Gözaltı Şişlikleri

Gözaltı Şişlikleri Göz Altı Şişliği - Bu makaledeki notlar: göz altı şişlikleri gözaltı şişlikleri göz..

Gözaltı Şişlikleri Ve Morlukları İçin Öneriler

Göz çevremiz cildimizde yaşımızı en çok gösteren bölge. Bir çok kadın için de oldukça kritik bir özelliği var.

Çünkü 25 yaşında bir kişi sırf gözaltı çukuru nedeniyle 35 yaşında gösterebiliyor maalesef!

Yaş ilerledikçe de bu bölgede artan sorunlarla kadınlar panik yaşıyor.. Örneğin 35 ve 45 arası göz çevresinde 25 yaşındaki bir kişiden farklı olarak kırışıklıklar ve problemler başlar. Bazı kadınlarda ise gözaltlarında farklı sorunlar baş gösterir… Eğer kronolojik yaşımızdan daha genç göstermek istiyorsak, göz çevremize ve gözaltlarına ciddi şekilde özen göstermeliyiz. Sizleri bu konuda aydınlatmak istiyorum: Güzellik uzmanı bir hekim olarak bilmeniz gereken hayli şey olduğunu düşünüyorum. Göz çevremizde cildimiz yüzümüzün diğer bölgelerine göre farklıdır. Yüzümüzün diğer kısımlarına göre çok daha incedir. Göz çevresinde yağ bezleri olmadığından oldukça kurudur. Çok hassastır. Göz hareketlerinden ve özellikle çeşitli nedenlerle gözümüzü kıstığımızda çok etkilenir.

