İğrenç Çin Yemekleri

İğrenç Çin Yemekleri Asyalıların Yediği İğrenç Yemekler - Bu makaledeki notlar: çinlilerin yediği yemekler iğrenç çin yemekleri..

Dünyada İnsanların Yediği En Garip Ve İğrenç Yiyecekler

Yabancı bir ülkede bir köşe başı pazarına yada bir bakkala yolunuz düştüğünde aşağıdakiler gibi yiyeceklere rastlarsanız hiç şaşırmayın. Dünyanın bazı bölgelerinde garip yiyeceklerin tüketildiğini biliyorsunuzdur. Bakalım aşağıdakilerin hepsini duymuşmuydunuz

Ton Balığı Gözü (Japonya, Çin)

Kara Böcek ve Akrepler (Çin)

Böcekler ( Chicago, Amerika

Kurtçuk Peyniri ( Sardinia,İtalya)

Tavuk Kıkırdağı (Asya’nın Değişik Bölgeleri)

Timsah (Çin)

At Ayağı (Çin)

Canlı Balık (Çin)

Kurutulmuş Kertenkele (Japonya)

Çiğ Ahtapot (Çin)

Çürük Soya fasülyesi (Asya)

Beyaz Karınca Yumurtası (Bangkok)&)

Aman Allahım O Da Nee

Sinir sistemindeki bir rahatsızlık nedeniyle yüzünden oluşan 23 kiloluk ur Çinli Huang Chuncai’ye büyük bir dram yaşatıyor. Geçen yıl yüzünde çıkan urun kilosu artınca ameliyata giren Çinli’nin uru 13 kilograma düştü. Yemek yerken ve konuşurken zorlanan adam ikinci bir ameliyatla eski haline dönebilecekmişmişmişmişşşşşş… haber sitesi ööle diyo

Çinliler Kimdir (bilinmeyenler)

ÇİNLİLERİN DUYUNCA ŞOKE OLUCAGINIZ BİLGİLERİ

Benim babamın arkadaşı işadamı ve çinde inşaatla uğraşıyor.Sürekli orda yemek yedikleri için bi gün restarona gitmişler.Yemeği yedikten sonra tatlı istemişler ve 10 maymunlardan biri seçmeleri istenmiş.Birini seçtikten sonra maymunun kafasını kesip beynini çıkardıktan sonra masanın ortasına konmuş ve babamlar hemen kalkıp gitmişler.Ve 1-2 hafta zor yemek yediler.Bir iğrençlik daha Çinliler bebekleri mikro dalgada pişirip ileride ki yemek depoları oluşturuyolarmış.Ve bu bebekleri tanesi 300-400 dolardan satıyolarmış

ÇİNLİLER NEDEN ÇEKİK GÖZLÜDÜR

Sadece Çinlilerin değil Japonların, Orta ve Güneydoğu Asya´da yaşayanların hatta Eskimoların bile gözleri çekiktir. Aslında ´çekik gözlü´ olmak tanımı kesinlikle yanlıştır. Göz yapısı dünyada bütün insanlarda aynıdır.

Farkı yaratan göz kapaklarıdır. Çekik gözlü diye nitelendirilen ırklarda gözün üzerindeki göz kapağının ikinci kıvrımı, gözün üstüne doğru daha fazla inmiştir ve bu durum gözün sanki daha darmış gibi görünmesine sebep olur.

Peki bu, niçin böyledir? Bir teoriye göre göz kapağının üzerinde katlı olarak duran bu ikinci kıvrımı, bu insanların gözlerini yoğun olan kar tabakasının, göz kamaştıran ışığından korumak için, bir nevi kar gözlüğü gibi gelişmiştir.

Her ne kadar yukarıda belirtilen bölgelerin bazılarında kar hiç yağmıyorsa bile bilim insanları bugün çekik gözlü diye nitelendirdiğimiz insanların atalarının son buzul çağında Sibirya´dan, yani Asya´nın kar ve buzla kaplı en soğuk bölgesinden güneye, bugün yaşadıkları yerlere göç ettiklerine inanıyorlar.

Bu kadar soğuk iklimde yaşayanların vücutlarının iklime uyum sağlamaktan başka çareleri yoktu. Sadece gözler değil, burun da rüzgara en az maruz kalacak şekilde küçülmüş, burun delikleri, solunan hava ciğerlere gidene kadar ısınsın diye daralmıştır. Ciltleri de bu nedenle yağlıdır.

Göz kapakları da daha yağlı olduğundan, daha sarkık durur ve bu oluşum gözü ve iç tabakalarını kara ve buza karşı korur. Yani “çekik gözlü” değil “düşük göz kapaklı” tanımını kullanmak daha doğrudur.

