Gebelik Belirtileri Ne Zaman Başlar

Gebelik Belirtileri Ne Zaman Başlar Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Baslar - Bu makaledeki notlar: hamilelik belirtileri ne zaman başlar gebelik..

Hamilelik Belirtileri, Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar

hamilelik belirtileri nasıl başlar,
Hamilelik belirtileri kaçıncı ayda başlar,
Hamilelik belirtileri hakkında bilgi

Gebe olduğunuzu ne kadar erken öğrenilirse , gebelik ile ilgili bakıma o kadar erken başlanabilir Bu nedenle adet gecikmesi olan her kadın vakit kaybetmeden gebelik testi yaptırmalıdırGebeliğin oluşması ile birlikte gebelik ürününüden bazı hormonlar salgılanmaya başlar Bu gebeliğe özgü hormonlar kadının adet siklusunu kesintiye uğratır ve kadın gebelik süresince adet görmez Kanda ve idrarda bu hormonların tayini ile gebelik teşhisi konabilir Kanda bakılan hormon daha henüz ortada bir adet gecikmesi olmadan önce bile gebeliği gösterebilir İdrarda ise sıklıkla 7-10 günlük bir gecikmeden sonra gebelik saptanabilir

Piyasada satılan ve kişinini kendi kendine uyguladığı testlerin güvenilirliği labovatuardakilere oranla biraz daha düşüktür Bu nedenle adet gecikmesi olan ve kendi kendine yaptığı test negatif çıkan kadınlar da hekimlerini konu hakkında bilgilendirmeli ve onun tavsiyelerine uymalıdırlar

Duygulanım değişiklikleri

Gebeliğin ilk 3 ayında anne adayında bazı psikolojik değişiklikler meydana gelebilir Kişi çok neşeliyken bir anda ağlama krizlerine tutulabilir bazı günler çok sinirliyken bazı günler sakin olabilir Bünye gebeliğe uyum sağladıkça bu sorunlar da yavaş yavaş ortadan kalkar Ancak gebeliğin son haftalarında tekrar bir huzursuzluk ortaya çıkabilirKişi sinirli, heyecanlı olabilir, Uyku problemleri ortaya çıkabilir Bunlar fazla endişeedilmemesi gereken durumlardır Hemen hemen her kadın bu duyguları yaşar

Aynı şekilde baba adayında da bazı değişiklikler görülebilir Eşinin durumu hakkında endişeler taşıyabilir ve konu hakkında bilgisi yoksa ona yardım edememenin sıkıntısını yaşar Bu nedenle çiftler kendilerinden önce böyle bir deneyim yaşayan arkadaşları ile konuşarak onların tecrübelerinden yararlanabilirler Ancak unutulmamalıdır ki en profesyonel yardım konunun uzmanı olan bir hekimden alınabilir

Bebek hareketleri ilk ne zaman hissedilir ?

Daha önce doğum yapmış olan hanımlar bu konuda da tecrübelerini gösterirler Bu hanımlar genelde 16 hafta civarında bebeğin oynadığını hissederken ilk gebeliğini yaşayanlar 19-20 haftalarda bu hisle tanışırlar Hanımlar bunu içlerinde bir kuşun kanat çırpmasına benzetmektedirler

Hamile Olduğunuzu Belirten İpuçları

Adetiniz gecikti, hamile olup olmadığınızı merak ediyorsunuz. Henüz test yapmadınız ancak bazı belirtiler hissediyorsunuz ve bunların hamilelik belirtileri olup olmadığını merak ediyorsunuz…

Acaba hamile misiniz?

Aşağıdaki belirtilerden bir ya da birkaçını yaşıyorsanız ve adetiniz geciktiyse hamile olma olasılığınız yüksek. Emin olmak için hemen eczaneden bir test alın. Sonucun negatif çıkması durumunda testi birkaç gün sonra tekrarlayın. Sonucun pozitif çıkması durumunda ise doktorunuzdan randevunuzu alın.

ADETİN GECİKMESİ

Hamileliğin en önemli belirtisi adet gününüzün geçmesidir. Adet gününüz geçtiği halde adet görmüyorsanız, evde yapılabilen hamilelik testleri gerçekten hamile olup olmadığınızı anlamanıza yardımcı olacaktır. Bu testler hCG (human chorionic gonadotropin) adı verilen bir hormonun düzeyini ölçer. Hamilelerde bu hormon bol miktarda salgılanır ve idrarda da bulunur.

