Hint Astrolojisi Burç Bulma

Hint Astrolojisi Burç Bulma Hint Burcu Hesaplama - Bu makaledeki notlar: hint astrolojisine göre burç bulma hint..

Hint Astrolojisini Keşfedin (vedic Astroloji)

Hindistan’da, tarihi MÖ 6500’lere dayanan çok gelişmiş bir astroloji sistemi vardır. Bunun adı “Vedic” veya “Jyotish” dir. MÖ 3700’lerde yazılmış hakiki el yazmaları bulunmaktadır. Astroloji kayıtları ise MÖ 6500’lerden beri süreklilik göstermektedir.

Yapılan araştırmalar eski Hinduların, dünyanın eksen kaymalarını anladıkları ve bunun tam bir devrinin 25,870 yılda bir gerçekleştiğini hesapladıklarını göstermektedir. Böyle bir hesabı o zaman nasıl yaptıkları hayatın başlangıcı kadar büyük bir gizemdir.

Vedic Doğum Horoskopu “RASİ” adını taşır. İki çeşit taslak vardır : (a) Kuzey Hindistan Modeli, (b) Güney Hindistan modeli. Yukarıda Güney Hindistan modeli bir horoskop görülmektedir. Vedic sistemini öğrenirken Güney Hindistan modelini ve Lahiri Ayanamsa’yı kullanacağız.

Vedic sisteminde “Yıldızıl Zodyak” kullanılır. Batı sisteminde ise Tropikal Zodyak kullanılır. İki sistem ölçümü arasında “Ayanamsa” adı verilen ve değeri her yıl değişen yaklaşık 23,5 derecelik bir fark bulunmaktadır.

Vedic horoskopunda burçların yerleşimi sabit olup sol üst köşede Balık burcu bulunur ve buradan itibaren saat yelkovanı yönünde diğer burçlar sıralanır. Yükselen Burç haritada yerleştirilir ve burası 1.ci Ev olur. Saat yelkovanı yönünde diğer evler sıralanırlar. Yukarıdaki haritada Yükselen Burç “KOÇ” olup 1.ci ev olarak işaretlenmiştir. Bu durumda Boğa burcu 2.ci ev olmaktadır.

Vedic Horoskopunun analizinde öncelikle evlerin yöneticilerinin yerleştikleri evlerdeki etkileri araştırılır. Bundan sonra gezegenlerin evlerde nasıl çalıştıklarına bakılır. Bundan sonra bakış açıları (görünümler) araştırılır. Ayrıca YOGA’lar ve pek çok amaca yönelik “Bölüşümlü Haritalar” bulunur. Vedic astrolojisi gelecek hakkındaki sorularımızın tümüne yanıt verebilen mistik bir sistemdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Hint Astrolojisi Burç Bulma İçin Yorum Yap