Formattan Sonra Dosya Kurtarma

Formattan Sonra Dosya Kurtarma Formattan Sonra Silinen Dosyaları Kurtarma - Bu makaledeki notlar: format atıldıktan sonra veri kurtarma formattan..

Format Atılan Harddiskten Veri Kurtarma (resimli Anlatım)

Format atılan Harddiskten Veri Kurtarma (Resimli Anlatım)

1)sildiğiniz dosyalarınızın veya formatladığınız diskinize hiç bir şekilde başka bir veri koyalamayın.

2) eger windowsun kurulu olduğu diskten silinmiş ise,başka bir hard disk takıp windowsu yeni hard diske kurun ve silinen diskinizi yedek sürücü olarak gösterin.

3)programın açılışında (Data Recover) ile başlıyoruz

4)buradaki 6 seçenek 1:advanced=ileri eleted=silinen 3:format
4:Raw=çiğ 5:resume (bu önemli olan) 6:disket

5)mesela ben format attığım için ondan bahsedeyim,formata tıklıyoruz program sizin hard disklerinizi görüyor,siz hangi diskinizden veriyi kurtarmak istiyorsanız onu seçiyorsunuz.
program sizin diskinizi dört buçuk saat tarıyor.

6)eger olurya işiniz makine ile arama yaparken aramayı iptal edebilirsiniz,size soracak kaydetmek istiyor musunuz diye,yes deyip kaydediyoruz,kendi ismini veriyor (ersave) siz isim vermenize gerek yok.

7)sonra tekrar programı açtığımızda bu sefer resume seçeneginden başlıyoruz,sizin kaydettiğiniz (ersave) dosyasını gösterip program kaldığı yerden armaya başlıyor.

8)arama bitti ve size LostFile dosyasının içinde hard dikte bulunan bütün verilerinizi gösteriyor,siz hangisini geri alacaksanız üstüne tıklayıp işaretliyorsunuz.

9)ondan sonra (Use Filter) kutucuğunu işaretleyip next diyoruz.

10)karşımıza gelecek sayfadan Recover to Local Drive seçeneğinden Browse kutusunu işaretleyin geri kazanmak istediğiniz dosyalarınızın kaydelileceği yeri gösteriyorsunuz
DİKKAT!!!!! gösterilen yer kurtarmaya çalışılan hard diskinden başka bir disk olacak,yani tekrar aynı diski göstermeyeceksiniz zaten program kabul etmez.

11)kurtarılmaya çalışılan verilerin büyüklüğü total sizede gösterir
sizin kaydedeceğiniz diskinizin bu kapasitede olduğuna dikkat edin.

12)isterseniz parça parçada kurtarabilirsiniz.programı kapatırken
yine size soracak kaydetmek istiyor musunuz diye.bu kaydedecğiniz (ersave) dosyası tekrar arama yapmadan direk olarak Lost File sayfasından başlayacak.

herlade anlatmaya çalışmışımdır
selamlar

program çalışırken pc ile başka bir iş yapmayın makine kilitleme yapıyor

direkt:

flasget veya Mass downloader programları ile sorunsuz download edersiniz
HardDisk Kurtarma – EasyRecovery Pro 6.10 (Resimli Anlatım) full indir dowland
Harddiskin uçmuş. Her yerinde hatalar var veya harddiske hiç ulaşamıyorsunuz. Bu program ile harddiskinizden dosya, klasör, partition kurtarabiliyorsunuz. Çok gelişmiş bir program.
İşde efsane programın nasıl kullanılacağı.BURDAN INDIR
30 gün deneme sürelidir

NOT: Programin tam olarak verimli calismasi icin full versiyonunu googleden bulup indirmeniz lazim aksi takdirde yapmak istediginiz islemi yapamayacaksiniz ,sizlere sundugumuz program linki deneme sürümlüdür…

