Hızlı Zayıflatan Hareketler

Hızlı Zayıflatan Hareketler Hızlı Zayıflatan Egzersizler - Bu makaledeki notlar: sabah egzersizleri hızlı zayıflatan hareketler hızlı..

Sabah Egzersizi Zayıflatıyor !

Sabah aç karnına yapılan egzersizler akşam yapılanlara göre daha faydalı…
Sabah kalktığınızda 8- 12 saatlik bir açlıktan sonra yağ asitleri, kanda serbest ve yoğun halde dolaşır. Bu durumda bisiklet, yürüyüş, koşu, yüzme gibi egzersizler yaptığınızda, daha fazla yağ yakmak mümkün. Çünkü normalde büyük depolar halinde bulunan yağ sterollerinin, minik parçacıklar halinde kanda dolaşması için egzersize başladığınız andan itibaren 18 -22 dakika gerekir. Bu minik yağ asitleri sabah hazır halde kanda dolaştığından yağ yakımı daha erken başlar ve yakılmaları da kolaylaşır. Sabah yürüyüş egzersizi yapıldığında metabolizma, gün boyu daha hızlı çalışır. Sabah sporunda yakılan yağ oranı harcanan enerjinin yüzde 67’siyken, günün ilerleyen saatlerinde bu oran yüzde 50’ye kadar düşebilmektedir.

Egzersiz yaparsanız kas kütlenizi koruyabilir, metabolik hızınızı arttırabilirsiniz. Egzersiz esnasında kalbin atış hızı fazlalaşır. Bu nedenle kan daha hızlı vücuda pompalanır, kaslar daha güçlü kasılır ve akciğerler daha seri bir şekilde çalışır. Bu sebeple, egzersiz yapan kişilerin egzersiz yapmayan kişilere oranla, alması gereken enerji miktarı daha fazladır. Vücut bu gerekli enerjiyi, aldığımız besinlerin bileşimindeki karbonhidratlardan, proteinlerden ve yağlardan karşılar.

Sabah Egzersizlerinin Faydaları

Sağlık için Sabah Egzersizleri
Birçoğumuz için sabahları sıcacık yataktan kalkıp egzersiz yapmak oldukça zordur. Bununla birlikte sabah egzersizleri vücudumuz için oldukça faydalıdır.

Metabolizmayı Hızlandırır: Sabah yapılan egzersizler metabolizmanızın gün boyu hızlı çalışmasına yardımcı olur ve hızlı çalışan bir metabolizma daha formda olmanıza yardımcı olur.

Enerji Verir: Sabah egzersizleri enerji seviyenizi arttırarak sizi tembellikten kurtarır. Ayrıca zihninizi de açan sabah egzersizleri gün boyu işlerinize daha fazla konsantre olmabilmenizi sağlar.

Kilo Verdirir: Sabah egzersizleri uyku düzeninizi ve vücut saatinizi düzenler. Ayrıca hormonal dengeyi de düzenleyen sabah egzersizleri daha hızlı kilo vermenizi sağlar.

Yürüyüş: Hızlı tempoda yürüyüş sabah egzersizleri için idealdir. Yürüyüşe başlamadan önce mutlaka kaslarınızı esnetmeyi ihmal etmeyin.

Squat Egzersizleri
Bu tür egzersizler bacaklarınızı çalıştırmanıza yardımcı olur. İki bacağınızı hafif oranda açarak kollarınızı yere paralel bir pozisyona getirin. Ardından yavaşça yere çömelerek yukarı kalkın.

Crunch Egzersizleri
Sırt üstü yatarak dizlerini yere paralel hale getirin. Sol dirseğinizi ve sağ dizinizi birbirlerine yaklaştırın. Ardından sağ dirsek ile sol dizi birbirine yaklaştırarak X harfini oluşturmaya çalışın. Crunch egzersizleri karın bölgenizin toparlanmasına yardımcı olacaktır.

Şınav Egzersizleri
Şınav özellikle kol ve ardından bütün vücuttaki kasların çalışmasına yardımcı olur. Erkekler tam şınav çekerken kadınlar da yarım şınav ile kol ve vücut kaslarını güçlendirebilirler.

Yoga
Güne yoga ile başlamak hem kadın hem de erkekler için faydalıdır. Yoga ile stresi üzerinizden atıp güne daha pozitif başlayabilirsiniz.

Yüz Egzersizlerinin Önemi

Yüz Egzersizlerinin Önemi
yüz egzersizi nasıl yapılır – yüz kırışıklıklarını nasıl geciktirirsiniz – yüz egzersizi neye yarar

Daha genç görünmek için uygulayabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi de yüz egzersizleridir. Bununla birlikte birçok kişi diğer yöntemleri bu egzersizlere tercih eder. Yüz egzersizleri bazı kişiler için sıkıcı olabilir.

