Hastane Nedir

Hastane Nedir Hastanelerin Görevleri - Bu makaledeki notlar: hastane nedir hastaneler hastanelerin..

Bu makalede Hastane Nedir ve Hastanelerin Görevleri hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen not alın. Hastane Nedir? ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.

Hastane Nedir?

Hastane Nedir?

Hastaların tedavi edildikleri sağlık kurumlarına verilen ad.Hastanelerin oluşu, çok eski devirlere gitmez. Hekimliğin, bir bilim olmaktan uzak olduğu devirlerde, hastalar, kendi evlerinde tedavi olurlardı. Bu sebeple, basit hastalıklarda bile ölüm oranı çok yüksektir. Fakat bugün, hastalar, hekimlerin, meydana gelmesine rağmen, fizyolojik görevin bozulması, bütün organizmayı kapsar.

Göz ve kulak hastalıklarında, çoğu zaman, yalnız o organlarla ilgili fizyolojik görev noksanlığı olmasına karşılık tifo, tüberküloz, grip gibi hastalıklarda, bütün organizmayı ilgilendiren fizyolojik görev yetersizlikleri kendini gösterir. Bu bakımdan hastalıklardan bazıları, yerel ve geçici fizyolojik görev yetersizlikleri ile tehlikeli bir sonuç vermeden geçirilebildikleri gibi, gerek yerel, gerekse genel fizyolojik görev yetersizlikleri sonucu hasta organizma için, ölümle sonuçlanan durumlar meydana getirebilirler.

Bugün, çok ilerlemiş bir durumda hastabakıcıların kontrolü altında bulunan ve her türlü tıbbî vasıtalar ve ilâçlarla bezenmiş bulunan hastanelerde tedavi edilmektedirler.

Yurdumuzda, Hükümet Hastanesi, Belediye Hastanesi, İşçi Sigortaları Hastanesi,Özel Hastane, çeşitli kurumlar hastaneleri ,askerî hastaneler bulunmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Hastane Nedir İçin Yorum Yap