Hamilelikte Cinsiyet Öğrenme

Hamilelikte Cinsiyet Öğrenme Bebeyin Cinsiyyetini - Bu makaledeki notlar: hamilelikte cinsiyet hamilelikte cinsiyet öğrenme ..

Hamilelikte Cinsiyet Ne Zaman Belli Olur

bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur, Bebeğin cinsiyeti nasıl belirlenir, bebeğin cinsiyeti kaçıncı ayda belli olur

Cinsiyetin ortaya çıkmasına sebep olan şey kromozomlardır. İnsanda bulunan 46 kromozomdan iki tanesi cinsiyet kromozomudur. Erkeklerde XY, kadınlarda ise cinsiyet kromozomu XX olarak belirtilir. Buradan da anlaşılacağı üzere, Y kromozomu erkeklik, X kromozomu ise kadınlık genlerini taşımaktadır.

Bebeğin cinsiyeti, erkek ve kadından gelen kromozom çifti ile oluşur. Kadınlarda hep X kromozomu mevcuttur, çünkü yumurtlama sırasında bayandaki eşey hücresi ikiye ayrılır, ama her iki parçası da X kromozomu taşımaktadır. Erkekte ise ikiye ayrılan eşey hücresi, iki farklı seçeneğe sahiptir, çünkü erkekte X ve Y kromozomları içeren iki farklı sperm oluşur.

Kadında hep X, erkekte ise X veya Y kromozomuyla birleşip bebeğin cinsiyetini belli etmektedir. Kadındaki X kromozomu ile erkekteki X kromozomunu içeren sperm birleştiğinde doğacak bebek kız olacaktır. Eğer erkekten Y kromozomu içeren spermle birleşirme olursa, bu kez doğacak çocuk erkek olacaktır. Yani doğacak çocuğun cinsiyeti erkekten gelen kromoza bağlı olduğu için, bebeğin cinsiyeti döllenme sırasında erkek spermi tarafından belirlenir.

Anne Karnında Bebeğin Cinsiyetini Öğrenme:

Gebelikte bebeğin cinsiyeti, ancak gebelikte 4. ay içinde anlaşılabilir. Çoğunlukla 14. ve 16. haftalar arasında uzman bir gözlemci, ultrasonda bebeğin cinsiyetini saptayabilir. 12. hafta ile 14. hafta arasında da bebeğin cinsiyetini saptamak bazı durumlarda mümkün olabilir. Kaliteli bir ultrason cihazı ve uzman doktor, 13. haftada bebeğin cinsiyetini saptayabilir

Bebeğinizin Cinsiyetini Tahmin Edebilir Misiniz?

Bebeğinizin cinsiyetini tahmin edebilir misiniz?

