İç İşleri Bakanı

İç İşleri Bakanı İç İşleri Bakanı Kimdir - Bu makaledeki notlar: İç İşleri Bakanı İç İşleri..

Bu yazı İç İşleri Bakanı (idris Naim Şahin) hakkında özet bilgiler içerir. İç İşleri Bakanı ve İç İşleri Bakanı Kimdir hakkında kısa özet bilgi olarak işinizi göreceğini düşünüyorum. Tam da not almalık…

İç İşleri Bakanı (idris Naim Şahin)

İç İşleri Bakanı (İdris Naim Şahin)
Name:	idris_naim_sahin.jpg 
Views:	84 
Size:	7,6 KB (Kilobyte) 
ID:	30147İdris Naim Şahin (d. 1 Haziran 1956, Ünye, Ordu, Türkiye), Türk siyasetçi. 61. Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti’nde İçişleri Bakanlığı görevini yürütmektedir.

1976 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Ordu İl Maiyet Memurluğu’nu müteakip 1980 yılında Kaymakam oldu. Araklı, Türkeli, Ermenek, Devrekani, Eleşkirt, Cizre ve Elmalı ilçelerinde kaymakamlık yaptı. TODAİE Kamu Yönetimi Uzmanlık Programını bitirdi. 1989 yılında İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişi oldu. 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atandı. Belediye’nin personel, idari, hukuki, sosyal ve kültürel hizmet birimlerinin yönetiminde bulundu. 1999 yılından itibaren İBB Başkan Danışmanlığı, Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Genel Koordinatörlüğü ve İBB Teftiş Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. İOOHDK Üyeliği, Türkmenistan Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ve Ordulular Birliği Hizmet Vakfı gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üyelik ve yöneticilik yaptı. AK Parti’nin Kurucuları arasında yer aldı. 3 Kasım 2002 ve 22 Temmuz 2007 Milletvekili Seçimleri’nde İstanbul Milletvekili olarak Parlamentoya girdi. 24. Dönem Ordu Milletvekili olarak TBMM’ye tekrar girmiştir. Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi de olan İdris Naim Şahin AK Parti Genel Sekreteri olarak görev yaptı.

Kişisel hayatı
Evli ve altı çocuk babasıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

İç İşleri Bakanı İçin Yorum Yap