Justin Timberlake Fotoğrafları

Justin Timberlake Fotoğrafları Justın Timberlake - Bu makaledeki notlar: justin timberlake justin timberlake fotoğrafları justın..

Justin Timberlake Resimleri

Asıgım bu adama ya

Orjinal Boyutunu Görmek İçin Buraya Tıklayın

Orjinal Boyutunu Görmek İçin Buraya Tıklayın

Orjinal Boyutunu Görmek İçin Buraya Tıklayın


Orjinal Boyutunu Görmek İçin Buraya Tıklayın


Orjinal Boyutunu Görmek İçin Buraya Tıklayın

Orjinal Boyutunu Görmek İçin Buraya Tıklayın

Orjinal Boyutunu Görmek İçin Buraya Tıklayın

Justin Timberlake Biyografisi Ve Resimleri

Justin Timberlake
Justin Randall Timberlake (31 Ocak 1981)İki Grammy ödül sahibi,Amerikan pop şarkıcısı ve aktör.

Justin,ilk önce ünlü pop grubu ‘N Sync ile meşhur oldu.2002 yılında ise JustifiedFutureSex/LoveSounds albümü ile solo kariyerine başladı.Timberlake’in ikinci albümü ise 12 eylül 2006’da raflardaki yerini almıştır.

Biyografi

İlk Yıllar

Memphis,Tennessee doğumlu olan Justin Timberlake,ilk defa The Mickey Mouse Club ile 1993’te şöhreti yakalamıştır.Orada ilerideki kız arkadaşı Britney Spears ile,Christina Aguilera ile ve de ilerideki grup arkadaşı JC Chasez ile tanışmıştır.1995 yılında program sona erdikten sonra Chasez ve Timberlake aralarına Chris Kirkpatrick’i de alarak ‘N Sync isimli grubu kurmuştur.

1995-2002: ‘N Sync

Justin 1990ların popüler boyband grubu ‘N Sync’in bir üyesiydi.Grup, 1995’te kuruldu ve 1998’de ABD’de birhayli tanınır hale geldi.2000 yılında çıkardıkları No Strings Attached albümü tüm zamanların en hızlı satılan albümü oldu.2002 yılında grup Celebrity albümünü yayınladıktan sonra,grup üyeleri ara vermeye karar verdi ve bu noktada Justin, kendi solo albümünün hazırlıklarına başladı.Justin, bu albüm ile boyband üyesi, teenage grubuna hitap eden,gen.kızların sevgilisi imajını yıkıp, hem müzikal hem de görüntü anlamında daha olgun ve daha seksi bir imaj kurmayı hedefledi.2002 Mart ayında da uzun süreli kız arkadaşı Britney Spears’dan ayrıldı.Bu ayrılık Justin’i derinden etkiledi ve bu olay albüme de yansıdı.Justin, Cry Me River adlı şarkıyı Britney için yazdı.Ve artık Justin için yeni bir dönem başlamış oldu.

2002-2004:Justified

29 Ağustos 2002’de, aylar süren çalışmalardan sonra Justin, ilk kez MTV Müzik Ödülleri’nde sahneye çıkarak, albümün ilk singleı olan ve The Neptunes grubu ile birlikte yaptığı Like I Love You adlı şarkıyı söyledi.Şarkı büyük bir hit oldu ve Billboard Top 100 listesine 11 numaradan girmeyi başardı. Bu başarının ardından 5 Kasım2002’de Justified albümü raflardaki yerini aldı.’N Sync’in bir önceki albümünden daha az satmasına rağmen albüm Billboard 200 albüm listesine 2 numaradan girdi.ABD’de 3,5 milyon, dünya çapında ise 7 milyon kopya sattı.Bu başarının ardında albümdeki ağır R&B etkisi ve hip hop kökenli yapımcılar The Neptunes ve Timbaland’dın olduğu söylenir.Albümün başarısı 2003’ün sonlarına kadar sürdü.Albümden birçok hit çıktı.Justin albümünü desteklemek için Christina Aguilera ile Justified&Stripped isimli bir tura çıktı. 2003 yılı sonunda Justin I’m Lovin’ It isimli bir single çıkardı ve bu McDonald’s tarafından da kullanıldı. 2003 MTV Film Ödülleri’ni sundu. girmeyi başardı.

