Horlamaya Kesin Çözüm Bulundu

Horlamaya Kesin Çözüm Bulundu Horlamaya 10 Dakikada Çözüm - Bu makaledeki notlar: horlamaya çözüm horlamaya kesin çözüm bulundu..

Horlamaya Kesin Çözüm !

Amerikalı bilim adamları tarafından geliştirilen ve son aylarda Türkiye´de de uygulanmaya başlayan ´pillar implant´ yöntemi sayesinde horlama sorununun önüne geçilebiliyor. Ameliyat sadece 15 dakika sürüyor.
Nevşehir Devlet Hastanesi KBB Uzmanı Dr. Tamer Kolay, tıp dünyasının özellikle erkeklerde görülen ve hastaları olduğu kadar eşlerini de rahatsız eden horlamaya karşı mücadelesini sürdürdüğünü söyledi.
Dr. Kolay, horlama hastalığının, kişinin gece uykusu sırasında nefes alıp vermesinin 10 saniye durmasına ve bu 10 saniye içinde beyne oksijen gitmediği için uyandığında bilinç kaybı ve gün boyu süren uyuklamalarla karşı karşıya kalmasına neden olduğunu anlattı.
Kolay, daha önce uygulanan tedavi yöntemleriyle hastanın iyileşmesinin 10 gün sürdüğünü ve sosyal hayatına geri dönebilmesi için 20 gün gerektiğini söyledi. Kolay, geliştirilen ‘pillar implant’ yöntemi sayesinde hastanın 15 dakika süren operasyonun ardından sosyal yaşamına devam edebildiğini belirtti.
YENİ YÖNTEM ÇOK DAHA ETKİLİ
Daha önce uygulanan tedavide hastanın bademciğinin alındığını ancak bu yöntemde hastanın damağına küçük çubuklar yerleştirildiğini anlatan Kolay, şöyle konuştu: “Bu hastalığın tedavisi öteden beri var ancak son 2 aydır çıkan yeni yöntemin diğerlerine göre bazı üstünlükleri var. Sadece lokal anestezi altında bir cerrahi girişim olmaksızın 3 tane küçük implant’in özel aparat vasıtasıyla yumuşak damar içerisine yerleştirilmesi sağlanıyor.
Daha önce bademciğin alınması ile yapılan operasyon daha agresif ve dokuya zarar verebilecek girişimlerdi ve genel anestezi altında yapılıyordu. Hastanın iyileşmesi 10 gün, sosyal hayatına dönebilmesi için de 20 gün gerekiyordu. Şimdi hiçbir acı hissetmeyen hasta ameliyatın hemen ardından sosyal yaşamına devam edebiliyor.”

Horlamaya Çözüm

geceleri çok horladığımı söylüyorlar.şiddetli horladığımı söylüyorlar.sizce buna çözüm ne olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Horlamaya Kesin Çözüm Bulundu İçin Yorum Yap