Hotmail Nasıl Çalınır

Hotmail Nasıl Çalınır Hotmail Nasil Calinir - Bu makaledeki notlar: msn nasıl çalınır hotmail nasıl çalınır..

Msn Nasıl Çalınır

msn nasıl çalınır bana 2 kişi küfür ettide onun için çalbilenler bana versinnn [email protected] [email protected] lütfnn kfür etttiler hemde bana

Facebook Şifresi Nasıl Çalınır


Facebook Şifresi Nasıl Çalınır

1 milyondan fazla kullanıcı sayısı ile Türkiye’de de çok popüler olan sosyal ağ sitesi Facebook’taki hesabınız kolayca çalınabilir. Bilmeniz gerekenler, bu haberde.

Facebook hesaplarınızı ele geçirmek için son günlerde yaygınlaşmaya başlayan phishing (yemleme) saldırılarına karşı bilinçli olun. F-Secure güvenlik blog’unda da belirtilen Facebook Phishing saldırıları, kullanıcılar arasında hızla yayılmaya başladı. Hesabınızda ki wall’lar (sonradan eklenen uygulamalar) aracılığıyla bu tuzak, kendisine kolayca kurban bulabiliyor. Wall alanınıza bir bağlantı bırakılıyor ve siz, oraya girmeye çalıştığınızda sizi Facebook.com için kullandığınız e-posta adresiniz ve şifrenizi soran bir sayfa ile karşılıyor. Kullanıcı bilgilerinizi girdiğiniz takdirde de tüm bilgileriniz kötü niyetli kişiler tarafından ele geçiriliyor.

Facebook üzerinde bulunan özel mesajlarınız bile,
çalınan hesaplarınız için ağlamanıza yeterli gelebilir.

Halen Önlem Alınmadı

Bu eklenti, halen aktif olarak çalışıyor. Kötü niyetli kişiler de ele geçirdikleri Facebook hesaplarından yararlanarak, daha fazla yayılmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bunun için, kişi listesinde bulunan herkesin wall (Funwall gibi) adreslerine benzer phishing uygulamasının barındığı sayfanın linkini bırakıyor.

Sizden istenen her yerde bilgileri girmeyin. Mutlaka URL
(Adres satırını) kontrol edin ve emin olduğunuzda girin.

Ne Yapmak Gerekir?

Dostlarınızdan geldiğini düşündüğünüz her bağlantıya tıklamayın. Sizden e-posta adresinizi ve şifrenizi isteyen her alana, bu bilgileri girmeyin.

Şifreniz Nasıl Çalınır? Dikkat Etmeniz Gerekenler…

1- Gizli soru tahmini
Gizli soru tahmini tamamen sizin belirlediğiniz soru ve yanıta göre imkânsızda olabilir çokça basit olabilir. Genelde gizli soru ve cevabi hemen ayni basitlikte olur.
Örnek :
Gizli Soru: Tuttuğum takim
Cevabi: Fenerbahçe Gizli Soru: Doğum Yılım
Cevabı: 1980

2- Fake mail yolu ile
Şifresi çalınacak mail servisinin hemen hemen aynisi yapılır. Bu sahte mail sayfası içerisinde form mail uygulaması kullanılır. Form mail uygulaması sayesinde size gönderilen sahte sayfaya girdiğiniz bilgiler (Genelde kullanıcı adi ve şifre) saldırgan tarafından daha önce belirlenen mail adresine gidecektir.

3- Trojan ile
Trojan (Truva ati); iki kısımdan oluşan ve bilgisayarları uzaktan kumanda etme amacıyla yazılmış programdır. Bu programların birinci kısmi uzaktaki bilgisayarı kontrol etmeye yararken diğer kısmı ise uzaktan yönetilecek bilgisayarla kontrol kısmı arasında bağlantı kurmasını sağlayacak açıklık yaratır. Yani bizim problemimiz trojan programının bilgisayarımızda açık porte bırakan kısmıyla ilgilidir.
Trojan bulasan bilgisayarda şifre çalmak dâhil her istenilen şey yapmak mümkündür.

4- Keylogger ile
Keylogger klavyede basılan tuşları txt veya resim olarak kaydeden bir programdır. İster manuel olarak cafe vb benzeri yerlere kurulur veya trojan ile birlikte gönderilebilir. Keylogger içinde bulunan Report özelliği ile sizin klavyede her bastığınız tuşa ait bilgiler ile birlikte isteğe bağlı olarak ekran görüntünüz saldırganın mail adresine gidebilir.

