Form Musli

Form Musli Eti Form Müsli Ne İşe Yarar - Bu makaledeki notlar: eti form müsli nasıl kullanılır form..

> Selülit

Kilolu veya değil, kadınların yüzde 99’u, 30 yaşına gelinceye kadar selüloit sorunuyla karşılaşıyor. Eğer annenizde selüloit varsa, büyük ihtimalle sıradaki sizsiniz.

Selüloit, derinin alt tabakasında, yağ dokusunun hemen çevresinde oluşan ve derinin üst bölümünde pütür pütür görüntü bırakan bir hastalık. Temel olarak, aslında vücudun diğer yerlerinde bulunan yağlardan bir farkı yok. Pütürlü bir görünüm vermesinin sebebi ise, kişinin derisinin esnekliğine ve kalınlığına bağlı. Kabaetleriniz, yüzünüzden çok daha fazla yağ barındırır ve yağlar deriyi kaslara bağlayan liflerin arasında birikerek bu pütürlü görünümü oluşturur. Diğer bir faktör ise yaştır. Yaşlandıkça derinin esnekliği azaldığı için bu etki daha fazla olur.

Neden kadınlar?
Erkeklerde, deri altındaki bağlayıcı liflerin düzeni daha farklıdır. Kadınlarda deriye tutunan lifler yağ tabakasını dikey keserek, küçük yağ kesecikleri oluşturur. Erkeklerde ise bu yapı yataydır. Ayrıca, hormonların da belirleyici bir rolü vardır. Hormonlar, kadınlarda kalça bölgesindeki yağ hücrelerinin hacmini büyütürken, erkeklerde küçültür. Son olarak, erkeklerin derisi kadınlarınkinden hafifçe daha kalındır, böylece pütür oluşması daha zorlaşır.

Selüloitten nasıl kurtulunur?
Selüloitten korunmanın en etkili yolu beslenmeye, düzenli egzersiz yapmaya özen göstermek. Sitemizde yayınladığımız kalça egzersizi selüloitten kurtulmak için faydalı olacaktır. Beslenme konusunda ise, selüloit uzmanları, bolca taze meyve, sebze ve tahıl içeren, kafeini, asitli ve alkollü içecekleri kesen diyetler öneriyor. Lif (posa) ve karbonhidrat bakımından zengin, az yağ içeren diyetler yapmak çok önemli. Çünkü, vücudumuzun yağdan fakir, posadan zengin gıdaları parçalayıp kullanması, işlenmiş fast-food yiyeceklere oranla çok daha kolay.

Anti-selüloit beslenme planı
Sabah

Bir bardak greyfurt suyu. Greyfurt suyunun yağ parçalama özelliği vardır. Sabah ilk iş olarak bir bardak içerseniz, bir önceki gece depolanan yağlar üzerinde hemen çalışmaya başlar.

Hemen arkasından bir bardak ılık su. Bol miktarda, tercihen günde 2 litre su, lenf drenaj sistemini temizler ve dolaşımı sınırlayıp selüloit yapılanmasına yol açan toksinlerin oluşumunu durdurur.

Bir kase dolusu Eti Müsli ve süt. İçeriğindeki kuru üzüm, elma, ayçiçeği çekirdeği ve yulaf günlük lif ihtiyacınızı büyük oranda karşılar. Bir düşük-yağ diyetinin ****bolizmanızı hafifçe yavaşlatma eğilimi vardır. Bol miktarda lifli besin olası bir kabızlığı engeller ve bol miktarda su bağırsakların rahatça çalışmasını sağlar.
Öğle

Öğle yemeğiniz, yağsız et veya vejetaryen mönü yanında mutlaka karbonhidratlardan oluşmalıdır. Kilo vermek için karbonhidratları kesmek gerektiği düşüncesi yanlıştır. Enerji ihtiyacımızı karşılamak için karbonhidrat tüketmeliyiz. Üstelik yağın tersine, karbonhidrat egzersiz yaparak kolayca yakılır. Önemli olan, tükettiğimiz karbonhidrat yelpazesini olabildiğince geniş tutmaktır. Eğer tek tipe bağlanıp kalırsanız, vucüdunuz onu parçalarken giderek daha çok zorlanır. Patates, pirinç, makarna, mercimek ve ekmek önemli kaynaklardır.

Öğle yemeğinde, içine az-yağlı ton balığı, mısır, yağsız peynir veya haşlanmış fasulye koyduracağınız bir kumpir, ya da mayonezsiz tavuklu veya balıklı bir sandviç yiyebilirsiniz.

Öğleden sonra

Kuru meyve. Tatlı ihtiyacınızı kayısı kurusu, vişne kurusu gibi seçeneklerle giderebilirsiniz. Eti Form Limon Lifli Kepekli Bisküvi, Eti Form Kakaolu Kek ve Eti Form Vanilyalı Kek tatlı ihtiyacınızı gidermek için ideal, light ürünlerdir.

