Hristiyan Ünlülerimiz

Hristiyan Ünlülerimiz Müslümanlığı Seçen Ünlüler - Bu makaledeki notlar: müslümanlığa geçen ünlüler hristiyan ünlülerimiz müslümanlığı..

Müslümanlıkla Şereflenen Ünlüler…(inşallah)

michael jackson müslüman oluyor (İnşaallah)

ABD’li ünlü şarkıcı Michael Jackson Müslümanlığa geçiyor. Jackson, Müslüman olduktan sonra Bahreyn’de kendisine yeni bir yaşam kuracak. Ağabey Jermanie, Michael Jackson’a İslam’ı nasıl anlattı?
İsrail gazetesi Panaroma’nın duyurduğu habere göre Jackson, Müslüman olduktan sonra Bahreyn’de kendisine yeni bir yaşam kuracak.
1989’da Müslümanlığı seçen ağabeyi Jermanie ‘Benim İslam’a yönelmem ile onun kafasında din değiştirme düşüncesi oluştu. Ayrıca çocuklara tacizde bulunduğu suçlamasıyla hakkında açılan ancak aklandığı davanın psikolojisinde etkisi büyük’ dedi.

İngiltere’deki bir Müslüman toplumu dergisine konuşan ağabey Jermanie ‘Mekke’den döndüğümde ona İslam dini ile ilgili kitaplar aldım. Bana bir çok soru sordu. Ben de ‘Müslümanlık barış ve güzellik dinidir’ dedim.

MÜSLÜMAN OLDUKTAN SONRA YENİ DOĞAN FUTBOL YILDIZI
ROBİN VAN PERSİA


Arsenal’in Hollandalı yıldızı Robin van Persie, başarısının sırrını soran gazetecilere, ‘Müslüman olmam’ cevabını verdi.
Pazartesi, 19 Kasım 2007 11:50

İngiltere’nin Arsenal takımında forvet futbolcusu Robin van Persie’nin başarısının sırrını araştıran İngiliz Basını, ‘Müslüman bir futbolcuyum. Ama beni sahadaki oyunumla değerlendirin. Özel hayatımı yansıtmayın’ cevabını aldı.
Hollanda’da göçmen olarak yaşayan Fas asıllı Büşra ile evlenerek Müslüman olan per du.İslamiyet’i seçmeden önce hızlı yaşayan Robin için İslamiyet yeni bir hayat tarzını da getirdi.
Birkaç sezon öncesine kadar Hollandalı yıldızların en az transfer edildiği ülke İngiltere idi. Ancak Arsenal’in Denis Bergkamp ve Mark Overmars’tan istediği verimi almasıyla birlikte genç yıldızlara da ada yolu gözüktü.
Birkaç yıl içinde de İngiliz devleri Hollan

da’dan transfer ettiği forvetlerle takımlarını üst sıralarda tutmayı başardı. İşin en ilginç yanı ise genç yıldızların, takımlarının bir anda prensi olmasıydı. Robin van Persie (Arsenal), Arjen Roben (Chelsea-Real Madrid), Dirk Kuyt, Ryan Babel (Liverpool) ve Van Der Saar (M.United) gibi isimler performanslarıyla takımlarına güç kattı. M.United’dan R.Madrid’e transfer olan Ruud Van Nistelrooy da attığı gollerle kırmızı şeytanların birçok başarısına imza atmıştı.

RONALDİNHO : İSLAM’A KARŞI BÜYÜK İLGİM VAR

Barcelona forması altında sayısız başarılara imza atan ancak bu yıl teknik direktör Rijkaard’la arası açılan ve kötü bir sezon geçirerek takımdan ayrılma kararı alan Ronaldinho, İspanya’da bir radyo programına katıldı.
24 Mayıs 2008 Cumartesi 14:32

Barcelona forması altında sayısız başarılara imza atan ancak bu yıl teknik direktör Rijkaard’la arası açılan ve kötü bir sezon geçirerek takımdan ayrılma kararı alan Ronaldinho, İspanya’da bir radyo programına katıldı.
Brezilyalı yıldız katıldığı radyo programında Suudi Arabistan’dan inanılmaz bir teklif aldığını ve Müslüman bir ülkede oynamanın kendisini çok cezbettiğini ve İslam dinine karşı bir sempatisi olduğunu söyledi.

