Firavun Fotoğrafları

Firavun Fotoğrafları Secdeye Eğilen Firavun - Bu makaledeki notlar: firavun resmi firavun fotoğrafları secdeye eğilen..

Firavunun Resmi | Firavun Resimleri

Firavunun Resmi | Firavun Resimleri


Firavinunun Son Anda Secdeye Kapanması Ve Derisinin Hala Çürümemiş Olması
(Kuran-ı Kerim (Yunus Suresi,92) Bugün ise, senden sonrakilere bir ayet (tarihi bir belge, ibret) olman için seni yalnızca bedeninle kurtaracağız (herkese cesedini göstereceğiz)
Bu resim İsrailoğulları’nın başlarındaki zalim Mısır Firavun’u

II. Ramses’in cesedinin resmidir.

Resim, İngiltere – Londra British müzesinde bulunmaktadır.

Süveyş kanalı açılırken denizin kenarında küçük bir tepecikte bulunmuş ve Londra’ya getirilmiştir.

ALLAH (c.c) Resulu Hz. Musa’nın zamanında ilahlık iddasında bulunan Firavun’un ölümünden 3 bin sene geçmesine rağmen ALLAH (c.c), cesedini ibret olması için çürütmemiştir.

Saçlarının bir kısmı halen yerindedir.

Başının bazı azalarının etleri de halen yerlerindedir.

Alın kısmında et kalmamıştır.

Elleri ve ayakları secde eder vaziyettedir.

Firavunun Secde Halindeki Fotoğrafı!!!(bana Pek İnandırıcı Gelmedi,ama Karar Sizin!)

Cesed Kızıldenizin kenarında Cebelein mevkiinde bulunmuş ve onu kızgın kumlar arasından 1881 senesinde çıkaran ingiliz araştırma ekibi tarafından müzeye ***ürülmüştür.
Secde vaziyetinde duran cesedin tüm organları tamdır.Hatta başındaki sararmış sacları ile sakalları da rahatlıkla görülebilir.Cesedin en hayrat verici özelliği is mumyalanmamış olmasıdır.Bilindiği gibi mumyalanmış cesedlerin iç organlarının bazıları çıkarılmış ve ilaçlanmış durumdadır.Fakat bu cesede hiç bir işlem yapılmaış ve kimyevi madde kullanılmamıştır.
Karbon 14 denen yöntemle en az 3000 yıllık olduğu kanıtlanmıştır.

Firavunun secde halindeki fotografı

Firavunun Duası

DUA

Hz Musa ve Firavun halkın huzurunda iddiaya girerler.
Hz Musa “benim Rabbim nil nehri ile Mısır’a hayat verir” der.
Firavun, “Ben istersem o nil nehrini tersine çeviririm” der.
Hz Musa hadi yap deyince, Firavun ondan süre ister. Ertesi gün buluşmak üzere ayrılırlar. Hz Musa emri yerine getirmenin huzuru ile evine gider ve istirahate çekilir. Firavun ise gece uyumaz ve Hz Musa’nın Rabbi’ne Nil’in sahibi olduğu için dua eder ve uyumaz. Ertesi gün bir araya gelirler ve nil nehri Firavun’un dediği gibi ters akmaya başlar. Bunun üzerine Hz Musa;
“Ya Rabbi, Ben senin söylemediğin bir şeyi söylemedim, neden böyle irade buyurdun?” der.
ElCevap;
“Senin söylediğin doğruydu ama sen uyurken O dua etti. Ben herkesin Rabbiyim, herkesin duasına icabet ederim.”
….

Allah o kadar adildir ki, kendisine tapana da tapmayana da duası karşılığına mutlaka yardım eder. Zira o Alemlerin Rabbidir.

Dua insanın kulluğunu bilmesi, aczini ifade etmesidir. Allah kulun bu halini çok sever, ve bu haldeki kulunun isteklerine hemen cevap verir. Elbette insan O’nun yardımı ve nimeti olmadan tek bir nefes bile alamaz.