Adet neden gecikir?

Adet gecikmesi çeşitli nedenlere bağlı olabilir. Bunlardan bazıları:

Hamilelik

Adet gecikmesinin en yaygın nedeni hamileliktir.

Emzirme

Emzirirken adet görmeyebilirsiniz. Ancak bu dönemde regl olmasanız dahi hamile kalabileceğinizi unutmamalısınız.

Hastalıklar

Bazı hastalıklarda adet görülmeyebilir ve hastalık iyileştikten sonra yeniden adet görmeye başlanır. Adetinizin gecikmesine neden olabilen bir hastalığınız varsa, doktorunuza danışınız.

Aşırı egzersiz

Aşırı derecede egzersiz yapan kadınlarda mensturasyon kesintileri görülebilir. Genellikle egzersiz düzeyinin azaltılması normal adet döngüsünün başlamasına yardımcı olur. Ayrıca aşırı egzersiz ya da kötü beslenme alışkanlıklarıyla bağlantılı düşük kilp da adet döngüsünde kesintilere neden olabilir.

Doğum kontrol hapları

Doğum kontrol hapları bazı kadınlarda adet periyodunda aksamalara neden olabilir. Doğum kontrol hapını kestikten sonra dahi, üç ile altı ay boyunca adet düzensizlikleri yaşayabilirsiniz.

Menopoz

Kadınlar menopoza yaklaşırken adet döngüsü de giderek düzensizleşir ve sonunda tamamen biter.

İMPLANTASYON (YERLEŞME) KANAMASI

İmplantasyon kanamaları beklenen adet tarihi ile hemen hemen aynı günlerde gerçekleştiğinden adet görmeyle karıştırılabilmektedir. Fallop tüpü içerisinde karşılan sperm ve yumurta birleşerek çoğalmaya ve endometrium (rahim iç tabakası) içine doğru hızla ilerlemeye başlar. Çeşitli aşamalardan geçerek blastosist aşamasına gelen bebek rahim duvarı içerisinde en uygun gördüğü yere yerleşir ve çoğalmaya devam eder. Blastosistin rahim duvarına yerleşirken kılcal damarlara denk gelmesi implantasyon kanamasına neden olur. Genellikle açık pembe veya kahverengi olur ve ne kadar devam edeceği kadından kadına farklılık gösterir.

Bazı kadınlar implantasyon kanamasını hamilelik lekelenmesi olarak adlandırsalar da bu ikisi aynı şey değildir. Hamileliğin başlarında lekelenmeler çeşitli nedenlerden dolayı olabilir ve her kanama mutlaka implantasyon kanaması değildir.

MİDE BULANTILARI

Herkes hamilelikte yaşanan mide bulantılarından bahsetse de, aslında kadınların yalnızca yarısını etkileyen bir durumdur. Sıklıkla hamileliğin ilk işaretlerinden biridir ancak mide bulantıları döllenmeden yaklaşık bir ay sonra görülmeye başlanır. Bazı kadınlar gün boyu mide bulantısı çekerken bazıları yalnızca geceleri mide bulantıları yaşarlar. Tipik olarak mide bulantıları hormon düzeylerinin en yüksek olduğu 8-10. haftalarda tepe noktasına ulaşır ve ikinci trimester başlarında kaybolmaya başlar. Hiperemesis gravidarum adı verilen nadir bir durumda kontrol altına alınamayan bulantı ve kusmalar su kaybı ve asidoza neden olur. Tedavi için mutlaka doktora başvurulması gereklidir.

GÖĞÜSLERDE HASSASİYET

Adet dönemlerinde sıkça görüldüğü gibi, hamilelikte de göğüsler aşırı derecede hassaslaşır. Bunun nedeni hamilelikle birlikte artan hormonlardır. Bu hormonlar adet görürken de daha düşük düzeylerde yükselir. Tipik olarak bu durum ilk trimesterden sonra önemli ölçüde hafifler ve ikinci trimesterden sonra kaybolur.

BAŞ AĞRILARI

Bedeninizdeki değişiklikler nedeniyle baş ağrıları da hamileliğin yaygın görülen belirtilerinden biridir. Ancak baş ağrılarının başka pek çok nedeni de olabilmektedir. Yeni ve farklı tarzdaki baş ağrıları mutlaka doktor tarafından değerlendirilmelidir.

