HTC One X+ Ayrıntılı İncelemesi

Rakiplerini baskı altında bırakacak olan HTC One X+ incelemesi karşınızda…

Akıllı telefon pazarında HTC’de sözü geçen markalar arasında. Firma geçtiğimiz aylarda satışa sunduğu One X modeliyle hem ne kadar iddialı olduğunu ispatlamış, hem de iyi bir satış grafiği elde etmişti. Tüm üreticiler gibi son dönemde HTC de Windows Phone’a odaklanan firmalardan oldu ancak o ki eski yadigar Google Android işletim sistemli modellere verilen önem azaltılmamış. Son olarak gelen HTC One X+ şu anda firmanın en güçlü Google Android işletim sistemli telefonu olma özelliğine sahip ve rakip modellerin satışını sekteye uğratacak kadar güçlü. Dahası efsanevi One X modeliyle benzer yanlar çok ancak özellikler günümüzün rekabet şartlarına daha da uygun hale getirilmiş durumda.

Dışarıdan bakıldığında HTC One X+’ı kardeşinden ayırmak pek de kolay değil. Boyutlar ve kasa görünümü hemen hemen aynı ancak küçük değişimler var. Şöyle ki artık ekranın altında bulunan dokunmatik tuşlar kırmızı renkli bir aydınlatmaya sahip. Arka yüzde de kameranın çevresinde dönen çerçeve metalik kırmızı görünümde. Kırmızı rengin seçiminde elbette Beats Audio ses teknolojilerinin etkisi büyük. 134 x 70 x 8.9 mm’lik ölçülere sahip olan telefonun ağırlığı piliyle beraber 135 gram seviyesinde. Micro SIM standardı eski modelde olduğu gibi devam ettiriliyor. Arka yüzeyin kayma ve çizilme önleyici yeni bir kaplama malzemesi bulundurduğu da telefona dokunduğunuz anda hissedilmeye başlıyor. Unutmadan yeni ekranın 4.7 inç büyüklüğünde olduğunu ve Gorilla Glass 2 koruyucu malzeme ile kaplı olduğunu söyleyelim. Çizilmesi gerçekten çok güç.

Doğal olarak HTC One X+ güçlü bir telefon. NVIDIA’nın Tegra 3 platformuna sahip ve hem sistem, hem de grafik olarak tatmin edici sonuçlar ortaya koyuyor. Tercih edilmiş olan işlemci 1.7 GHz frekansa sahip ve dört çekirdekli. Kullanılan işletim sistemiyse Google Android 4.1.1. HTC Sense 4+ arayüzü yine mevcut ve böylece telefonu kullanmak daha da eğlenceli hale geliyor.

 

Sponsorlu Bağlantılar

HTC One X+ Ayrıntılı İncelemesi İçin Yorum Yap