5- Brute Force yöntemi ile
Brute-force anahtar uzayının tüm elemanlarının sırası ile algoritma içerisinde teker teker denenmesi yolu ile doğru anahtarı elde etmeye çalışmaktır. Yani saldırganın elindeki bir listedeki tahmini şifreleri kullanıcı adi gibi bilgileri tek tek manuel olarak girmek yerine bunu otomatik olarak programa yatırma olayı diyebiliriz kısaca. Teknoloji ile birlikte yeni güvenlik önlemleri geliştikçe bu yöntemi kullanan programlar artik is yapmamaya başlamıştır.

6- Database veya mail sunucu hack
Bu yöntem hotmail, yahoo, mynet, gmail gibi büyük mail servisleri için nerdeyse imkânsızdır. Fakat zaman zaman hack olaylarına şahit olunabiliyor. Yakin bir zamanda hotmaile bu tip saldırı olmuş binlerce kişinin şifresi ele geçirilmişti.
Genelde hesap açmak için büyük portallari tercih etmemde fayda var. Küçük çaplı siteler daha kolay hacklenebilecegi için güvenlik açısından daha risklidir.

7- Fake programlar
İsminden anlaşılacağı gibi msn, yahoo msn, Aol, icq, vb. programların sahtesidir. Programa giriş yapılan bilgileri serverlar aracılığıyla programı yapan kişinin adresine gönderir. Ne kadar professional olarak hazırlansa da bazı noktalardan sahte olduğu fark edilebiliyor. Cafe gibi yoğun olan yerlerde çoğunlukla kullanılma ihtimali var.

8- Windows da bulunan açıklar
Microsoft işletim sistemlerinde her zaman için açıklar mevcuttur. Zaman zaman açıklar tespit edilip yamaları çıkartılır. Bu tür açıkları service packları – yamaları çıktıkça yükleyerek kapatmalıyız. Özellikle güvenlik açıkları adi ile downloada sürülen yamalar daha çok önem arz etmektedir. Windows da bulunan açıklar nedeni ile sorun yasamamak için sık sık Windows Update yapmakta fayda var.

9- PNG İslemedeki Güvenlik Açığı
PNG resim biçimlerinin islenmesinde, bir uzaktan kod yürütme güvenlik açığı bulunmaktadır. Bu açığı basarıyla kullanan bir saldırgan, etkilenen sistemin tüm denetimini ele geçirebilir. Saldırgan, program yükleyebilir; verileri görüntüleyebilir, değiştirebilir veya silebilir; tüm kullanıcı haklarına sahip olan yeni hesaplar oluşturabilir. Microsoft sitesinden yapılan update ile bu sorundan kurt ulunabilir (Sp2).

Msn Şifreleri Nasıl Çalınıyor?

Genelde dikkatsiz veya güvenlik konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan kişileri hedef seçen MSN hırsızları, şifreleri ele geçirmek için birçok yöntem kullanıyor.

İşte örnekleri:

İnterneti kullanıp da anında mesajlaşma yazılımı (MSN, Yahoo Messenger, Skype) kullanmayan yok denecek kadar azdır. Birçok kişi hatta ufak çaplı şirketlerin çoğu iletişim ihtiyaçlarını MSN gibi anında mesajlaşma programları veya mail hesapları aracılığıyla gidermeye çalışıyor.

Kimimiz eş-dost, akraba ile iletişim kurmak kimimiz de işyerindeki iletişim giderlerini azaltmak için MSN kullanıyoruz. İnternet teknolojisinin en çok kullanılan programlarından MSN’e internetin kötü çocukları da büyük bir ilgi ile yaklaşıyor. Çeşitli yöntemler kullanarak MSN kullanıcılarının şifrelerini çalıp tehdit ve şantajda bulunuyorlar ya da isimlerini kullanarak onlar adına MSN adresindeki kişilerden kontör çalıyorlar. Eğer ele geçirilen mail adresinizde internet bankacılığı kullanıcı adı ve şifreleriniz saklıysa, tüm paranız kısa sürede buharlaştırılabiliyor.

MSN şifresi nasıl çalınıyor?

Genelde dikkatsiz veya güvenlik konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan kişileri hedef seçen MSN hırsızları, şifreleri ele geçirmek için birçok yöntem kullanıyor. Bu yöntemler arasında kurban bilgisayarlara Fake Mail (sahte mail) göndermek ilk sırada geliyor. Fake Mail yöntemi uygulayan kişiler gönderdikleri maile Sign In sitesinden gelmiş gibi bir izlenim verip “Hesabınızın iptal olmaması için gönderilen linke tıklayarak şifrenizi değiştirmeniz gerekiyor, aksi takdirde 10 gün içerisinde hesabınız kapatılacaktır” yalanını sıralıyorlar. Bu yemi yutan güvenlik bilgisi yetersiz internet kullanıcıları hemen linke tıklayıp şifrelerini değiştirmek için eski ve yeni şifrelerini giriyorlar. Bütün bu bilgiler, hırsızın mail hesabına gönderiliyor. Şifreniz artık kötü çocuğun elinde!

