Kan Dolaşımını Hızlandıran İlaçlar

Kan Dolaşımını Hızlandıran İlaçlar Testesteron Hormonu İlaçları - Bu makaledeki notlar: testesteron ilaçları kan dolaşımını hızlandıran ilaçlar..

Vucuda Yararli Bazi İlaçlar


AAKG Arginine Alpha Ketoglutarate 2:1 200 Gr. Hardline
49.10 YTL

  • Yeni nesil Arginin
  • NO (Nitric Oxide) tetikler
  • Büyüme hormonu salgılanmasını teşvik eder
  • Anti aging
  • Kan akışını hızlandırır
  • Kadın ve erkeklerde cinsel uyarıyı arttırır
  • Protein sentezini arttırır
  • Antrenman sonrası sakatlanmalarda iyileşmeyi hızlandırır

Kas artışına yönelik antrenman yapıyorsanız, antrenman sonrası kaslarınızın ihtiyaçlarını karşılayarak yapılanmayı hızlandırabilirsiniz.

Kas oranındaki artış daha efektif antrenman ve antrenman sonrası yapılanma sağlar.

AAKG, nitric asiti tetikleyerek vücuttaki kan akışını büyük oranda arttırır. Sonuç olarak daha fazla besin kaslara taşınarak buralarda oluşacak yıkımı azaltır ve antrenman sonrası ağrıların azalmasını sağlar. Kan pompalanmasındaki artış adalelerde antrenman esnasında hacim artışına neden olur.

AAKG nitric asit (NO) seviyesini arttırarak, antrenman sonrası yenilenmeyi ve adalenin dolgunluğunu sağlar, glutamin seviyesini arttırır ve diğer amino asitlerin emilimine yardımcı olur.

Kullanıldığı durumlar:
Nitric asitin tetikleyicisi olarak damarların elastikiyetini sağlar ve her kalp çarpıntısında damarların genişleyip, daralması için de gereklidir.

Adale genişlemesini teşvik eder; AAKG daha fazla ve uzun süreli NO üreterek, kan akışını hızlandırarak oksijen ve besinlerin hücrelere taşınmasını sağlar.

Kadın ve erkeklerde cinsel uyarıyı attırır, AAKG ile tetiklenen NO genital bölgedeki kan akışını arttırarak riski ve yan etkisi olmayan ereksiyon etkisi sağlar.

Büyüme hormonu salgılanmasını teşvik eder; Büyüme hormonu anabolik mekanizmada rol oynar ,protein sentezine yardımcı olur, yaşlanma belirtileri üzerine olumlu etkisi vardır.

Yaraların tedavisinde ve antrenman sonrası sakatlanmalarda iyileşmeyi hızlandırır.

Kullanım Şekli:
Gıda takviyesi olarak, sabah aç karnına ve yatmadan önce 1 porsiyon (3 g.) 1 bardak (200 ml) suya veya meyve suyuna karıştırılarak günde 2 kez veya sağlık uzmanınızın öngördüğü şekilde kullanılır. Devamlı yüksek dozda 60 günden fazla kullanmayınız.

**********************************************


Amino 2000 150 Tablet, Ultimate
58.50 YTL

Amino asitler vücutta dokuların yenilenmesi, büyümesi ve kas yapımı için metabolizmanın kullandığı en önemli maddedir. Büyüme ve gelişme hormonlarının salgılanması, diyette kas kaybının önlenmesi, hızlı doku yenilenmesi ve daha fazla enerji için amino asitler gereklidir. Amino 2000 bütün temel amino asitleri yüksek değerlerde içerir. Ayrıca bileşenlerinde amino asitlerin emilimi için gerekli olan protein enzimleri de vardır. Şeker veya tatlandırıcı içermez. Sadece 100 whey protein kaynaklı oluşu protein hazmını ve amino asit emilimini maksimum düzeye çıkartır.

Bileşenleri:
Natural enzymatic digest of whey protein isolate, microcrystalline cellulose, magnesium stearate

Doz:
Günde 3 kez 4’er kapsül yemek aralarında ve çalışma günlerinde antremandan yarım saat önce 4 tablet hemen sonra 4 tablet olarak alınır.

İçerik: 2000 mg’lık 150 tablet.

