İtalyan Mafyası İsimleri

İtalyan Mafyası İsimleri İtalyan Mafya Babaları İsimleri - Bu makaledeki notlar: italyan mafya isimleri italyan mafyası isimleri..

İtalyan Mafyasının ‘baba’sı Yakalandı

İtalyan mafyası ağır bir darbe aldı. İtalyan polisi, ‘babaların babası’ adıyla nam salan Sicilya mafyasının lideri Salvatore Lo Piccolo’yu yakaladı.

25 yıldır aranan Lo Piccolo, bir ev baskınında tutuklandı. Haber, hem İtalyan güvenlik güçlerinin hem de halkın yüzünü güldürdü.

65 yaşındaki ‘Baron’ lakaplı mafya lideri Lo Piccolo, Sicilya’nın en büyük kenti Palermo’da düzenlenen polis baskınında yakalandı.

Baskında yakalananlar arasında Lo Piccolo’nun 32 yaşındaki oğlu Sandro ve iki mafya babası daha var.

Yakalananların dördü de İtalyan polisinin yıllardır aradığı 30 kişilik listenin başında geliyor. Bu nedenle İtalyan polisi kazandığı zaferden memnun.

Polermo Savcısı Francesco Messineo, bu gelişmenin Palermo ekonomisine katkıda bulunacağı kanaatinde. Messineo, “Lo Piccolo ve ailesinin başını çektiği çeteye büyük bir darbe vurduğumuz kanaatindeyim. Böylelikle Palermo ekonomisinin sömürülmesinin de önüne geçme konusunda kesin bir zafer elde ettik” dedi.

Lo Piccolo, geçen yıl Palermo’nun Resuttana bölgesinden sorumluydu. Ancak ünlü İtalyan mafyası Cosa Nostra’nın lideri Provenzano’nun yakalanmasının ardından liderliğe geçmesi beklenen isimler arasındaydı.

Dünyanın En Güçlü 10 Mafyası-2010

10. Jamaican-British Yardies

Jamaican-British Yardies, 1950′lerde İngiltere’ye göç eden Jamaikalılarca kuruldu. İngiltere’de uyuşturucu ticareti ve silah kaçakçılığı ile uğraşıyorlar. İngiltere’de yasal mekanizmalara sızmayı denemedikleri için diğer gruplar kadar güçlü oldukları söylenemez.

9. Arnavut Mafyası

Arnavut Mafyası, Arnavutluk’ta bulunan bir çok suç örgütünün bileşiminden oluşuyor. ABD ve diğer Avrupa ülkelerinde de faaliyetleri var. Arnavut Mafyası’nın uluslararası arenada tanınmasının 1980′lerde başladığı söylenir. İngiltere ve ABD’de, fuhuş, uyuşturucu ticareti ve şantaj işleri ile uğraşıyorlar. Çabuk ve vahşi intikamlarıyla tanınırlar.

8. Sırp Mafyası

Sırp Mafyası; Almanya, ABD, İngiltere, Fransa gibi ülkeleri içeren 10′dan fazla ülkede faaliyette. Uyuşturucu ticareti, kaçakçılık, kiralık katillik, haraç, kumar ve gen hırsızlığı gibi farklı farklı alanlarda çalışıyorlar. Vozdovac, Surcin ve Zemun isimli 3 ana gruptan oluşuyor. Bu 3 grup, Sırbistan’da 30-40 kadar küçük grubu kontrol ediyor.

7. İsrail Mafyası

İsrail Mafyası bir çok ülkede, narkotik, uyuşturucu ticareti ve fuhuş üzerine çalışmakta. Daha önceleri saygı duyulan ve zayıfları korumasıyla tanınan İsrail Mayfası, zamanla acımasızlaşarak popülaritesini arttırdı. Rus Mayfası ile ABD politik sistemine kadar sızan bu gruba, ABD güçleri elle tutulur bir karşılık veremiyor.

6. Meksika Mafyası

Meksikalılar, ABD’nin en güçlü hapishane çetesine sahipler. 1950′lerde Meksikalıları diğer mahkumlardan ve gardiyanlardan korumak amacıyla kuruldu. Gasp ve uyuşturucu işleriyle de iştigal ediyorlar. Sadece ABD’de 30.000 üyesi var. Simgeleri alevden bir çember üzerine çaprazlama bıçaklar. Bu aynı zamanda Meksika’nın ulusal simgesi. Bazı üyeler bunu dövme olarak da kullanmakta. Hapishanelerde 150 adet cinayet emri verme yetkisine sahip, 2000 adet bu emirleri uygulamaya gönüllü adam olduğu söyleniyor. Küçük çeteleri ve iş adamlarını sizi koruyacağız diye zorlayıp haraç alan grup, karşı koyanları anında öldürüyor.

