Estetik Ssk Geçerlimi

Estetik Ssk Geçerlimi - Bu makaledeki notlar: estetik ssk geçerlimi ..

Estetik Ameliyatlarda Ssk Bağkur Özel Sigorta Geçerlimi?

Estetik Ameliyatlarda Ssk Bağkur Özel Sigorta Geçerlimi?

Acaba Estetik operasyonları devlet karşılıyormu? bu konumuzda bunu ele aldık.

Hekim ve diş hekimi muayenesi, ayakta tedavide verilecek hizmetler ve ayaktan tedavide sağlanan ortez, protez, iyileştirme araç ve gereç bedelleri için yüzde 0 ile 50 oranı arasında katılım payı alınacak. Katkı payı net asgari ücreti geçmiyor.

Herkes doktorunun istediği önlem ve önerilere uymakla yükümlü olacak. Uyulmaması yüzünden tedavi süresi uzar, malul kalınır veya malulluk derecesi artarsa ek masrafların yüzde 50’si sigortalıdan tahsil edilemiyor.

Tıbbi gereklilik dışında estetik ameliyatlar, Tüp bebek, kaplıca tedavileri sigorta kapsamı dışındadır.

Sosyal güvenlik reformu için düğmeye basıldı. Reformu, “Toplumsal dönüşüm projesi” olarak tanımlayan Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Tuncay Teksöz herkes daha eşit olacak dedi. Genel Sağlık Sigortası, Emeklilik ve Sosyal Güvenlik Kurumu kanun taslaklarını SABAH’a anlatan Teksöz, nüfusun tümünün sigorta kapsamına alınacağını, ayrımcılığa son verileceğini, sağlık ve emeklilik hizmetlerinin vatandaşa götürüleceğini, artık kurumların vatandaşın üstünde değil, onların hizmetinde olacağını vurguladı.

TEK ÇATI KURULUYOR
IMF’yle Stand by imzası için ön koşul olan, IMF Başkanı Rato’nun “Artık Türkiye’nin yeni gündemi sosyal güvenlik olacak” dediği reformda, Genel Sağlık Sigortasının 2005 yılının ilk yarısında, emeklilik düzenlemesi ve Sosyal Yardım uygulamalarının ise 1 Ocak 2006′dan itibaren hayata geçmesi öngörülüyor.

Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur, Genel Sağlık Sigortası, Emeklilik Sigortası ve Primsiz Ödemeler Genel Müdürlükleri “Sosyal Güvenlik Kurumu” (SGK) Başkanlığı’nın çatısında toplanacak. Söz konusu kurumlara ait kimi birimler kapatılırken, kimileri de birleştirilecek. SGK’nın bir Genel Kurulu, Danışma ve Yönetim Kurulları oluşturulacak.

Bankaların şube örgütlenmesine benzer olarak, stratejik kararlar merkezden alınacak ancak vatandaşın kurumla ilgili tüm işlemleri tüm Türkiye’de ilçe bazında yaygınlaştırılacak Sosyal Güvenlik Merkezlerinde yapılacak. Genel Sağlık Sigortası yasa taslağına göre tüm toplum doğuştan sigortalı olacak. 18 yaşından küçükler, bakıma muhtaçlar ve hamilelerin prim ödeme şartı kalkacak. Yoksulluk sınırı altındakilerin ise primini devlet ödeyecek.

Sponsorlu Bağlantılar

Estetik Ssk Geçerlimi İçin Yorum Yap