Kalıcı Düzleştirme

Kalıcı Düzleştirme Kalici Sac Düzlestirme - Bu makaledeki notlar: kalıcı saç düzleştirme kalıcı düzleştirme kalici..

Kalıcı Saç Düzleştirme İşlemi

Her gün fön çektirmekten bıkanlardansanız bu yöntem size göre..Kalıcı saç düzleştirme işlemi ile artık 8 ay boyunca düz ve daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Birçok saç tasarım merkezi tarafından uygulanan kalıcı saç düzleştirme işlemiyle saçlarınız 8 ay boyunca yeni fönlü gibi düz ve parlak gözüyor. Uygulamanın sağlığa zararı olmadığı belirtiyor. Saç düzleştirme işlemi nasıl yapılıyor? *Öncelikle Saç analizi yapılarak saçın durumu kontrol edilir. *Saça Koruyucu sprey sıkılır ve hafifçe taranır. *Saçta yıpranmış kısımlar varsa ön bakım yapılır. *Saçın pul tabakasını açabilecek ürün saçın tamamına sürülür ve bekletilir. *Saç yıkanarak ısıdan korumaya yardımcı bakım spreyi sıkılır. *Saçın her bir bölümü kağıt inceliğinde ayrılarak düzleştirici maşa ile düzleştirilir. Bu işlem saçın uzunluğuna göre gür olma durumuna göre yaklaşık 1-1,5 saat sürer. *Düzleştirilen saça ‘Sabitleyici süt’ sürülerek beklenir. *Sabitleyici üründen sonra saç durulanır ve son bakım yapılır. *Bu işlemden sonra fırça kullanmadan fön ile kurutulur. *3 gün boyunca saç yıkanmamalı, saçında klips ya da toka kulanılmamalıdır. Yapılan tüm işlemlerden sonra denizden, havuzdan, banyodan çıkıldığında saçlarınız yine dümdüz fön çekilmiş gibi durur. İstenildiği zaman maşa yapılabilir ya da dalgalı olarak da kullanılabilir. alıntı..

Saç Düzleştirme Seçenekleri

Günümüz saç şekillendirme teknolojisindeki gelişmeler sayesinde pek çok düzleştirme, yatıştırma ve şekillendirme seçeneğimiz var.Pek çok saç şekillendirme seçeneği olsa da her birinin avantajları ve dezavantajlarını saçınızı şekillendirmeye başlamadan önce düşünmelisiniz.

1.Geçici Düzleştirme

Bunun için güzel bir düzleştirici balsam(KMS flat-out gibi) ve şampuan, saç kremi, doğru saç kurutma makinesini kullanmak gibi ufak hileler kullanılır. Saçınızı bu şekilde şekillendirebilirsiniz, fakat bu, geçici bir çözümdür. Saçınız ıslandığında ya da bir daha yıkadığınızda eski haline dönecektir.

2.Zehirli olmayan Yatıştırma Yöntemi

Zehirli olmayan kimyasallarla yapılmış saç yatıştırıcılar yöntemler mevcuttur. Örneğin Miano-Viel Salon & Spa’nın, Minako tarafından yaratılan, aşırı kıvırcık saçları düzgün dalgalara dönüştüren bir sırrı vardır. Üstelik bu yöntem pek çok kıvırcık saçlı insanın saçlarında Birkaç yıl kadar dayanan bir düzelme sağlamıştır.

3.Saçı Kimyasallarla Yatıştırma

Bu, düzleştirici balsam almaktan daha pahalı bir yöntemdir ve genellikle mükemmel sonuç almak için bir kuaförden yardım almanızı gerektirir. Evet, evde uygulayabilirsiniz, fakat bunun bazı riskleri vardır

4.Kimyasal düzleştirme

Bu yöntem, güçlü kimyasallar kullanılarak yapılır, geçici değildir, basit bir yöntem de değildir. Kullanılan kimyasalların türlerinden dolayı solüsyonun, bir uzman tarafından uygulanması gerekir.

Başka hangi seçenekler var? Eğer saçınızın dümdüz olmasını istiyorsanız geriye kalan tek seçenek uzun süz bir peruk kullanmaktır.

Geçici Parlaklık Sağlayan Düzleştirme Adımları

Artık bütün seçenekleri bildiğinize göre, hala doğal hali kıvırcık ya da dalgalı olan saçınızı özel bir günde düz olarak kullanmak istiyorsanız size geçici düzleştirme seçeneklerini tavsiye ederim.

