Katılımsız Kurulum Hazırlama

Katılımsız Kurulum Hazırlama - Bu makaledeki notlar: katılımsız kurulum hazırlama winrar..

Winrar İle Katılımsız Program Kurulum Hazırlama

Winrar ile katılımsız program kurulum hazırlama

parametresi olan programları katılımsız kurmak…

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 692×463 and weights 60KB.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 689×453 and weights 63KB.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 689×453 and weights 60KB.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 687×371 and weights 37KB.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 689×453 and weights 79KB.

182 Programlı Wpi[katılımsız Program

İçinde tam 182 full katılımsız program barındırmaktadır

Wpi den Örnek Resimler

Yüklenecek Linkler

Telif hakları ihlali nedeni ile linkler silinmiştir (Editleyen : KRAL)

Katılımsız Windows Cdsi Oluşturmak – Resimli Anlatım

Download Etmek İçin Tıklayınız.

Gerekli dosyaları indirdikten sonra ilk olarak Framework kurulup sisteminizi restart ( yeniden başlat ) ediniz.

Daha sonra aşağıdaki sıralamaya göre basit bir şekilde defaults ( öntanımlı

) ayarlarla kuruyoruz.

Nlite Programı kurulduktan sonra Finish butonuna bastığımızda karşımıza aşağıdaki şekilde bir ekran gelecek.

Yukarda pencerede gördüğümüz gibi language bölümünden bize uygun dil seçeneğini seçip kısa bir süre bekliyoruz ve bundan sonra yapacağımız bütün işlemler Türkçe olarak devam ediyor.

Nlite programını simge durumunda küçülterek ilk işlemlerimi yapalım.

Öncelikle elimde bulunan Windows XP CD mizi CD-ROM sürücümüze yerleştirelim. Daha sonra masaüstüne “XPCD” adında bir directory ( Dizin ) oluşturalım. CD-ROM’a yerleştirdiğimiz CD’mizin içeriğini ctrl+a seçeneğini kullanarak kopyalayalım daha sonra masa üstünde bulunan XPCD isimli directory içerisine yapıştıralım. Bu işlem CD-ROM sürücünüzün okuma ve sisteminize bağlı aygıtların performansına göre 10 ila 30 dakika sürebilir.

Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 749×417 ) Buraya Tıklayın – ForumVEFA – Vefasız Alemin En Vefalı Forumu

Yukarıda belirtmiş olduğumuz XP CD’sini masa üstünde oluşturacağımız dizine kopyalarken dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta ise C: sürücünüzün boş disk kapasitesi olarak en az 2 GB boş alana ihtiyaç duymasıdır. Eğer yeterli disk alanınız yoksa ya farklı bir sürücü üzerinde işlem yapmanızı veya ana dizininiz üzerinde yeterli boş alanı oluşturmanız gerekmektedir.

Katılımsız XP CD’mizi oluşturmak için gerekli dosyaları kopyaladıktan sonra artık nlite ile devam ediyoruz.

Göz at butonuna tıkladıktan sonra karşımıza XP CD’mizi kopyaladığımız dizinin nerede olduğunu soran bir prompt gelecek. Bu prompt üzerinden Windows yükle dosyalarını kaydettiğiniz klasör/dizini işaretleyerek “Tamam” butonuna tıklayınız.

“Tamam” butonuna tıkladıktan sonra tarama işlemi yapacak bu bir miktar zaman alabilir. Daha sonra ise aşağıdakine benzer şekilde bilgi alacaksınız.

Yukarıdaki pencerede kopyaladığımız CD içeriğinin Windows XP Home Edition olduğunu ve hiç service pack entegre edilmediğini görüyoruz ve şimdi devam ediyoruz.

Yukarda ki ekranda ise eğer siz ilk defa nlite kullanıyorsanız. Oturum bilgileri hakkında bilgileri göremezsiniz. Peki soracak olursanız bu son oturum bilgileri nelerdir. Nlite ile daha önce oluşturmuş olduğunuz ayarları bir ini dosyasına yazar. Daha sonra tekrar CD üzerinde bir değişiklik yapmak istediğinizde ise daha önce oluşturmuş olduğunuz ini dosyasından bilgileri okuyarak yapacağı işlemleri tekrar yükler. Biz şimdi “Son Oturumu” seçerek devam ediyoruz.

