İstanbul Milli Eğitim Kantin İhaleleri

İstanbul Milli Eğitim Kantin İhaleleri İstanbul Kantin İhaleleri - Bu makaledeki notlar: cayırova mıllı egıtım mudurlugu kantın ıhalelerı..

Kantinlerde Mafya İsyanı !

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Özer, kantinlerin denetlenemediğini söylüyor.

Okul kantinleri kurtarılmış bölge gibi… Bunu biz değil, Milli Eğitim Müdürü söylüyor: Kantinler 100 kişinin elinde. Ne vali, ne polis, ne ben girebiliyoruz.

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ata Özer patladı: Bir bardak suyun sermayesi 6 kuruş. Kantinde ise 30 kuruşa satılıyor… Neden? Çocuklara merdiven altında üretilen ne idüğü belirsiz boyalı şeyler sunuluyor.

Beni ne zaman yok edecekler diye bekliyorum… Öyle bir sistem kurulmuş ki; ne vali, ne kaymakam, ne eğitim müdürü fiyat denetimi yapabiliyor. Okul kantini ihalelerine de değinmek lazım. İstanbul’daki kantinler 100 kişinin elinde…

İstanbul’da üniversite ve hastanelerle birlikte 5 bin 145 kantin var. Ancak, İstanbul Kantinciler Odası’nın üye sayısı 2 bin 500. Basit bir hesapla, her üyenin en az 2 kantini var. Yine odanın verilerine göre bir kantinin günlük net kârı 300-400 YTL… Hepsinin günlük geliri ise 1.5-2 milyon YTL.

İstanbul Milli Eğitim Müdürü, ‘Kantinler 100 kişinin elinde, kimse denetleme yapamıyor’ diye isyan etti.

İstanbul’daki 3 bin 274 kantinin fiyat, ihale süreci ve ürün kalitesi açısından denetlenmemesine isyan eden Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, en sonunda patladı.

Özer,”Kantinler sağlık açısından ilgili kurumlarca denetlenebilir ama biz fiyatlarına karışamıyoruz. Öyle bir sistem kurulmuş ki, ne kaymakam, ne vali, ne İlçe Milli Eğitim Müdürü, ne Milli Eğitim Müdürü bunun fiyat denetlemesini yapamıyor. Yapamıyorsun. İhalelerin de nasıl olduğuna bir değinmek lazım. İstanbul’daki kantinler 100 kişinin elinde. Kantinciler Odası, birkaç gün önce bir şiir gününe sponsor oldu. Orasının davetiyelerini üyelerine zorla mı sattılar yoksa isteyerek mi alındı bunlar. Onu açıklasınlar” dedi.

Milli Eğitim Müdürü’nün sözlerini talihsiz bir açıklama olarak yorumlayan İstanbul Kantinciler Esnaf Odası Başkanı Vahap Osmanoğlu, “Biz tam 5 ayrı şekilde denetleniyoruz. İhaleler internette yayınlanıyor. Alan kişiler belli, veren kişiler belli” dedi.

Takvim

Sponsorlu Bağlantılar

İstanbul Milli Eğitim Kantin İhaleleri İçin Yorum Yap