Saçlarınızı düzleştirmek zannettiğiniz kadar kolay olmayabilir, fakat bu, saçınızda oluşabilecek kalıcı hasar riskini en aza indirir. Eğer saçınızı uzatmak istiyorsanız saç kurutma makinesini saçınızı kurutmak dışında mümkün olduğunca kullanmamanız daha iyi olur, fakat saçınıza fön çekerken doğru şekilde kullanırsanız ve sonrasında saçınızı gerektiği gibi nemlendirirseniz zararı en aza indirmiş olursunuz.

İnanmayabilirsiniz, fakat kıvırcık olan saçlarını düzleştiren bayanların bazıları bana saçlarını nasıl tekrar kıvırcık hale getirebileceklerini soran e-mailler yolladı. Üzgünüm ama kalıcı olarak düzleştirilen saçlarda ancak dipten gelen yeni saçların uzamasıyla kıvırcıklar/dalgalar geri gelmeye başlar. Ayrıca, seyrek ve ince telli saçların istediğiniz gibi güçlü, dümdüz olmasını beklemenin pek mümkün olmadığını unutmamak gerekir.

Birinci Adım

Normal saçlar için üretilen ya da arındırıcı şampuan kullanın. Yoğun nemlendirici şampuanlar saçı ağırlaştırır, bu tip şampuanları kullanmaktan kaçının.

İkinci Adım

Saçlarınız düğümlenmiyorsa ya da saç uçlarınız kırık değilse saç kremi kullanmayın. Saç kremi kullanacaksanız en hafif olanlarından mümkün olduğunca az miktarda kullanın ve saçınızın sadece yıpranmış kısımlarıyla uçlarına uygulayın

Üçüncü Adım

Şampuan ve kremi iyice durulayın. Son olarak saçınızı soğuk suyla durulayın. Bu saçınızın doğal parlaklığını arttırır.

Dördüncü Adım

Saçınızın dolaşan/düğümlenen, kuru kısımlarına uçlarına ve yıpranmış yerlerine saçların dolaşmasını önleyen, açıcı sprey sıkın. Spreyi önce elinize alarak hafifçe saçınıza yedirin. Ağırlaşmasına sebep olacak kadar çok sürmeyin.

Beşinci Adım

Saçınızı, geniş dişli bir tarakla başın üst kısmından başlayıp 4-6 eşit bölüme ayırın.

Altıncı Adım

Geçici düzlük sağlayan iyi bir ürünü her saç tutamına ayrı ayrı uygulayın. Balsamı önce avucunuza döküp parmak uçlarınızla saç tutamının her yerine eşit miktarda dağıtın. Saçınızın en dalgalı/kıvırcık kısmına daha bol sürün.

Yedinci Adım

Düzleştiriciyi sürdükten sonra saçınızı, tepe kısmında iki, ense kısmında iki olmak üzere dört parçaya ayırın.

Saç tutamlarını sıkıca döndürün/ kıvırın. Döndürülen saç bukleleri nemi içinde hapseder. Bu işlem, fön makinesinin saçınızı düzleştirme potansiyelini arttırır, hatta kurutma potansiyelini de arttırır.

Sekizinci Adım

İnce fırça kullanın. Fön makinesinin derece ayarı ılık/sıcak olsun. En sıcak dereceyi kullanmayın. Her saç tutamına tek tek fön çekin.

Fırçayı saçın ucuna kadar düz bir şekilde çekerken fön makinesinin ucunu aşağı doğru tutarak yukarı-aşağı, saçın her kısmında bir kaç saniyeden fazla tutmayacak şekilde hareket ettiriniz.

Dokuzuncu Adım

Saçınıza parlaklık katacak hafif bir ürünü avucunuza döküp parmaklarınızla, kuruttuğunuz tutama hafifçe yedirin.

Onuncu Adım

Saçınızın her tutamı kuruduktan ve soğuduktan sonra saç düzleştiricisiyle tek tek düzleştirin.

On Birinci Adım

İsterseniz Geniş Bigudilere sarıp, sabitleyip soğumaları için bekletebilirsiniz. Bigudileri ya da fırçaları saçınızda mümkün olduğunca uzun tutun.

FİNAL

Saçınıza sprey sıkın ve artık saçınızı sadece elinizle şekillendirin. Fırça kullanmayın.

Kaynak: Saç Trendleri

Kalıcı Saç Düzleştirme

Kalıcı Saç Düzleştirme
kıvırcık saç nasıl düzleştirilir – saçlar nasıl düzletilir – saçlara şekil vermek

Kıvırcık saçlı bayanların en büyük hayali saçları sürekli olarak dümdüz kullanabilmektir. Şöyle bir örnek vermek gerekirse; Bir bayanın her gün saçına şekil verdiğini düşünürsek, yılda 365 gün saçına şekil verme sorunu ile karşılaştığı sonucuna varırız. Bu kişinin saçlarının kıvırcık olduğunu da işin içine katarsak eğer, ayırdığı zaman 5 dakika ile 25 dakika arasında bir zaman dilimini kapsayacaktır.