Doğacak bebeğinizin cinsiyetini tahmin edebilirsiniz. İşte bunu belli eden 40 ipucu..Yüzlerce yıldır, bebek bekleyen anneler, bebeklerinin cinsiyetini tahmin ederken bazı kocakarı metotlarına bel bağlamışlar.
Doğacak bebeğinizin cinsiyetini tahmin etmeye çalışmaktan daha eğlenceli ne olabilir? Herkes bu oyuna katılmak istiyor.
Yüzlerce yıldır, bebek bekleyen anneler bebeklerinin cinsiyetini tahmin eden metotlara bel bağlamışlardır. Bütün bu kocakarı masalları güvenilir olmaktan çok uzak olsa da, daha güvenilir haleflerinden, amniyosentezlerden ve ültrasondan daha eğlenceli oldukları kesindir. Bebeğinizin cinsiyetini tahmin etmenin keyfini çıkarın!
Eğer;
* Erken hamilelikte mide bulantısı hissetmediyseniz,
* Bebeğinizin kalp atışı dakikada 140 atıştan daha azsa,
* Ön tarafınızdan daha çok kilo aldıysanız,
* Beliniz basket topu gibi görünüyorsa,
* Aerolarınız çok kararırsa,
* Daha düşük taşıyorsanız,
* Tuzlu ve ekşi yiyeceklere aş eriyorsanız,
* Proteine aş eriyorsanız-etler ve peynir,
* Ayaklarınız hamilelikten önceki haline göre daha soğuksa,
* Bacaklarınızdaki tüyler hamilelik döneminde daha çabuk uzuyorsa,
* Elleriniz daha kuruysa,
* Siz uyurken yastıklarınız kuzeye bakıyorsa,
* Müstakbel baba sizinle birlikte kilo alıyorsa,
* Hamilelik size her zamankinden daha iyi bir görüntü veriyorsa,
* İdrarınız parlak sarı rengindeyse,
* Burnunuz yayılıyorsa,
* Alyansınızı göbeğinizin üzerinde tuttuğunuzda yuvarlaklar çiziyorsa,
* Baş ağrılarınız varsa,
* Yaşınıza gebe kalma tarihinizi, gebe kaldığınız ayın rakamını eklediğinizde çift sayı çıkıyorsa,
bebeğiniz erkektir.
Eğer;
* Erken hamilelikte mide bulantılarınız varsa,
* Bebeğinizin kalp atışı dakikada en az 140 ise,
* Basenlerinizden ve poponuzdan kilo alıyorsanız,
* Sol göğsünüz sağ göğsünüzden daha büyükse,
* Saçınızda kırmızı hatlar çıkıyorsa,
* Yüksek taşıyorsanız,
* Karnınız karpuz gibiyse,
* Tatlılara aş eriyorsanız,
* Meyvelere aş eriyorsanız,
* Portakal suyuna aş eriyorsanız,
* Hamilelik dönemi boyunca normal zamanki kadar iyi görünmüyorsanız,
* Hamilelik dönemi boyunca normalden daha huysuzsanız,
* Yüzünüz normalden daha çok patlaksa,
* Ekmeğin ucunun tepesini yemeyi reddediyorsanız,
* Göğüsleriniz gerçekten büyüdüyse!
* Siz uyurken yastıklarınız güneye bakıyorsa,
* İdrarınız donuk sarı rengindeyse,
* Alyansınızı göbeğinizin üzerine tuttuğunuzda bir taraftan öteki tarafa hareket ediyorsa,
* Yaşınıza gebe kalma tarihinizi, gebe kaldığınız ayın rakamını eklediğinizde tek sayı çıkıyorsa, bebeğiniz kızdır.

Hamilelik Testi, Bebek Cinsiyet Testi Nasıl Yapılır?

Tahmin “Pembe veya Mavi”

Orada bebeğinizin cinsiyeti öğrenmek için tıbbi olmayan yollarla söylüyorum insanların hiçbir sıkıntısı vardır. Bu yöntemler çoğu yanlış batıl hikayeleri vardır. Onlar ile oynamaya ve onları en tehlikeli şey içermeyen eğlencelidir. Biraz daha yaygın sorunlardan alyans dönen veya sallanan içeren, boyut veya şekil sizin hamile karnına ve gebelik istek veya yatak konumlandırma hakkında diğer sorular. Bazı Drano gibi kimyasallar içeren taslak olanlar için dikkat musunuz.

* Eski Wives Tales Test: Bebeğiniz mı bir çocuk veya kız?
* Bir erkek veya kız bebeğiniz mi? Ultrason Quiz

Eğer bebek bir kız ya da erkek olduğunu nasıl öğrenebilirim?:

En yaygın kullanılan yöntem bebeğinizin cinsiyeti öğrenmek için ultrason veya sonogram olduğunu. Bu yöntemin en 18-22 hafta arasında doğru. Normal fetal anatomi anket ortalarında ikinci üç aylık dönemde yapılan yapılır.

Genellikle kolay bebeğin cinsiyeti anlatmak bu noktada. Önceki tarihler genellikle çok anlatmak ve daha sonra kalabalık nedeniyle zor hale tarihleri rahmine zordur.

* Bir erkek veya kız bebeğiniz mi? Ultrason Quiz
* Boy Ultrasounds
* Kız Ultrasounds

Faktörler ultrason bir rol oynamaya ne doğru mu?:

Bundan bir rol oynayabilir birçok faktörler olup olmadığı ultrason bebeğinizin cinsiyeti tahmin etmede doğru. Bunlar şunlardır:

* Bebeğin gebelik yaşı
* Malzemeler kullanılıyor
* Kişi ultrason yapma eğitimi
* Annenin ağırlığı
* Bebeğin pozisyonu
* Diğer faktörler

Diğer yollarla size bebeğin cinsiyeti ne öğrenebilirim?:

Cinsiyet tahmini diğer yöntemlerden daha doğru ama taşımak gebelik riski daha fazla. Bu yöntemler genellikle biraz erken ama yapılabilir genellikle sadece yapılır eğer diğer faktörler, genetik testi gerektiren katılmaktadırlar.

