Hayallerimiz Kompozisyon

Hayallerimiz Kompozisyon Huzur Ve Barış Resimleri - Bu makaledeki notlar: hayallerimiz hayallerimiz kompozisyon huzur ve barış..

Hayallerimiz…

Evet arkadaşlar…hepimizin bir hayali vardır .
Bu hayallerinizi benimle ve diğer arkadaşlarımızla paylaşırmısınız?
Konuyu fotoğraflarla renklendirirseniz çok mutlu olurum.

İlk olarak benim hayalim…


işte bu ya…bir gün alıcam seniii:D
ehliyetim hazır birtek sen kaldın:hehehe:

Hayallerimiz Umutlarımızdır!

Hayallerimiz Umutlarımızdır!

Oldukça soyut görünen hayallerimiz, bizi bir o kadar somut yaklaşımlara ve adımlara davet ederler. Yeni bir umut, yeni bir başlangıç, yeni bir hayat… Daha sabırlı, daha azimli ve kararlı…

Aslında hayallerimiz, bizim birer umutlarımızdır; umudumuzdurlar. Bazen çok iyiysek daha iyi olmamıza sebep olurken bazen de en çıkmaz görünen ruh hallerimizde bize destek olurlar. Bir sonraki adım için zemin hazırlarlar. Örneğin; en yakınımızla tartıştığımızı düşünelim. Belki o an gerçekten barışılmayacak, telafisi yok gibi görünüyordur. Kendimizi dört duvara hapsetmeye ya da herhangi bir şekilde meşguliyete iteriz. Bir süre sonra ya sakinleşip oluruna bırakmaya ya da destek gördüğümüz biriyle dertleşmeye başlarız. Bazen de bir tercih meselesi ya da o anın, şartların gereği kendimizle baş başa kalıp düşüncelere dalarız. Olumlu ve güzel düşünceler bizi bir yerlere ulaştıracaktır:”Evet, barışacağız. Daha iyi olacağız. Oysa kırmak/kırılmak yerine şu an şunu yapıyor olsaydık… Evet, evet ! Barışınca ilk işim ona şunu söylemek, şunu armağan etmek, şu yere götürmek olacak !” Göründüğü gibi, hayalimiz; umudumuz bizi bir ileriki seviyeye; iyi ruh haline ve olumlu adıma taşıdı.

Bu açıdan değerlendirince bu örneğin benzerlerini çoğaltmak mümkün. Aynı şekilde, bir sınava gireriz, sonucu düşün düşün kendimizi yer bitiririz. Ya da bir haber alırız, ardından kara kara düşünmeye başlarız. Yaz gelecektir, tatil yaklaşıyordur, ancak henüz sınavlar bitmemiştir. Ama hayallerle öyle rahat ve olurunda çalışabilir, hatta daha fazla çalışabiliriz ki… Karamsarlık ve çıkmazı bastırabilir hayalimiz. Bir de hayal gücümüzün verdiği destekle attığımız azimli adımlar… Herhangi bir sebepten dolayı da (kendimize uyarlamak elbet mümkün) çıkmaza girebiliriz. Gecenin en karanlığında derin ve duru düşüncelerle kendimize yol çizebiliriz.

Hayallerimizi birer yıldız gibi düşünebiliriz. O kadar uzak… Aksine gerçekleşedebilir; bir o kadar mümkün… Ne olursa olsun bizi bir adım öteye, iyiye taşımaya yardımcı olurlar. En kötü anda elimizden tutabilirler. Gerçekçi hayaller olması elbet çok önemlidir. Olmayacak bir şeyle insan kendini kandıracak değildir. Olabilecek, ama olmayacak olsa da hayaliyle bir yerlere gelebilir. Yapabileceğinin en iyisine kendisini taşıyabilir. Başarmak için, gülebilmek için, mutlu olabilmek için var gücüyle çabalayabilir. Çabalamak diyorum; elbet kendini üzmek, zorlamak, fazlasıyla ezmek değil; aksine zevk alarak…