Eğer genç görüntümüzün daha uzun süre devam etmesini istiyorsak bu göz çevremizi öncelikle zararlı etmenlerden korumalıyız.
Örneğin gözümüzü sıkça kısıyorsak bunu engellemeye çalışmalıyız. Göz kısmak göz kenarındaki kaz ayaklarının artmasına neden olur. Genellikle uzağı iyi göremeyenler farkında olmadan gözlerini kısarlar. Siz de farkında bile olmadan gözünüzü kısıyor olabilirsiniz. Bunu anlamak için yakın çevrenizin gözlemlerinden yararlanabilirsiniz. Gözünüzü kısıp kısmadığınızı onlar size söyleyecektir. Eğer kısıyorsanız bir göz hekimine başvurmanız, olası bir görme probleminin de ortaya çıkarılmasını sağlayacaktır.
Tüm cildimizi olduğu gibi, göz çevresini de güneşin zararlı etkilerinden korumalıyız. Güneşin sadece yazın değil kışında zararlı olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Güneşten koruyucu kremler ve güneş gözlükleri çok önemli. Güneş gözlüğünü havamıza hava katsın diye değil, gözümüzü ve göz çevresindeki cildimizi güneşten korumak için taktığımızı unutmayalım. Yani göz çevremizi de kapatacak şekilde geniş gözlükleri tercih edelim.
Göz çevresi ince ve kuru olması nedeni ile kolay tahriş olabilir. Yoğun ve sık göz çevresi makyajı cildi tahriş edebilir. Ciltteki tahriş serbest radikal oluşumuna ve göz çevresinin daha hızlı yaşlanmasına neden olur. Uzun yıllar daha genç bir göz çevresi için aşırı göz makyajından kaçınmalıyız.
Göz çevresinde en çok karşılaştığımız problemleri şöyle sıralayabiliriz
Gözaltı ödemi
Göz çevresinde en sık karşılaştığımız problemlerden biri gözaltı ödemidir. Ödem yumuşak dokuda fazla sıvı birikmesine denir. Ödem gözaltında şişlik şeklinde kendini gösterir. Ödem nedeni ile gözaltında cildimiz gerilir, sonunda sarkma ve çizgilenmelere neden olur. Vücudun başka yerlerinde de ödem varsa, karaciğer ya da böbreklerden kaynaklanan bir hastalık olabilir. Böyle bir durum söz konusu ile muhakkak bir iç hastalıkları uzmanına başvurmalıyız.
Gözaltı şişliğinin pek çoğumuzda görülen bir tipi ise sabah şişliğidir. Sabahları belirgindir ve gün ilerledikçe azalır. Bir hastalık belirtisi olmaktan çok yaşam tarzına bağlıdır. Göz çevresindeki yaşlanmanın önemli bir sebebi olduğundan azaltılması önemlidir.
Sabah şişliğini azaltmak için alabileceğimiz birkaç önlemimiz var. Gece sırt üstü uyumak, akşamları sıvı tüketimini azaltmak, tuz tüketimini azaltmak, günde 7-8 saatlik dinlendirici bir uyku uyumak bunların başında geliyor.
Göz çevresi damarlardan oldukça zengin bir bölgedir. Damar duvarının zayıflığı damar içinde dışına sıvı akımının fazla olmasına neden olarak ödemi artırır. Damar duvarını güçlendirici maddeler ödemin azalmasına yardımcı olur. At kestanesi ekstresi ve üzüm çekirdeği ekstresinin damar duvarını güçlendirdiği düşünülüyor. Bunlardan da yararlanabilirsiniz.
Bunları yaptınız ve hala sabah kalktığınızda göz çevresinde şişlik oluyor. O zaman buzlu suyu bir naylona koyun, 20-30 sn. bir göze uygulayın, sonra diğer göze geçin. Ama toplam uyguladığınız süre 5 dakikayı geçmesin.
Kafeininde damar dışındaki sıvının drene olup uzaklaşmasını sağlayıcı etkisi var. Gözaltı şişliği şikayetiniz varsa, içeriğinde kafein de bulunan göz çevresi kremlerini tercih etmek uygun olur.
Etraftan duymuşsunuzdur. Pek çok hanım göz çevresine hemoroid kremi sürüyor. Epinefrin içeren hemoroid kremleri şişlik üzerine etkili olabilir. Ama aşırı damar daralması olursa bununda zararları vardır. Dolayısı ile böyle bir uygulama yapılırsa haftada 1 veya 2 yi kesinlikle aşmamalı ve çok az miktarda krem kullanılmalıdır.
Göz çevresi kuruluğu
Göz çevresi sebase bezler içermediğinde kuru bir yapıya sahiptir. Çizgilenmeleri geciktirmek için göz çevresine özel bir nemlendirici kesinlikle kullanılmalıdır. Krem sürerken yüzük parmağınızı kullanınız. Çünkü yüzük parmağı ile daha az basınç uygulayıp, cilde zarar vermeden daha yumuşak bir şekilde sürmek mümkündür.
Göz torbaları için önemli bir sır
Göz çevresi torbaları da pek çoğumuzun sorunu. Göz altı torbalarının nedeni, cildin tonusunu yani gerginlik ve elastikliğini kaybetmesi. Tüm sorunlarda olduğu gibi olmadan önlemek, olduktan sonra yok etmeye çalışmaktan daha kolay ve daha iyi sonuç verir.
Yukarıda anlattığım şekilde gözaltı şişliği ile mücadele ettiğinizde otomatik olarak gözaltı torbalarını oluşmasını da geciktirirsiniz.
Gözaltının tonusunu arttırmak yani daha gergin bir gözaltına sahip olmak için basit bir önerim olacak. Yeşil çayı buzlukta dondurun ve cilt temizliğinizi yaparken bunları gözaltına uygulayın. Ama yine kısa sürelerle ve birkaç dakikayı geçmeyecek şekilde. Hem soğuğun hem de yeşil çayın etkisi ile cilt altında damarların ve cildin tonusu artacaktır.
Gözaltları torbaları için size bir sır vermek istiyorum. Göz çevresinde torbalanma başlıyorsa DMAE ( dimetil aminoetanol) içeren göz çevresi kremlerini tercih etmelisiniz. Bu madde balıklardan (özellikle somon) türetilerek elde edilen doğal bir öz. Göz altı torbalarında çok yararlı.
Bu arada şunun da altını (üzülerek) çizmek isterim: Gözaltı torbaları çok artmış ise fazla derinin ameliyatla alınmasından başka çare ne yazık ki yok. Bu ameliyata blefaroplasti deniyor. Plastik cerrahlar ya da göz hekimleri uygulayabiliyor.
Gözaltı Morlukları
Gözaltı morlukları gözaltında damarlanmanın artması ve yağ dokusunun azalmasıyla oluşur.
Gözaltı morluklarınız varsa K vitamini de içeren göz çevresi kremlerini kullanmak uygun olur. Damar duvarını güçlendiren at kestanesi ekstresi ve üzüm çekirdeği ekstresi de faydalı olacaktır.
Göz Çevresindeki ince çizgiler (Kaz ayakları)
Göz kenarındaki mimik kırışıklıklarıdır. Fazla güldüğümüzde ya da gözümüzü fazla kıstığımızda oluşumunu hızlandırırız. Güneş hasarı ve göz çevresine nemlendirici kullanmayıp kuru kalmasına izin verdiğimizde de daha kolay oluşur.
Göz çevresi kırışıklıkları az ise ve derin değilse göz çevresi kremleri ile iyileşmeleri mümkündür. Ama yoğun ve derin olduğunda Botox en iyi uygulamadır. Bu uygulama ise gerçekten acısız, çok kısa süren bir işlemdir.
Yüzümüzdeki doğal ifadeyi ise kesinlikle bozmaz. Ama mutlaka deneyimi fazla bir hekim tarafından yapılmalıdır.
Göz çevresi ve gözaltları gerçekten özen isteyen bir bölge. Yüzümüzde bu bölgeye ihtiyaç duyduğu özeni her zaman gösterelim.
Güzellik ve sağlık hep sizinle olsun
Dr. Beyhan Arıkan