ÇİNLİLER CANLI AHTAPOT YİYOR

ÇİNLİLER KAFAYI YEDİ NASIL RAHATLIYOLAR OKUYUN!!!

Stres atmak isteyenler için ideal bir mekan hazırlamak isteyen bar sahipleri müşterilerin bardakları kırmasına, çalışanları azarlamasına pesronelden kime isterse saldırmasına izin veriyor. China Daily gazetesinin haberine göre, Nanjing’teki ’The Rising Sun Anger Release Bar’ adlı barda müşteriler, bar çalışanlarından saldırmak istedikleri karaktere uygun kıyafetler giymesini de isteyebiliyor. Barın sahibi, Wu Gong bir göçmen barında çalışırken edindiği izlenim ve tecrübelerden yola çıkarak böyle bir bar açtığını söyledi. Bar müşterilerinin çoğu hizmet ve eğlence sektöründen olan bayanlardan oluşuyor. Barda çalışan 20 erkek personel işe hazır olmaları için psikolojik eğitimlerden geçiyor ve çalışırken kendilerini koruyan özel kıyafetler giyiyor. Müşterilerin öfkelerini boşaltmak için ödemesi gereken bedel ise 50-300 yuan (yaklaşık 9-55 YTL) arasında değişiyor

İLGİNÇ ÖNLEMLERİ

Çinliler’den Obeziteye Kesin Çözüm

Çin okulları müfredatlarına obeziteye karşı yeni bir ders ekledi… İşte ilginç ders:

The China Daily gazetesinin haberine göre Çin’de kısa süre içinde ilk ve orta okullarda dans dersleri zorunlu hale gelecek. Sebebi ise obezitenin artış oranından duyulan kaygı.

Gazetenin ilk sayfa haberinde eğitim bakanlığının açıklaması yer alıyor ve 1 Eylül tarihinden itibaren dans derslerinin zorunlu hale getirileceği yazıyor. Açıklamada öğrencilerin her yaşta fiziksel ve psikolojik özelliklerinin uygun olması gerektiği yazıyor.

Çoğu okul öğrencilerin fiziksel aktivitelerini kaldırdığı için obezitede bir artış görüldüğü söyleniyor.

BAKIN BU SEFER NE YIYORLAR

Açıkcası ben bu resimleri daha bir anlayışla karşılıyorum. İlk bakışta bize yine çok iğrenç gelebilir ancak Çinlilerin bebek ve köpek yeme seanslarının fotoğraflarından sonra bu dinlendirici geliyor.

Bu kişiler kümeslerde işe yaramayan civcivleri afiyetle midelerine indiriyorlar. Zaten onlar büyüyünce biz de yiyoruz ama bu kadar küçükken ne gereği var diye sormadan edemiyor insan. Bu arada ördek yavrularına da benziyor sanki yedikleri ama neyse…

BOYLARI UZADI

Dünyada zayıf ve kısa boylu olarak bilinen Çinlilerin ekonomik gelişmelere paralel olarak artan yaşam standartları nedeniyle boylarının uzadığı ve kilolarının arttığı açıklandı.

Çin Sağlık Bakanlığı´nın yayımladığı bir rapora göre, Çinli çocuklar 30 yıl öncesine oranla ortalama 6 santim uzarken, kiloları da yaklaşık 3 kilogram arttı.

Raporda, 6 yaşındaki erkek çocukların boy ortalamalarının 1975´te 112,3 santimetre iken şu anda 118,7 santim olduğu kaydedildi. Aynı yaştaki kızların boy ortalaması ise 30 yılda 6 santim arttı. Araştırmanın başkent Pekin, doğudaki finans ve ticaret merkezi Şanghay şehrinin de aralarında bulunduğu büyük şehirlerde ve kırsal kesimdeki 138 bin 775 çocuk üzerinde yapıldığı kaydedildi. Bakanlığın bu anketi 1975´ten bu yana her 10 yılda bir yaptığı bildirildi.

Çin halkının geçmiş yıllarda açlık ve sıkıntı çektiği belirtilirken, son yıllarda gelir artışı ve besin değeri yüksek gıdalar aldığı dile getirildi. Ankete göre erkek çocukların kilo ortalamalarının da 30 yılda 3 kilogram artışla 21,7, kızlarda ise 2,7 kilogram artışla 20,8 kilogram olduğu açıklandı.

BU YAZIYI SADECE ÇİNLİLER OKUYABILIRMIS

ALINTIDIR..

