Kalp Rahatsızlığı Nasıl Belli Olur

Kalp Rahatsızlığı Nasıl Belli Olur Kalp Yetmezliği Nasıl Anlaşılır - Bu makaledeki notlar: kalp krizi nasıl anlaşılır kalp rahatsızlığı..

Kalp Hastalığı Belirtileri Nelerdir? Kalp Hastalıkları Nasıl Anlaşılır?

Çünkü kalp hastalığı şemsiyesi altında takip birçok olası koşullar vardır, ilgili belirtileri çoktur. Farkında olmak Ancak burada bazı önemli belirtiler şunlardır:
1. Göğüs ağrısı veya göğüs rahatsızlık

Birkaç belirtileri göğüs ağrısı daha fazla endişe verici bulunmaktadır. Birçok insanın zihninde, göğüs ağrısı kalp ağrısı eşittir. Ve diğer pek çok şartları göğüs ağrısı neden olur, kalp hastalığı çok yaygın – ve böylece tehlikeli – bu göğüs ağrısı belirti el olarak dışarı işten asla önemsiz olmak.

“Göğüs ağrısı” imprecise bir terimdir. Genellikle, sıkma, uyuşma veya göğüs, boyun, veya üst karın başka rahatsızlık boğulma herhangi bir ağrı, basınç tanımlamak için kullanılır ve genellikle çene, kafa, kol ya da ağrı ile ilişkili. Bir gün veya hafta ikinci az gelen, sık veya nadiren oluşabilir ve sürebilir düzensiz veya tahmin oluşabilir. Göğüs ağrısı Bu tanım elbette çok muğlak, ve siz, kalp hastalığı birçok tıbbi durumlar bir yana, bu gibi semptomlar üretebilir bekliyor olabilir.

Göğüs ağrısı nedenleri

Zaman göğüs ağrısı Acil sayılır?
2. Kalp çarpıntı

Çarpıntı, kalp atışı alışılmadık bir duyarlılık, son derece yaygın bir belirtisidir. Kim çarpıntı şikayet Çoğu kişi ya da kalp atışı “atlar” olarak (yani, bir duraklama, genellikle özellikle güçlü beat tarafından takip) veya bunları açıklamak gibi dönemleri ve / veya düzensiz kalp atışı hızlı.

Çarpıntı kişilerin çoğu kardiyak aritmi bazı türü – anormal kalp ritimleri var. Orada aritmi birçok tür, ve hemen hemen tüm çarpıntı neden olabilir, ancak çarpıntı en sık neden olan atriyal erken kompleksleri (PACS), erken ventriküler kompleksler (PVC), atriyal fibrilasyon bölüm, ve supraventriküler taşikardi (SVT) bir bölüm.

Ne yazık ki, zaman zaman, çarpıntı ventriküler taşikardi gibi daha tehlikeli kalp aritmi, sinyal olabilir.

Kalp Aritmiler Anlamak

In-Derinlik: çarpıntı
3. Baş dönmesi ya da baş dönmesi

Sersemlik veya baş dönmesi Episodes, anemi (düşük kan sayımı) ve diğer kan bozuklukları, dehidratasyon, viral hastalıklar, uzun süreli yatak istirahati, diyabet, tiroid hastalığı, sindirim bozuklukları, karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, damar hastalığı, nörolojik bozukluklar da dahil olmak üzere birçok nedeni olabilir , dysautonomias, vasovagal bölüm, kalp yetmezliği ve kardiyak aritmi. Çünkü çok farklı koşullar herkes gerektiğini bir doktor tarafından ayrıntılı muayene ve eksiksiz olması sersemlik veya baş dönmesi bölümleri yaşıyorsanız bu belirtiler, üretebilir. Ve bozuklukları pek çok organ sistemleri bu belirtiler, iyi bir genel dahiliye veya aile doktoru neden olabilir başlamak için en iyi yer olabilir.
4. Senkop (Bayılma / Bilinç kaybı)

Senkop bilinç, bayılma ya da ani ve geçici kaybolmasıdır. Bu bir ortak belirtisidir – insanların çoğu en az bir kez hayatlarında pass out – ve genellikle ciddi bir tıbbi sorun göstermez. Ancak, bazen senkop, bu nedenle zaman senkop bunu neden anlamaya önemlidir oluşur hatta tehlikeli yaşamı tehdit gösterir.

Senkop nedenleri dört ana kategoriye: halinde gruplandırılmış olabilir nörolojik, metabolik vazomotor ve kardiyak. Bunlardan sadece kardiyak senkop genellikle ani ölüme yol açar.

Kalp-İlgili Senkop

Non-Kardiyak Nedenler ve Senkop

Vazomotor Senkop, bu semptom kadar en yaygın nedeni ile.
5. Yorgunluk, letarji veya gündüz uyku hali

Yorgunluk, uyuşukluk veya uyuklama (gündüz uykululuk) çok yaygın belirtileri vardır. Halsizlik veya uyuşukluk düşünülebilir olarak bir yetersizlik bir normal düzeyde işleyen devam etmek. – Ya da daha kötüsü uyuklama, ek olarak, bir ya uyku craves ima, bulur kendini aniden uykuya, bir koşulu Narcolepsy – gündüz olarak bilinir.

Ise yorgunluk ve uyuşukluk kalp hastalığı belirtileri olabilir (özellikle, kalp yetmezliği), bu ortak ve spesifik olmayan belirtiler vücutta hemen her organ sisteminin bozuklukları nedeniyle olabilir. Amacıyla belirli bir neden aşağı bağlantılarını başlamak için baş dönmesi ve baş dönmesi, yorgunluk ve uyuşukluk olan bireyler benzer bir genel tıbbi değerlendirme gerekir.

Uyuklama genellikle gece uyku bozuklukları ile uyku apnesi, huzursuz bacak sendromu ya da uykusuzluk gibi neden olmaktadır. Tüm bu uyku bozuklukları, ancak, daha fazla kalp hastalığı olan hastalarda yaygındır.
6. Nefes darlığı

Nefes darlığı en sık kardiyak veya pulmoner (akciğer belirtisi) bozukluklar olduğunu. Kalp yetmezliği ve sık sık nefes darlığı üretmek koroner arter hastalığı. Gayret ile nefes, bir genel deneyim darlığı veya düz sırtlarında yatan kalp yetmezliği olan hastalar. Ayrıca gece için aniden uyanıp nefes nefes nefese bir durum paroksismal nokturnal dispne olarak da bilinir. Kapak hastalığı veya perikardiyal hastalık gibi diğer kalp koşulları, olabildiğince kardiyak aritmi bu belirti üretebilir.

Birçok akciğer koşulları akciğer ve göğüs duvarı arasında (sıvı birikimi), astım, amfizem, bronşit, zatürre veya plevral efüzyon dahil, nefes darlığı üretebilir.

Nefes darlığı hemen her zaman önemli bir tıbbi sorun bir işareti ve her zaman bir doktor tarafından değerlendirilmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Kalp Rahatsızlığı Nasıl Belli Olur İçin Yorum Yap