Güncelleştirmeleri Kapatma

Güncelleştirmeleri Kapatma Güncelleştirmeleri Kapatmak - Bu makaledeki notlar: otomatik güncelleştirmeler nasıl kapatılır güncelleştirmeleri kapatma..

Xp Otomatik Güncelleştirmeyi Nasil Tamamen Kapatiriz Yada Bir Programi Varmi ?

ArkadaŞlar Yardima İhdİyaÇ Var. Xp Otomatİk GÜncelleŞmeyİ Kapatiyorum. Ama Durmadan Ekranin SaĞ Tarafinda Uyari Verİyor. Bu GÜncelleŞmeyİ Tmmmen Kapamak İÇİn Ne Yapmam Gerekİyor . AÇiklayici Bİr Anlatimla Anlatirsaniz Sevİnİrİm. Şİmdİden SaĞolun :d

Windows’da Güncellemeden Sonra Otomatik Yeniden Başlatmadan Nasıl Kurtuluruz?

İşletim sistemlerinin yaptığı otomatik güncelleştirmeler sistemlerimizin açıklarını kapatarak bize daha güvenli bir kullanım imkânı sağlasalar da güncelleme sonunda istedikleri yeniden başlatma ihtiyaçları zaman zaman sinirlerimizi oldukça geriyor. Özellikle önemli bir işimizin tam ortasındayken sevgili işletim sisteminizin sistemimizi yeniden başlatmamız yönünde bir telkinde bulunması pek hoşumuza gitmeyebilir çoğu kez. Vista’da bu isteği 4 saat kadar ertelememiz mümkün normal şartlarda. Süre dolduğunda ise aynı iletiyle tekrar karşılaşıyoruz ve kısa süre içerisinde cevap vermememiz durumunda bilgisayarımız otomatik olarak yeniden başlatılabilir.
Başında bulunmadığınız süre zarfında bilgisayarınızın açık kalmasını herhangi bir sebeple istiyorsanız bu tip bir durumla karşılaşmanız hiç hoşunuza gitmeyecektir. Üstüne üstün dinamik IP hizmeti alıyor olmanız durumunda; yeniden başlatma sonrasında IP’nizin değişeceğini hesaba katarsanız, bilgisayarınıza uzaktan bağlanma şansınızı kaybedebilir, çok önemli bir download işleminizin tamamlanamadan sonlanması durumuyla karşılaşabilirsiniz.
Sözü daha fazla uzatmadan amacımıza değinelim. Bu yazımızda Windows Update servisini kapatmak kaydıyla biricik işletim sistemimizin bu sıkıntı verici soruyu sormasını ve kendini yeniden başlatmaya çalışmasını geçici olarak engelleyeceğiz.

Bu iş için yapacağımız tek şey ise komut satırını kullanarak Windows Update’in çalışmasını sonlandırmak ve yeniden başlatma problemini engellemek olacak.
Öncelikle komut satırını açmamız gerekiyor. Bunun için Çalıştır ‘a cmd yazmamız yeterli. Buradaki püf nokta komut satırına yönetici olarak erişmemiz gerektiği Vista işletim sistemi altında. İşlem yaptığınız kullanıcı yönetici değil ise bunun için başlat menüsünden cmd.exe ‘yi sağ tıklayıp Yönetici Olarak Çalıştır diyebilirsiniz veya Çalıştır ‘a cmd yazıp Ctrl+Shift+Enter tuş kombinasyonuna basarak açabilirsiniz. XP’de ise direkt olarak komut satırına erişmeniz kaydıyla aşağıdaki işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Vista’da daha sonra ise komut satırına
net stop “Windows Update”
yazmanız durumunda bu can sıkıcı hatrılatmadan Windows Update servisini geçici olarak durdurarak kurtulabilirsiniz.

Windows XP kullanan kullanıcılar ise komut satırına
net stop wuauserv
yazarak bu sıkıntıdan bertaraf edebilirler.

not: Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda ya da kapatıp açtığınızda Windows Update tekrar çalışmaya başlayacaktır. Daha sonra otomatik güncelleştirmelerin yapılamaması gibi bir sıkıntı söz konusu değildir.

Kaynak

Windows 7 De Otomatik Çalıştır Özelliğini Nasıl Kapatırım?

Windows 7 de iPhone için Otomatik Çalıştır Özelliğinin Kapatılması

Bilgisayarınıza bir CD/DVD ya da USB bir aygıt taktığınızda, karşımıza takmış olduğumuz aygıt ile ilgili çeşitli özelliklerin listelendiği Otomatik Çalıştır (Auto Play) penceresi gelir. Bu pencere üzerinden uygun eylemi seçerek işlemlerimizi hızlandırabiliriz.
Eğer bir iPhone sahibiyseniz, her bilgisayara bağladığınızda Otomatik Çalıştır özelliğinin karşınıza gelmesini istemeyebilirsiniz. Çünkü iPhone’u, iTunes olmadan kullanmak pek mümkün değil. Bunun yanında sadece şarj etmek için takmış olduğunuz anlarda da bu pencerenin çıkması anlamsız gelebilir.

Eğer Windows 7 kullanıyorsanız ve iPhone için Otomatik Kullan (Auto Play) özelliğini devre dışı bırakmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.
1. Öncelikle aşağıdaki adımları izleyerek Otomatik Kullan özelliklerini yapılandıracağımız bölüme giriyoruz.
Başlat Menüsü (Start Menu) -> Denetim Masası (Control Panel) -> Donanım ve Ses (Hardware and Audio) -> Otomatik Kullan (Auto Play)
2. Açılan pencere üzerinde Aygıtlar (Devices) başlığı altında iPhone seçeneğini göreceksiniz. Burada bulunan liste kutusu içerisinden Eylem Yok (Take No Action) seçeneğini seçiyoruz.

Yapmış olduğumuz bu işlemden sonra iPhone’u bilgisayara bağladığımızda Otomatik Kullan penceresi artık karşımıza gelmeyecek.

Sponsorlu Bağlantılar

Güncelleştirmeleri Kapatma İçin Yorum Yap