ŞİŞKİNLİK

Şişkinlik hem hamilelikte, hem de adetinizin başlamasından önce görülür. Hamilelikle birlikte hemen görülebileceği gibi, birkaç hafta geçtikten sonra da yaşanabilir.

VAJİNAL AKINTI

Kaşıntılı vajinal akıntılar enfeksiyon veya cinsel yoldan bulaşan hastalıkların belirtisi olabilir. Ancak hamilelik sırasında kaşıntı ya da yanmanın eşlik etmediği akıntılar görülebilir. Bunun nedeni gelişmekte olan bebeği enfeksiyonlardan ve diğer zararlı etmenlerden korumak üzere rahim ağzını tıkayacak olan mukus tıkacın (nişan) oluşmakta olmasıdır.

YORGUNLUK

Hormonlarınızdaki değişiklikler ve özellikle de progesteron düzeyinin artması kendinizi yorgun ve bitkin hissetmenize neden olabilir. Ayrıca bedeninizin hamileliği sürdürmek ve bebeği beslemek için ekstra çaba harcaması da yorgunluğunuzu artırabilir.

KANAMA VEYA LEKELENMELER

Bazı kadınlarda hafif bir kırmızı, pembe yeya kırmızımsı kahverengi lekelenme görülebilir. Bu normal bir işarettir ve döllenmeden yaklaşık altı gün sonra döllenmiş yumurtanın rahim duvarına tutunmakta olduğunu gösterir. Ancak hamilelik kanaması ya da lekelenmesi ile birlikte ağrı hissedilmesi dış gebelik belirtisi olabileceğinden derhal doktora başvurulması gereklidir.

KOKU VE YİYECEKLERE KARŞI HASSASİYET

Eskiden hoşunuza giden kokulardan rahatsız olmanız veya bazı yiyecekleri görmeye dahi tahammül edememeniz söz konusu olabilir. Her ikisinin de östrojen düzeyinin hızla artmasından kaynaklanan bir yan etki olabileceği düşünülmektedir ve bu durum tüm hamilelik boyunca zaman zaman yaşanabilmektedir.

SIK İDRARA ÇIKMA

Hamilelikle birlikte bedeninizdeki kan ve diğer sıvı düzeyleri yükselir ve böbreklerinizde daha fazla sıvının süzülerek mesanenize ulaşmasına neden olur. Bunun sonucunda da eskiye nazaran çok daha sık bir şekilde tuvalete gittiğinizi fark edebilirsiniz. Bu durum hamileliğin altıncı haftasından itibaren görülmeye başlanabilir ve hamilelik boyunca, zaman zaman daha da şiddetlenerek devam eder.

Aile

Hamileliğin İlk Haftasındaki Belirtiler, İlk Hafta Hamilelik Belirtileri

İlk Hafta Hamilelik Belirtileri
Hamilelik Belirtileri Nelerdir
Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar

Genel hamilelik belirtilerinin sebepleri nelerdir?
Sabah bulantıları veya sadece bulantı hamileliğin ilk döneminde en genel görülen belirtidir Hormonal olduğu düşünülür, (çoğu hormon fetus ve plasenta tarafından üretilmiştir) Hamileliğin 3-4 haftalarında başlayıp, genelde 10-12 haftalarda azalır ve yok olur Bazen ısrarla, 14-16 haftalara kadar devam eder, hatta bazen çok nadiren tüm hamilelik boyunca devam eder Başka bir alışılmadık durum ise, 12 hafta gibi belirtilerin yok olup, hamileliğin sonuna doğru tekrarla-masıdır Sigara içmek sabah bulantılarını şiddetlendirir

Baş dönmeleri ve şişkinlikler hakkında neler söylenebilir?
Baş dönmeleri genelde hamileliğin sonlarında görülür Kısmen, hamilelik süresince çok olan projesteron hormonu (yumurtalıkta bulunan ve gebeliğe tesiri olan bir hormon) sebep olabilir Bu, özellikle yatay pozisyondan kalkarken tansiyonun düşmesine neden olur Baş dönmelerinin bir diğer nedeni ise anne adayının geriye doğru yattığında uterusun kan basıncıyla kann boşluğuna yaptığı baskıdan kaynaklanır Bu kalbe geri akan kanla karışır ve otururken veya kalkarken kadın baygınlık hissedebilir Nitekim kanın fetusa ve rahme tedarikini de azalttığından, hamilelik sırtüstü yatma pozisyonu caydırıcıdır
Şişkinlik, vücudun su tutmasına neden olan projesteron hormonunun seviyesisinin yüksek olmasından kaynaklanmaktadır Bebeğin beslenmesine hazırlık olarak, başka hormonlar da göğsün büyümesine neden olur Bu nedenle, göğüslerde ağırlık, hafif tıkalılık ve hatta duyarlılık hissi olabilir