Yukarıda ekranda ise görev seçimlerini görüyoruz. Kopyalamış olduğumuz XP CD’si ilk versiyon olduğu için service pack eklemeside yapacağız. Ardından hotfix yani Windows update paketlerini indirip bunları da XP CD’imiz içerisine yerleştireceğiz. Ardından Kendi bilgisayarımıza ait Ekran kartı chipset gibi donanım parçalarına ait güncel dirverleri indirerek yine XP CD’imiz içerisine entegre edecegiz. Şimdi Açılabilir ISO oluştur hariç bütün seçenekleri seçelim ve devam butonuna basalım.

Windows XP Service Pack 2 Download :

http://www.microsoft.com/downloads/d…5-9e368d3cdb5a

Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 715×607 ) Buraya Tıklayın – ForumVEFA – Vefasız Alemin En Vefalı Forumu
Yukarıdaki pencerede XP CD’mize Serive Pack 2 entegre ediyoruz. Burada bir hatırlatma yapalım eğer CD’miz ilk çıkan service packsiz bir versiyon ise SP1 entegre etmeye gerek yoktur. Çünkü SP2 içerisinde aynı zamanda SP1’ide barındırır.


Service Pack 2 Paketini şetçikten sonra bu dosyalar mevcut XP kurulum CD mizin içerisine otomatik olarak açılacaktır. Yaklaşık 15-30 dakika sürebilir.Service pack entegre işlemi bittikten sonra gördüğümüz gibi artık dizinimizde bulunan kurulum dosyaları artık SP22li bir kurulum CD’si durumunda şimdi güncelleştirmeleri entegre etmek için devam edelim.


Karşımıza gelen pencerede sağ tarafta bulunan “Ekle” butonuna tıklayarak önceden indirmiş olduğumu Windows XP güncelleştirmelerini seçip “Aç” butonuna tıklıyoruz.


Güncelleştirme paketlerini ekledikten sonra ise güncelleştirme paketlerini eskiden yeniye doğru gelecek şekilde oluşturma tarihine tıklayarak tarih sırasına sokuyoruz. Bu kısım önemli eğer tarih sırasına sokmaz isek, güncelleştirmeler düzgün entegre edilmez.

Windows XP Hotfix ve güvenlik güncelleştirmeleri 12 Haziran 2006 tarihine kadar olanlar

Şimdi devam butonuna tıklayarak Driver (Sürücü) entegre işelemine geçiyoruz.

Ekle butonuna bastığımızda bize tek sürücümü yoksa birden fazla sürücümü eklemek istediğimizi soruyor. Biz gerekli sürücülerimizi bir dizine eklediğimiz için birden fazla sürücü diyerek devam ediyoruz.


Anakartımıza bağlı sürücülerin olduğu dizini seçerek devam ediyoruz. Bu dizin altında chipset, sound, VGA gibi sürücüler bulunmaktadır.


Yukarıda görüldüğü gibi sade Windows XP için gerekli sürücüleri seçerek devam ediyoruz. Bunları seçmek için gerekli satıra bir defa tıklamak yeterlidir.


Yukarıda ki pencere gördüğümüz gibi sistemiz için gerekli sürücüler açıklamaları ile birlikte mevcut. Bu konumda dikkat etmeniz gereken bir konu var buda gereksiz yere bütün makinelerde kullanabilirim düşüncesiyle bütün sürücüleri CD içerisine entegre ederseniz bazı kurulum hataları ve yanlış donanım yüklemeleri kaçınılmaz olur. Özellikle chipsetlerle ilgili driversleri birbirine karıştırmamaya özen gösterin. Grafik network genelde problem yaratmaz. Örneğin benim kullanmakta olduğum CD içersinde ATI ve Nvidia graphic sürücüleri sorunsuz olarak çalışabiliyor.

