Iğdırda Gece Hayatı

Iğdırda Gece Hayatı Iğdır Hayat Kadınları - Bu makaledeki notlar: ığdır gece hayatı ığdırda gece hayatı..

Iğdır’da ‘hepatit’li Hayat Kadını Paniği

Iğdır’da fuhuş yaptıkları belirlenen yabancı uyruklu 2 kadının Hepatit C virüsü taşıdığı belirlendi.
Iğdır’da fuhuş yaptıkları belirlenen yabancı uyruklu 2 kadının Hepatit C virüsü taşıdığı belirlendi. İl Sağlık Müdürü, söz konusu kadınlarla ilişkiye girenlerin, doktora başvurmaları gerektiğini bildirdi.

Iğdır Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Taş, yaptığı yazılı açıklamada, fuhuşla mücadele kapsamında il merkezindeki otellerde kalan yabancı uyruklu kadınların sık sık sağlık kontrolünden geçirildiğini belirtti.

Yapılan kontroller sırasında Kırgızistan uyrukla A.J ve Azerbaycan uyruklu K.A’nın Hepatit C virüsü taşıdığının tespit edildiğini belirten Taş, bu kadınlarla ilişkiye girenlerin doktora başvurması gerektiğini kaydetti.

Iğdır’da son 2 hafta içinde 27 yabancı uyruklu kadının sağlık kontrolünden geçtiğini bildiren Taş, şu açıklamalarda bulundu:

”Sağlık kontrolüne giren kadınların 7’sinde çeşitli hastalıklar tespit edildi. Hastalıklı kadınların sağlıklı kadınlara oranı yüzde 25 çıktı. Özellikle Kırgızistan uyruklu A.J. ile Azerbaycan uyruklu K.A’da, tedavisi mümkün olmayan hastalıklar tespit edildi. Hastalık taşıyan kadınlarla birlikte olan erkekler, başta kendileri olmak üzere bütün ailelerini tehlikeye atmaktadırlar.”

Fuhşa zorlanan kadınların ise 157 numaralı telefonu ücretsiz olarak arayarak ihbarda bulunabileceğini bildiren Taş, şunları kaydetti:

”Söz konusu hattı arayan kadınlar, sığınma talebinde bulunabiliyor. Ayrıca kadın zorla tutulduğu yerden emniyet güçleri tarafından kurtarılıyor. Telefonu arayan kişinin Türkçe bilmemesi ihtimaline karşı Rusça dil seçeneği de bulunuyor. Sığınma talebinde bulunan kadınların yetkili mercilerin de uygun görmesi durumunda vize süresi uzatılıyor, İstanbul ya da Ankara’daki sığınma evlerinden birine yerleştiriliyor. Hem fuhşa zorlayanlar hem fuhuş yapan yabancı uyruklu kadınlar hem de bu kadınlarla beraber olan erkekler yanlış yoldadır. Her şeyin başı sağlıktır. Sağlığımıza sahip çıkalım ve ailemizi koruyalım.”

AA

Sponsorlu Bağlantılar

Iğdırda Gece Hayatı İçin Yorum Yap