İkinci yöntem ise internet kafe gibi bilgisayarların ortak kullanıldığı yerlerdeki kullanıcıların sık karşılaştığı bir yöntem: Keylogger yerleştirme. Keylogger programları ile bastığınız bütün tuşlar bir dosyaya kaydediliyor ve şifre bilgileri yine kötü çocuğa ulaştırılıyor.

Brute Force atağı olarak adlandırılan bir başka yöntemde amaç basit şifrelerin programlar vasıtasıyla tek tek denenerek bulunması. ‘123456’, ‘deneme’, ‘doğum tarihi’ gibi basit şifreler vermek hepimizin kolayına gider. Haliyle kötü çocuğun da kolayına gideceği açıktır. Bir diğer şifre verme hatası ise unutulan şifreleri kurtarmak için belirlediğimiz gizli sorularda yatıyor. “Hangi takımı tutuyorsunuz?”, “Mezun olduğunuz üniversite?” gibi sorulara kaç farklı şekilde cevap verilebilir ki? Kötü çocuk bunları tahmin edemeyecek kadar beceriksiz olamaz.

Son bir yöntem MSN’e ek özellikler kazandırmak için kullanılan MSN Plus gibi programlara trojan ekleyip kullanıcı bilgisayarlarına yükletmek. Bu tip uygulamalar ne olduğu belirsiz web sitelerinden indirilerek yüklendiğinde bilgisayardaki şifreleri hırsızlara iletiyor.

MSN adresim çalındı ne yapmalıyım?

Öncelikle en yakın Cumhuriyet savcılığına dilekçe ile başvurun. Dilekçenize çalınan MSN adresiniz, IP numaranız, tarih ve saat gibi bilgileri eklemeyi unutmayın. Sonra MSN adres defterinizdeki tüm kişilere adresinizin çalındığı hakkında bilgi verin. Eğer MSN şifrenizi çalan kişi bir kontör hırsızı ise onu yakalamak daha kolay. Yüklenilen kontörün numarası kayıtlıysa savcılık vasıtasıyla GSM şirketinden bu kontörlerin hangi telefon numaralarına yüklendiği tespit edilip hırsızı yakalamak için kullanılabilir.

MSN hırsızını yakalamak için savcılık, MSN adresi çalınan kişinin adresini kullanan kişilerin IP numaralarını tarih ve saat detayları ile birlikte Microsoft’un İstanbul’daki Türkiye temsilciliğinden ister. Microsoft firması en son hangi IP adresinden MSN ya da hotmail hesabına giriş yapıldığına dair bilgileri savcılığa iletir. Savcılık, Türk Telekom yardımıyla ilgili tarih ve saatte bu IP’leri kullanan kişilerin kimlik tespitini yapar. Tabii tüm bu süreçler içerisinde emniyet güçleri de üstüne düşen görevi yerine getirir. Örneğin sahte IP numarası ile şifre ele geçirilmesi ihtimaline karşı emniyetin bilişim uzmanları, kimliği tespit edilmiş suçluların bilgisayarlarını inceleyerek doğru sonuca ulaşılmasında yardımcı olur. Suçun kesinleşmesinden sonra da mahkeme süreci başlar.

Eğer suç yurtdışından veya internet kafe ortamından işlenmişse suçluyu bulmak bayağı zor oluyor. Ancak bilişim suçları ile mücadele eden polisimiz suçun boyutu arttıkça suçluları yakalamak için elindeki tüm imkânları kullanarak kısa sürede sonuca ulaşabiliyor.

MSN ya da e-posta hacklemenin cezaları
Yeni Türk Ceza Kanunu’na göre iki yıla kadar hapis veya adli para cezası istemiyle karşı karşıya kalınması mümkün. Maili hacklenen kişinin bilgilerinde bir değişiklik veya eksiklik meydana geldiğinde bu ceza iki yıldan dört yıla çıkıyor. Maili hacklenen kişi bir kamu kuruluşunda çalışıyor ve bu mail adresini kurum işi için kullanıyor ve bu mailinde işini sürdürmesi için gerekli birtakım belgeler bulunduruyorsa, bunun cezası 1-3 yıl arasında değişiyor.

