Hatırla Sevgili Ahmet Yasemin

Hatırla Sevgili Ahmet Yasemin Hatırla Sevgili Yasemin - Bu makaledeki notlar: ahmet yasemin hatırla sevgili ahmet yasemin..

Hatirla Sevgili Adli Diziye Ait Herşey….

HATIRLA SEVGİLİ

50’li yılların sonu İstanbul…Şevket ve Rıza çocukluk arkadaşıdır. Şevket okumuş savcı olmuş, Rıza ise Menderes’in teklifiyle Milletvekili olmuştur. Demokrat Parti milletvekilliği iki arkadaşın arasına mesafe koyar. Çocuklarının evlilik kararları da ortaya çıkınca nezaketle ilişkilerini sürdürürler. Yasemin ve Ahmet yıllar sonra karşılaşırlar. Birbirlerine aşık olur ve nişanlanırlar. Yüzüklerini Adnan Menderes takar. İki genç arkadaşlarıyla bir haftasonu Ada’ya gider ve bu gezide birlikte olurlar. Türkiye 27 Mayıs sabahı bambaşka bir güne uyanır. Demokrat Parti iktidardan indirilmiştir. Şevket göreve çağrılır. Kader iki çocukluk arkadaşını mahkemede karışılaştırır. Menderes ve yanındakiler yargılanırlar. Menderes asılır. Rıza ise ağır ceza alır. Ahmet ve Yasemin birbirlerinden koparlar. Ayrılığa dayanamayan Ahmet, Yasemin’le konuşur. Aşklarını sürdürmeyi teklif eder.Yasemin Ahmet’e şiddetle karşı çıkar. Yasemin hamile olduğunu öğrenir. Necdet umutsuz aşkının yardımına koşar ona evlenme teklif eder. Ahmet, bunu öğrendiğinde perişan olur. O da Ayla ile yakınlaşır ve evlenir. Ayla’nin hastalığı neticesinde çocuk sahibi olamazlar. Ahmet yıllar sonra aslında bir çocuğu olduğunu öğrenecektir. Dönemin Türkiyesi’nin yakın tarihi ve Ahmet ve Yasemin’in bu hüzünlü aşk hikayesini anlatan “Hatırla Sevgili” atv’de başlıyor… Oyuncular: Beren Saat Cansel Elçin Okan Yalabık Avni Yalçın Engin Şenkan Lale Mansur Ayda Aksel Hüseyin Avni Danyal Nergis Öztürk

Adnan Menderes`in hayatından ve dönemin siyasi ortamından kesitler sunan Zor Yıllar`da Beren Saat ile Kırık Kanatlar`dan tanıdığımız Cansel Elçin başrolleri paylaşıyor. Türkiye yakın tarihinin anlatıldığı bu yarı belgesel-drama, bu sezon atv ekranlarının en prestijli yapımlarından biri olmaya aday. Bir dörtlü aşk çıkmazının ardından, 27 Mayıs İhtilali iki çocukluk arkadaşını savcı ve zanlı olarak mahkemede karşı karşıya getiriyor. Bir yanda aşk hesaplaşması, diğer yanda adaleti tecelli ettirme arzusu. Türkiye`nin yakın tarihinin fon oluşturduğu son derece hareketli bir öykü, tıpkı bir dönem Çemberimde Gül Oya`nın yaptığı gibi kısa zamanda tiryakilik yaratacağa benziyor.

Yapım: atv

Proje Tasarım: Tomris Giritlioğlu

Oyuncular: Beren Saat, Cansel Elçin,Okan Yalabık,Engin Şenkan,Ayda Aksel,Lale Mansur

1. Bölüm Özeti

Şevket ve Rıza Büyükada’da karşılıklı evlerde oturan iki eski arkadaştır. Ancak politik görüşleri onları birbirinden uzak düşürmüştür. Şevket’in oğlu Ahmet Lozan’daki tahsilini bitirip evine döner. Bu dönüşü ailesinden daha heyecanla bekleyen biri daha vardır. Rıza’nın kızı Yasemin… Genç kız Ahmet’e uzun zamandır platonik bir aşkla bağlıdır. Ada’daki ünlü pastanenin sahibinin oğlu Necdet ise Yasemin’in Ahmet’e olan duygularından habersizdir. Yıllardır onunla ilgili gizli hayaller kurmaktadır. Yasemin, büyük sırrını yakın arkadaşı aynı zamanda Necdet’in kardeşi Lale’yle paylaşır. Lale arkadaşının hayal kırıklığına uğrama ihtimalini düşünerek onu uyarır. Ancak Yasemin aşkının gücüne inanmaktadır. Doğum günü partisine davet ettiği Ahmet’i büyük bir heyecanla bekler. Ancak onu da bir sürpriz beklemektedir.

2.Bölüm Özeti

Ahmet’in bir sevgilisi olduğunu öğrenince Yasemin’in bütün hayalleri yıkılmıştır. Üstelik yaşadıkları arkadaş ortamı, onları sık sık bir araya getirecektir. Bu duruma alışmaya çabalasa da başamaz. Bir de bunun üstüne aşkının bütün detaylarını yazdığı hatıra defterini kaybeder. Hayat ona garip bir oyun oynamaktadır. Defteri hiç umulmadık birinin eline geçer. Sadece en yakın arkadaşı Lale’nin bildiği büyük sırrı sonunda ortaya çıkacak mıdır? Öte yandan Mehmet öfkesine yenilerek Menderes hakkında olumsuz bir şekilde konuşur, başına iş açar. Sevim bu haberi atlamaz. Bu olay Şevket ve Rıza’nın arasını iyice açacaktır.

3. Bölüm Özeti

Partiden gözyaşları içinde ayrılan Yasemin’in itirafı karşısında Ahmet şaşkına dönmüştür. Ahmet, hatıra defterinin Yasemin’e ait olduğunu artık biliyordur. Yıllardır görmediği genç kızın platonik aşkının kendisi olduğunu da. İki gencin farklı politik görüşlere sahip aileleri arasındaki gerginlik sürmektedir. Bu noktada Menderes’in sürpriz önerisi aileleri şaşırtır. Diğer taraftan aile içindeki sorunlar da sürmektedir. DP milletvekili olan eniştesi Rıza ile tartışan Binbaşı Mehmet, onların yanına bıraktığı oğlu Deniz’i alıp gitmeye kalkışır. İhtilale giden yolda adımlar hızlanmıştır. Yıllar yılı itiraf edemediği büyük bir aşkla Ahmet’e bağlanan Yasemin’in gözleri önünde Ahmet ve Michelle’in nişan hazırlıkları da sürmektedir. Necdet ise bu durumdan güç alarak Yasemin’e açılmaya karar verir. Ancak Ahmet ve Yasemin cephesinde hiç beklenmedik bir gelişme yaşanacaktır

OYUNCULAR

Cansel Elçin.20 eylül 1973.izmir Tire doğumlu Cansel Elçin 9 yaşından beri fıransada yaşamaktadır.Eğitimini orada tamamlayan Cansel Elçin Türkiyede değişik projelerde yer almıştır.En son hatırla Sevgili dizisiyle hayranları nın karşısında olacak.

Okan Yalabık 13 aralık 1978 istanbul doğumlu Okan Yalabık .Oynadığı dizilerle büyük hayran kitlesi oluşturan Okan Yalabık Hatırla Sevgili Dizisiile yeniden hayranlarıyla buluşuyor.

Okan Yalabık

Sponsorlu Bağlantılar

Hatırla Sevgili Ahmet Yasemin İçin Yorum Yap