Boyumuzdan Büyüktü Hayallerimiz

Boyumuzdan büyüktü hayallerimiz,
Uzakta bir deniz…
Bakınca o kadar yakın görünürdü ki
O kadar olmaz…

Ya biz çok küçüktük,

Ya hayallerimiz çok büyüktü…

Bir ev kurardık, hayallerimizin içinde
Bir hayal kurardık, evimizin içinde
Bir rüzgar geçerdi penceremizden
Bir hayal daha uçardı diğer pencereden…

Boyumuzdan büyüktü hayallerimiz

Yaşımızdan…

Sahi,

Hayal kaç yaşında…

Şimdi ne yaşıyoruz,
Küçükken kurduğumuz hayalimi
Yoksa hala küçükmüğüz
Hayalin karşısında…

Ve;

Karar verdik hayalimizi yaşamaya,

Girdik içine.

Bir boy ver dedi hayat,

Boğulduk…

Gerçeğin Olmadığı Hayallerimiz Eriyor.

Hayatı muhtelif yerlerinden yakalamaya çalıştıkça ben,sevdiklerimin beni kanatmasına gözyummaktan yorulmuş bu koca adamın yüreği.. ha geldi ha gelecek diyerek beklemektende seveceğini..
hafif gitar eşliğinde şarkılarısevmiş en çok..
ve yine en çok sevdiklerine yazılar yazmayıda..
özlemedim desemde isyanımı sıkıştırmaktan başka birşeye yaramıyor kelimeler..

kalemimi kırmak, kendimi asmaktan farksız..
yalnızlığımın içinde uyandım sanırım bugünede..
yüzümden o yalancı gülümsemeyi silemedim..
ama yapmak zorundayım.. bunu becerebilmeliyim..
sana sorular sormak istemiyorum.. belkide cevaplarından korktugumdan..
yada sana sarılamk ıstemıyorum bırkez bırkez bırkez daha.. kokun hıc cıkmıcakmıs gıbı tenımden..
üzgünüm.. ama seni sevemem..
seni benim gibi bir hale getiremem..
yalın, esksiz cümlelerime katamam seni..
braz daha bu şekilde devam edersem zatne artık yok olacağım..
sen iyisi mi o zmana kdar benden uzak dur..
kalma yanıbaşımda geceleri..
bana yüzünü gösterme..
yalanlarını saklamayı bırak..
hernerdeysen ben oraya ait değilim..
her insan yalnızdır tamam.. evet.. ama benimkisi bir başka..
sevsem.. bir becerebilsem..
umutsuzluğuma isimler vermekten pişmanlık duymasam..
sana saatlerimi kurmayı bırakabilsem..
kapıların eşiklerinde gölgem ve ben seni beklemekten vazgeçebilsek..
herzaman kaybedenlerden olmayı nasıl becerebiliyorsak, bu kezde kazanan biz olsak..
seni alsak gitsek uzaklara..
biraz yavaşlatabilsek zamanı..
olmaz..
yapamam..
seni sevemem anlamıyor musun?
içinde seninde bulunduğun düşler göremem..
seni sev ve hep yanımda ol diyemem..
seni çok seviyorum diyemem..
yüzüne baktığımda gözlerinin içinde kendimi ya göremezsem?..
adil değil.. farkındayım.. sende beni haketmemiştin..
sen ise senin kanına işlemiştim zamanla..
ama seni sevemem..
sana bağlanamam.. yapamam..
benim yollarım ışıksız, ıssız..
senide kaybedemem oralarda..
içime hapsedemem..
sert duramam senin karşında gözlerimi karartamam..
seni sevemem..
sana ağlar öremem aramızda bunca engel varken..
seni taşıyamam yada benimle kozamda sonunu hazırlamanı bekleyemem..
sana baştan söylemeliyim belkide herşeyi.. tüm bunları..
seni kırmadan, ben yine yorulmadan söylemeliyim bunları..
geçer misin sence?
sana hissettiklerimi itebilir miyim bir hışımla..
savurabilirmiyim seni bir sonbahar yaprağı gibi..
kilitlenmiş güncelerimi çıkardım bugün attığım kutulardan..
beyhude okudum.. okudumm..
okudukça akacak damla kalmadı gözlerimden..
ben en çok seni beklemeyi seviyorum sanırım..
beklemeyi ve gelmeyeceğini yada aslında varolmadığını bilmeyi..
evinde,sokağında,caddende,iş yerinde,dostlarınla,ve belkide sevgilinlesin..
komik..
gecesi soğuk, yeri çorak bir yerdesin belkide..
.
.
bilmiyorum.. bilmek istemiyorum..
bir şarkıda söylemişti entel bir kızın teki.. hayran kalmıştım benliğine,sesine,ruhuna.. sözlerine ruhunu katan, ay ile sevişemk isteyen bir hatundu..
bana derdi ki; ”gerçeğin olmadığı hayallerimiz eriyor..”