**********************************************


Creatin Monohydrat 500 Gr, Legal Power Limits
38.40 YTL

Kreatin insan vücudunda karaciğer ve böbrekde, üç temel amino asitin (arjinin, glisin, metionin) doğal olarak sentezlenmesi sonucunda oluşan doğal bir amino asit türevidir.
Kreatinin en temel görevi ani ve güç gerektiren hareketlerde kaslara enerji sağlamaktır.
Kreatin kasların gerçek enerji kaynağı olan ATP nin (Adenosine triphosphate) miktarını artırır.
Dolayısıyla kreatin takviyesi gerçek bir güç artışı sağlar.

ATP kendi bünyesinden bir fosfat molekülü vererek enerji üretir ve ADPye (Adenosine diphosphate) dönüşür.
Bir ATPnin üretmiş olduğu enerji yaklaşık olarak 10 saniye kadar sürer. Enerji üretiminin devamlı olabilmesi için derhal yeni bir ATP kullanımına ihtiyaç vardır.
Başka bir deyişle vücut enerji üretiminde sürekli olarak ATP’yi kullanır. İşte bu nokta Kreatin takviyesinin önem kazandığı ve kendini gösterdiği noktadır.

Kreatin büyük oranda iskelet kaslarında Kreatin fosfat olarak depolanır. Kreatin fosfat ADP’ye fosfatını vererek tekrardan ATP’ye dönüşmesini sağlar. Geri dönüşüm yapan ATP tekrar enerji üretiminde kullanılır.

NEREDE BULUNUR :
Kreatin sadece etin içinde bulunan bir maddedir (anne sütünde 10 000 de 1, sebze, meyve ve karbonhidratların içinde yok denecek kadar az).

KULLANILDIĞI DURUMLAR :
Enerji ve güç artışı sağlar
Büyüme hormonunun salgılanmasını artırır
Protein sentezini artırır
Daha ağır ve uzun süreli antrenman imkanı sağlar
Laktik asit seviyesini minimum düzeyde tutar
Sakatlanmalarda iyileşmeyi hızlandırır
Yağsız kas kütlesini artırır
Beyin performansını artırır, yorgunluğu alır

Kullanım Şekli:
Kreatin monohidratın kullanılması ve yüklemesi, 6 haftalık kullanım peryodu ve sonrasında 1 haftalık dinlenme süresi olarak önerilir.
İlk hafta 4×5 gr (günde 20gr) yükleme, sonraki 2.-6. haftalarda günlük 5gr kullanım, 7.hafta dinlenme süresi olarak veya sağlık uzmanınızın öngördüğü şekilde kullanılır.

********************************************************


Hardline Tribulus Terrestris 625 mg. 100 Kapsül
41.40 YTL

Güç ve canlılık
Doğal Testesteron tetikleyici
Seksüel performans artışı
Kadın ve erkekte cinsel istek (libido) artışı
Kas yapılanması ve dayanıklılık

Dünyanın bir çok yerinde yetişen çiçekli bir bitkidir. Tribulus Terrestris ekstraktesi, alkaloidleri, steroidal saponinleri, resinleri ve nitratları içerir. Hardline Nutrition Tribulus Terrestris ise içerdiği 40 steroidal saponinler ve 10 protodioscinler ile öne çıkmakta, üreme hormonları ve kas yapısı üzerinde etki göstermektedir.
Protodioscinler, hormonların dengesini sağlarken steroidal saponinler vücudun anabolik steroidleri doğal ve sağlıklı şekilde üretmesi için kullanılan tetikleyicilerdir.
Diuretik, afrodizyak, antioksidant olan , hipolipedemik, libido ve fertilite üzerinde aktiviteleri bulunan ürün, genellikle erkeklerin iktidarsızlık ve seksüel performans problemlerini çözmek amacı ile kullanır.
Tribulus Terrestris, seks hormonu olan Lutein hormonunun (LH) üretimini arttırarak, testesteron seviyesinin doğal yollarla artmasını sağlar. Artan testesteron seviyesi, ağır antremanlara dayanma gücü ve kuvveti üzerinde pozitif etkiler gösterir.
Androstenedion ve DHEA prohormonları vücuda alındığında Testesteron hormonuna çevrilerek direkt olarak ve suni bir şekilde testesteron seviyesinin artmasına sebep olur. Fakat Tribulus Terrestris, prohormonlar gibi suni olarak değil doğal olarak vücutta bulunan testesteron hormonunu tetikleyerek testesteron seviyesinin artmasını sağlar.
Prohormon kullanmayı bırakan kişiler Tribulus Terrestris kullanarak yorgun, sinirli ve kırılgan ruh halinden daha kolay uzaklaşır. Bunun yanında kas gelişimi ve kas büyümesi amacı ile vücut geliştirenler ve atletler kullanabilirler.