2004-2006

2004 yılında iki Grammy Ödülü alan şarkıcı,müzik kariyerine kısa bir ara verip sinema kariyerine ağırlık verdi.Bu dönemde çektiği filmlerden en önemli rolünü Edison filminde bir gazeteciyi canlandırarak oynadı.Rol aldığı ancak henüz gösterime girmeyen filmleri şöyledir:Alpha Dog, Black Snake Moan, Richard Kelly’nin Southland Hikayeleri.Shrek 3’te ise sesiyle yer aldı.

Bu sırada başka şarkıcıların albümlerinde onlara eşlik etti.Bunlardan birkaçı:Black Eyed Peas,Nelly ve Snoop Dogg’dur.

2005 yılında ses tellerinden ameliyat olan Justin,JayTee Records adını verdiği kendi plak şirketini kurdu.

Justin Timberlake People dergisi tarafından 2005’te Dünyanın En Seksi Erkeği secildi.

2006 ve Sonrası

12 Eylül 2006’da son albümü FutureSex/LoveSounds’u çıkardı.Timberlake’in 2005Billboard listesine 1 numaradan girdi.Bu albüm aynı zamanda müzik tarihinin albüm çıkmadan iTunesdan en çok sipariş verilen albümü oldu.Albümün ilk singleı SexyBack oldu ve Justin bu parçayı 2006 MTV Video Müzik Ödülleri’nin açılışında söyledi.Single 7 hafta Billboard listesinde 1 numarada kaldı.Ekim 2006’da Timberlake,müzik kariyerine sinema kariyerinden daha çok önem vereceğini,bu noktada müzik endüstrisini bırakmanın aptallık olacağını söyledi.

Diğer İşleri

Timberlake ABD’de birçok restoran açtı.Bu arda çocukluk arkadaşı Trace Ayala ile William Rast adında bir koleksiyon da hazırladı.ABC televizyonu NBA açılışı için bir şarkı yapmasını istedi.2005’te Grammy Komisyonu Timberlake’in insancıl yardımlarından dolayı ödüllendirdi. 2002 sonlarında MTV’nin meşhur programı Punk’d’ın ilk ünlü konuğu oldu.3 hafta sonra Kelly Osbourne’a yapılan şakada yer aldı ve böylece programda bir kereden fazla yer alan ilk ünlü oldu.
Son olarak 2 Kasım 2006’da yapılan MTV Avrupa Video Müzik Ödülleri’nin sunuculuğunu yapmıştır.

Özel Hayatı

Timberlake, Britney Spears ile yıllarca beraber oldu.İkili Mickey Mouse Clubta tanıştı ve 2002 yılına kadar beraberdiler.2002 yılında ayrıldıktan sonra Justin bu ayrılık üzerine Cry Me River şarkısını yaptı.Çok kısa bir süre aktris Alyssa Milano ile çıktı.Ondan sonra 2002 sonlarında aktris Cameron Diaz ile çıkmaya başladı.İkilinin beraberlikleri tüm ayrılık haberlerine karşın hala devam etmektedir.

Diskografi

  • Justified (2002)
  • FutureSex/LoveSounds (2006)

Ödülleri

  • En İyi Pop Albümü Grammy Ödülü (2004)
  • En İyi Pop Vokal Performansı Grammy Ödülü (2004)

Filmleri

  • Shrek 3 (2007)(ses) – Prens Artie
  • Black Snake Moan (2007) – Ronnie
  • Southland Tales (2006) – Pilot Abilene
  • Alpha Dog (2006) – Frankie Ballenbacher
  • Edison (2005) – Josh Pollack

Justin Timberlake ~

JT

Justin Timberlake

Sponsorlu Bağlantılar

Justin Timberlake Fotoğrafları İçin Yorum Yap