En yaygın kullanılan yöntem amniosentez ve koryonik villus (CVS) örnekleme. Erken gebelikte kullanılabilir Bu testler. Onlar da çok daha fazla ultrason, sonuçlar çok% 100 yakın doğru vardır. En uygulayıcılar, ama% 100 söyleyecektir orada laboratuvar hataları olmuştur. Bu genellikle ilk trimester veya erken ikinci üç aylık dönemde yapılır.
Sex Tercihi Bebek:

Şunu kabul edelim ki, orada kendi bebeğin cinsiyeti için çok güçlü bir tercihleri var insanlar var. Bazen gerçekten bir oğlu veya kızı yetiştirme güçlü bir bağlantı hissi geliyor. Ayrıca kim bir kayıp oldu ve belirli bir cinsiyet aileleri için daha iyi olacağını hissediyorum aileler vardır. Aile dengelenmesi bir başka nedeni de bazı aileler bir veya daha fazla çocuk için bir cinsel tercihi olması.

* Sex Tercihi Bebek?

Sex Seçim Teknikleri: Bebeğinizin cinsiyetini seçmek:

Orada kim öyle güçlü cinsel tercihleri onların cinsiyet seçimi yapmayı seçen aileler vardır. MicroSort, preimplantasyon genetik tanı (PGD) ve Haplotyping (PGH), Shettles ve cinsiyet seçimi diğer yöntem gibi tekniklerin kullanımı, onlar doğa etkilemeye çalışır. Diğerleri gibi güvenilir olmayan bazı teknikler çok doğru vardır.

* Cinsiyet seçimi Teknikleri
* Nasıl bir Boy Have
* Nasıl bir Kız Have

Eğer bebeğiniz bir çocuk ya da kız olduğunu bilmek ister misiniz?:

Kişi ankete katılanların yaklaşık yarısı bunların diyorsun onlar taşıyoruz bebeğin cinsiyeti bilmek istiyorum. Bazı insanlar bir sürpriz istiyorum. Bazen ama ikinci veya daha sonraki gebelik sadece bilmek istiyorum.

Gebelikte dışarı bulmak için en sık belirtilen nedenler nedenleri planlama ve neden biliyorum. Bazı insanlar bebek için bir yuva için planı veya satın giysi bebeğin belirli bir seks için oldukça sonra doğum cinsiyet öğrenmek için beklemek daha istiyorum. Bu kişisel bir konu ve kullanıcısı bir ateşli tartıştı.

Eski Mısırda Gebelik Testi (çok İlginç)

ESKİ mısırda gebelik testi (çok ilginç)
Mısır’da 1898 yılında Sir Flinder Petrie adlı bilim adamının ortaya çıkarttığı Kahoun Papirüsü ile 1862 yılında bulunan Smith Papirüsü ve 1873 yılında bulunan Ebers Papirüsü’nde gebelik, idrar hastalıkları, varisler ve gebelik testleriyle ilgili bilgiler yer alıyor. Müzelerde sergilenen papirüslerde yer alan bilgilere göre, hamile şüphesi olan bir kadın her gün sabah idrarıyla biri buğday, diğeri arpa dolu iki torbayı sularmış. Hamilelik şüphesi olmayan bir başka kadın da yine ayrı ayrı buğday ve arpa torbalarını idrarıyla sularmış. Hamilelik şüphesi olan kadının idrarla suladığı buğday ve arpa dolu torbalar, diğer kadının suladığı torbalardan daha önce çimlenirse, hamile olduğu anlaşılırmış. İki kadının suladığı buğday ve arpalar aynı anda çimlenirse hamilelik olmadığı ortaya çıkarmış. Hamile olan kadınların sabah idrarlarında aşırı miktarda hormon bulunduğu için, buğday ve arpa torbaları diğer normal idrarlarla sulananlardan çok daha önce yeşerirmiş. Günümüzde meyve ve sebzenin daha erken sürede yetiştirilmesi için hormon kullanılması da aynı yöntemin bir benzeridir.

Bebeğin Cinsiyeti
Mısırlıların kullandığı yöntemde, doğacak bebeğin cinsiyeti de önceden tesbit edilebiliyordu. Hamile kadının idrarıyla sulanan tohumlardan, buğday taneleri daha önce filizlenirse bebeğin erkek, arpa taneleri daha önce filizlenirse bebeğin kız olacağı anlaşılıyordu.