Ayrıca TCK 124. maddesine göre haberleşmenin engellenmesi suçu sübut bulduğundan, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adli para cezasına hükmolunur. (Önceki cezalara ek olarak) Bunun yanında mail hackleyen kişi, haberleşmenin gizliliğini ihlal ettiği için de TCK’nın 132. maddesi gereğince altı aydan iki yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılır. (Önceki cezalara ek olarak) Eğer kişisel verileri ele geçiren kişi bunu başkalarına yayarsa TCK 136. maddesinin, “Kişisel verileri, hukuka aykırı olarak bir başkasına veren, yayan veya ele geçiren kişi, bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.” hükmüyle de yargılanıyor. Bu cezalara rağmen yine de mailler hackleniyor; çünkü kimse bu konuların hukuk sistemi tarafından düzenlendiğini bilmiyor. Bilmediği gibi bunu yapanların üzerine gitmiyor.

MSN’i güvenli kullanma kılavuzu
Kullandığınız hiçbir bilgisayarda MSN parolamı hatırla ve otomatik aç seçeneğini kullanmayın.

Maille gelen ek dosyaları mümkün olduğunca açmayın. Eğer illa açmanız gereken bir dosya varsa antivirüs taramasından geçirin.

Gelen mail içerisindeki linkleri tıklayarak değil, linki kopyalayıp başka bir sayfada mümkünse Explorer dışındaki başka bir browser ile (Firefox veya Opera gibi) açın.

Mailinizi okuduktan sonra mail hesabınızın oturumunu kapatmadan direkt Explorer’ı kapatmayın.

Mümkünse internet kafe gibi ortak bilgisayarların kullanıldığı ortamlarda MSN oturumunuzu açmayın. Açmak mecbur kalırsanız da işiniz bitince MSN oturumunuzu mutlaka kapatın ve en kısa sürede hemen MSN şifrenizi değiştirin.

MSN yolu ile önemli kişisel bilgilerinizi, her türlü parola ve kredi kartı bilgilerinizi en yakın arkadaşınıza dahi göndermeyin.

Hiçbir banka veya kurum kesinlikle e-posta veya anlık ileti veya açılır pencere üzerinden parola, hesap veya kredi kartı numarası ya da diğer gizli bilgileri istemez. Size gelen bu tür mesajlara kanmayın.

MSN şifrenizi mutlaka belirli bir uzunlukta ve kolay tahmin edilemeyecek şekilde belirleyin. Şifrelerinizi kimseyle paylaşmayın. Başka e-posta hesaplarınız, üye olduğunuz forumlar, bloglar ve başka interaktif siteler için aynı şifreyi kesinlikle kullanmayın.

Bilgisayarınıza MSN programını sadece Microsoft’un kendi sitesinden indirip yükleyin.

MSN veya Windows Live Hotmail Müşteri Hizmetleri, Microsoft Destek Hizmetleri adı altında gelen e-postalar içinde yer alan linkleri tıklayarak şifrenizi, özel güvenlik bilgilerinizi talep eden sorulara cevap vermeyin. MSN destek hizmeti ücretsizdir, para karşılığı veya talep etmediğiniz halde size ulaşan destek mesajlarına itibar etmeyin.

Windows Live Messenger listenize eklenmek için tanımadığınız biri tarafından davet alırsanız asla kabul etmeyin.

Bilgisayarınızda yüklü olan işletim sistemi, antivirüs ve güvenlik duvarı programlarınızı sürekli güncelleyin.

