Göz Kalemi Nasıl Sürülür

Göz Kalemi Nasıl Sürülür Göz Kalemi Nereye Sürülür - Bu makaledeki notlar: göz kalemi nasıl sürülür resimli anlatım..

Göz Kalemi Nasıl Kullanılır ?

Göz Kalemi Nasıl Kullanılır ?
Eyeliner ve göz kalemi kullanmadan önce bilmeniz gereken en önemli şey, her iki malzemenin de mümkün olduğunca ince çizgilerle çizilmesinin gözü daha güzel göstereceğidir. Siyah göz kalemi, siyah saçlı, esmer tenli bayanlar için çok uygundur. Esmerler dışındaki bayanlarda bu renkte bir göz kalemi ve eyeliner çok koyu sayılabilir. Beyaz tenli kadınlar yumuşak kahverengi ya da gri tonlarını tercih etmelidirler. Gece ise, göze sürülen fara uyan renkli bir kalem tercih edilmelidir. Eyeliner’ı çok ince uçlu bir fırçayla sürmek güzel bir görüntü oluşturacaktır. Eğer eyeliner sürmeyi bir türlü beceremiyorsanız işte size bir öneri. Mümkün olduğunca aşağıya doğru bakın ve elinizle gerdiğiniz üst gözkapağınızdaki kirpiklerin dibine mümkün olduğunca yakın bir çizgi çekin. Bu çizgi göz kuyruğunda sona ermeli, dışa doğru uzamamalıdır. Alt gözkapağına kesin bir çizgi çizmek istemiyorsanız, buraya eyeliner’la yanyana noktalar yapın veya eğrilemesine kısa kısa çizgiler çizin. Bazen gözün üst kapağındaki kirpiklerin altına çizgi çizilmesi de hoş bir görünüm kazandırır. Bunun da yine ince ve düzgün olmasına dikkat edin.

Göz Kalemi Nasıl Sürülür

Göz Kalemi Nasıl Sürülür
Göz Kalemi Nasıl Sürülür – Göz Kalemi Sürme

Göz kalemi, göz rengine göre ve kendi zevkinize göre değişir.

Kahverengi gözlerde; daha mavi yeşil gibi canlı renklerdeki göz kalemlerini kullanabiliriz. Kahve ve siyahı göz kalemini de her zaman çok rahat sürebiliriz.

Mavi gözlerde daha çok kahveli ve bronz kalemler çok daha güzel etki eder ve bunu tercih etmek gözleri daha iyi ön plana çıkarır.

Yeşil gözlerde ise mürdün tonlarda, içinde morluk mürdün geçen renkler, yeşil göz rengini çok güzel ön plana çıkarır. Siyah kalem sürülmesi de çok yakışır.

Her zaman için koyu renkli göz kalemleri, gözü daha iyi ortaya çıkarır. Bu yüzden genelden koyu renkli göz kalemleri sürülür.

Göz kalemi sürümünde, gözümüzde yaratmak istediğimiz etki çok önemlidir. Bizim en çok sevdiğimiz ve insanlara tavsiye ettiğimiz şey var ki; göz kalemini kafanıza göre gözün üzerine sürüp, isteğinize göre dağınık bi şekilde deneyin.

Çünkü herkes makyajda kolay kolay bi hat çizemez. Sonra da onu hafiften dağıtın ve oraya bir buğu katın. Hat çizmek her zaman çok kolay değildir. En kolay, en basit makyaj türü; bizim insanlara önerdiğimiz makyaj şekli budur.

Gözünüzün üzerine sürüp dağıttıktan sonra yine aynı kalemi, tekrar gözümüzün içine ve kirpiklerimizin diplerine sürerek; yine bir kulak temizleme pamuğuyla dağıtarak doğal yumuşak ama çarpıcı bakışlar elde edebilirsiniz.

Çok güzel hat yapamıyorsanız, çektiğiniz kalem kalın olabilir. Göz kaleminin, incesi kalını farklı olabilir, dağılabilir. Kullandığımız kalem yumuşak ise keza hepimizin gözünde hafif bi göz yaşı ve nem olduğu için sürekli akma ve dağılma yapar.

Göz kalemi nasıl sürülür konusunda size bu şekilde yardımcı olmak istedik. Göz kalemi genelde, herkes nasıl alışmışsa öyle sürülür. Biz de bazı şeyler ile göz makyajı hakkında bilgilendirmek istedik.

Göz kalemi sürerken bu tarz sorunlar ile karşılaşabiliriz. Onun için çok iyi makyaj yapamıyorsanız, göz kalemini sürüp fırça ile dağıtarak doğal ve yumuşak bi ifade yaratmanızda her zaman fayda var.

Gözkalemi Ve Eyeliner Nasıl Kullanılır

Gözkalemi Ve Eyeliner Nasıl Kullanılır

Eyeliner ve göz kalemi kullanmadan önce bilmeniz gere*ken en önemli şey, her iki malzemenin de mümkün oldu*ğunca ince çizgilerle çizilmesinin gözü daha güzel gösterece*ğidir.
Siyah göz kalemi, siyah saçlı, esmer tenli bayanlar için çok uygundur. Esmerler dışındaki bayanlarda bu renkte bir göz kalemi ve eyeliner çok koyu sayılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Göz Kalemi Nasıl Sürülür İçin Yorum Yap