Göz Kırışıklıkları İçin Doğal Yöntemler

Göz Kırışıklıkları İçin Doğal Yöntemler Doğal Kırışıklık Maskeleri - Bu makaledeki notlar: göz kırışıklığı için doğal maske göz..

Kırışıklıklara Doğal Maskeler

Kırışıklıklara doğal maskeler
Her kadın göz ve ağız çevresindeki kırışklıklarından şikayet eder, fakat bu kırışıklıklardan ameliyatsız iğnesiz kurtulmanın yolları var… İster genç ister yaşlı olun; gerek fazlaca kullandığınız mimikler, gerekse zamanın etkisi ile göz ve ağız kenarlarında çiziler oluşur ve bunlar sizi rahatsız eder. Eğer siz bu çizgilerden kurtulmak isteyen ama estetikle yıldızı barışmamış kadınlardansanız, aşağıdaki maskelerden bazılarını deneyebilirsiniz.

Kırışıklık İçin Doğal Maskeler

1 avuç çileği iyice ezip suyunu süzün. Süzdüğünüz çilek suyunun içine biraz gülsuyu katıp karıştırın. Bu karışımın tamamını yüzünüze ve boynunuza sürüp 1 saat bekleyin. Daha sonra karbonatlı suyla yüzünüzü yıkayın. (Bu karışım boyun kırışıklıklarına da çok faydalıdır.Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.)

Yarım elmayı rendeleyerek iyice ezin ve içine 2 kaşık kaymak katıp tekrar ezin. Yüzünüze sürüp 15 dakika bekletin. Daha sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve nemlendirici krem sürün.Kaymak cildinize esneklik kazandırır ve nemlendirir. Elma ise cildin diri kalmasını sağlar.(Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.) Ayrıca bol bol elma yemek cildimiz için çok faydalıdır.

Aynı miktarda limon suyu ve gliserini karıştırın ve bir şişeye koyun. Yatmadan önce, bu suya batırdığınız bir parça pamukla yüzünüzü temizleyin.

Yatmadan önce 1 bardak kavunsuyunu, 1 bardak kaynamış su ile karıştırıp cildinizi yıkayın. Daha sonra kaynatılmış süte batırdığınız pamukla cildinizi silin ve yumuşak bir havlu ile kurulayın.

1 kaşık balı, 1 yumurtanın beyazı ve 1 kaşık gliserin ile karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürüp 15 dakika bekletin. Daha sonra yüzünüzü önce ılık sonra soğuk suyla yıkayıp yumuşak bir havlu ile kurulayın. (Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.)

1 yumurtanın sarısını 1 kaşık süt ile karıştırıp yüzünüze sürün. 15 dakika bekledikten sonra cildinizi limon suyu ile silin.(Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.)

Göz Kenarlarındaki Kırışıklıklara Çözüm

Malzemeler:

1 ampul E vitamini
2 damla fındık yağı
2 damla buğday yağı
1 tatlı kaşığı arı sütü
2 adet marul yaprağı

Hazırlanışı:

Marul yapraklarını blendırdan geçirerek suyunu çıkartın.
Diğer malzemelerle birlikte bir cam kap içerisinde iyice karıştırın.
Hazırlanan karışıma göz pamuklarınızı batırarak gözlerinizin üzerine yerleştirin.
5 dakika sonra gözünüzden pamukları alın.
Aynı karışıma göz pamuklarınızı batırın ve göz etrafında hafif masaj yaparak gezdirin.

alıntı

Kırışıklıkları Önleyen Bitkisel Maskeler

Kırışıklıkları Önleyen Bitkisel Maskeler

Evde doğal birkilerle hazırlayabileceğiniz maskelerle cildinizin kırışmasını önleyebilirsiniz.

Birinci seçenek;

1 çay kaşığı bal
1 çay kaşığı gliserin
1 yumurta sarısı

Malzemeleri iyice karıştırarak elde ettiğiniz maskeyi yatmadan önce yüzünüze sürün. Sabahleyin bol su ile yıkayın.

İkinci seçenek;

20 – 25 gr maya
Süt veya bitki yağı

Malzemeleri koyulaşana kadar karıştırın. Yüzünüze sürün ve 15-20 dakika bekleyin. Bol su ile yıkayın.

Üçüncü seçenek;

1 yumurta akı veya sarısı
1 yemek kaşığı kavrulmuş mısır unu

İyice çırpılmış yumurta sarısı ya da beyazını kavrulmuş mısır ununa karıştırıp yatmadan önce yüzünüze sürün. Sabahleyin bol su ile yıkayın.

Göz Çevresindeki Kırışıklıklar

Göz Çevresindeki Kırışıklıklar
Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Maske – Göz Bakım Maskeleri – Doğal Maskeler

Göz Çevresindeki Kırışıklıklar

Göz Çevresindeki Kırışıklıklar
Artık marketlerde dahi kolayca bulunabilen kırışıklık giderici ürünler kullanarak, göz çevresi kırışıklıkları ile mücadele etmeyi denediğiniz halde sonuç alamadınızmı? Belkide kırışıklıklar için neler yapılması gerektiği konusunda biraz bilinçlenmeli ve daha pratik yollar deneyerek bu şekildeki cilt sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Doğal cilt bakımı önerilerini denemenizde yarar var. Daha alımlı ve güzel görünmek için bol miktarda para harcamaya kesinlikle gerek yok, göz ççevresindeki kırışıklıklar özellikle orta yaştan itibaren bayanların en büyük sorunlarından birisidir. İleri derecede olmayan kırışıklıklar için nemlendirici kremler kullanmak sorunu bir nebze olsun geçiştirmenize yarar sağlayacaktır. Cildinizin nemlenmesinin yanı sıra su kaybınıda azaltarak kırışıklıklara karşı bir tedbir olabilecektir.
Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Maske

Göz çevresi kırışıklıkları için maske uygulamalarının yanı sıra çeşitli masaj teknikleri bulunmakta çeşitli kırışıklıklar için uygulanabilen çeşitli maskeler ile cilt yaşlanmasını geciktiren uygulamalar yapılabiliyor. Ancak cildimiz için işin en başında bakımı yerli yerince yapıldığında ileri derece sorunlarla karşılaşmadan uzun yıllar daha sağlıklı ve görünüm elde edilebilir. Göz çevresi kırışıklıkları için maske ve göz çevresi bakım kremi konusunda sizlere sunacağımız önerileri dikkatle takip etmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Göz Kırışıklıkları İçin Doğal Yöntemler İçin Yorum Yap