Fraps Sınırsız Çekim

Fraps Sınırsız Çekim Sınırsız Fraps - Bu makaledeki notlar: fraps sınırsız video çekme fraps sınırsız..

Fraps 3.0.1 Build 10506 [sınırsız Video Çekimi]

Fraps gerçek zamanlı video yakalama ve sistem kıyaslama amacıyla yazılmış kolay kullanımlı bir yazılımdır. DirectX veya OpenGL teknolojisi kullanan tüm oyunlar için kullanılabilecek olan evrensel bir Windows uygulaması olan Fraps ile şu üç işlevi gerçekleşirebilirsiniz: Sistem Kıyaslama Kısaltması fps olan ve saniye başına düşen kare sayısının oranını bildirmekte olan bir özellik ile, oynanan oyunlarda fps ölçümü yapılarak sisteminizin durumunu görebilir ve diğer sistemlerle karşılaştırabilirsiniz. Sistem performansı arttıkça fps oranı da artacağından özellikle hız aşırtma(overclock) işlemleri ile uğraşan kullanıcıların oldukça işine yarayacak bir yazılımdır. Oyun içerisinde F12 ve F11 (kendiniz de kısayol atayabilirsiniz) kısayollarını kullanarak ölçüm yapabilirsiniz. Anlık Ekran Yakalama Oynadığınız oyunda anlık ekran görünütüsünü Fraps yazılımında bir klavye kısayolu atayarak alabilirsiniz. Varsayılan olarak F10 ile görüntü alabilmenizi sağlayan yazılımla isterseniz belirlemiş olduğunuz aralıklarla otomatik olarak da ekran görüntüsünü yakalama imkanınız bulunmaktadır. Deneme sürümünde yalnızca bmp biçiminde kayıt yapabilme şansınız bulunmaktadır. Yazılımı satın aldığınız taktirde jpg ve png biçimlerinde de kayıt yapabilirsiniz. Klavye kısayolunu kullanarak yakalamış olduğunuz ekran görüntüsünü bir resim işleme yazılımına(örneğin; paint) yapıştırıp kaydetmeniz gerekmektedir. Gerçek Zamanlı Video Yakalama En sevdiğiniz oyunlarınızı oynarken bunların bir bölümünü kaydetme gereksinimi duyduğunuzda Fraps yazılımını kullanabilirsiniz. 1152×864 çözünürlükte ve saniye başına 100 kare oranı kalitesinde mükemmel kayıtlar yapma imkanı sunan araç ile isterseniz sesleri de kaydedebilirsiniz. Ayrıca fare imlecinin görünmesini istemiyorsanız No cursor seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Varsayılan olarak F9 klavye kısayolu ile oyun içerisinde istediğiniz zamanda kayıt yapmaya başlayabilirsiniz. İsterseniz kendiniz de bir klavye kısayolu atayabilirsiniz. Yazılımın Son Sürümlerindeki Değişiklikler # Oyun çözünürlüğündeki 8 çoklu genişletmeden sonra yaşanan video yakalama bozukluğu düzeltildi. # NVIDIA Denetim Panelinde anti-aliasing (videoların kenarlarındaki ve köşelerindeki kırılmaların önüne geçilmesi işlemi) güçlendirmesi yapıldıktan sonra yaşanan tam ekran kaydındaki yavaşlama düzeltildi. # Yazılımdan çıkarken verilen hata düzeltildi. # Çift çekirdekli işlemciler için 2560×1600 çözünürlüğünde tam-ekran video yakalama özelliği eklendi. # G15 oyun bilgilendirme ekranı eklendi. # TGA resim biçiminde ekran yakalama desteği eklendi. # Ek fsp sayma sayacı eklendi. # D3D9 tam ekran video yakalama hızındaki sorun düzeltildi. # G15 ekranında uygun biçimde ölçeklenemeyen yüksek ekran yenileme ayarı düzeltildi. DOWNLOAD

Fraps 3.2.0 Son Sürüm Sınırsız Kayıt

Fraps DirectX veya OpenGL uyumlu oyunlar içerisinde de çalışabilen bir ekran videosu kaydetme aracıdır. Bilgisayarınızda bulunan tüm uygulama ve oyunlar için kullanılabilecek olan bu araç ile ekranınızdaki görüntüleri video olarak kaydedebilirsiniz. Ekranınızdan kaç FPS (Frame Per Second) hız ile görüntü aldığınızı görebilirsiniz. Fraps ile görüntü kaydetme performansınız artacak ve çok daha başarılı videolar elde edebileceksiniz.
Sadece video kaydetme değil ekran görüntüsü alma imkanı da sunan bu küçük program sayesinde artık ekranınızı kaydetmek için başka hiçbir programa ihtiyaç duymayacaksınız. Sadece tek bir tuşla ekran görüntüsü alabilir ve bunu Paint gibi bir resim editörüne yapıştırmadan otomatik olarak belirleyeceğiniz bir isme göre kaydedebilirsiniz.