Şimdi bileşenler ekleyip kaldırmak için devam ediyoruz. Burası aslında o kadar önemli bir bölüm değil tamamı ile emin olmadan hiçbir bileşeni kaldırmayın bence hiçbir işlem yapmadan devam edin zaten menulere dikkat ederseniz emin değilseniz işaretlemeyin diye bir uyarı göreceksiniz. Hiç bir şeye dokunmadan Otomatik kurulum seçeneklerine geçmek için devam diyelim

Kurulum modu olarak her zaman DefaultHide seçeneğini kullanmanızı tavsiye ederim. Diğer seçenekler için açıklamalar aşağıdaki gibidir.

Bu bölümde ise Bilgisayarın kayıt bilgileri ve Administrator şifresi hakkında gerekli bilgiler istenmektedir.

Bu Bölümde ise CD Anahtarı ve bazı ufak tefek ayarları yapabilmektesiniz.

Diğer tab menuleri gezdiğimizde kurulum esnasında yapmış olduğumuz bir çok işlemin cevaplarını önden cevaplayarak kurulum yapmaktayız. Fazla resim kalabalığı yapmamak için hepsini anlatmaya gerek duymuyorum. Devam diyerek seçeneklere geçiyoruz.

Burada benim tercihim Kurulum ekranını klasik (win2k tarzı) ve siyah arka planı aktif olarak seçerek devam ediyorum. Bu tür klasik kurulumlar diğer sitile göre daha hızlı olmaktadır kesinlikle önerilir. Gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra devam diyerek yamalar bölümüne geçiyoruz.

Max. TCP/IP tamamlanmamış eş zamanlı bağlantı yaması bilhassa emule ve torrent gibi download programları kullananlar için gerekli olabilir.
USB seçim frekansı sizin kullandığınız cihazlara göre değişebilir. Eğer bir fikriniz yok ise öntanımlı değerinde bırakmanız önerilir.
Imzasız tema yaması aktif olması internetten indirmiş olduğunuz farklı Windows temalarını imzaya ihtiyaç duymaksızın kullanabilirsiniz. Aktif bırakılması önerilir.

Bu bölümde ise açılışta klasik açılış ekranı, internet Explorer açılış sayfasının defaults değerleri, İnternet Explorer üzerinden max. Eşzamanlı download özellikleri gibi bir çok ince ayarlara ulaşabilirsiniz. Kırmız ile işaretlemiş olanlardan tam olarak emin değilseniz işlem yapmanız önerilmez. Artık CD üzerinde yapacağımız bütün ayalar bitmiş durumda devam butonuna tıklayarak yapılan ayarları CD üzerinde uygulayabilirsiniz.

Evet diyerek yaptığımız ayarların CD’ye uygulanmasını sağlıyoruz. Bu işlemler yapılırken gerekli uyarılara dikkat ediniz. Her hangi bir yanlış ayar CD’nizin düzgün çalışmamasına neden olabilir.


Yapılan işlemler sonunda XP CD’miz hazır durumda tabi şimdi bunu ISO haline getirip CD’ye yazmamız gerekecek. Burada aslında devam ederek CD isomuzuda oluşturabilirdik. Tabi eğer CD miz içerisinde gerekebilecek bir program dizini atmak isteiyorsak.

Bu durumda eğer istersek Runonce komutlarını kullanarak XP kurulum işlemi bittikten sonra bazı programların sistemize otomatik olarak kurulmasını sağlayabiliriz. Bunun için daha önceden hazırlanmış olan bir doküman için size link veriyorum.
Tabi ekleme yapmak istemiyorsanız aşağıda anlatacağım yol ile devam ederek XP isonuzu oluşturmaya devam ediniz.

Yukarıdaki pencereden devam dedikten sonra Bitir butonuna bastıktan sonra nlite işlemleri bitirdiği için otomatik olarak kapanacaktır.

Şimdi tekrar nlite programızı açıyoruz.


Dikkat ettiyseniz artık elimizdeki CD SP2 entegreli bir durumda. Şimdi Aşağıdaki ekrana kadar devam edelim.


Yukarda görüldüğü gibi sadece açılabilir ISO oluşturu seçerek devam ediyoruz.