5. Japon Yakuzaları

17. Yüzyılda kurulan Yakuza grubu, ilk başlarda tehdit ve gasp ile yolunu buluyordu. Üyelerini serçe parmaklarına bakarak tanıyabilirsiniz. Bu genelde grup üyelerinden biri bir hata yaptığında lider tarafından istenen bir özür yoludur. 2500 aileden gelen yaklaşık 110.000 üyesi vardır. Günümüzde haraç, *****, fuhuş ve kaçak göçmenlik ile ilgilenmekteler.

4. Çin Triadları
Bir çok küçük çeteden oluşan bu grup; Çin, Malezya, Hong Kong, Tayvan, Singapur, New York, Los Angeles, Seattle, Vancouver ve San Francisco’da son derece etkili. İlgi alanları hırsızlık, kiralık katillik, uyuşturucu ticareti, gasp ve korsan ürün ticareti olan grubun temelleri 18. YY’da atıldığında o zamanki ismi Tian Di Hui imiş. Güçlendikçe faaliyetlerini daha gözden uzak ve sade yapmaya başlayan grubun 30.000 kadar üyesi mevcut. Sahte Çin Yuanı da basıp satıyorlar.

3. Kolombiya Uyuşturucu Kartelleri

Bu karteller, esasen uyuşturucu trafiğini kontrol edebilmek için kuruldu. Bir çok ülkede faaliyetteler. Politik, askeri ve kanuni birimlere sızan bir çok küçük organizasyona sahipler. En önemli karteller; Cali Karteli, Medellin Karteli ve Norte del Valle Karteli. Bir ara ABD ve Kolombiya arasındaki suçluların iadesini içeren anlaşma karteller için büyük tehdit oluşturmuştu ancak lordlar saklandıkları yerde bu kanunun destekçileri için ölüm emri verdiler ve kanun rafa kalktı. Bu karteller bir çok adam kaçırma ve terörist eylemin de sorumlusu olarak gösteriliyor.

2. Sicilya-ABD Cosa Nostra Grubu

Daha çok İtalyan Mafyası olarak bilinen bu grup, diğerlerine göre oldukça yeni çünkü kuruluşu 19. yüzyılın ikinci yarısında başladı. Genç olmalarına karşın, büyük suçları planlayıp işlemede ve bundan yakayı sıyırmada oldukça başarılılar. Haraç, uyuşturucu ve cephane ticareti ve suç işlerinde arabuluculuk (yani pis işi sizin için yaptırıp sizden para alıyor.) başlıca ilgi alanları. 3500-4000 kadar nisbeten az sayılabilecek üye nüfusu var ancak sayısız tetikçileri olduğu söyleniyor. Üye olmak için kendinizi kanıtlamanız gerekiyor ve bunu da cinayet işleyerek yapıyorsunuz. Her üye sessizlik yemini ediyor. Yani yakalandığında ne olursa olsun konuşmaması gerekiyor. Yeminini bozanlara ne olduğu ise malum.

1. Rus Mafyası

Rus Mafyası; SSCB zamanında kurulup günümüzde tüm dünyada faaliyetleri olan en tehlikeli mafya grubu. 500.000 kadar üyesi var. İsrail, Macaristan, İspanya, Kanada, İngiltere, ABD ve Rusya’yı içeren bir çok ülkede organize suçlar işliyorlar. Sahte kimlik kullanarak bir çok ülkeye göç eden üyeler buralarda uyuşturucu ve silah ticareti, bombalı eylemler, kaçakçılık, internet dolandırıcılığı vb işlerle uğraşıyorlar. Üyelerden biri yakalandığında öterse, çıkışta kesin öldürülür. Aşırı acımasızlıkları, şiddetten kaçınmamaları, işkenceyi sık sık kullanmaları, organ kaçakçılığı yapmaları, kiralık katillik yapmaları ve en önemlisi en büyük terörist gruplarla ilişkileri onları dünyanın en korkulan mafyası yapmaya yetiyor.(+rep?)

Mafya Olsanız İsminiz Ne Olurdu

http://pages.prodigy.net/mlemus/mobnamegenerator.htm

John Gotti(mafya Lideri)

John Joseph Gotti Jr., (d.26 Ekim– ö.10 Haziran 2002). New York’ un Beş Mafya Ailesinden biri olan Gambino Ailesinin 1986’dan 1992’ye kadar liderliğini yapan ünlü İtalyan-Amerikan ganster ve mafya babasıdır. Bilinen diğer isimleri The Dapper Don veya The Teflon Don dır. Gerek açık ve sert konuşmalarıyla düzene meydan okuması, gerekse gösterişli hayat tarzı sürmesi ve Federal Hükümetin kendisine karşı açtığı davalardan beraat etmesiyle ün kazandı. “The Teflon Don” lakabı, Brooklyn Federal Mahkemesinde görülen kendisine karşı açılmış bu davalardan beraat etmesi dolayı basın tarafından yakıştırılmıştır. Bu tavırları John Gotti’yi ölümünden sonra büyük bir efsane haline getirdi.
Kariyeri