Hayallerimiz Yarım Kalmasın..

HAYALLERİMİZ YARIM KALMASIN!..

A Milli Takımımız, 2008 Avrupa Şampiyonası C Grubu Eleme maçında Norveç ile deplasmanda karşı karşıya geliyor. Norveç’in başkenti Oslo’nun Ulleval Stadı’nda oynanacak karşılaşma saat 20.00’de başlayacak. Bu kritik mücadeleyi Almanya Futbol Federasyonu’ndan Markus Merk yönetecek. Maç, Kanal D’den naklen yayınlanacak.
Grup maçlarının tamamlanmasına 2 maç kala Türkiye 18 puanla grupta 3. sırada bulunuyor. Yunanistan’ın 25 puanla lider olduğu C Grubu’nda, rakibimiz Norveç 20 puanla 2. durumda. Norveç ile cezamız nedeniyle Almanya’da oynadığımız mücadele 2-2 berabere sonuçlanmıştı.
TÜRKİYE’NİN 441. MAÇI
(A) Milli Futbol Takımı, Norveç ile yarın yapacağı 2008 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu maçıyla birlikte 441. karşılaşmasına çıkacak. Türk Milli Futbol Takımı, 84 yıllık tarihinde, 230’u resmi, 210’u özel olmak üzere geride kalan toplam 440 maçta, 151 galibiyet, 105 beraberlik alırken, 184 kez de rakiplerine yenildi. Ay-yıldızlı ekip, bu maçlarda toplam 562 gol atarken, kalesinde 683 gol gördü.
TERİM’İN 65. SINAVI
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, (A) Milli Futbol Takımı’nın yarın Oslo’da Norveç ile yapacağı 2008 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu maçında, 65. milli sınavına çıkacak.
(A) Milli Takım’ın başında ilk sınavını 11 Nisan 1990 tarihinde Kopenhag’da Danimarka’ya karşı 1-0 yitirilen özel maçta veren Terim, daha sonra 1993-1996 yılları arasında görev yaptığı milli takımı, 17 Ağustos 2005’de Sofya’da Bulgaristan ile yapılan özel karşılaşmadan bu yana çalıştırmaya devam ediyor.
Ay-yıldızlılar, (A) Milli Futbol Takımı’nın başında en çok maça çıkan teknik adam unvanına sahip Fatih Terim yönetiminde oynadığı toplam 64 maçta, 29 galibiyet, 19 beraberlik, 16 yenilgi alırken, 94 gol atıp, kalesinde 72 gol gördü.
NORVEÇ’LE 9. KEZ
Türkiye ile Norveç (A) milli futbol takımları, 2008 Avrupa Şampiyonası Elemeleri (C) Grubu’nda yarın Oslo’da yapacakları önemli maçla birlikte, 9. kez karşı karşıya gelecek.
Grupta Yunanistan’ın ardından finallere gidecek ikinci takımı belirlemesi açısından çok büyük önem taşıyan maç öncesi Türk Milli Futbol Takımı, Norveç ile bugüne dek yaptığı 8 maçtan 3’ünü kazanırken, 3 kez yenildi, 2 maçta da berabere kaldı. Ay-yıldızlı ekip, Norveç’e geride kalan 8 maçta toplam 9 gol atarken, kalesinde ise 14 gol gördü.
ÜST ÜSTE 2 MAÇ YARAMIYOR
Türk Milli Futbol Takımı, 1998 yılından bu yana toplam 21 kez uygulanan, Dünya Kupası ile Avrupa Şampiyonası eleme grupları ve baraj müsabakalarında 5 günde yapılan 2 milli maçı birden sadece 5 kez kazanabildi. Milliler, 21 maçlık serinin 16’sında, 5 günde yapılan 2 maçtan birinde mutlaka fire verdi.
Ay-yıldızlı ekip, finallere katılabilmek için mutlak galibiyete ihtiyacı bulunan önündeki bu iki maçı kazanarak, zoru başarmanın hesaplarını yapıyor.
MİLLİLER KASIM AYINI SEVMİYOR
(A) Milli Futbol Takımı, Kasım ayı içinde başarılı bir performans çizmezken, yaptığı toplam 57 maçta, 18 galibiyet, 26 yenilgi ve 13 beraberlik aldı. Ay-yıldızlılar, 16 özel, 41 resmi karşılaşmada rakipleriyle mücadele etti.
Resmi maçlarda 11 galibiyet, 20 yenilgi ve 10 beraberlik alan ay-yıldızlılar, özel maçlarda ise 6 galibiyet, 6 yenilgi ve 4 beraberlik elde etti. 29 ayrı rakiple karşılaşan ve 79 gol kaydeden milliler, 95 golü de filelerinde gördü. 17 maçta rakip ağları havalandıramayan Türkiye, 3 mücadelen de sahadan golsüz eşitlikle ayrıldı.
MUHTEMEL 11’LER
NORVEÇ
Hakon Opdal
Storbaek
Erik Hagen
Brede Hangeland
John Arne Riise
Bjorn Riise
Alexander Tettey
Kristofer Heastad
Steffen Iversen
John Carew
Morten Gamst Pedersen