Bir süredir İslam dinini takip ettiğini de belirtti

Will Smith müslüman oldu

Hollywood’un ünlü aktörlerinden Will Smith, Müslüman oldu. Smith’in İslamiyet ile efsanevi Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
Linkleri Görebilmek İçin Üye Ol veya Giris Yap ** Yasak Kelime Kullandınız
sör Muhammed Ali vasıtasıyla tanıştığı ve ünlü Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
Linkleri Görebilmek İçin Üye Ol veya Giris Yap ** Yasak Kelime Kullandınız
sörün hayatından etkilenerek Müslüman olduğu belirtildi.
Kuzey Amerika Müslüman Teşkilatı Başkanı Sofian Zakkout, ‘Muhammed Ali, örnek bir Müslüman şahsiyet. O burada İslamiyet’in sözcülüğünü yaptı. Eğer Smith, Ali’nin görevini sürdürebilirse bu gerçekten muhteşem olur’ dedi. Zakkout, ‘İslam barış ve kardeşlik dini. Eğer Muhammed Ali ve Smith gibi iyi insanlar bu mesajı taşırlarsa İslam daha iyi anlaşılır. Bu tüm dünya Müslümanları için gerçekten olumlu bir mesaj oldu’ diye konuştu.
Smith, NBC televizyonunda yayınlanan ‘Bel-Air’ın Yeni Prensi’ adlı dizi ile kariyerine başlamış, daha sonra bir çok filmde görev almış ve Six Degrees of Separation (1993), Bad Boys (1995) ve Independence Day (1996)

TOLSTOY(BÜYÜK YAZAR VE DÜŞÜNÜR)

“… Muhammediliğe, Provoslav (Rusya’da Hıristiyanlığın bir kolu) dininden daha fazla önem vermelerine gelince, ben bütün kalbimle buna katılıyorum. Bunu söylemek ne kadar tuhaf olsa da benim için Muhammedilik, Haça tapmaktan (Hıristiyanlıktan) mukayese edilemeyecek kadar yüksekte duruyor. Eğer hisarı, seçme hakkına sahip olsaydı, aklı başında olan her Provoslav (Hıristiyan) ve her bir insan, şüphe ve tereddüt etmeden Muhammediliği; tek Allah’ı ve onun Peygamberini kabul ederdi

(Goethe) (ünlü düşünür)

Otobüsten inin namaz kılacam (biraz komik olmuş ama ne diyelim samimiyetten olsa gerek)

Berkshire’da gerçekleşen olayda Hristiyanlığı bırakıp İslamiyeti seçen İngiliz otobüs şoförü, yolcularını otobüsten dışarıya çıkararak namaz kıldı. Şaşkın bakışlar altında koridora seccadesini sererek namaza başlayan şoförü, otobüs yolcuları cep telefonlarıyla videoya çekti.

Yolcular, namazını kıldıktan sonra kapıları açarak kendilerini içeri almak isteyen şoföre tepki gösterdi. Olaydan sonra yolcuların hiçbiri otobüse geri binmezken otobüs şirketine şikayet telefonları yağdı.

İsminin Hrun olduğu öğrenilen şoför gazetecilere verdiği açıklamada ‘Bir Müslüman olarak günde beş kez namaz kılmam gerekiyor. Normalde yolculara böyle bir uygulamada bulunmuyorum fakat geç kalmıştım ve başka seçeneğim yoktu’ diye konuştu. Otobüs firmasının yetkilileri ise olayı incelemeye aldıklarını belirtti.

Bir süre önce İslam dinini seçen dünyaca ünlü İngiliz besteci John Tavener’in Allah’ın 99 ismini bir araya getirdiği beste BBC Senfoni Orkestrası tarafından başkent Londra’da bulunan Westminster Katedrali’nde gerçekleştirildi.