ISO etiketini istediğimiz şekilde değiştirebiliriz. Biliyorsunuz eğer orginal CD üzerinde bu program haricinde bir değişiklik yapmış olsaydık ISO etiketini değiştirdiğimiz durumda CD mi BIOS uzerinden boot edemezdi. Akabinde ISO OLUŞTUR butonuna tıklıyoruz. Karşımıza iso dosyasını nereye kaydetmek istediğimizi soran bir pencere geliyor. İsonun adını yazarak kaydet diyoruz. 1-2 dakika sonra artık yeni XP CD’miz için kalıp dosyamız hazır. ISO dosyamızıda Nero yada başka bir CD-Burn programı ile boş bir CD’ye finalize ederek yaziyoruz.

Artık bundan sonra geriye kalan hazırlamış olduğumuz XP CD’sini CD-ROM sürücümüze yerleştirip. Yeni ve katılımsız bir kurulum yapmak kalıyor.

Katılımsız Program Kurulurken Çıkan Ekranı Editleme

Başlıyoruz…

Öncelikle kullanacağımız resimi hazırlıyoruz resim .bmp formatında olacak boyut size kalmış bir şey… Geri kalanını resimlerle anlatayım:

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800×600 and weights 66KB.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 720×397 and weights 66KB.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 720×397 and weights 66KB.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 720×565 and weights 87KB.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 720×397 and weights 182KB.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 720×549 and weights 223KB.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 720×397 and weights 181KB.

Çalışmamızın son hali vuslat.inf^’nun karizmasıyla güzel bir şeye benzedi…

Umarım yardımcı olabilmişimdir…

Haydi sağlıcakla…

İşletim Sistemleri / Katılımsız Xp Cd Si Hazırlama

İşletim Sistemleri / Katılımsız Xp Cd Si Hazırlama

Katılımsız WindowsXP CD ile isim, ürün kodu, bölge ve dil seçenekleri gibi bilgileri CD içeriğine entegre ederek, Windows XP kurulumunu daha hızlı ve eğlenceli bir hale getirebileceksiniz. Bu proje ile ayrıca Windows XP güncelleştirmelerini (Hotfix), en sevdiğiniz ve sık kullandığınız programları, sürücüleri ve üstelik Office yazılımlarını CD içeriğinde entegre ederek, kurulum sonunda hazır bir sisteme sahip olabiliyorsunuz. Oluşturduğunuz WindowsXP CD ve içerisine entegre edilen tüm uygulamalar, yazılımlar, kullanıcı katılımına gerek kalmadan sessizce kuruluyor. Ayrıca, Windows XP kurulumu, kullanıcılar için problem olmaktan da çıkmış oluyor.

Sizlere bu işlemin en basit şekilde nasıl yapıldığını adım adım anlatacağım.Bu anlattıklarımı aynen yapan arkadaşların işlemler sonunda kendi kendine kurulabilen bir windowsXP cd si olacaktır.

Katılımsız WindowsXP CD ile isim, ürün kodu, bölge ve dil seçenekleri gibi bilgileri CD içeriğine entegre ederek, Windows XP kurulumunu daha hızlı ve eğlenceli bir hale getirebileceksiniz. Bu proje ile ayrıca Windows XP güncelleştirmelerini (Hotfix), en sevdiğiniz ve sık kullandığınız programları, sürücüleri ve üstelik Office yazılımlarını CD içeriğinde entegre ederek, kurulum sonunda hazır bir sisteme sahip olabiliyorsunuz. Oluşturduğunuz WindowsXP CD ve içerisine entegre edilen tüm uygulamalar, yazılımlar, kullanıcı katılımına gerek kalmadan sessizce kuruluyor. Ayrıca, Windows XP kurulumu, kullanıcılar için problem olmaktan da çıkmış oluyor.

Sizlere bu işlemin en basit şekilde nasıl yapıldığını adım adım anlatacağım.Bu anlattıklarımı aynen yapan arkadaşların işlemler sonunda kendi kendine kurulabilen bir windowsXP cd si olacaktır.