TÜRKİYE
Volkan
Gökhan Gönül
Servet Çetin
Emre Aşık
Hayrettin
Emre
Yusuf
Mehmet Aurelio
Hamit Altıntop
Gökdeniz
Nihat Kahveci

SAAT: 20.00
STAT: Ulleval
HAKEM: Markus Merk
YAYIN: Kanal D

HAREIDE KENDİNDEN EMİN
2008 Avrupa Futbol Şampiyonası eleme grubunda Türkiye ile karşılaşacak Norveç Milli Takımı’nın Teknik Direktörü Age Hareide, Türkiye’yi yenip, gruptan çıkacaklarını söyledi.
Maçın oynanacağı Ullevaal Stadyumu’nda bir basın toplantısı düzenleyen teknik direktör Hareide, maça bütün futbolcularının hazır olduğunu belirterek, “Bütün futbolcularımın moralleri çok iyi. Yarınki karşılaşmada şansımızın Türklerden daha fazla olduğunu düşünüyorum. Aklımızda tek şey var, o da yenmek, yenmek, yenmek” dedi.
Hareide ayrıca, Türk oyuncuların hızlı oynadıkları ve çok zig zak yaptıklarını ifade ederek, “O Türk futbolcuları yakalayacak adam bulmakta çok güçlük çektim” diye konuştu.

17.11.2007
Kaynak : Sporx.com ve Ajanslar

Sponsorlu Bağlantılar

Hayallerimiz Kompozisyon İçin Yorum Yap