Firavun 2. Ramses Gerçeği | Dünyanın İbret Alması Gereken Olay |

Bize okullarimizda din derslerinde anlatilan hikayeye gore olay soyledir

Bu resim İsrailoğulları’nın başlarındaki zalim Mısır Firavun’u II. Ramses’in cesedidir ve ceset İngiltere – Londra British müzesinde bulunmaktadır.

Süveyş kanalı açılırken denizin kenarında küçük bir tepecikte bulunmuş ve Londra’ya getirilmiştir.

ALLAH (c.c) Resulu Hz. Musa’nın zamanında ilahlık iddasında bulunan Firavun’un ölümünden 3 bin sene geçmesine rağmen ALLAH (c.c), cesedini ibret olması için çürütmemiştirTipik Misir mezari icinde bir adamin dogal korunmus vucudu ve bazi mezar esyalari. Milattan once 3400

Bilimsel kazilar sonucu bulunan bir cok mezar gibi buda o donemin otantik esyalarini ve bir vucudu iceriyor. Bedenin bu muthis korunmuslugunu col kumlarinin dogal hizli kurutmasi sagliyor.

bu mezar Nil nehri yakininda bulunmustur..

aciklamadada gordugunuz gibi genellikle icindeki bedendense mezar uzerinde duruluyor, ayrica bu bir mumya degil colde kurumus bir insan cesedi (anladigim kadariyla baligin gunes altinda salamura edilmesi gibi bir etki olmus)

bu olaydan benim cikardigim sonuc:
insanlari bir seye inandirmak icin yalan bile soyleyecek kadar alcalan insanlarin ben kendi inanclarindan suphe ederim,, ben bu gune kadar bu fotografin gercektende firavuna ait olduguna inanmistim, inandirilmistim (okullarimizda din kitaplarinda oyle yazar)…

“Göklerin ve yerin Rabbi’nden başkasının bu delilleri indirmediğini iyi biliyorsun. Firavun, seni mahvolmuş biri olarak görüyorum!” Onları yeryüzünden kaldırmak isteyince de onu ve beraberindekileri topluca suda boğduk. (17 İsra Suresi, 102-103)

“Çok geç! Daha önce baş kaldırmış ve bozgunculardan olmuştun. Senden sonraki kuşaklara ibret olman için bugün senin cesedini koruyacağız. Ne var ki insanların çoğunluğu işaretlerimizden habersizdirler.” (10 Yunus Suresi, 91-92)

British Museum’da EA 32751 kod numarasıyla kayıtlı bulunan bu doğal mumyanın Firavun 2. Ramses ya da bir başka Mısır hükümdarı olması ihtimali, bilimsel ve tarihî gerçeklere göre ”sıfır”…

Sözkonusu iddia, cesedin kimliği konusunda daha başka tutarsızlıklar da içeriyor. Bu kişinin 2. Ramses olduğunu ileri sürmek, tarihsel gerçeklerle tam anlamıyla alay etmek demek. Çünkü, Ramses 2’nin mumyalanmış bedeni Mısır’ın Krallar Vadisi’ndeki özel mezarından zaten yıllar önce bilim adamları eliyle çıkarılmıştı ve şu anda da Kahire Müzesi’nde koruma altında bulunuyor.

Bütün bu gerekçelerin ışığında, gerçekliğini araştırdığınız iddianın hiçbir tarihî ya da bilimsel geçerliliği ve tutarlılığı bulunmadığını bilmenizi isterim. Böyle bir iddiayı destekleyecek en küçük bir bulguya sahip olsaydık, bu mumyayı müzemiz galerilerinde şu anki konumunda değil zaten çok daha farklı ve görkemli koşullarda sergilerdik.”

yani Allah cc. diyorki ben onun cesedini muhafaza edicem gelecek nesillere ibret olsun diye.ama bilimsel gerçekler yalan dio

tamamen alıntıdır.anlatılanlar beni çok etkiledi aslında yabancı bi sitede görmüşdüm orda daha çok yazı vardı eğer halledebilirsem eklerim…

Diş Resmi Diş Resimleri

Diş Resmi,Diş Resimleri,sağlıklı Diş foto, Diş fotoğrafları,diş anatomisi,,diş yapısı resimleri

Sponsorlu Bağlantılar

Firavun Fotoğrafları İçin Yorum Yap