Prof. Julias Manger, 1933 yılında laboratuvarda kutuların içerisinde kurutma kağıtları üzerine yerleştirdiği buğday ve arpa tanelerini, idrarla sulayıp, Mısırlıların kullandığı gebelik ve cinsiyet belirleme yönteminin doğruluğunu ispat etmiştir. Günümüzde kullanılan gebelik testleri de, kadının idrarındaki hormon sayısının yoğunluğuna göre sonuç verir ve aynı esaslara göre uygulanır.

Prof. Dr. Hulusi Köker de, Mısırlıların kullandığı gebelik testi yönteminin bilimsel olarak doğrulandığını ve hatta bebeğin cinsiyetinin de aynı yöntemle belirlenebildiğini onaylıyor.

Doğum Kontrolü
Mısırlılar, kadında kısırlığın tespiti için rahim ağzına (uteris) akşam yatarken sarmısak veya soğan yerleştirmişler. Sabah kadın uyandığında genzinde sarmısak veya soğan kokusu duyarsa tüplerinin açık olduğu ve gebe kalmasına bir engelin olmadığı anlaşılırmış. Koku duyulmazsa kadının tüplerinin kapalı olduğu, bu nedenle hamile kalamayacağı bilinirmiş. Ayrıca kadının rahminin içerisine paslanmayan metallerden olan altın veya gümüş yüzük konularak gebelik önlenirmiş. Arap kervancılar da bu yöntemi öğrenip, uzun çöl seyahatlerinde dişi develerin gebe kalmalarını önlemek için rahimlerinin içerisine temizlenmiş çakıl taşı doldururlarmış
__________________

Bebeğin Cinsiyetini Öğrenmenin 40 Yolu

Eger;
Erken hamilelikte mide bulantisi hissetmediyseniz,
Bebeginizin kalp atisi dakikada 140 atistan daha azsa,
On tarafinizdan daha cok kilo aldiysaniz,
Beliniz basket topu gibi gorunuyorsa,
Aerolariniz cok kararirsa,
Daha dusuk tasiyorsaniz,
Tuzlu ve eksi yiyeceklere as eriyorsaniz,
Proteine as eriyorsaniz-etler ve peynir,
Ayaklariniz hamilelikten onceki haline gore daha soguksa,
Bacaklarinizdaki tuyler hamilelik doneminde daha cabuk uzuyorsa,
Elleriniz daha kuruysa,
Siz uyurken yastiklariniz kuzeye bakiyorsa,
Mustakbel baba sizinle birlikte kilo aliyorsa,
Hamilelik size her zamankinden daha iyi bir goruntu veriyorsa,
Idrariniz parlak sari rengindeyse,
Burnunuz yayiliyorsa,
Alyansinizi gobeginizin uzerinde tuttugunuzda yuvarlaklar ciziyorsa,
Bas agrilariniz varsa,
Yasiniza gebe kalma tarihinizi, gebe kaldiginiz ayin rakamini eklediginizde cift sayi cikiyorsa,
bebeginiz erkektir.

Eger;

Erken hamilelikte mide bulantilariniz varsa,
Bebeginizin kalp atisi dakikada en az 140 ise,
Basenlerinizden ve poponuzdan kilo aliyorsaniz,
Sol gogsunuz sag gogsunuzden daha buyukse,
Sacinizda kirmizi hatlar cikiyorsa,
Yuksek tasiyorsaniz,
Karniniz karpuz gibiyse,
Tatlilara as eriyorsaniz,
Meyvelere as eriyorsaniz,
Portakal suyuna as eriyorsaniz,
Hamilelik donemi boyunca normal zamanki kadar iyi gorunmuyorsaniz,
Hamilelik donemi boyunca normalden daha huysuzsaniz,
Yuzunuz normalden daha cok patlaksa,
Ekmegin ucunun tepesini yemeyi reddediyorsaniz,
Gogusleriniz gercekten buyuduyse!
Siz uyurken yastiklariniz guneye bakiyorsa,
Idrariniz donuk sari rengindeyse,
Alyansinizi gobeginizin uzerine tuttugunuzda bir taraftan oteki tarafa hareket ediyorsa,
Yasiniza gebe kalma tarihinizi, gebe kaldiginiz ayin rakamini eklediginizde tek sayi cikiyorsa,
bebeginiz kizdir.

Kaynak: cocukvesaglik.net

Sponsorlu Bağlantılar

Hamilelikte Cinsiyet Öğrenme İçin Yorum Yap