Çoğu zaman insanlar işe ya da okula gitmeden yarım saat önce yataktan kalkarak, saçlarını yıkar, jöleler, toplar ya da düzleştirir. Durum böyle olunca bununla ilgili bir zaman kaybına uğramış olur. Her gün saçlar ile uğraşmak bayanları canından bezdirir hale gelmiştir. Hatta çoğu bayan artık saçları ile uğraşmaktan bıktığı için, saçlarını kısacık kestirerek bu soruna kendilerince geçici bir çözüm bulmuşlardır.

Bayanların bu denli saçları ile vakit kaybettiğini gören Japonlar kalıcı saç düzleştirmeyi icat ederek, bayanların bu sorununa bir çözüm getirmişlerdir. 1996 yılında bu yana kullanılan kalıcı saç düzleştirme yöntemi özelliklede kıvırcık saçlı bayanların sürekli olarak düz saçlı olmalarına yardımcı olmaktadır. Türkiye’de de bu uygulamayı yapan kuaförler bulunmaktadır.

Bu uygulamayı yaptırmak isteyen bayanların sağlıklı saçlara sahip olmaları şarttır. Sağlıksız bir saça yapılan kalıcı saç düzleştirme, saç sağlıksız olduğu için başarılı olmayacaktır. Özelliklede saçlarında sık röfle olan bayanlarda bu uygulama çok başarılı olmaz. Röfle için durum böyleyken, uçlarda olan balyajlar ya da bütünde olan boyalar kalıcı saç düzleştirme için engel oluşturmaz.

Ürünün boyalı saçlar ve boyasız saçlar için üretilmiş iki çeşidi vardır önemli olan doğru seçeneği seçip uygulamaktır. Kalıcı saç düzleştirme tamamen kimyasal ürünler kullanılarak uygulanmaktadır. Öncelikle 1. losyon denilen saçın DNA’larını açan ürün saça tutamlar halinde sürülür. Sürülen 1. losyon saçın dalgalı halini açarak düzleştirmeye yardımcı olmaktadır.

Daha sonra düzleştirme maşası kullanılarak ince tutamlar halinde, bir tutamı ortalama 10 defa düzleştirme maşası uygulayarak saçı tamamı düzleştirilmektedir. Daha sonra saçın açılan DNA’larını kapamak için 2. losyon uygulanarak işlem tamamlanır. Kalıcı saç düzleştirme toplamda 6 ile 8 ay süre ile dayanıklılığını sürdürmektedir. Kişi, denize de girse, banyoda yapsa asla düz şekli bu süre boyunca bozulmamaktadır.

Kalıcı Saç Düzleştirme İşlemi

Her gün fön çektirmekten bıkanlardansanız bu yöntem size göre..

Kalıcı saç düzleştirme işlemi ile artık 8 ay boyunca düz ve daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Birçok saç tasarım merkezi tarafından uygulanan kalıcı saç düzleştirme işlemiyle saçlarınız 8 ay boyunca yeni fönlü gibi düz ve parlak gözüyor. Uygulamanın sağlığa zararı olmadığı belirtiyor.

Saç düzleştirme işlemi nasıl yapılıyor?

*Öncelikle Saç analizi yapılarak saçın durumu kontrol edilir.

*Saça Koruyucu sprey sıkılır ve hafifçe taranır.

*Saçta yıpranmış kısımlar varsa ön bakım yapılır.

*Saçın pul tabakasını açabilecek ürün saçın tamamına sürülür ve bekletilir.

*Saç yıkanarak ısıdan korumaya yardımcı bakım spreyi sıkılır.

*Saçın her bir bölümü kağıt inceliğinde ayrılarak düzleştirici maşa ile düzleştirilir. Bu işlem saçın uzunluğuna göre gür olma durumuna göre yaklaşık 1-15 saat sürer.

*Düzleştirilen saça ‘Sabitleyici süt’ sürülerek beklenir.

*Sabitleyici üründen sonra saç durulanır ve son bakım yapılır.

*Bu işlemden sonra fırça kullanmadan fön ile kurutulur.

*3 gün boyunca saç yıkanmamalı saçında klips ya da toka kulanılmamalıdır.

Yapılan tüm işlemlerden sonra denizden havuzdan banyodan çıkıldığında saçlarınız yine dümdüz fön çekilmiş gibi durur. İstenildiği zaman maşa yapılabilir ya da dalgalı olarak da kullanılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Kalıcı Düzleştirme İçin Yorum Yap