İçyagı.ve.sarımsak.hazırlanışı

İçyagı.ve.sarımsak.hazırlanışı Yüz Fercine Hangi Bitki İyi Gelir - Bu makaledeki notlar: tuzsuz içyağı nedir içyagı.ve.sarımsak.hazırlanışı yüz fercine..

Hangi Hastalıga Hangi Bitki-4

F-G

FAZLA TERLEMEK

Fazla sıcak, sinir bozukluğu, tiroid bezinin çalışmasında görülen bozukluk, tüberküloz, raşitizm, iskorbütten ve ergenlik dönemi gibi bir çok nedeni vardır.
Malzeme Sirke
Hazırlanışı
Terleyen kısımlar sirke ile ovulur.

FELÇ

Sinir sisteminde meydana gelen bir bozukluktan dolayı, kas gücünün kaybolmasına felç, nüzul veya inme denir. Tedavi için hastanın neşesini kaybetmemesi ve hastalığından kısa zamanda kurtulacağına inanması ilk şartlardandır.
Malzeme Acı hıyar
Hazırlanışı
Bir tane acı hıyarın suyu ile felçli yer ovulur.

FERÇ KAŞINTISI

Kadınların üreme organlarının dış kısmının kaşınması; döl yolundan gelen akıntıdan kaynaklanabilir. Kullanılan sabun ve iç çamaşırın cinsi de kaşıntıya neden olabilir.
Malzeme Zeytinyağı ve bal
Hazırlanışı
Bir tatlı kaşığı zeytinyağı ile bir çorba kaşığı süzme bal karıştırılarak günde üç kere fercin çevresine sürülür.

FITIK

Genellikle bağırsağın, kaslar arasındaki zayıf bir noktadan dışarı çıkmasına fıtık denir. Ağır işler yapmaktan, öksürmekten ve ıkınmaktan, hoplayıp zıplamaktan kaçınmak gerekir.
Malzeme Keçiboynuzu
Hazırlanışı
Her gün 100 gram keçiboynuzu ezilerek yenir.

FİL HASTALIĞI

Lenf kanamalarının iltihaplanıp şişmesi ile meydana galan bir hastalıktır.
Malzeme Peynir suyu
Hazırlanışı
Her gün bir bardak peynir suyu içilir. Bu işleme bir hafta sürdürülüp, bir hafta ara verilerek hastalık geçinceye kadar devam edilir.

FİSTÜL

Çoğunlukla anüs yakınında meydana gelen, içi cerahat dolu, ufak, kırmızı ve akıntılı etrafına ağrı veren bir şişliktir ve mutlaka tedavi edilmelidir.
Malzeme Su ve adaçayı
Hazırlanışı
3 kahve kaşığı adaçayı ile bir çay bardağı su 10 dakika bekletilip süzüldükten sonra her gün fistülün üzerine bir parça pamukla sürülür

FRENGİ

Bulaşıcı ve zührevi bir hastalıktır. Frengili kadının doğurduğu çocuğa, doğuştan geçmesi şekli istisna edilirse; hemen hemen her zaman cinsel ilişkiyle geçer. Mikrop vücuda girdikten 3 hafta sonra belirtilerini göstermeye başlar. Mikrobun vücuda girdiği yerde, yani erkeklerde peniste, kadınlarda vajinada Şankr adı verilen bir yara meydana gelir. Bu yara dudakta, meme ucunda, makatta veya parmaklarda da görülebilir. Zamanla akıntılı bir yara haline gelip; çevresi kızarır ve sertleşir.
Mikrobun vücuda girmesinden 6-12 hafta sonra hastada; baş ağrıları, ateş, boğaz ağrısı, deri döküntüleri ve iştahsızlık, görülmeye başlar. 6 ay sonra ise, mikrop vücudun belli başlı organlarına oturur.
Malzeme Su ve saparna
Hazırlanışı
50 gram saparna ile 4 bardak su 20 dakika kaynatılıp süzüldükten sonra günde üç kere bir çorba kaşığı ile içilir.

GASTRİT

Ağır yemekler, fazla kuru veya sert yiyecekler, hamur işleri, tatlılar, acı ve baharatlı yiyecekler, alkol, fazla miktarda çay, kahve veya sigara içmek, yemek saatlerinin düzensiz olması, çabuk çabuk ve çiğnemeden yemek, fazla ilaç kullanmak, ateşli hastalıklar, karaciğer veya safra kesesi hastalıkları, kalp hastalıkları veya romatizma bu hastalığın nedenleri arasındadır. Tedavi için perhiz ve istirahat yapılmalı, hastalığı doğuran nedenler ortadan kaldırılmalı, hafif yiyecekler yenmeli, aspirin gibi ilaçlar kullanılmamalı, yemekler, yavaş yavaş ve çok çiğnenerek yenmelidir.

Malzeme
Su ve nane

Hazırlanışı
Bir kahve kaşığı kuru nane ile bir çay bardağı su karıştırılıp süzüldükten sonra içilir.

GAZLAR

Hava yutmak ve mide hastalıkları nedeniyle mide ve bağırsakta gaz birikir.
Malzeme
Fındık

Hazırlanışı
Bir avuç fındık iyice dövüldükten sonra yemeklerden sonra bir çorba kaşığı yenir.

GECE KÖRLÜĞÜ

Beslenmedeki a vitaminin eksikliğinden dolayı alacakaranlıkta hasta iyi göremez.
Malzeme
Havuç

Hazırlanışı
Bir kilo havuç soğuk suyla yıkanıp üç parçaya bölünüp günde üç kere bir parça yenir.

GEĞİRMEK

Sinirli insanların yemeklerde gereğinden fazla hava yutmasıyla kaynaklanan bir hastalıktır.

Malzeme
Süt ve kimyon

Hazırlanışı
Bir çorba kaşığı kimyon ile iki su bardağı çiğ süt kaynatılıp süzülür ve yemeklerden sonra bir su bardağı içilir.

GEVŞEK PENİS

Sinir bozukluğu, kendine güvenememe, yorgunluk, içki, şeker hastalığı, uyuşturucu maddeler erkeklik organının sertleşmemesinin nedenleri arasındadır. Kötü alışkanlıkları bırakmak, temiz havada dolaşmak, iyi beslenmek ve kendine güvenmek tedavi olarak kullanılabilir.

Malzeme
Tuzsuz içyağı ve sarımsak

Hazırlanışı
4 diş sarımsak dövülür. Üzerine 1 tatlı kaşığı eritilmiş tuzsuz içyağı katılıp, yoğrulur. Akşamları, bir parça alınıp penise sürülür.

Sponsorlu Bağlantılar

İçyagı.ve.sarımsak.hazırlanışı İçin Yorum Yap