Eğer tatlı yemek istemiyorsanız, Eti Form Kepekli Bisküvi, Eti Form Kepekli Çubuk Kraker ve Eti Form Kepekli Pizza Kraker tam da aradığınız lezzetler olabilir.
Akşam

Biber, domates ve salatalıkla karışık pirinç veya kus kus salatası deneyin. Ya da, haşlanmış patates ve yağsız peynir, o da olmazsa yağsız yoğurt yanında soğuk patates salatası.

Etinizi her zaman haşlanmış, ızgara veya fırında pişmiş yemeyi tercih edin. Derisi alınmış tavuk göğüs eti ve balık, en çok yediğiniz etler olsun. Özellikle balıkta, bir düşük-yağ diyetini desteklemek için ihtiyacınız olan yağlar bulunur.

Eğer kırmızı etten vazgeçemiyorsanız, yanında sadece yeşil sebzelerle sade olarak ızgara edilmiş bir parça biftek öneririz. Kırmızı et ile en büyük problemimiz, genetik olarak onu tamamen sindirecek şekilde dizayn edilmemiş olmamızdan kaynaklanıyor. Bu iş için bağırsaklarımız çok uzun. Eğer etin yanında patates gibi bir karbonhidrat yerine yeşil sebzeler tüketirsek, vücudumuz tarafından daha kolay sindirilir. Yine de kırmızı eti en fazla on günde bir yemeye çalışın.


SELÜLİT İLE BAŞETME

——————————————————————————–

Selülit derinin alt tabakasında, yağ dokusunun hemen çevresinde oluşan ve derinin üst bölümünde pütür pütür görüntü bırakan bir hastalıktır. Kadınların korkulu rüyası olan ve bir güzellik kusuru olarak kabul edilen selülite karşı önlemler alınmalıdır.

BESLENME

Beslenme ne kadar fazla tek yönlü olursa, selülite o kadar çabuk aday olursunuz. Özellikle de fast fooda ve hazır yemeklere karşı olan eğilimimiz dokuları kötü yönde etkiliyor.Hayvansal yağlar, şeker ve tuz da en kötü düşmanlarımız. Bunlar yağ hücrelerini şişiriyorlar, dokularda su yapıyorlar ve vücudun atıklardan temizlenmesini önlüyorlar. Özellikle de yağlar doyma hissini büyük ölçüde etkiliyor. Örneğin, mayonezli patates salatası veya kızartması yerken “doydum” sinyali karbonhidratlı bir öğünden (örneğin spagetti) çok daha geç gelir. Sonuçta daha fazla yeriz ve dokulardaki yağ depolarını aşırı derecede besleriz. Hücreler şekilsiz bir kütle haline gelir ve on kat daha büyür. Bu nedenle yemek listenizde taze, yağsız ve besleyici maddeleri fazla olan yiyecekler bulunmalıdır. Meyve, sebze, kepek, çavdar ürünleri ve baklagiller gibi. Bu besinlerde bir yanda dokuları atık maddelerden temizleyen, öte yanda hücrelere besleyici maddelerin naklini çabuklaştıran fazla miktarda potasyum vardır. Portakal, muz, karpuz, avokado, havuç, şalgam, fasülye, bezelye ve patates fazla miktarda potasyum içerirler.

BAKIM

Günümüzün yeni antiselülit kremleri deriye hemen giriyor ve doğrudan doğruya yağ hücrelerini etkiliyor. Etkili maddelerin bazıları yağ depolarını bloke eder, bir kısmı trafik polisi gibi etki yapar, yağ alımını ve naklini ayarlar. Baş aktörlerin biri de kafeindir. Kafein yağıayrıştıran enzimleri harekete geçirir ve bununla birlikte lenf akışını kolaylaştırır. Su en iyi temizleyici maddedir. Bol su içmek dokuları zehirli ve atık maddelerden temizler. Ayrıca kalsiyum, potasyum, demir ve magnezyum gibi maddeler dokuları sıkılaştırırlar. Bunların etkisini dışarıdan kullanılan antiselülit ürünleri kuvvetlendirir. Aynı zamanda vücudun atıklardan temizlenmesinde de etkili olur.

MASAJ

Selülitte özellikle de etkili olan insanın kendi yaptığı drenajdır. Bu nedenle kendi kendinize şu masajı yapın: Masaja okşama hareketleriyle başlayın. Üst uyluklara önce bir, sonra iki elinizle yumuşak bir şekilde aşağıdan yukarı doğru kalçalarınıza kadar masaj yapın. Daha sonra derinizi sıkıştırmadan baş ve işaret parmaklarınızın arasına alın ve yoğurur gibi masaj yapın ve bu arada dizlerin iç tarafını unutmayın. Antiselülit kremlerinin dokulara etkisi, daha önce masaj yapıldığı takdirde iki kat daha fazla olur. Nedeni, lenf ve kanın harekete geçmesidir.

