İzlerken Kaydetme

İzlerken Kaydetme Oyunları Wmp İle Kaydetmek - Bu makaledeki notlar: video izlerken kaydetme izlerken kaydetme oyunları..

Ekranda Ne Varsa Kaydedin (oyun-wmp)

Bildiğiniz bir ekran kaydetme programı. Camtasia studiodan artısı windows media playerdan video izlerken o videoyunun görüntüsünü de kaydediyor.
Oyunları kaydetmekte de kullanabilirsiniz. Tabi işlemci ve ramleriniz iyiyse.

Programın adı: my screen recorder pro 2.3

Download

http://www.deskshare.com/download/msrp/msrp.exe

Google Chrome İle İzlediğiniz Videoyu İndirin..

Öncelikle hala Google Chrome ‘ u indirmediyseniz şuradan indirebilirsiniz .

Video sitelerinde izlediğiniz videolar tarayıcı tarafından önbellek olarak bilgisayarınıza kaydedilir . Google Chrome ile izlediğim bütün videoları ( YouTube , Google Video , DailyMotion , İzlesene , VidioVodo vs hangi video sitesi olduğu hiç önemli değil ) bilgisayarınızda .avi veya .mpeg formatında saklayabilirsiniz . Mesela bir video izlediniz YouTube ‘ da ama tabii indirme linki yok veyahut bir program buldunuz flv olarak indiriyor da sonra avi ‘ ye çevirmekle uğraşıyorsunuz vs. Bu yöntem ile uğraşmaya son

Öncelikle örnek olması için şu videoyu izliyoruz . Videoyu tamamen izlemek zorunda değilsiniz ama tamamen yüklenmesini bekleyin .

Daha sonra bilgisayarımızda ” C:Documents and SettingsAdministratorLocal SettingsApplication DataGoogleChromeUser DataDefaultCache ” ‘ i açıyoruz . Administrator sizin kullandığınız kullanıcı adı o yüzden farklılık gösterebilir .

Son izlediğimiz videoyu daha kolay bulmak için sağ tuşa basıp Sırala Ölçütü kısmından Değiştirme tarihini seçiyoruz . ( Xp de isimlerde farklılık gösterebilir ama sonuç olarak Değiştirme Tarihine göre sıralatıyoruz . )

Klasörümüz şu şekilde gözükmeli ;

http://img206.imageshack.us/img206/3466/klasoricerigibq4.jpg

Buradaki f_00002b dosyası bizim son izlediğimiz video oluyor . İzlediğiniz videolar otomatik olarak f_ ile başlayan isimlerle kaydediliyor . Ancak girdiğinizde birçok f_ ile başlayan dosya göreceksiniz o yüzden 1 mb altı dosyaları pek ciddiye almayın . f_00002b dosyasını istediğiniz yere kopyalayın daha sonra adını f_00002b.avi olarak değiştirin ve işte karşınızda videonuz .. Yani yaptığımız sadece uzantısına .avi eklemek .

Bir hatırlatma ;
Eğer uzantıyı değiştirirken sorun yaşıyorsunuz herhangi bir klasörün içindeyken üstteki menüden Araçlar -> Klasör Seçeneklerini yolunu takip edin .

aha sonra ” Bilinen Dosya Türleri için Uzantıları Gizle ” seçeneğinin solundaki tick ‘ i kaldırın ve Tamam ‘ a basın

Firefox Kullananlara Harika Bir Eklenti

bu eklenti video sitelerinde(metacafe,google video,youtube vb) izleyipte bilgisayarımıza indiremediğimiz videoları bilgisayarımıza indiriyor.google videodan indirip izlemek için önce google video player'ı indirmeniz gerekmekte.
kullanımıda basit sitede video'u izliceğiniz zaman VideoDownloader iconuna basıp açılan penceredeki icona sağtıklayıp hedefi farklı kaydetmek.ben kullanıyorum çok memnunum :ok:
iyi izlemeler
click

Sponsorlu Bağlantılar

İzlerken Kaydetme İçin Yorum Yap