İnternet Sitesi Engelleme

İnternet Sitesi Engelleme Zararlı Siteleri Engelleme - Bu makaledeki notlar: site engelleme internet sitesi engelleme zararlı..

Programsız Zararlı Siteleri Engelleme!

Küçük çoçuklarınızın veya bilgisayarı kullanan diğer kullanıcıların belirli web sitelerine ulaşmalarını gizlice engellemek istiyorsanız size ufak bi öneri,

Sisteme yönetici olarak hesap açın.Daha sonra “WindowsSystem32Driversetc” klasöründeki “hosts” dosyasını standart metin editörü(örneğin Not Defteri) ile açın.Burada “216.109.112.135www.yahoo.com” şeklinde bir takım veriler görürsünüz.Internet Explorer,siz bir web siteye ulaşmak istediğinizde,yazdığınız adrese ait olan IP’yi ve DNS sunucusuna sormak yerine buradan okuyarak sayfayı daha hızlı açar.

Eğer bilgisayarınızı kullananların istemediğiniz sayfalara ulaşmasını engellemek gibi bir amacınız varsa,bu sitelerin adlarını “hosts” dosyasına yanlarına bilgisayarınızın “loopback” IP’sini ekleyin.Örneğin “www.örneksite.com” a girişi engellemek için;
“127.0.0.1www.orneksite.com” (“127.0.0.1” yerine sizin kendi pc loopback IP’sini yazın)

Bu şekilde adres yazıldığında kendi bilgisayarınızın IP’sine istek gönderilir ve eğer bilgisayarınız web sitesi sunucusu değilse koca beyaz bi ekranda hata belirir 🙂

Önceden engellemek istediğiniz web sitelerine doğrudan IP’lerini yazarak (örneğin: http://192.168.0.1/index.htm) her an erişebilirsiniz.Ancak çoğu kullanıcı we sitelerinin IP’lerini ezbere bilmezler ve bu sitelere kolay kolay ulaşamazlar.

Bilgisayarınızda Site Engellemek

Bu yöntem Windows işletim sistemlerinde geçerli olduğu için buraya açıyorum.

Örnek olarak e-okul sitesini gösteriyorum.
Sadece e okul değil istediğiniz her siteyi engelleyebilirsiniz.
Şimdi buraya giriyoruz; Bilgisayarım/ Kullandıgınız Yerel Disk/ Windows/ System32/Drivers /Etc
Burada hosts adlı bir dosya olucak onu notepad ile açın içine bunu kopyalayıp yapışıtırın ve kaydedin.

# Copyright (c) 1993-1999 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCPIP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a ‘#’ symbol.
#
# For example
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

127.0.0.1 localhost
127.0.0.1 http://www.e-okul.meb.gov.tr
127.0.0.1 http://e-okul.meb.gov.tr
127.0.0.1 e-okul.meb.gov.tr
127.0.0.1 www.e-okul.meb.gov.tr

Bilgisayarda Girilmek İstenmeyen Siteleri Sistem Ayarlarından Engelleme

C>WİNDOWS>system32>Drivers>etc

Sonra karşında belirecek olan hosts dosyasına sağ tıkla ve birlikte aç de. Sonra listeden seçeceğim de ve Not Defterini seç Tamam de. Sonra belgenin en alt satırına şunu ekle:

127.0.0.1 www.engellemekistediginsiteninadresi.com

Örn: 127.0.0.1 www.abc.com

Kaydet ve çık. Artık ne IE ile ne Firefox la ne Opera yla nede Netscape ile (Anlayacağın hiçbir browserla) o siteye giremez. İşte bu kadar.(alıntıdır-denenmiştir)

Site Engelleyici

Arkadaşlar kardeşim sanalika die bir oyuna takıldı bagımlısı oldu
Bende sanalikanın sitesini engellemek istiyorum
Bir Program Arıyorum
Yorumlarınızı Bekliyorum
:uzgun::uzgun::uzgun::uzgun:

Web Filtre 1.0.8(uygunsuz Siteleri Engelleme)program Tamamen Ücretsiz Ve Türkçe`dir.

Program Tamamen ÜCRETSİZ ve TÜRKÇE`dir.

WebFiltre v1.0.8 mutlaka bilgisayarlarınız da yüklü olması gereken bir program

Biliyorsunuz ki internet, hem bilgi, hem de maalesef zararlı içerik ortamı bulunduran çok geniş bir paylaşım ağı. Çocuklarımızın fiziksel ve ruhsal gelişimini olumsuz yönde etkileyecek bu zararlı içerikten korumak için, bilgisayarımız da güvenli bir filtre programının yüklü olması kaçınılmaz bir gereksinimdir. ÜCRETSİZ olan Volsoft WebFiltre aileler ve internet kafeler için düşünüldü, tamamen TÜRKÇE olarak hazırlandı.

WebFiltre v1.0.8’in en önemli özelliklerinden birisi de PAYLAŞIMLI olması. Sizin yada her hangi bir kullanıcının eklediği site adresi veya kelimeler önce serverımıza ulaşır. Servera ulaşan bu veriler incelendikten sonra onaylanır. Programı kull******r güncelleme yaptığında veya programı açıp kapattığında, onaylanan tüm yeni adres ve kelimeler, otomatik olarak sizin WebFiltre programınızın veri tabanına eklenir. Bu sayede yasak site, izinli site, yasak kelime ve izinli kelimeler her gün daha da çoğalır. Bu durum ise, WebFiltre’nin her geçen gün gelişen ve güncellenen data base’i sayesin de daha kararlı çalışmasını sağlar. WebFiltre v1.0.8 sevdiklerinizi zararlı içeriklerden uzak tutar.

İnternet kafeleride düşünen Volsoft Yazılım, ağ ortamında ki bütün bilgisayarların her gün güncellenmesinde ki zorluğu göz önüne alarak, programını server-terminal mantığı ile çalışabilecek şekilde tasarladı. WebFiltre internet kafede kullanıldığında kafe içinde ki bir bilgisayar WebFiltre’nin ayar panelinden server seçilir. Diğer tüm bilgisayarlar aynı panelden terminal olarak ayarlanır. Bu durumda günde bir defa server seçtiğiniz bilgisayarda ki WebFiltreyi güncellemek yeterli olur. Kafe içinde ki tüm diğer bilgisayarlar, serverın güncellenmesi ile güncellenmiş olur. Diğer bilgisayarları teker teker güncellemeye gerek kalmaz ve iş gücü kaybının önüne geçersiniz. WebFiltre v1.0.8, siz değerli internet kafe işletmecilerine daha huzurlu bir ortamda çalışma imkanı sağlar.

Not: Girdiğiniz siteleri paylaşmak istemiyorsanız WebFiltre`ye bildir seçeneğinin işaretini kaldırmanız yeterlidir. Otomatik güncelleme ile yeni adresleri almasını istemiyorsanız ayarlardan otomatik güncelle işaretini de kaldırabilirsiniz.

http://www.yeniprogram.gen.tr/indir/13909/Win-War.html
Edit world power, link yenilendi.

Sponsorlu Bağlantılar

İnternet Sitesi Engelleme İçin Yorum Yap