Bağırsak alışkanlıkları hakkında neler söylenebilir?
Kabızlık, hamilelikte yaygındır ve yine suçlu projesteron hormonudur Bazı kadınlar mide ekşimesine maruz kalırlar, bu da yine projesteron yüzünden olur Her iki problem de doğumdan sonra sona erer Hamilelikte bu tip semptomların tedavisi yetersizdir
Hamilelikte idrarda şeker bulunmasının “anormal olmadığını” söylerler Bu doğru mudur?
Evet Böbreklere doğru kan akışındaki değişiklikler, hamilelikte idrara doğru şeker kaybı olduğunu gösterir Bu durum herhangi bir hastalık olduğunu ifade etmez Hamilelikte idrardaki şeker asla şeker hastalığı olarak nitelendirilmemelidir Şüphe duyulacak başka durumlar varsa, -aşın susuzluk, cenin boyutunun genişliği ve amniyotik sıvının aşırı miktarda olması hamilelikte şeker hastalığı için hemen araştırma yapılması gerekir, fakat tek başına şeker görülürse, bu çok düşük bir ihtimaldir veya bir anlam taşımamaktadır
Hamilelikte bazı bölgelerde pigment birikmesi sonucu ciltte koyuluklar olabilir
Hamilelikte göğüs ucu etrafında, göbek deliğinde ve perinede (apış arası) pigmentlerin çoğalması yaygındır Ayrıca, göbekten kasığa uzanan koyu çizginin oluşumu da yaygındır Tüm bunlar normaldir ve ciltteki koyulaşma geçicidir, doğumdan birkaç hafta sonra yok olur

Gebelik Belirtileri, Hamilelik Belirtileri

Gebelik belirtileri nelerdir? Olası hamilelik belirtileri nedir? hamilelik belirtisi, gebelik belirtisi her zaman kesin midir?
Gebelik belirtileri nelerdir?
Gebelik belirtileri kadından kadına farklılıklar göstermektedir. Gebeliğin oluştuğunu anlamak için en önemli belirti adet gecikmesi, adet rötarı dır. Ancak unutulmamalı ki her adet gecikmesi gebelik olacağı anlamına da gelmez. Yaşam tarzındaki herhangi bir değişiklik , stres, yaşadığı sıkıntı veya üzüntü de adet gecikmesine neden olabilir ve hatalı olarak hamilelik belirtisi olarak değerlendirebilinir. Sağlıklı bir gebeliğin oluşması için en iyi yaş aralığı 18-35 dir.
Gebelik Belirtileri – Hamilemiyim, Gebemiyim?
Gebemiyim?. Gebe olabileceğinizi düşündüren gebelik belirtileri, hamilelik belirtileri

Belirti
Ortaya Çıktığı Zaman
Başka Olası Sebepler
Adet durması,adet rötarı (Aybaşı halinin olmaması)
Genellikle tüm gebelikte
Yolculuk, yorgunluk, stres, gebelik korkusu, anksiyete hormonal sorunlar ya da hastalık, aşırı kilo alma ya da verme, doğum kontrol hapını bırakma, emzirme
Sabah bulantıları ,günün herhangi bir saatinde bulantı
Gebe kaldıktan 2-8 hafta sonra genellikle
Yiyecek zehirlenmesi, gerginlik, bulaşıcı hastalıklar, başka çeşitli hastalıklar
Sık idrara çıkma,
Genellikle gebe kaldıktan 6-8 hafta sonra genellikle olur
İdrar yolları iltihabı,sistit, idrar söktürücü ilaçlar, gerginlik, şeker hastalığı
Sızlayan, ağrıyan, şiş göğüsler, memede hassasiyet
Gebe kaldıktan sonraki birkaç gün içinde,genellikle ilk belirti bu olmakta
Doğum kontrol hapları, ilaçlar âdet günlerinin yaklaşması
Vajina ve rahim ağzı dokusunda renk değişiklikleri
Hamileliğin ilk üç ayı içinde
Adet günlerinin yaklaşması , adet öncesi
Meme ucu çevresinin koyulaşması ve meme ucu çevresindeki küçük bezlerin kabarması
Gebeliğin ilk üç ayı içinde
Hormonal dengesizlik ya da önceki gebeliğin etkisi ile
Önce göğüslerde sonra karın üzerinde deri altında mavi pembe çizgiler, renk değişikliği
Gebeliğin ilk üç ayı içinde sıklıkla görülmekte
Hormonal dengesizlik ya da önceki gebeliğin etkisi
Yiyeceklere aşırı istek duyma, iştah artışı
Gebeliğin ilk üç ayı içinde
Kötü beslenme, stres, hayal kurma ya da âdet günlerinin yaklaşması, düzensiz iş hayatı