Gözaltı Torbaları Nasıl Geçer

Gözaltı Torbaları Nasıl Geçer
gözaltı torbaları neden oluşur – gözaltı torbalarına bitkisel çözümler – bitkilerle gözaltı torbalarının giderilmesi – göz altı torbalarına ne iyi gelir

Yaşınız kaç olursa olsun genç ya da yaşlı her insanda gözaltı torbaları dönem dönem görülebilir. Gözaltı torbaları kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterebilir. Bu durumda kişi için pek iç açıcı sayılmaz. Eğer maddi durumunuz iyi ise gözaltı torbalarını normal bir estetik ameliyatı ile aldırabilirsiniz. Maddi durumunuz uygun değilse ve sağlık durumunuz estetik yaptırmaya müsait değilse estetik yaptırmadan gözaltı torbalarınızdan kısmen kurtulabilirsiniz.

* Yaklaşık olarak 2 çay bardağı suyu kaynatarak içine yaklaşık 2 yemek kaşığı fındık yaprağı ilave ederek demleyin. Bu şekilde demlenmiş olan karışımı süzerek buzdolabında soğumaya bırakın. Daha sonra soğuyan karşım içine pamuk batırarak suyu iyice çekmesini sağlayın ve pamuğu gözaltı torbalarınızın üzerine koyun. 10 dakika kadar bekleyin.

* Eczanelerden göz altı kremi satın alarak kullanabilirsiniz. Yalnız gözaltı torbalarınız için kullanacağınız kremi dışarıdan içeriye doğru sürmeye özen gösterin.

* Gözaltı torbalarını sıkıştırarak yok etmeyi sağlayan siyah çay ve papatya çayını buz kalıplarda dondurarak göz altı torbalarınızın üzerine koyarsanız bu şekilde de göz altı torbalarınızın yok olmasını sağlayabilirsiniz.

Göz Altı Şişlikleri Nasıl Geçer


Yeşil çay, yaşlanmayı geciktirici ve Cilt güzelliğini Koruyucu maddeler içerir Gunde 1fincan Yeşil çay içmenin kansere karsı koruduğu da tespit edilmistir..

Yeşil çay “Göz Altı torbaları nasil giderilir?” Sorusuna Yanıt Veren özelliğiyle hayatımızı kolaylaştırıyor Mucize.
Gözaltı torbalarından kurtulmak icin sadece 2 Poşet Yeşil Caya ihtiyacınız var!

Yeşil çayı Kaynar suda 5 dakika kisik sorunu çözecek kadar demlendirin. Çay poşetlerini Kaynar sudan çıkarıp Oda sıcaklığında soğutun. Ardından buzluğa 5 dakika kisik bekletin kaldırıp.

Yeşil çay poşetlerini, gözlerinizin uzerine koyup 10 dakika kisik bekletin.