Konser öncesi Katedral önünde yüzlerce kişilik kuyruklar oluştu. Seyircilerin katedrali tıka basa doldurmalarının ardından yaklaşık 200 kişilik dev BBC senfoni orkestrasi ekibi sahne aldı. Jiri Belohlavek’ik kuruatörlüğünde ve John Mark Ainsley’in tenorluğunu yaptığı ekipte, Allah’ın 99 ismi tek tek bestelenmiş halde okundu.

Busta Rhymes İslamı seçti

Ünlü Hip-Hop sanatcisi olan Busta Rhymes Islam dinini seçip ümmet-i Muhammed’e katıldı.
İslam dini hakkında bir repörtaj veren Busta Rhymes Allah (azze ve celle) ‘ye karşı duyduğu aşktan bahsediyor.
Önceki hayatında bir çok ünlü ile çalışan sanatçı (Mariah Carey ”I know what you want’, Eminem ”İ’ll hurt you”, Pussycat Dolls ”Don’t cha”, ….) şimdi ailesi ile geçirdiği zaman için şükrediyor.
Özüne dönüp kendini bulduğu için çok mutlu olan Rhymes Allah’a teşekkürlerini beyan ediyor.

İslamiyeti seçen Victoria konuştu(eski galatasaray futbolcusu)

Çaykur Rizespor’un Kolombiyalı oyuncusu Victoria Rave, eşi Paola Valencia ile İslamiyeti seçtikten sonra daha huzurlu olduklarını ve kendilerini güvende hissettiklerini söyledi.

Victoria, yaptığı açıklamada, Türkiye’ye 7 yıl önce Galatasaray ile anlaşarak geldiğini belirterek, ” ilk geldiğim günden itibaren İslamiyet ile ilgili bazı şeyler duydum. Eşim Paola, İslam dinine daha fazla ilgi duyuyordu. Öğrendiklerini bana da anlatmaya başladı. İkimiz birlikte daha fazla ilgi duyup incelemeye başladık. En sonunda Müslümanlığın diğer dinlerden daha akla yatkın ve daha doğru bir din olduğunu düşündüğüm için böyle bir karar aldık” dedi.

İslamiyet’i seçmelerini Kolombiya’da yaşayan aileleri ile de paylaştıklarını ifade eden Victoria, şöyle devam etti:

”Pek fazla sorun olmadı, ama aile içerisindeki bazı prensipleri değiştirmek zordur. Buna rağmen pek problem olmadı. Zaten Kuran’ı Kerim’de yazanları İncil’de yazanların devamı gibi düşünüyoruz. Hayat tarzı olarak pek bir şey değişmedi, ama ibadet olarak daha değişik bir ibadet tarzı. Evin içerisinde İslamiyeti seçtikten
çok huzurluyuz

Geçirdiği beyin kanamasına kadar ateist (Tanrı tanımaz) olduğunu belirten Akşam gazetesi Genel Yayın Müdürü Serdar Turgut, Almanya’daki hasta yatağında Kuran okuduğunu belirtti ve ekledi: Dindarlığımı destekleyen bilgi istiyorum. Duanın gücünü keşfettim

Diyanet Baskani din degistirirse!(tabi Rusya’nın hristiyan başkanı)

Evet, evet doğru. Diyanet İşleri Başkanı din değiştirirse, örneğin Hıristiyan olursa, bunun Rusya’da duyulmaması mümkün mü? Bir temenni değil tabii ki, bir soru.

Düşünsenize Türk Diyanet İşleri Başkanı Hıristiyan olduğunu açıklasa, kıyamet kopar değil mi?

Rusya’nın Diyanet İşleri Başkanı Polosin, bütün Rus medyasının önünde şöyle diyor:

“Kamuoyunda şehadet ederim ki ben Ortodoks Kilisesi’nin ne papazı ne de müridiyim… Eşhedüenlailaheillallah…”

Evet, evet doğru. Diyanet İşleri Başkanı din değiştirirse, örneğin Hıristiyan olursa, bunun Rusya’da duyulmaması mümkün mü? Bir temenni değil tabii ki, bir soru.