Format Sonrası Dosya Kurtarma Programı

Başlıktanda anlaşıldığı üzere format/fdiskten sonra dosyalarımızı nasıl geri getireceğimiz hakkında bi döküman hazırladım.umarım faydalı olur.daha önce benzer programlar verilmiş fakat açıklamalarını göremedim.şimdi hemen işe başlayalım.dosyaları kurtarma yani recover dediğimiz işi yapan birsürü program var fakat ben R-Studio 3.0 ı seçtim.Kısaca programın özelliklerine göz atalım:
-format/fdisk sonrası silinen dosyalarınızı kurtarın (kaç format olduğu önemli değil)
-sıkıştırılmış yada şifreli dosyalarınızı da geri getirme özelliği
-NTFS dosya sistemi desteği
-kolay kullanım
-Network desteği
kısaca bizim işimize yarayacak özellikler bunlar.
buradan kayıt yapabilirsiniz:

ana pencerede resimdeki gibi bize sistemimizde mevcut bulunan HDD lerimizi gösteriyor.kurtarmak istediğimiz bilgi hangi bölümümüzde ise o bölümü seçip işlem yapacağız.

bölümlerimizden birine çift tıkladığımızda şu ekranla karşılaşcaz.

Aç seçeneği bölüm üzerindeki yakın geçmişte silinen dosyaları bulmak için hızlı bir seçenektir.Fakat Scan seçeneğini seçerseniz HDD tamamen taranacak ve daha çok dosya kurtarabileceksiniz.

ben Scan seçeneğini tercih ediyorum.daha sağlıklı sonuçlara varmak için HDD ye tam bir tarama yaptırılmalı.

Scan tuşuna basıyoruz.gelen ekranda birçok seçenek mevcut fakat şuanda onlara ihtiyacımız yok.direk tekrar Scan deyip tarama işlemine başlıyoruz.

tarama işlemini sağ taraftaki grafikten takip edebiliriz.

bu işlemin tamamlanma süresi HDD nizin boyutuna göre değişecektir.eğer yüksek kapasiteli bir bölümü tarıyorsanız haliyle uzun sürecektir.işlemin tamamen bitmesini bekleyin yarıda kesmeyin.

tarama işlemi bittikten sonra aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız.

altını çizdiğim yerler:
Recognized1
bu bölüm silinmiş ve kurtarılabilecek dosyalarımızın listesidir.

Extra Found Files
burda dosya uzantılarına göre bir ayrım yapılmış.

Recognized2
daha ayrıntılı dosya gösterimi.

burda bizim işimize yarayacak olan bölüm Recognized1 bölümü.kurtarma işlemimizi burdan gerçekleştirecez.
burası tıpkı windows gezgini gibi kök ve alt dizinlere tıklayarak.istediğimiz dosyayı kurtarmak için üzerine sağ tıklayıp Recover diyoruz ve kurtarılan dosyanın hedefini gösteriyoruz.

program format yada fdisk sonrası her türlü dosyayı kurtarabilmektedir.fakat silinen dosyaların üzerine bir daha veri yazılmamış olma şartı vardır.yani verileriniz silindiğinde verilerinizin silindiği bölüme herhangi bir yükleme yapmayın.eğer yükleyeceğiniz pnogram/oyun vs. silinmiş olan partisyonun üzerine yüklenirse o zaman o datayı kurtarmak zorlaşır.recover yapmak istediğiniz bölüme hiç bi şekilde müdahale yapılmamış olması en sağlıklı dosya kurtarmanın sırrıdır.

İNDİR:

Format Atılan Bilgisayardan Nasıl Veri Kurtarılır?

iyi günler bilgisayarima format attim bütün bilgilerim silindi nasil geri getirebilirim?Easyrecovery bu programi kurup denedim ama vista oldugu icin basarisiz oldu. Yardim edebilirmisiniz tesekkürler…

Format Sonrası Veri Kurtarma


http://download.ontrack.com/freedownloads/erprot.exe

Sponsorlu Bağlantılar

Formattan Sonra Dosya Kurtarma İçin Yorum Yap