Neden Tribulus Terrestris?

Fiziksel, zihinsel, duygusal dinçlik ve kuvvet vermek amacı ile,
Erkek menopozu (anoz) semptomlarını azaltmak,
Erkeklerde iktidarsızlık ve ereksiyon problemlerini çözmek,
Seksüel performansı ve gücü arttırmak,
Testesteron seviyesinin artmasını sağlamak ve normal seviyesini korumak,
Prohormonların sebep olduğu yorgunluk ve bitkinlikten uzaklaşmak,
Sperm üretimi ve hareketliliğinin artmasını sağlamak,
Erkeklerde kas gelişiminin, vücut dayanıklılığının ve fiziksel performansın artmasını sağlamak,
Her iki cinste de cinsel isteğin artmasını sağlamak,
Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek,
Temel yağ asitlerinin emilimini kolaylaştırmak için.

Kimler kullanmalı?

İktidarsızlık ve ereksiyon sorunu yaşayan erkekler,
Seksüel performansını arttırmak isteyen erkekler,
Cinsel isteğini arttırmak isteyen erkek ve kadınlar,
Testesteron seviyesi düşük olanlar,
Vücut geliştirenler ve atletler,
Steroid kullanarak testesteron üretimi bozulmuş olan sporcular,
Zindelik ve canlılık kazanmak isteyenler

*********************************************************


Kreatin Monohidrat Toz 500 gr. – HardLine Creapure
54.90 YTL

Kullanım alanı: Kas gelişimi ve güç artışı.
Kırmızı et ve balık gibi pek çok hayvansal gıda kreatin içerir. Bununla beraber gıdalardaki kreatin miktarı küçüktür. 1 kg biftek sadece 1 gr kreatin içerir. Halbuki yoğun bedensel aktivite veya spor yapan bir kişinin günlük ortalama kreatin ihtiyacı 5-6 gr olup, bunun tamamının yiyeceklerden karşılanması hemen hemen olanaksızdır. Yiyeceklerden karşılanmaya çalışılsa bile beraberinde aşırı yağ ve kalori alımı da söz konusu olmaktadır. Bu yüzden sadece ek gıda ürünleri (dietary supplement, sports supplement) vücuttaki yağ ve kalori miktarını artırmaksızın, vücudun ihtiyacı olan kreatin miktarını karşılayabilirler.

Kreatin, vücudun enerji üretmek için kullandığı yakıt olan ATP (Adonosine TriPhosphate) üretimine yardımcı olan ve aynı zamanda ani ve yüksek enerji ihtiyaçlarını karşılayan bir maddedir. ATP, vücutta özellikle beyzbol , futbol, voleybol, hentbol, koşu, yüzme, bisiklet, dağcılık, güreş, boks ve halter vb. gibi sporları yaparken yoğun şekilde kullanılır. Kreatin sportif performansı artırır. Kreatin en fazla kas veya adele dokularında birikir ve kasların özellikle sportif faaliyetler (koşu, ağırlık kaldırma vs.) esnasındaki ani enerji ihtiyaçlarını karşılamak için ATPnin yakılmasına yardımcı olur. Amerika’da çeşitli sporcular üzerinde yapılan testlerde 28 gün boyunca düzenli kreatin alan sporcularda yağsız kas miktarında ve kaldırılan ağırlıklarda, kreatin kullanmayan fakat aynı egzersizlere katılan sporculara göre ortalama 51 oranında artış gözlenmiştir. Kreatin kullanımının insan için güvenli olduğuna ait sayısız bilimsel araştırma vardır.
********************************************************


