Güzellik Uzmanlığı Üniversite

Güzellik Uzmanlığı Üniversite Güzellik Uzmanlığı Üniversiteleri - Bu makaledeki notlar: güzellik uzmanlığı bölümü olan üniversiteler güzellik..

Hem Eğiten Hem Güzelleştiren Üniversiteler

Hem eğiten hem güzelleştiren üniversiteler

Türkiye’de güzellik ve bakım bölümüne sahip beş üniversite dışarıdan müşteri kabul etmeye başladı. Bu uygulama yakında tüm Türkiye’ye yayılacak gibi görünüyor.Türkiye’de güzellik ve bakım bölümüne sahip beş üniversite dışarıdan müşteri kabul etmeye başladı. Şimdilik İzmir, Adana, Mersin ve Aydın’daki üniversitelerde yapılan bu uygulamalar yakında tüm Türkiye’ye yayılacak gibi görünüyor

Güzellik çağın en büyük tutkularından biri olunca bu uğurda harcanan paralar da emekler de katlanarak büyüyor. Her gün yeni bir yöntemle karşımıza çıkan uzmanlar basit ve mümkünse ‘bıçak altına yatmadan nasıl güzelleşilir’in cevabını arıyorlar.
Ancak bu alanda gerçek söz sahibi olanların kimler olduğu ciddi bir tartışma konusu. Güzellik uzmanları mı dermatologlar mı yoksa estetik cerrahlar mı güzelleşme yöntemlerinin uygulayıcısı olacak henüz netlik kazanmadı ama artık bu iş akademik anlamda öğretilen ciddi bir noktaya taşındı.
Türkiye’de beş üniversite mesleki eğitim programları kapsamında güzellik uzmanı yetiştirmeye başladı. Üstelik bu okullarda geliştirilen yöntemlerden müşteri olarak faydalanmak da mümkün. Hem üniversitenin döner sermayesine hem de bunlardan faydalanan kadınların bütçelerine iyi gelen akademik güzellik adreslerini sizler için araştırdık.

Ankara Gazi, İzmir Ege, Aydın Adnan Menderes, Adana Çukurova ve Mersin Üniversiteleri Cilt Bakımı ve Güzellik Bölümlerine sahip. Söz konusu okullardan Gazi Üniversitesi dışında kalanlar dışarıdan gelen kişilere de ücret karşılığı uygulama yapıyor. Ancak bu ücretler herhangi bir güzellik merkezine göre çok daha uygun fiyatlara sahip.

Sponsorlu Bağlantılar

Güzellik Uzmanlığı Üniversite İçin Yorum Yap