Düşünsenize Türk Diyanet İşleri Başkanı Hıristiyan olduğunu açıklasa, kıyamet kopar değil mi? Hele Ortodoksluğun kalesi komşumuz Rusya’da nasıl yankılanır kim bilir? Dünya bile çalkalanır değil mi?

Ancak 1999 yılında, Rusya Ortodoks Patrikliğinin Kamu Dernekleri ve Dini Örgütleri İlişkiler Komitesi Başkanı ve Yüksek Sovyet Vicdan Özgürlüğü Komitesi Başkanı ve Rus Federasyonu Temsilciler Meclisi DUMA’da milletvekili de olan Başpiskopos Viaçeslav Polosin’in (bizim Diyanet İşleri Başkanlığı’na tekabül ediyor) Müslüman olması, nedense Türkiye’de hiç kimse tarafından duyulmadı.

Polosin, Moskova Devlet Üniversitesi Felsefe Fakültesi, Zagorsk Dini Mektebi ve Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı Diplomatik Akademi mezunu aynı zamanda.

Neyse! Rusya’nın Diyanet İşleri Başkanı Müslümanlığı seçiyor ama ne seçiş. Sahne şöyle; Başpiskopos Polosin, bütün yazılı ve görsel basının karşısında şu müthiş açıklamayı yapıyor: “Kamuoyunda şehadet ederim ki ben kitaplı dinlerin Hazreti İbrahim”den başlamak üzere tüm peygamberlerinin yüce geleneği olan hakiki imanın takipçisi olarak, tek doğru dine şahitlik ettim ve Ortodoks Kilisesi’nin ne papazı ne de müridiyim… Sosyal hayatımı da inançlarım doğrultusunda şekillendirmeye karar verdim…

Eşhedüenlâilaheillallah…”

Nasıl? Etkileyici, şok edici, dehşete düşürücü, anarşist, aykırı, sinematoğrafik, agresif ve tek kelimeyle müthiş bir sahne değil mi? Olay, bütün Ortodoks ve Slav camiasını derinden sarsıyor. Patrikhane, meselenin üstünü örtmek için bin dereden su getiriyor ama Türkiye’de hiç kimsenin haberi yok!

Ben bu müthiş haberi, Alev Alatlı’nın, “Gogol’un izinde- Aydınlanma değil, merhamet” isimli kitabında okuyunca, önce ‘kurgusaldır zahir’ diye geçiştirdim. Böylesi bir olayın duyulmamasının imkansızlığını düşündüm ama içime kurt da düşmedi değil. Biraz araştırınca yanıldığımı anladım. Olay gerçek ve dünya medyasını resmen sallamış. Ama biz ‘enforme’ edilmemişiz. Öyle ki internet ortamında bile konuyla ilgili Türkçe yazılmış bilgi yok gibi.

Müslüman olduğunu açıkladıktan sonra başına gelebilecek tehlikeler hakkında ne düşündüğü sorulduğunda şöyle yanıtlıyor:
“Hepimiz faniyiz, önünde sonunda bu dünyadan ayrılacağız. İnsanoğlunun vehimlerine itaat etmektense, Hakikat’e teslim olmuş olarak gitmek daha iyi!”

Polosin, ‘İslâm Hakkında Bütün Bilgiler’ isimli on beş günlük gazetenin editörlüğünü yürütüyor halen. ‘Monoteist Felsefeye Giriş’ kitabı, Mukayeseli Dinler Tarihi dersi için yardımcı ders kitabı olarak kabul edilen Ali Polosin, Müslümanların, Rus Ortodoks Kilisesi ile diyalog tecrübeleri gerçekleştirip içki ve uyuşturucu ile mücadele konusunda ortak çalışmalar yürütmesinin yanı sıra, aile değerlerini koruma hususunda da müşterek bir proje hazırlıyor.

Eşinin de Müslüman olduğunu açıklayan, Viaçeslav isminden ‘sıkılan’ ve Hicaz’a da giden Hacı Ali Polosin, Rus steplerinin son Müslümanı…

Sponsorlu Bağlantılar

Hristiyan Ünlülerimiz İçin Yorum Yap