İç Mimar Nasıl Olunur

İç Mimar Nasıl Olunur İç Mimarlık Sınav Soruları - Bu makaledeki notlar: iç mimarlık puanları iç mimar nasıl..

İç Mimarlık Sınavı Nasıl Olur?

arkadaşlar eğer iç mimarlık sınavına girecekseniz bunu bir okuyun !!
sınav iki aşamalıdır..

1- çizim sınavı

2-sözlü mülakat

1- çizim sınavı (2,5 saat)

ilk sınavda ilk 1,5 saat içerisinde model çizimi bu ya insan çizimi (yani nü çizim) yada herhangi bir cisim çizimi oluyor.
o çizimi bitirdikten sonra diğer 1 saat içerisinde imgesel çizim denilen konu üzerine dayalı çizime başlamak gerekmektedir. imgesel derken; size bir konu veriyorlar ve o konu üzerine aklınızda
ne tarz bir çizim yapma gerektiğini düşünerek çizim kağıdına yansıtıyorsunuz..ama çizimlerinizde mutlaka kompozisyon düzenine dikkat edin ve gölgelendirmeyi asla unutmayın…

Eğer bu 1.aşamayı geçerseniz 2.aşamaya girmeye hak kazanırsınız.

2 – mülakat sınavı (15 dk.-30dk.)

mülakat sınavında sizi bir jürinin karşısına çıkartırlar.bu jüri 2 il 4 kişi arasında değişir . jürinin karşısına çıkmadan önce sizin özgeçmişinizi alırlar. ve jüriye çıkmadan önce yanınızda mutlaka portfölyö nüzü götürmeyi unutmayın. çünkü size “şu güne kadar ne çizdin örnek olarak göster bakalım”derlerse şaşmayın ..götürmezseniz size eksi puan olarak geri dönecektir.size genel kültür soruları sorabilirler ..ve bazı üniversitelerde size kapalı yüzlü bir fotoğraflar gösterip “biz bu resimde ne olduğunu bilmiyoruz .sen bize bu fotoğrafta ne olduğunu bize anlatarak bizde aklımızda bunu çizmye çalışacağız”diyebilirler..
mülakatta en önemli olan şey jüri karşısında çok sakin tavırlarınızla davranmaktır.sanki karşında çok yakın bir arkaşdaşın var ve onla sohbet ediyorsun.buna mutlaka dikkat edin..
😉

Sponsorlu Bağlantılar

İç Mimar Nasıl Olunur İçin Yorum Yap