DURUŞ

Yüksek topuklar, yanlış yürüme hareketleri, kambur oturma… Bunlar selülite yol açan nedenlerdir. Çünkü bu saydıklarımız toplardamarlarda ve lenf damarlarında kanın geriye doğru akışını olumsuz yönde etkilerler.Özellikle de yanlış bir oturma şeklinde iç organlar sıkışır. Sonuçta zehirli maddeler vücuttan o kadar çabuk çıkmaz ve atık maddeler dokularda toplanır. Ve deri gevşer, çukurlar oluşur. Bu nedenle her zaman şunu düşünün: Karın içeri, göğüsler dışarı. Dik durma vücudu uzatır ve daha zayıf görünürsünüz. Oturuş için de aynı şey geçerlidir: Duruş hatalarını bilinçli olarak dengelemek için sırt egzersizlerinin yararı vardır. Haftada iki kere jogging ve bisiklete binmeyle buna yardımcı olun.

ENZİMLER

Enzimler tam bir yağ yiyicidirler. Bu enzimler elmada vardır ve yiyeceklerin hiçbir engelle karşılaşmadan değerlendirilmesini ve nakledilmesini sağlarlar. Böylelikle yağ depolarında daha az birikirler. Elmayı iyice çiğneyin, çünkü enzimlerin faaliyeti ağızda başlar.

UZMAN YARDIMIYLA TEDAVİ

Çeşitli etkili yöntemlerle selülit artık kesinlikle tedavi ediliyor. Selülit tedavisinin tıbbii tedavi şekilleri

· Tıbbi masajlar : Selülit tedavisinin en önemli ayağı masajdır. Çünkü masaj kan ve lenf dolaşımını harekete geçirir ve dokuların taze oksijen ile dolmasını sağlar. Selülit tedavisinde etkili olan iki tür masaj vardır. Dolaşım masajları: Kan ve lenfatik dolaşıma yöneliktir. Bu masaj deri altı kan dolaşımını aktive ederek, dokunun canlanmasını sağlar. Lenfatik drenaj masajları: Bu masajlar özellikle lenf dolaşımı üzerinde etkilidir. Masajın, hem elle, hem de aletle uygulanan şekilleri vardır. Elle olan daha yüzeysel olurken, aletli masajın derinlemesine bir etkisi vardır. Her iki masaj sonunda hücrelere bolca oksijen gider ve toksinlerin vücuttan atılması kolaylaşır.

· Akupunktur: Organizmanın değişik fonksiyonlarının hepsinin kumandası kulakta bulunur. Akupunktur ile bu fonksiyonlar harekete geçirilir. Bu fonksiyonların arasında su birikmesine neden olanlar da aktive edilir.

· Ozon terapi-Ozon banyosu: Ozon terapi, hücre oksijenlenmesini baz alarak, başarılı bir şekilde selülit tedavisinde de uygulanır. Artıklarla dolu olan selülit hücrelerini oksijen ile temizlemeye yönelik bir programdır. Ozon terapi bir kabın içerisinde gerçekleşir. Bu sırada ozon buharın epiderm tabakaya kadar girip o bölgenin oksijen ile dolmasını sağlayarak, dokusal kan dolaşımını aktive eder.

· Lazer terapi: Lazer terapi ikiye ayrılır; soğuk lazer ve sıcak lazer. Soğuk lazer, helyum neon lazer olarak da anılır, selülitli bölgedeki hücreler üzerine uygulanır. Lazer, burada hücreleri geçerek değişimleri hızlandırıp, o bölgede su tutulmasını engeller. Sıcak lazer, selülitin oluştuğu hareketsiz bölgeye uygulanarak, orada bulunan dokuların dolaşımını sağlar.

· Ultrason: Kadındaki hemen hemen farkedilemeyecek kadar küçük yağları bile derinliğine yakalayıp, parçalamayı başarır. Daha fazla yağlanmanın olduğu bölgelerde de daha derine gidilerek lenfleri uyarır ve yine parçalar.

· Basınç terapisi: Bu metodda bacaklar sarılır. Hava basıncı ile çalışan bir odaya girilir. Çok dikkatlice yavaş yavaş, hava basıncı azaltılır. Bununla da lenfatik dolaşım ve kan dolaşımı harekete geçer. Tabi burada önemli olan kişiye özel bir programlama yaparak, herkesin ihtiyaçlarına uygun bir tedavi uygulamaktır.

· Mezoterapi: Bu yöntemde, sıvı haldeki ilaçların şırınga darbeleriyle uygulanması esastır. Daha yeni bir versiyonu da homeopati yöntemini kullanarak, tahmin sistemini çalıştırmak ve öngörüden yararlanarak uygulama yapmaktır. Hiç yan etkisi olmayan naturel maddelerden faydalanılır. Bu yöntem, kan toplanmalarını da önler.

· Lipoelektro: Bu, uzun iğnelerden yararlanmak suretiyle yapılan bir yöntemdir. Uzun, çok ince uçlu ve keskin iğnelerle uygulanır. Elektro ile yağlı bölge arasında bir bağlantı kurulur. Çok düşük düzeyde çalıştırılarak, selülitli bölge üzerinde çalışılır. Bu bölge üzerinde, düzenli ve sık aralıklarla işlem yapılır. İğne, selülitli bölgedeki yağları parçalar ve yağları ortaya çıkartır ve aşırıya kaçmadan bunlar boşaltılır

Sponsorlu Bağlantılar

Form Musli İçin Yorum Yap