Gerçek zamanlı ekran videosu alma özelliği sayesinde oyun oynarken kazandığınız başarıları bir film gibi kaydedebilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Ses ve video kaydetme imkanı ile oyun videosu kaydetmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. 2560×1600 üstü çözünürlüklü ekranlara bile uyumlu olan Fraps saniyede 120 kare kaydedebiliyor (120 FPS).

Önemli! Programı kullanabilmek için sisteminizde DirectX 9 veya 10 yüklü olmalıdır.

Download
File Hosting – Web Hosting – Dedicated Server

Trky Dns Ayar ( Dns Ayarı ) & Fraps 2.9.7 ( Tüm Oyunlarda Sınırsız Video Çekme )

TRKY DNS AYAR ( dns ayarı ) & FRAPS 2.9.7 ( tüm oyunlarda sınırsız video çekme )

Dns Ayar Programı Hakkında Bilgi…
Programın Kullanımı Son Derece Basit.
Programı Kurun Masaüstüne İcon Gelecek İconu Tıklayın Ve Açın.
”Yeni Bir Dns Sunucusu Seç” Butonuna Basmanız Yeterli HerHangi Bir Ayar Gerekmiyor.
Program Otomatik Olarak Sizin İnternet Hızınız İle Sunucuların İnternet Hızını Ölçüp
Sizin İçin En Hızlı Sunucuyu Seçer Ve Otomatik Kayıt Eder.
Sunucuyu Seçtikten İşlem Tamamdır.
Yavaş Olan İnternetinize Online Oyunlardaki Aksamalarınıza Bi Nebze Çözüm

LİNK : TRKY-DnsAyar_setup.exe … at uploaded.to – Free File Hosting, Free Image Hosting, Free Music Hosting, Free Video Hosting, …

——————————————————-

Fraps 2.9.7 Full + *****Li.
Gerçek zamanlı bir video kaydetme programıdır.
Ekrandaki görüntünü eşzamanlı resmini yada görüntüsünü klayveden belirlediğiniz kısayollar ile kaydeder (Ses Dahil).
Program Directx Veya OpenGL kullanılan tüm oyunlarda kullanılan bir uygulamdır.
Oynadığınız oyunu kaydedip neler yaptığınızı daha
sonra görebilirsiniz veya bir uygulama kullandınız ama neler
yaptığınızı daha sonra unuttunuz bu program ile kaydettiğiniz
görüntüyü seyredip hatırlarsınız isterseniz kaydedip saklayabilirsiniz yada ekran görüntüsü alabilirsiniz..
Programın Trial Sürümü Tarafımca Full Sürüme Çevirilmiştir.
İyi Eylenceler.Programın Önyüzü Resimdeki Gibidir.Pcyi Hicbir Şekilde Kasmaz.


LİNK : Beepa Fraps 2.9.7 Build 7771 (Registered Version.exe … at uploaded.to – Free File Hosting, Free Image Hosting, Free Music Hosting, Free Video Hosting, …

Fraps Video Kayıt Programı

Fraps Video Kayıt Programı
FRAPS Video Kayıt Programı

Fraps adlı program oyunlarda video çekmenize yarayan bir programdır.Kullanımıda gayet basittir..

1-Öncelikle programı indirin


http://www.fraps.com/setup.exe
2-Bilgisayarımıza indirdikten sonra üzerine tıklıyarak programı kuruyoruz..

3-Programı kurduktan sonra masaüstümüze Fraps simgesi gelecektir..Simgeye çift tıklıyarak programı çalıştırın..

4-Movies bölümünde Folder to save movies in bölümü videoların kayıt olduğu bölümdür..Changeye basarak değiştirebilirsiniz..

Video Capture Hotkey video kayıt kısayol tuşudur..Disableye basarak sıfırlıyabilir None ye tıklıyıp istediğiniz bir kısayolu ayarlıyabilirsiniz..Kısayolu değiştirmediğiniz takdirde F9 a bastığınızda program ekranın görüntüsünü kayda başlar..30sn görüntü aldıktan sonra otomatik durur..Tekrar görüntü almak için F9 tuşuna basabilirsiniz..