Göbekten aşağı doğru uzanan ciltteki çizginin koyulaşması
4. ya da 5. aylarda en sık ortaya çıkmakta
Hormonal dengesizlik ya da önceki gebeliğin etkisi
¦lt;br /> Olası gebelik belirtileri
Belirti
Ortaya Çıktığı Zaman
Başka Olası Nedenler
Rahim ve rahim ağzının yumuşaması
Döllenmeden 2-8 hafta sonra
Adet kanamasının gecikmesi, adet rötarı
Rahmin ve karnın genişlemesi, karın büyümesi
8-12 hafta civarında
Tümör, fıbroidler, urlar
Aralıklı, ağrısız kasılmalar
Gebeliğin başında başlar, gebelik ilerledikçe sıklığı artar
Bağırsak kasılmaları, gaz şikayetleri
Bebeğin (ceninin) hareketleri
İlk olarak gebeliğin 16-22. haftalarında fark edilir
Bağırsakta gaz ya da kasılmalar (spazm)
¦lt;br /> Kesin gebelik belirtileri
Belirti
Ortaya Çıktığı Zaman
Başka Olası Nedenler
Ultrasonda bebeğin ya da gebelik kesesinin görülmesi
Döllenmeden sonraki 46. haftada
Yok
Bebek kalp atışı, fka
10-20. haftalarda
Yok
Karında anne tarafından hissedilen bebek hareketleri
16. haftadan sonra
Yok

Hamilelik Belirtileri İlk Hafta

Hamilelik belirtileri ilk hafta: Erken gebelik belirtileri nelerdir?

Henüz ilk haftadan itibaren görülen hamilelik belirtileri Gebelik nasıl anlaşılır? Hamilelik belirtileri nasıl başlar? Hiç test yapmadan hamile olmak anlaşılabilir mi? Hamilelik nasıl anlaşılır?
Bir kadının gebe kalışını gösteren belirtiler 3 gruba ayrılır Bu hamilelik belirtileri şu şekildedir:
a) Şüpheli belirtiler,
b) Olası Belirtiler,
c) Kesin belirtiler,
Bize gebelik teşhisinde yardımcı olan bu belirtilerin bir kısmı hiçbir test uygulamaksızın kadının hissettiği belirtilerdir
Bir kısmı, ise testler ve doktor tarafından saptanır Şüpheli ve olası belirtiler dediğimiz belirtiler, hekime gebelik teşhisinde yardımcı olur, fakat bunlar yüzde yüz güvenilir işaretler olarak değerlendirilemezler Çünkü gebelik dışı bazı klinik tablolar da bu belirtilerin bir veya birkaçını verebilir Birkaç belirtiyi bir arada görmedikçe gebelik teşhisinde kesin konuşmamak, bir süre daha beklemek daha doğru bir davranıştır Çünkü gerçeğe dayanmayan bir teşhis çoğu zaman kadında ruhsal gerilim ve çöküntü yaratabilir Bu nedenle kadının, son adet kanaması tarihi dâhil, verdiği bilgiler ve Kadın Doğum Uzmanı’nın muayenesi diğer testlerle beraber değerlendirilmelidir Erken gebeliklerin tanısı karın bölgesi fazla yağlı kimselerde ve muayenede kendini” sıkmadan rahat durmayan hastalarda oldukça güçtür

İlk hafta hamilelik belirtileri: Gebelik nasıl anlaşılır, gebeliğin belirtileri nelerdir?