John Gotti, John Gotti Sr. ve Fannie (Philomena) Gotti’nin çocuğu olarak Bronx, New York’ ta doğdu. 12 yaşındayken ailesiyle birlikte Brooklyn’e taşındılar. Kardeşleri olan Peter, Gene, Richard tamamen ve öteki kardeşi olan Vincent ise belli bir dereceye kadar mafyanın içinde oldu. John gibi Peter, Gene ve Richard da gizli mafya üyeliğine kabul edildiler. 1985 yılına gelindiğinde John Gotti artık Gambino Ailesinin en güçlü kaptanı (capo) sayılmaktaydı. Gambino Ailesi o yıllarda ABD’nin en güçlü suç ailesi kabul ediliyordu. Bu yıllarda JFK Havaalanı ve New York Metropolitan Bölgesindeki yasa dışı işleri Gambino ailesi adına yönetmekteydi. John Gotti’nin mafya içindeki mentoru da çok acımasız ve sert olan Aniello Dellacroce adında yaşlanmakta olan bir gansterdi. Dellacroce aynı zamanda Gambino suç organisyonunda büyük patrondan sonra gelen ikinci kişiydi. Aralarında Gotti’nin de bulunduğu birçok mafya üyesi onun Paul Castellano‘dan liderliği almasını istiyordu. Kaderin cilvesi olarak mafyanın bu genel isteği Aniello Dellacroce’un kanserden ölmesinden sonra John Gotti’ye kısmet olacaktı. John Gotti kendine yakın olanların desteğini de yanına alarak Paul Castellano’yu 16 Aralık’ta Manhattan’da bir et restoranına (Sparks Steak House) girerken koruması ile birlikte vurdurttu. Rivayete göre kendisi ve arkadaşı Sammy Gravano arabanın içinden olayı seyrediyordu. Organize ettiği Paul Castellano suikastinden sonra Gotti, Gambino suç örgütünün başına geçti. Artık Gotti mafya babası (Godfather) idi. Bu dönemde Gotti, hal ve tavırları ve özellikle çok pahalı ve gösterişli elbiseler giymesi sebebiyle basın ve halkın ilgisini çekmeye başladı. Yaşadığı semt olan Queens, Ozone Park‘ta organize ettiği cadde partileri ve festivalleri, suçluları bu semtten uzak tutması ve 4 Temmuz kutlamalarında havai fişek gösterileri düzenlemesiyle çok popüler bir insan haline geldi. 29 Eylül1986’da Time dergisine kapak olması ile ünü iyice arttı. Bu kadar ünlenmesinden rahatsız olan Federal Hükümet Gotti’yi çok sıkı bir izlemeye aldı. İşlerini yürüttüğü Ravenite Sosyal Klübü ve gittiği her yer FBI tarafından elektronik izleme altına alındı. Sonunda FBI John Gotti’yi Ravenite’ın üstünde bulunan apartman katında çeşitli cinayetleri ve yaptığı illegal işleri bir arkadaşıyla tartışırken kayıt ettirmeyi başardı. Bu kayıtların arasında kendine sağ kolu olarak hizmet eden Sammy Gravano hakkında küçültücü ve aşağılayıcı sözler de vardı. FBI’ın bu kayıtların yeterli kanıt olacağına kanaat getirerek John Gotti ve grubunu tutukladı. Tutuklananlar arasında Sammy “The Bull” Gravano da vardı. FBI yetkilileri bu teypleri Gravano’ya dinletip kendi tarafına çekmeye çalıştılar. Gravano, Gotti serbest kalırsa kendisinden kurtulmak isteyeceğini düşünerek FBI’ın anlaşma teklifini kabul etti ve mahkemede Gotti’nin aleyhinde tanıklık yaptı. FBI’la yaptığı bu anlaşma sonucunda 19 kişiyi öldürdüğünü itiraf etmesine rağmen yalnızca 5 yıl yatıp çıkarken, onun itirafları sonucunda John Gotti müebbet hapse mahkum oldu.
Ölümü

John Gotti, 10 Haziran 2002 yılında saat 24:45’te Springfield, Missouri‘de bulunan Federal Mahkumlar için yapılmış hastane de tedavi görürken gırtlak kanseri nden öldü. Ailesi onun hastanede iyi bakılmadığını ve kötü yapılmış diş protezinin hastalığını hızlandırdığını savundu. Ölümünden sonra Queens’deki Saint John’s Mezarlığı’nda 11 yaşında bir kazada ölen oğlu Frank’ın yanına gömüldü.
Ailesi

John Gotti 6 Mart 1963′ de Victoria DiGiorgio ile evlendi. Beş çocukları oldu: Angel (doğumu 1961), Victoria, John Jr., Frank ve Peter. Oğullarından Frank evlerinin önünde minyatür motorsikletine binerken bir komşuları tarafından kazaen ezilerek öldü. Öteki oğullarından John Jr.’un ise babası hapisteyken onun işlerini vekaleten yürüttüğü iddia edildi. Kızı Victoria ve onun çocukları da popüler bir TV dizisinin ana karakterleri olarak rol aldılar.

Sponsorlu Bağlantılar

İtalyan Mafyası İsimleri İçin Yorum Yap