümü açan yöneticilere veyardımcı olacak dr lara teşekkür ederim.

ben 40 yaşımda erkek hastayım.21 yaşımda tek bir şizofrenik atak geçirdim. ama tabi bilirsinizki şizofreni kronik bir rahatsızlık en hafif türü bile insanın hayatını alt üst ediyor. 34 yaşımda malulen emekli oldum şizofreni gerekçesi ile.

şimdi ise beni şizofreniden çok esansiyel tremor rahatsız ediyor. şöyle ömrümün ilk yıllarına doğru bakıyorumda sanki bu tremor bende hep vardı ama çok yavaş bir şekilde ilerleyerek son halini aldı. bir çok kez üniversite hastanelerine gittim uzmanlara gittim. dideral ve mysoline verdiler. mysoline baya bir rahatlatıyor titremeyi azaltıyordu ama o da bir hafta kullanımdan sonra sanki etkisini yitiriyor gibiydi. dideral ise sanki hi çetki etmedi. cerrahi yöntemler olduğunuda biliyorum ama bunlarında riskli pahalı ve iyileşmede kesinliğinin belli olmadığını biliyorum.

ayrıca çoğu dr da bunun henüz tedavisinin olmadığını ve ancak bununla yaşamayı kabullenmem gerektiğini söyledi. zaten bir sabır azim abidesi gibiyim ama yinede mutsuz ve rahatsızım bu hastalıklardan dolayı.

şizofrenim üzerinde kendimde bir teorisyen gibi çalıştım iyileşmek için bir sürü yöntemler ürettim ve başarılıda oldum ( bu konuda forumumuzda “bir şizofrenden genel psikolojik notlar” başlığı altında yazım var) ama dediğim gibi bu tremor beni çok rahatsız ediyor. insanlar titrediğimi görmesin diye sosyal ortamlardan kaçınıyorum ve yalnız kalıyorum ve buda beni deprese ediyor.

evet bu konuda son gelişmeler nedir b utremorun çaresi ilacı ne zaman bulunacak ve yeni ilaçlar çıktımı çıkacakmı bu konularda dr larımızın görüş ve yardımlarını bekliyorum.
teşekkürler.

Sponsorlu Bağlantılar

Esansiyel Tremor İçin Yorum Yap