Gözaltı Şişliğine Ne İyi Gelir

Gözaltı Şişliğine Ne İyi Gelir Hemoroid Kremi Göz Altı - Bu makaledeki notlar: göz altı şişliğine ne iyi gelir..

Gözaltı Şişiklerine Ne İyi Gelir?

gözaltı şişiklerine ne yarar

Gözaltı Torbaları Nasıl Geçer

Gözaltı Torbaları Nasıl Geçer
gözaltı torbaları neden oluşur – gözaltı torbalarına bitkisel çözümler – bitkilerle gözaltı torbalarının giderilmesi – göz altı torbalarına ne iyi gelir

Yaşınız kaç olursa olsun genç ya da yaşlı her insanda gözaltı torbaları dönem dönem görülebilir. Gözaltı torbaları kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterebilir. Bu durumda kişi için pek iç açıcı sayılmaz. Eğer maddi durumunuz iyi ise gözaltı torbalarını normal bir estetik ameliyatı ile aldırabilirsiniz. Maddi durumunuz uygun değilse ve sağlık durumunuz estetik yaptırmaya müsait değilse estetik yaptırmadan gözaltı torbalarınızdan kısmen kurtulabilirsiniz.

* Yaklaşık olarak 2 çay bardağı suyu kaynatarak içine yaklaşık 2 yemek kaşığı fındık yaprağı ilave ederek demleyin. Bu şekilde demlenmiş olan karışımı süzerek buzdolabında soğumaya bırakın. Daha sonra soğuyan karşım içine pamuk batırarak suyu iyice çekmesini sağlayın ve pamuğu gözaltı torbalarınızın üzerine koyun. 10 dakika kadar bekleyin.

* Eczanelerden göz altı kremi satın alarak kullanabilirsiniz. Yalnız gözaltı torbalarınız için kullanacağınız kremi dışarıdan içeriye doğru sürmeye özen gösterin.

* Gözaltı torbalarını sıkıştırarak yok etmeyi sağlayan siyah çay ve papatya çayını buz kalıplarda dondurarak göz altı torbalarınızın üzerine koyarsanız bu şekilde de göz altı torbalarınızın yok olmasını sağlayabilirsiniz.

Şiş Gözler Nasıl İner?

Şiş Gözler Nasıl İner?

Gözaltı torbalarının şiş görünmesinin birçok nedeni olabilir. Nedenleri doğru belirlenip uygun tedavi edildiği takdirde sorun çözülür.
Gözü besleyen kanalların yavaş akması sonucu gözlerde şişlik oluşabilir. Sürülecek bir solüsyon ile ilgili kanalların daha iyi akışı sağlanabilir. Derin nefes alma, masaj ve egzersiz de size yardımcı olur. 10 kez derin nefes alın, 10 kez gözlerinizi altından ve üstünden kukla oynatır gibi çekin. 10 dakika içinde en iyi kremden daha etkili olduğunu göreceksiniz.
Eğer düz bir zeminde veya yüz aşağı yatarak uyuduysanız, sıvı gözlerinizde birikmiş olabilir. Şekerleme yaparken başınızın dik olmasına dikkat edin.

Her yemekte tuzluk kullanıyor musunuz? O halde bu da gözlerinizin şişmesine neden olabilir. Tuzu ve diğer sodyum içeren yiyecekleri azaltın. Sushinizi yerken soya sosuna batırmak da aşırı sodyum almanıza neden olabilir.
Aşırı su içmek de diğer önemli bir nedendir. Aşırı alınan su sistem tarafından dışarı atılmaya çalışılır. Bu nedenle ne kadar su içtiğinizi akılda tutmaya çalışın.
Gözlerdeki şişlik kızarmış gözlerle ilişkilendirilebilir. Her iki sorunda yanmayı önleyici salatalalık veya papatya gibi malzemelerle giderilebilir. Göz kapaklarınızın üzerine papatya çayı veya kahve poşeti de koyabilirsiniz. 4 dakikada şiş gözler ve kızarıklık sorununuz giderilecektir.
Şiş gözler yaşınızla da ilişkili olabilir, bu nedenle profesyonel tedavi uygulanması gerekebilir. Şişlik yağla ilgiliyse cerrahi müdahale gerekebilir. Bu tip şikayetleriniz varsa doktorunuzla konuşmalısınız.
Son olarak da, gözaltı şişlikleri için hemoroid kremi kullanmanın faydalı olup olmayacağı merak ediliyor. Bu tür kremleri tercih ediyorsanız dikkatli olmalısınız. Denemek istiyorsanız, alerjik reaksiyonlar ile göz çevresinin çok hassas bir cilde sahip olduğunu gözönünde bulundurmalısınız. Özellikle düğün günü kesinlikle kullanmayın, gözaltı şişliğinizi tercih eder duruma düşebilirsiniz.

Gözaltı Morluklarına Ne İyi Gelir

Gözaltı Morluklarına Ne İyi Gelir

Güzelliğin en çarpıcı yeri olan gözlerinizi, bir sihir gibi kusursuz hale getirmek elinizde..

İşte 5 adımda gözaltı şişliklerinden kurtulma rehberi…

DÜZENLİ UYUYUN
Her gün 8 saatlik düzenli uyku, göz sağlığınız için yararlı olacak ve her akşam aynı saatlerde uyumak gözlerinizi dinlendirecektir. Gün arasında ise 5-10 dakikalık göz dinlendirmesiyle daha etkili gözlere sahip olabilirsiniz.

GÖZ KREMLERİ
Göz çevresi kuru bir yapıya sahiptir. Göz altı şişkinliklerini önlemek için özel nemlendirici kremler kullanmalısınız. Bu kremler sayesinde göz çevreniz parlak ve canlı görünüme kavuşacak.

DENGELİ YAŞAM STİLİNİZ OLSUN
Göz altındaki şişkinlik ve morluklar, bir gece önce alınan alkol, aşırı kafein tüketimi, uykusuzluk, bilgisayar başında geçirilen uzun zaman, stres gibi sebeplerle ortaya çıkarken, kimimizde genetik sebeplerle ortaya çıkabiliyor.

Bu yüzden aynada sevimsiz görüntülerle karşılaşmak istemiyorsanız tedbirli davranmaya özen gösterin.

DOĞAL YÖNTEMLERE BAŞVURUN
Göz çevrenizi canlandırmak için salatalık dilimlerini 15 dakika gözünüzde bekletebilirsiniz. Ayrıca ayda 1-2 kez badem yağı içeren doğal kremlerden yararlarabilirsiniz.

TEMİZ OLMASINA ÖZEN GÖSTERİN
Her akşam yatmadan önce göz makyajınızı mutlaka temizlemelisiniz. Aksi taktirde, sabah uyandığınızda rimel ya da far kalıntılarından dolayı hoş olmayan şiş gözlerle karşılaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Gözaltı Şişliğine Ne İyi Gelir İçin Yorum Yap