5-Screenshots bölümünde folder to save screnshoots in bölümü vardır..Ss lerin kayıt yapıldığı yeri Change ile değiştirebilirsiniz..
Screen Capture Hotkey ss alma kısayoludur..Disable ile sıfırlıyabilir None ye tıklıyıp istediğiniz bir kısayol oluşturabilirsiniz..Değiştirme diğiniz taktirde F10 a bastığınızda program screnshot alacaktır..

6-Neden Fraps;

-Üsttede açıkladığım gibi kullanımı gayet basittir..

-Bilgisayarı kasmadan görüntü ve video alabiliyor..

-Yüksek çözünürlükte video kayıt yapabiliyor..

7-Video alıp almadığını nasıl anlarım?

-Sol üstte değişken Sarı bir rakam olur..Bu rakam Kırmızı ise video kayıdı devam ediyor demektir..Bu renk Sarı olduğu zaman kayıt bitmiştir..Tekrar F9 a basarak video alabilirsiniz..

Alınan videoların boyutu yüksek olduğundan dolayı küçültmek için aşağıdaki yöntemi izliyebilirsiniz.

Öncelikle Total Video Converter i bilgisayarınıza indirin..

Total Video Converter 3.12

1. İşlem olarak indirdikten sonra bilgisayarımıza kuruyoruz..

2. işlem programı açın,

3. işlem New Task / İmport Media Files i açın,

4. işlem videonun konumunu seçiyoruz,

5. işlem açılan pencereden Mp4 ün üstüne gelip çıkan pencereden Mpeg Mp4 ü seçin..

6. işlem gelen penceremizde Mp4 video normal quality ve Setting kısmından video ayarlarını yapabilirsiniz(isteğe bağlı),

7. işlem ayarlamalar bittikten sonra Conwert Now a basın..

>>484.714kb lik video çevirme işleminden sonra 13.991kb olacak.

>>Default Converter Folder çeviriden sonra çevirilmiş videonun kaydolacağı yerdir.

8. işlem videonun çeviri işleminin bitmesini bekliyoruz.

Knight Video Çekimi [resimli Anlatım] (fraps)

Öncelikle knightonlinede video çekmeye yarayan programın adi Fraps

Karşınıza böyle bi ekran çıktı orada movies kısmında ilk program kurldugunda F9 vardır ama siz onu ” yapın kullanması daha kolay olur. şimdi oyuna girmeden önce frapsi aciyoruz ve simge durumuna küçültüyoruz fraps oyunumuzun arka planında çalışmaya devam edecek. daha sonra oyuna giriyoruz oyuna girerken ve girince solda üst köşede o an için geçerli olan fps değerini gösteren sarı renkli rakamlar olacak şimdi video çekmeye başlıyoruz ” e basıyoruz ve soldaki sarı rakamlar kırmızı oluyor bu demekki video çekmeye başladık neyse videoyu çektik gene ” e basarak kaydı durduruyoruz ve soldaki rakam yeniden sarıya dönüyor C:Fraps klasörünün içine video dosyamızı attı program. yanlız işin şimdi karışık kısmı başlıyor çünkü bu bizim aldıgımız video kaydı ham video yani hiçbir uygulamaya maruz kalmamış hali yaklaşık 30 saniyelik bir video 150 200 mb arası bi boyut tutar böyle bi videoyu ne kimse upload eder nede kimse indirip izler o yüzden ne yapıyoruz^^

Resimdeki gibi file kısmından open video file diyerek fraps dosyasındaki kaydettiğimiz dosyayı yüklüyoruz..
Daha sonra video kısmında Copression yazan kısma tıklıyoruz ve buradan videoyu hangi codec’e göre yani hangi cins bir videoya dönüştürecegimizi seçiyoruz burada biçok seçenek var ancak en makul olanı Divx Low Motion dur.

urada görüldügü gibi Divx Low Motion u seçip ok diyoruz daha F7 tuşuna basıyoruz ve videoyu kayıt etmek için bir yer gösteriyoruz yaklaşık 1 dk süren bir işlemden sonra 200 mb lık videomuz 2 mb haline dönüşüyor başardınız tebrikler^^

Dip Not: Bazı kişilerde Divx Low Motion secenegi cıkmayabilir ve yine bazı kişiler videoları codec olmadıgı ıcın ızleyemeyebilir.. hemen link veriyoruz sizde indiriyosunuz kuruyosunuz hiç bir sorun kalmıyor^^

Yapmamız gereken şey bu ham video dosyasını şıkıştırmak bunun için Virtualdub isimli bir program kullanmamız lazım programı

Link:
RapidShare: Easy Filehosting

FRAPS FULL SÜRÜRÜM *****

RapidShare: Easy Filehosting

Sponsorlu Bağlantılar

Fraps Sınırsız Çekim İçin Yorum Yap