Met İşlem Is getting beter Boyu yaşadığınız ve yorgunluğu da azaltacaktır stres.

Gözaltı Torbaları İçin Kür

Gözaltı Torbaları İçin Kür
Cilt bakımı – göz altı maskeleri -göz altı torbaları doğal maskeler

Gözaltı torbaları için kahve telvesi kullanılmasını tavsiye etti.
Gözaltı torbalarını gidermek için içtiğiniz Türk kahvesinin telvesini gözaltınıza maske gibi sürerek 20 dakika bekletin.

Göz Altı Torbalarına Ve Morluklarına Kalıcı Çözüm!!

Göz altı torbalarına ve morluklarına kalıcı çözüm
Göz altı morlukları için bir ilk olan Hylexin™ sahip olduğu etken maddeler sayesinde, kozmetik dünyasında bir ilki gerçekleştirmiştir. Hylexin™ gün boyu göz çevrenizde yer alan, sizi yaşlı, yorgun, bitkin gösteren, endişe veren ve giderilmesi güç olan göz altı morluklarınızdan (siyah halkalardan) kurtulmanız için özel olarak formüle edilmiş ilk üründür.

Göz altı morluklarınız sabahları, belli bir süreden sonra yok oluyorsa büyük olasılıkla Hylexin™’e ihtiyacınız yoktur. Fakat göz altı morluklarınız kalıcıysa, basit bir göz kreminden daha fazlasına ihtiyacınız var demektir. Bu sorununuz için Hylexin™’i kullanmalısınız.

HYLEXİN™ normal bir göz kremi veya kapatıcı değildir

Çoğu insan göz altı morlukları nedenlerinin yoğun gece hayatı, geç saatlere kadar çalışma, yorgunluk veya basit alerjiler olduğunu düşünür. Fakat yapılan dermatolojik araştırmaların birçoğu gösteriyor ki; siyah halkalar göz çukurlarındaki kılcal damarların içinde yer alan hemoglobinin oksidasyonuna bağlıdır.

Başka bir deyişle göz çukurundaki kılcal damarlar, kanı sızdırarak oksijene maruz kalmasına (hemoglobin degradasyonu) yol açarlar. Bu sızıntıyla meydana gelen oksidasyon göz çevresinin mor hatta siyah renge bürünmesine neden olur.

Bilimsel araştırmalar

Bilimsel araştırmalarda Hylexin™’in, içeriğiyle enzim aktivitesini ayarlayarak hemoglobin degradasyonunu düşürmeye yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Bunun sonucunda mor rengin daha açık olan normal ten rengine bürünmeye başladığı gözlenmiştir. Ayrıca Hylexin™’in kılcal damarları güçlendirerek bu bölgeye hücum eden hemoglobin sızıntısını durdurmaya yardımcı olduğu bilimsel çalışmalarca ispatlanmıştır. Bu sayede göz çukuru bölgesinin daha fazla zarara uğraması önlenmiştir.

Double-Blind* klinik deneyler

Double-blind klinik deneylere katılan, kalıcı göz altı morluklarına sahip kadın deneklerin %72’sinden fazlasında Hylexin™’le birlikte göz altı morluklarının renginde açılma ve yoğunluğunda somut bir şekilde azalma görülmüştür. Bu sonuçlar yüksek çözünürlüklü laboratuar fotoğraflarıyla da doğrulanmıştır.

*Modern bilimsel araştırmalarda kullanılan, sonuçların daha objektif alınmasına imkan sağlayan bir araştırma tekniğidir. Bu teknikte testi uygulayan ve de teste tabi tutulan kişi ürünlerden hangisinin gerçek ürün hangisinin plasebo (sahte ürün ya da ilaç) olduğunu bilmiyor.

Hylexin™ sadece yetkili eczanelerde

Güçlü bir antioksidan olan Hylexin™ göz altı morlukları için bir ilk olmasının yanı sıra hem kadınlara hem erkeklere hitap eden ilk göz kozmetik ürünüdür.