Çinliler Neler Yiyor? :d:d

Çinliler neler yiyor neler

,

Çinlilerin damak tadı çok farklı. Neler yediklerini tahmin ediyorsunuz ama görüntüler söze bırakmıyor

Çin mutfağı bir başka.. Akla hayale gelmedik hayvanlar onların baştacı olabiliyor. Gidip de aç geri dönmek te var. Mübalağa etmiş olsak ta öyle görüntüler var ki Çinlilerin damak zevkini anlamak mümkün değil.
İşte söze gerek bırakmayan Çin mutfağından seçkin örnekler.

Dünyanın en kalabalık ülkesi Çin’in 1 milyar 350 milyon nüfusu var. Tek çocuk politikasına rağmen her yıl 10 milyon artmaya devam ediyor.

Peki Çin mutfağını ne kadar biliyorsunuz? Bilmeyenler için farklı damak tadını tanıtmaya çalışacağız

Akla hayale gelmedik hayvanlar onların hayalini süslüyor. Bu sıra dışı mutfağın ürünlerini görünce gördüklerinize inanamayacaksınız.

Yemek saatleri asla şaşmıyor. Yemek vakti gelen Çinli işini gücünü bırakıyor. Öğlen yemeği saat 12.00 akşam yemeği saat 18.00’de.

Uzaktan bakınca her şey sıradan gözüküyor, hatta çekici gelebilir size.. Ama biraz daha yakından bakalım

Timsahtan geriye kalanlar. Diğer parçaları satılmış, bir bacağı ile karnından parça et kalmış.

Deniz ürünlerinin satıldığı bir lokanta burası. Guancu şehri Çin’de hatırı sayılır mutfak lokantalarıyla ünlü bir yer

Aşçılar müşterilerin canlı seçtikleri hayvanları pişirmek için bekliyor.

Bu menü hazır paket. Yılan, tavuk, akrep ne olduğu belli olmayan değişik hayvan türleri var. .

Böcekler suyun içinde kıpır kıpır pişirilmeyi bekliyor.

Solucanlar kızartılacak mı yoksa çorbaları mı yapılacak.

Peki ya yılanlar ızgara kebap mı yoksa sulu yemeği mi

Dile benzer bu hayvan dokununca kaslarını hareket ettiriyor

Kaplumbağalar da Çinlilerin vazgeçemediği yemekler arasında yer alıyor

Lokanta çalışanları hayvanların ne kadar canlı olduğunu göstermek için elleriyle böyle yerinden çıkarıyor

Yılan değil sanki kuzu pirzola parçası tutuyor elinde. Onlar için hayvan değil protein deposu…

Çok lüks lokantada yemek kişi başına 1000 dolara kadar çıkabiliyor. Özellikle deniz ürünlerinde fiyat çok yüksek.

Guancu şehrinde kış aylarında günde 10 bin kedi yeniyormuş.

Lüks lokantalarda. Guanco Çin’de en çok lokantası olan şehir.

Bizde yemeklerin başında gelen çorba Çin’de en son veriliyor..

Tatlı Yemek İsteyen??

ne kdar da güzel görünüyo ama bir daha düşünün derim

tabiki yine çinliler tatlı gibi göründüğüne bakmayın yengeç bunlar ben yemem

Kategoriden Daha Fazla

Esed’in Askerinin Dehşete Düşüren İşkencesi (+18)
İnanın Esed'in Askerinin Dehşete Düşüren İşkencesi (+18) isimli bu haber okumaya değer. Lütfen zamanınızı ayırıp okuyun. Ortadoğu haberleri ilginizi ç...
Komik Okul Resimleri
Wh Okulda:)zerdeçaltemizlik kolu başkanı oluncababayagmurlu993'ün eleştirisine mahrus kalıo:) Pratik arkadaşımız nrhnhocasımert41994'den joker hakkı...
Korkunç Efsaneler
Efsane Mi Yoksa Gercek Mi ?Efsane mi Yoksa Gercek mi ?Şehir efsaneleri, ne zaman, nerede, kim tarafından, ne amaçla, nasıl çıkarıldığını kimsenin bi...
Rüyada Cinli Ev Görmek
Rüyada Cin, Peri GörmekCinCin görmek, dünya ve onun gurur vesilesi olan şeyleri uğruna hile yapmaktan sakınmayan kimseye; Görülen cin alim, doktor,...
Dünyanın En Vahşi Yaratığı
Dünyanın En Vahşi Deniz Canlısı: Dunkleosteus10 metre boyu, 4 ton ağırlığı ve tüm deniz yaratıklarından güçlü ısırma kuvvetiyle Dunkleosteus, 400 mily...

İğrenç Çin Yemekleri İçin Yorum Yap