Bulantı ve kusma: Hamileliğin ilk haftasından itibaren görülmeye başlayan tipik hamilelik belirtisidir Gebelerin pek çoğu, gebelik başlangıcında ilk haftalarda sabahları bulantıdan şikayetçi olurlar Bulantının sabah hasta uyandığında görülmesi günün ilerleyen saatleri içinde azalarak kaybolması, gebeliğin tipik erken bulgularmdandır Bazı kadınlarda bulantı dışında kusma veya kusacakmış gibi olma yakınmaları sıktır Kusma bulantının adet kanaması gecikmesiyle beraber görüldüğü vakalar ilk önce gebeliği düşündürür

Vajinal akıntı artışı – Döl yolu akıntısında artış: Vajinal akıntının artması da hamilelik belirtilerinden ilk hafta görülen işaretlerden biridir Gebeliğin oluşmasıyla beraber hormonsal değişimlere bağlı olarak döl yolu akıntısında artış olur ve bütün gebelik süresince devam eder Bazı gebelerde, gebeliğin son aylarında bu akıntı oldukça rahatsız verici boyutlara ulaşır Akıntı şikâyetçi olmayan doğurgan çağdaki bir kadında adet kanaması gecikmesiyle beraber, ani bir akıntı artışı da bize gebeliği düşündürür

Adet kanamasının gecikmesi: Eğer adet döngüsü gebe kaldığınız ilk haftaya tekabül ettiyse, bu da ilk hafta görülen hamilelik belirtisi olacaktır 28-30 gün gibi düzgün aralıklarla adet gören genç bir kadında adet kanamasının gelmemesi bize ilk önce gebeliği düşündürür Ancak unutmamalı ki, bazı enfeksiyon hastalıkları, kansızlık, iklim ve çevre, hatta meslek değişiklikleri, gebelik korkusu, psişik (ruhsal) gerilim ve ruh hastalıkları da çoğu zaman adet kanamasının gecikmesine neden olabilir Bazı kadınlarda ise “üste görme” adı verilen olaya rastlanılır Kadın gebe olduğu halde, adetlerine uyan zaman aralıklarında, aybaşı kanamasına benzer kanamalar görülebilir
Diğer hamilelik belirtileri

Memelerde dolgunluk hissi: Gebeliğin oluşmasıyla birlikte değişen hormonsal denge ile bağlantılı olarak kadında memelerde dolgunluk, hassasiyet, acı hissi oluşur Fakat birçok kadında adet öncesi, günlerde de aynı belirtilerin daha hafif olarak görüldüğü unutulmamalıdır Gebeliğin gelişmesiyle birlikte ikinci aydan itibaren memelerde büyüme görülmesi olağandır Meme başını çevreleyen koyu renkli bölgenin rengi daha da koyulaşır ve çapı genişler Gebelik öncesi pembe renkli olan meme başı da gebeliğin ilerlemesiyle koyulaşır ve çapı genişler Gebelik öncesi pembe renkli olan meme başının da gebeliğin ilerlemesiyle renginin koyulaştığı dikkati çeker Ayrıca meme başı çevresinde yer alan ufak tepecikler hormonsal değişim sonucu daha belirginleşirler Gebeliğin son üç ayında memelerin daha da büyümesi sonucu memelerin derisinin gerildiğini ve üzerinde yer yer çizgilerin meydana geldiği, yüzeysel damarların deri altında daha da belirginleştiği pek çok gebede görülebilir Meme değişiklikleri, ilk gebelikte gebelik teşhisi için önem taşıyabilir

Bu içerik erken gebelik belirtileri, en erken gebelik belirtileri, erken gebelik belirtileri nelerdir, en erken gebelik belirtileri nelerdir, gebelik belirtileri, gebelikte kadında görülen ilk belirtiler, ilk belirtiler, erken gebelik belirtisi, 1 haftalik erken gebelik, gebeliğin en erken belirtileri, bir haftal, göğüs ucunda acıma olması gebelik belirtisi mi, gebelik belirtileri ve nasıl anlaşılır, gebelık belırtılerı en erken nasıl anlasılır, regl oncesi belirtiler, VAJİNAL AKINTI ARTIŞI GEBELİK BELİRTİSİ Mİ, gebelik başlangıcındaki belirtiler, Gebelik baslangicinda mantar, gebelik, gebeliğin ilk haftasında meme konularını barındırır

Sponsorlu Bağlantılar

Gebelik Belirtileri Ne Zaman Başlar İçin Yorum Yap