Hylexin™, göz altı morluklarının, şişliklerinin ve torbalarının oluşmasına yol açan faktörlere yönelik, göz çevresi görünümünü iyileştirdiği bilimsel olarak kanıtlanmış bir bileşim içerir. Günde iki kez hafif dairesel hareketlerle az miktarda kullandığınız Hylexin™ sayesinde göz çevrenizde değişim yaşanacaktır. Göz çevrenizdeki kronik şişkinliklerin ve göz altı morluklarının azalmasına yardımcı olur.
Hylexin™ bir kapatıcı değildir, kalıcı bir çözümdür.

Hylexin™ bileşiminin etken maddeleri

Hesperedin metil kalkon; göz çevresindeki kılcal damar geçirgenliğini azaltarak kılcal damarların sıvı ve hemoglobin sızdırmasını en aza indirmeye yardımcı olur.
Dipeptide valyltrytophane (VW); lenf bezlerinin dolaşımını düzelterek göz altı morluklarına neden olan renk hücrelerinin bir yerde toplanmasını engellemeye çalışır, şişkinlikleri azaltır.
Lipopeptide Pal-GQPR; göz çevresine sıkılık ve elastikiyet sağlar.

Hylexin™ sıkça sorulan sorular

Hylexin™ nedir?

Hylexin™ göz altı morluklarının azalmasını sağlamak amacı ile özel olarak geliştirilmiş ilk üründür. Hylexin™ bir kapatıcı değildir, kalıcı bir çözümdür. Göz çukuru çevresindeki rengin belirginliğini yitirmesini ve göz altı morluklarının azalmasını sağlayan ilk üründür.

Hylexin™ nasıl uygulanıyor?

Temiz ve kuru cilde, sadece göz çukuru bölgesine, günde iki kez hafif dairesel hareketlerle Hylexin™’i uygulayınız. Hylexin™ yoğun bir formüle sahip olduğundan ürünü az miktarda kullanmanız yeterli olacaktır. 24 saat içinde üç defadan fazla kullanmayınız. Hylexin™’i kullandıktan sonra hafif bir sıcaklık hissedebilirsiniz, bu durum Hylexin™’in etki etmeye başladığını gösterir ve normaldir.

Hylexin™ nasıl etki ediyor?

İçeriğindeki bileşenlerle göz çukuru dokusunun enzim aktivitesini en iyi duruma getirerek göz altı morluklarının oluşmasına neden olan hemoglobin degradasyonunu düşürmeye yardım ediyor. Böylelikle göz altı morluklarının azalmasını sağlıyor.

Hylexin™’in etkisini kanıtlayan klinik deney var mı? Sonuçları nelerdir?

Hylexin™ üzerinde double-blind klinik araştırma yapılmıştır. Bu araştırmaya katılan kalıcı göz altı morluklarına sahip ve Hylexin™ bileşenini kullanan kadın deneklerin %72’sinden fazlasında göz altı morluklarının renginde açılma ve yoğunluğunda somut ve gözle görülür biçimde azalma görülmüştür.

Sonuçları ne zaman görmeye başlarım?

Kişilerde oluşan göz altı morlukları birbirinden farklıdır. Hylexin’in etkisini göstermesi bazı kişilerde daha uzun sürebilir. 30 gün içerisinde göz altı morluklarınızda belirgin bir değişiklik görülmesi beklenir.

Hylexin™’i diğer cilt bakım ürünleriyle kullanabilir miyim?

Hylexin™ diğer tüm yüz ürünleriyle kullanılabilir. Ancak kullanmadan önce kolunuzun iç kısmında, Hylexin™’le diğer ürünün karışımını denemenizi öneririz. Eğer reçeteli bir cilt bakım ürünü kullanıyorsanız Hylexin™’i kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz. Her zaman önce Hylexin™’i kullanınız sonra diğer kozmetik ürünlerinizi Hylexin™’in üstüne uygulayabilirsiniz (nemlendirici, güneşten koruyucu vb…).

Hylexin™’i ne miktarda kullanmalıyım?

Hylexin™ son derece yoğun bir formüldür. Göz çevresindeki problemli bölgeyi tamamen kaplayacak en az miktarı kullanmalısınız. Bezelye tanesi büyüklüğüne eşit miktar yeterli olacaktır.

Hylexin™ güvenli midir?
Hylexin™’in içeriği güvenli ve etkilidir

Sponsorlu Bağlantılar

Gözaltı Şişlikleri İçin Yorum Yap