Buna karşın yüz egzersizleri yüzdeki kırışıklıkların geciktirilmesi ve azaltılmasında oldukça etkili olabilir. Farklı türde yüz egzersizler uygulayarak sıkılmaktan kurtulabilirsiniz.

Yüzünüze uygulayabileceğiniz birçok egzersiz türü bulunmaktadır. Bununla birlikte bu egzersizleri doğru yaptığınızdan emin olun.

Birkaç egzersiz çeşidi öğrendikten sonra Bu egzersizleri kombine ederek yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bunun yanı sıra yüz egzersizlerini bir arkadaşınızla birlikte yapmak da motivasyonunuzu arttıracaktır.

Yüz eğersizleri yorucu bir günün ardından rahatlamanıza yardımcı olur ve günün stresini üzerinizden almada etkilidir. Yüz egzersizleri kan dolaşımını arttırdığı için stresi ve gerilimi alır. Yüz egzersizleri aynı zamanda kullandığınız yüz kremleri kadar etkilidir. Bu nedenle yüz egzersizlerine önem göstermeniz oldukça faydalı olacaktır.

Eğer yüz kremini birkaç aydır kullanıyorsanız etkilerini görmeye başlarsınız. Bu dakikadan sonra yüz kremleri yerine yüz egzersizlerini uygulamaya devam ederek kırışıklıklara karşı koruma sağlayabilirsiniz. Yüz egzersizleri yüz kaslarınızın forma girmesini sağlar ve kırışıklıkların azaltılmasında etkilidir.

Bu basit adımları takip ederek yüz egzersizlerini mümkün olduğunca sık olarak uygulamayan devam edin. Bu sadece doğal yollarda daha genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Sabah Koşusu Daha Çok Yağ Yaktırır

Sabah aç karnına yapılan yürüyüş tarzı egzersizler akşam yapılanlara göre daha faydalıdır, sabah egzersizi daha çok yağ yakımı sağlar.

Çünkü sabah kalktığınızda 8- 12 saatlik bir açlıktan sonra yağ asitleri, kanda serbest ve yoğun halde dolaşır. Bu durumda bisiklet, yürüyüş, koşu, yüzme gibi egzersizler yaptığınızda, daha fazla yağ yakmak mümkün. Çünkü normalde büyük depolar halinde bulunan yağ sterollerinin, minik parçacıklar halinde kanda
dolaşması için egzersize başladığınız andan itibaren 18 -22 dakika gerekir. Bu minik yağ asitleri sabah hazır halde kanda dolaştığından yağ yakımı daha erken başlar ve yakılmaları da kolaylaşır. Sabah yürüyüş egzersizi yapıldığında metabolizma, gün boyu daha hızlı çalışır. Sabah sporunda yakılan yağ oranı
harcanan enerjinin yüzde 67’siyken, günün ilerleyen saatlerinde bu oran yüzde 50’ye kadar düşebilmektedir.

Egzersiz yaparsanız kas kütlenizi koruyabilir, metabolik hızınızı arttırabilirsiniz. Egzersiz esnasında kalbin atış hızı fazlalaşır. Bu nedenle kan daha hızlı vücuda pompalanır, kaslar daha güçlü kasılır ve akciğerler daha seri bir şekilde çalışır. Bu sebeple, egzersiz yapan kişilerin egzersiz yapmayan kişilere oranla, alması gereken enerji miktarı daha fazladır. Vücut bu gerekli enerjiyi, aldığımız besinlerin bileşimindeki karbonhidratlardan, proteinlerden ve yağlardan karşılar.

Sabah Yapılan Spor Daha Çok Yağ Yaktırır

Sabahları yapılan spor yağ depolarının kullanılmasını ve yağların erimesini sağlar.

Akşam yemeği ve gece boyunca atıştırdığınız yiyecekleri, Ramazan ertesine kilo olarak taşımak istemiyorsanız; egzersiz yapmalısınız. Sabah yapılan sporun yağ yakımına katkısı büyük.

Metabolizmayı harekete geçirir

Sabahları yapılan spor; yağ depolarının kullanılmasını ve yağların erimesini sağlar. Güne spor yaparak başlarsanız, yağ metabolizmanızı harekete geçirirsiniz.

Zayıflatan hormonlar

Gece boyunca karbonhidrat depolarını boşaltan vücut, yeterli enerji sarfı için yağ depolarına başvurur. Bu sırada zayıflatıcı özellik taşıyan hormonlar da salgılar. Yağ yakımını sağlayan en ideal spor yürüyüştür.

Sabah

Sponsorlu Bağlantılar

Hızlı Zayıflatan Hareketler İçin Yorum Yap