Google Drive da Satır İçi Resimleri Yönlendirme Veya Paylaşma

Satır içi resimleri yönlendirme veya paylaşma

Google

E-postayla aldığınız bir satır içi resmi paylaşmak için ilgili iletiyi e-postayla yönlendirebilir veya resmi Google+’da paylaşabilirsiniz.

Satır içi resim içeren bir iletiyi yönlendirme

Satır içi resimler içeren bir iletiyi yönlendirmek için Zengin biçimlendirmeyi etkinleştirmeniz gerekir. Zengin biçimlendirme, Gmail’in temel HTML görünümünde kullanılamaz 

Zengin biçimlendirmeyi etkinleştirme veya etkin olup olmadığını denetleme
  1. E-posta Yaz’ı tıklayın.
  2. İletinin boş metin alanının üst kısmında Zengin biçimlendirme >> seçeneğini tıklayın (bu bağlantı görünmüyorsa Zengin biçimlendirme etkin demektir ve herhangi bir işlem gerçekleştirmenize gerek yoktur).
  3. Boş ileti taslağını silin.

Zengin biçimlendirme etkinken, yönlendirmek istediğiniz iletiyi açın. İletinin alt kısmındaki Yönlendir seçeneğini ve Gönder’i tıklayın.

Gmail’deki satır içi iletiyi Google+’da paylaşma

Gmail iletilerinizin birindeki satır içi resimleri Google+’da paylaşmak için, paylaşmak istediğiniz resmin üzerine fareyle gelin. Resmin alt tarafında “Paylaş” düğmesi görüntülenir. Bu düğme tıklandığında, resminizin önizlemesiyle birlikte bir “Google+’da paylaş” kutusu açılır. Yayınınıza yorum ekleyebilir ve resmi paylaşmak istediğiniz kişileri belirtebilirsiniz.Not: Harici web adreslerine yönlendiren satır içi resimleri paylaşamazsınız. Yalnızca bir kişinin bilgisayarından yüklenen ve iletiye gömülü olan satır içi resimler paylaşılabilir. Aradaki farkı, fareyle resmin üzerine geldiğinizde tarayıcı pencerenizin sol alt tarafında bir web adresinin görünüp görünmediğine bakarak anlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Google Drive da Satır İçi Resimleri Yönlendirme Veya Paylaşma İçin Yorum Yap