Kahve Saçı Açmak

Kahve Saçı Açmak Oryalle Saç Nasıl Açılır - Bu makaledeki notlar: oryal ile saç açma kahve saçı..

Oryalsiz Saç Açmak

Yıllarca saçlar yandı canlar yandı. Kopan ve elde kalan saçlar moral bozdu. Sarı kızıl kahve ardından balyajlar derken kadınların paketlerde kalan yanan saçları artık dert ve korkulu rüya olmaktan çıkıyor.

Yazımın başını okuyup sonradan kıvıracağımı düşünenler yanılacak. Saçlarını daha sağlıklı ve parlak görmek isteyenler bütün bunların yanında saç renklerini de açtırmadan değiştirme şansına sahip olacaklar. Eğer saçlarınızı bir günde sarıdan siyaha boyattıysanız ve beğenmeyip 3 gün sonra tekrar sarıya dönmek istiyorsanız bu çok kolay olacak. Bu işlemde saçlarınıza özel bir losyon sürülüyor ve siyah boya yerini tekrar sarıya bırakıyor. Tüm bu işlemler sırasında saçlarınızda bir gram bile yıpranma olmuyor. Bu kozmetik mucize nihayet bulundu ve “El işler alet öğünür.” atasözü bir kez daha kanıtlandı.

Bu arada bu işlemin nasıl olduğunu merak edenlere anlayacakları şekilde yazıyorum iyi okuyun.

Ders: Saç rengi
Konu: Boya kanunu
3-5 yaşlarında küçük bir kız çocuğunu deniz kenarına götürelim ve saçlarına oksijenli su sürelim. Güneş birkaç saat içerisinde küçük kızın saçlarına turuncu sarı pas rengine benzer bir renk verir. İşte bu renk boyanın içine koyulan oksidan krem ile oluşuyor. Hatta açtırma işleminde sizin saçlarınızda da oluşuyor. Önceleri annelerimizin boyaların içine hap atarak
ezdiğini bilenler vardır içinizde. İşte o haplar da saçların rengini önce turuncu sarı bir renge çevirmekteydi (Eğer bunu biliyorsanız üzülmeyin yine de hayat size kolaylıklarla gülümsüyor. Okumaya devam edin.). Aynı zamanda boyanın kendi pigmentleri yani renk molekülleri de bu turuncu sarı renge dönen bölgelere tutunarak saça kahve kızıl gibi istediğiniz renkleri veriyor.

Buraya kadar anladıysanız yazıya biraz ara verin; ya da bir daha okuyun. Şimdi de saç telimizi bir palmiye ağacına benzetelim. Pulları üst üste balık pulu gibi yukarı doğru çıkıyor. Şu turuncu sarı rengi veren oksidan vardı ya işte o saç pullarını bir kangurunun cebi gibi aralar ve renk moleküllerinin içine dolmasını sağlar. İşte bu noktada kahverengi olan bir saça sarı renk vermek istersenizbu pullar daha da aralanır ve içine sarı renkler dolar. Bazen kötü malzemeler pulları zedeler ve her işlemde saç pulları daha da açıldığından dolayı saç telleri birbirine karışır ya da kremsiz taranamaz. Daha da ilerlerse saç telleri kopabilir. İşte bu noktada sarı bir saçı siyaha boyadığınızda saçı eski haline getirmek için yüksek oksidasyonlar ve oryal kullanılırsa saçlar yıpranıp zedelenir. Amaa bsettiğim losyon kullanılırsa renk molekülleri yarım saat içinde büzüşüp küçülerek bu kanguru kesesinden kendiliğinden dışarı kaçar. Saç sarı renge çok kolay döner ve yıpranmaz.

İşte bu kadar benim sevgili okurlarım… Bugünkü uygulamalı ve imgelemeli saç kimyası dersimiz sona ermiştir.

Ev ¤¤¤¤iniz bu ürünü kuaförünüze sormanız. Eğer bilmiyorsa bizi aramasını ve
detayları almasını söyleyin.

Eğer siz de saçlarınızın rengi ile oynarken memnun olmadığınız görüntülerle karşılaşıyorsanız gelin bu ürünle mucize renkler verelim; ya da isterseniz bizi Türkiye’nin her yerinden arayın ve bilgi alın.

alıntıdır…

Saç Rengini Açarken Nelere Dikkat Etmeli

Saç Rengini Açarken Nelere Dikkat Etmeli
saç rengi nasıl açılır – koyu saç rengi nasıl sarıya döndürülür – oryal ile saç rengi açmak

Kadınlar güzelleşmek uğruna hem paralarını, hem zamanlarını harcamaktan çekinmezler. Bugün kozmetik sektörü, en çok kazandıran sektördür. Bakımlı kadın, kozmetik sektörü için en iyi müşteridir.

Makyajı, vücut ve cilt bakımı, saçı, kıyafeti ile daima ön planda olmak isteyen kadınlar, vakitlerini en çok güzellik salonlarında, kuaför salonlarında geçirir. Kadınların sıkça oynadığı saçları, zamanla yıpranır, kırılır ve dökülür. Özellikle saç rengini açarken kullanılan kimyasal malzemeler, saçı güçsüz bırakır. Peki saç rengini açarken nelere dikkat etmek gerekir? Öncelikle rengi açılacak saçın kalınlığına dikkat etmek gerekir. Kalın telli saçların rengi daha geç açılıyor.

İnce telli saçların ki ise tam tersi. Bu nedenle ince saçlılarda yıpranma ihtimali daha yüksek. Rengi açılacak saçta boya veya kına olmaması gerekiyor. Unutulmamalı ki, kınalı saçın rengini açmak imkansız. En iyi yol saçın uzaması… Boya bulunan saçın rengini açmak da hem çok zor ve hem de saçın yıpranmasına yol açan bir işlemdir.

Doğal bir saç, bir tek boya uygulanarak, birkaç ton açılır. Unutulmamalı ki boya boyayı açamaz. Boya bulunan saçı başka uygulamalar yapmadan açmanın yolu yoktur. Saç rengi açma işlemi sırasında rengi açılacak saç çok koyuysa, önce uçları sonra dipleri açılır. Simsiyah bir saçın bir demede sarıya dönmesi beklenemez. Siyah bir saç, tek seferde en çok sekiz ton açılabilir. Yani tek seferde siyahtan kumral denge dönülebilir.

Kumral olan saç, birkaç boyanın ardından röfle yapılarak sarıya geçiş yapar. Saç rengi açma uygulamasının yapıldığı saça 7 günde iki kez bakım yapılmalıdır. Çok koyu renkten çok açık renge geçiş yapılması esnasında saçın yıpranması yüksek ihtimaldir. Normal şartlarda siyah renkli saç ilk açma uygulamasından on beş gün sonra boyanır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kahve Saçı Açmak İçin Yorum Yap