Çalınan Msn Hesabı Geri Alma

Bu yazıda msn hesabınızın nasıl çalındığını değil çalınan msn hesabınızı nasıl alacağınız okuyacaksınız.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum eğer msn hesabınız çalındıysa ve siz geri ele geçirdiyseniz sizden önce kullanan kişi de sizin kişi listenizi sildiyse hiç telaşlanmayın. Adresler buradan silinmiş olabilir ancak mail yönetiminizde contact adreslerinizi görebilirsiniz…
MSN hesabınız çalındığında yapabilecekleriniz;
YOL 1
ilk önce httpsupport.msn.com adresine giriyorsunuz…
sonra karşımıza çıkan seçeneklerden MSN Hotmail Türkiye seçeneğini tıklıyoruz…karşımıza hesaplar ve faturalama desteği çıkacak onun altındaki e-posta desteğine tıklıyoruz…
Sonra ad yazan yere isminizi yazın. (herhangi birşey olabilir)
tam oturum açma adı yani çalınan adresinizi buraya yazıyorsunuz
yanıtın hangi e-posta adresine gönderilmesini istersiniz yazan yere bir arkadaşınızın yada başka size ait olan mail adresinizi yazıyorsunuz ki gerekli mailler ve şifre o adrese gelecek..
altta ise yorum yazabileceğiniz yere urgent and important. my mail is hacking.help me please yazınız. ( veya kafanıza göre, ben öyle yaptım )
sorunun sıklığı ilk defa
internet bağlantınızı da oradan seçebilirsiniz.buraya kadar ok..şimdi gönder diyerek gönderiyorsunuz ve yanıtın gelmesini istediğiniz mail adresine bir süre sonra şu şekilde bir mail geliyor
tabi daha detaylı ama siz gösterdğim yerleri doldurarak reply yapıyorsunuz yani maili geri gönderiyorsunuz sadece alttki kısımlar kalarak reply yapınız
– Name (kayıtta kullandığınız ismi yazınız)
– Sign-in name (çalınan mail adresinizi yazınız)
– Date of birth (kayıt edilmiş doğum tarihinizi yazınız)
– Country or Region (kayıttaki ülkenizi yazınız)
– State (şehri yazınız kayıttaki)
– ZIP or Postal Code (zip kodu)
– Approximate date of last successful sign-in, or an approximate date of
account registration.(son giriş tarihinizi yazınız)
– ()List as many former passwords you used with this account as far back as you can remember(son kullandığınız şifreyi yazınız)
– ()List as many of your Folders as you can remember (listenize son gelen mailleri yazınız mail adreslerinizi yazınız )
– ()The name of your Internet Service Provider. If you access your account from outside your home (for example, from school or work) please include the name of the organization. (for work ) burası böyle kalsın
You may check it by going to httpwww.whatismyip.com
– ()List of Secret Questions and Answers historically associated with your account ( secret questions xxxxxxxxxxx answer xxxxxxxxx) xxxx li yerlere özel sorunuzu ve cevabınızı yazınız
PARANTEZ İÇİNDE YAZDIĞIM YERLERİ SİLİN VE DOĞRU BİLGİLERİ GİRİP MAİLİ REPLY YAPIN. BİR GÜN İÇERİSİNDE GERİ DÖNÜYORLAR VE ŞİFRENİZİ GÖNDERİYORLAR..HOŞÇAKALIN…
NOT EĞER MAİL GELMEDİ DİYORSANIZ
httpregister.passport.netcontactus.srflc=1055
bu adrese giriniz…
yukarıdan aşağıya bütün seçenekleri aynen yazdıktan sonra
web tarayıcısı sürümü – işletim sistemini boş bırakın
hata iletisi ve açıklama yazan yere
my mail is hacking.please help yazın…
mail iletişim adresinize geliyor ve yukarıdaki gibi doldurduktan sonra şifrenizi 1 gün içinde alıyorsunuz..
denenmiş ve onaylanmış artık %100 garanti yoldur….

YOL 2
Hotmail adresiniz alındıysa aşağıdaki yazıyı Hotmail’e gönderin. Türkçe yazan yerleri silin, uygun yerleri doldurun şifreniz size gönderilecektir.
To [email protected]
Sent Mon Jul 7 23 30 39 PDT 2003
Subject my account has broken down

Dear Sir Madam
I have been having proplem with my hot mail address.
When I try to access to my account after (Buraya Hacklenen tarihi yazınız)
I found out my password and the secret question have
been chanced.When I send you a request about new
password the informations also were not match the ones
I remember and the ones you recorded.
I also have seen someone is using my mesenger and
chating with others on behalf of me.My phone bills
credit card extres information come to this account
and this person gives my phone numbers the other
people.
thanks your answer.
my name is İsiminiz
sign in Mail adresiniz
my birthday Doğum tarihiniz
country Ülke
state Şehir
zip or postal code Posta Kutunuz
successfull sign En son bağlandığınız tarih
Approximate date of account registration Ne zamandır bu mail adresinizi kullandığınız
List as many former passwords you used with this account as far back as
you can remember Kullandığınız şifreler
List as many of your Folders as you can remembermailde sakladığınız dosyalar varmıydı varsa hatırladıklarınız
my internet service provider is internet bağlantınınızın adı

I would like you to solve this problem.Could you
change the password and send me new one so this can
not use my account. If this is not possibble could you
cancel my account.
Thankyou in advance , sincerely..
Buradaki işlemleri yaptığınızda Hotmail size şifrenizi gönderecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Hotmail Nasıl Çalınır İçin Yorum Yap