Çinko (Zink) 150 Tablet, Skip
27.00 YTL

Bağışıklık sistemini güçlendirir,
Sivilce oluşumunu engeller,
Cilt hastalıkları ve yaralanmalarda deriyi kuvvetlendirir,
Vücudun protein ve hücre üretimini destekler,
Doğurganlığın gelişiminde etkin rol oynar,
Karaciğeri kimyasal hasarlardan korur,
Kemik oluşumunda önemli rol oynar,
Saç dökülmesini engeller,
Tad ve koku alma duyarlılığını artırır,
Kolestrolün düşük seviyelerde tutulmasına yardımcı olur
Asıl olarak çinko, vücudumuzun bütün hücre ve dokularında bulunan bir mineraldir. Eksikliği halinde, sindirim bozuklukları, gece körlüğü, egzama, sedef, akne gibi cilt hastalıkları görülebilir.

Doz : Günde 1 tablet

Bileşenler : Zinc 30 mg.

****************************************************************


Ginseng 100 Tablet, Skip
37.80 YTL
Aktif içeriği: Eleutheroside B, Eleutheroside E
Latince ismi: Eleutherococcus senticocus

Siberian Ginseng aşağıda belirtilen rahatsızlıklarda kullanılan bir bitkidir:

Stres
Kolestrol
Dayanıklılık
Boğaz ağrısı
Fibromyalgia
Grip
HIVdesteği
Hızlı öğrenme ve adaptasyon
Alzheimer
Şeker hastalığı
Kronik yorgunluk sendromu
Yorgunluk
Bağışıklık fonksiyonları
Genel sağlığı düzenleyici
Enfeksiyon
Ginsengin dayanıklılığı arttırma özelliği, Sovyet olimpik sporcularının onu antrenmanları için kullanmalarını sağlamıştır. Kaşifler, dalgıçlar ve madenciler strese bağlı hastalıkları önlemek için Ginseng kullanmışlardır. Çernobil faciasından sonra Rus ve Ukrayna toplumlarına, radyasyonun etkilerini yenebilmeleri için, Ginseng verilmiştir.

Ginsengin içindeki en dikkat çekici içerik Eleutherosidlerdir.

Ginseng adrenal bezi fonksiyonlarını destekleyerek stres altında bezlerin düzgün çalışmasını ve vücudun strese dayanıklı olabilmesini sağlar.

Ginseng, zihinsel keskinligi ve fiziksel dayanıklılığı – kafeinli ürünlerdeki yorulma etkisini meydana getirmeden verir. Araştırmalara göre Ginsengin çalışan kasların oksijen kullanımını arttırdığını göstermiştir. Bu da kişinin daha uzun antrenman yapmasını ve daha çabuk forma girmesini sağlamaktadır.

Ginseng, karaciğeri zararlı toksinlerden arındırır ve radyasyona karşı vücudu korur. Kemoterapi ve radyasyon terapisi gören hastaların yan etkilerden kurtulmasına ve kemik iliklerinin daha çabuk iyileşmesine yardımcı olur.

Ginseng ayrıca bağışıklığı destekler ve dayanıklılığı arttırır. Grip ve nezle mevsiminde bir koruyucu olarak kullanılabilir. Aynca HIV enfeksiyonu ve kronik yorgunluk sendromu gibi bağışıklık sistemi hastalıklarının uzun süreli denetiminde faydalı olabileceği öne sürülmüştür.

Ginsengin bu sayısız faydaları onun botanik ismine bile yansımıştır:

Panax Ginseng (Panax, her derde deva ilaç demektir).

Doz : Günde 1-3 tablet

Bileşenler : Bir tablet İçeriği:
Altı yıldan eski panax ginseng kökünden elde edilmiş 250 mg ginseng
*******************************************************************

Şimdilil Bu kadar…

Sponsorlu Bağlantılar

Kan Dolaşımını Hızlandıran İlaçlar” İçin Bir Cevap

  1. Ginseng skip dikkat artırıcı tabletten kullandım onceden yıne almak ıstedıgmde piyasadan kaldırlıdgını soyledıler ama ben ve benım tanıdıklarımdan bır cok kısı ondan memnun kaldım tekrar nasıl satın alabilirim

Kan Dolaşımını Hızlandıran İlaçlar İçin Yorum Yap