Gerekli dosyalar ve araçlar:

1- Orijinal Windows XP CD’ niz. (Service Pack siz , Service Pack1 veya Service Pack2 olandan )
2- En son SP güncelleştirmesi. (Kullanmak istediğiniz ”Service Pack” dosyasını işletim sisteminize göre belirleyin)

Entegre etmek istediğiniz Service Pack dosyasının ”Ağ Yükleme Paketi” sürümü olması gerekir. Aşağıda Windows XP’ ye ait ağ yükleme paketi için bağlantı verilmiştir. Bu bağlantıya tıklayın ve indirmeden önce dil seçimini yapmayı unutmayın. Windows XP SP2

3- Entegre işlemleri için nLite programını indirmeniz gerekir.Önemli not: nLİte programını kullanabilmeniz için NET Framework yazılımının sisteminizde kurulmuş olması gerekir.

4-Yaptığınız XP CD sini iso dosyasına cevirmek için CDIMAGE GUI programı

5-Son olarak işletim sisteminize ait gerekli Microsoft Windows XP Dağıtım Araçları paketini indirmeniz gerekir. Gerekli dosyayı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

6- Proje sonucu oluşturduğunuz WindowsXP Otomatik CD’ yi denemek için Virtual Machine. programından yararlanabilirsiniz. Böylece her kurulum için sabit diskinizi formatlamanıza gerek kalmayacak ve gereksiz CD tüketimini önlemiş olacaksınız. (Opsiyonel)

————————————————————————————————————————-

1. Aşama – Ana kaynak oluşturma

Ana kaynak oluşturma bu proje içerisinde en kolay diyebileceklerimizden.

Ana kaynak oluşturmak için nLite programını indirmeniz gerekir.Bundan başka, .NET Framework yazılımının sisteminizde kurulmuş olması gerekir.

* İlk olarak C: dizininde XPCD isimli boş bir klasör yapıyoruz.

* İşletim sisteminizin CD’ sini CDROM sürücünüze yerleştirin. CD’ nin otomatik olarak açılması durumunda hemen kapatın.
* Nlite programını başlatın ve İlk sayfadan Dil seçeneklerinden Türkçeyi şeçin .Devam tuşuna basın aşağıdaki ekran karşınıza gelecektir.

* ”Gözat” butonuna tıklayın

* Buradan işletim sisteminizin bulunduğu CD-ROM sürücüsünü belirleyin.

* Daha sonra aşağıdaki ileti ile karşılaşınca

*XPCD klasörünü seçiyoruz ve Ok butonu ile onaylıyoruz. Kopyalama işlemlerinden sonra Nlite programını kapatabilirsiniz.

2. Aşama – En son güncelleştirmeleri ve SP dosyalarını entegre etme

* Bu işlemler için Nlite programını çalıştırın.Aşağıdaki ekran geldiğinde Gözat butonundan C: XPCD klasörünü göstererek devam tuşuna basın

Daha sonra tekrar aşağıdaki ekran gelene kadar devam tuşuna basın

Burada Servis Paketi entegre et seçeneğini seçerek Devam tuşuna basın açılan ekrandan daha önceden indirmiş olduğunuz servis paket dosyasını seçerek devam tuşuna basın program sizin göstermiş olduğunuz servis paket dosyasını XPCD Klasörüne entegre edecektir.Daha sonra tekrar nLİte programını kapatın.

Eğer elinizde Güncelleme paketleri (Hotfix) varsa aynı işlemi tekrar layarak Düzeltmeler ve güncelleme paketleri bölümünden bu dosyayıda entegre edebilirsiniz.

3. Aşama – Otomatik Kurulum dosyası oluşturma

Bir Yanıt dosyası Windows Kur boyunca soru yada seçeneklere yanıt sağlayan bir komut dosyasıdır ve Kur’ a Windows’ u nasıl yükleyeceğini ve yapılandıracağını anlatır. Bu program ayrıca $OEM$ klasörü ile iletişim halindedir ve verilen komutları bu klasör içindeki dosyaları kullanarak tamamlayabilir. Bir yanıt dosyası Windows kurulumu sırasında, ”Bir saat dilimi seçin” sorusuna yanıt sağlıyorsa, bu soru size kurulum sırasında sorulmayacaktır.

Kurulum rehberi (setupmgr.exe) ile yanıt dosyalarını çok basit bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Yanıt dosyası hazırlamak için aşağıda yer alan bilgileri dikkatlice okuyun.

Setupmgr.exe dosyasını çalıştırın ve ileri tuşuna basın Aşağıdaki ekran gelince
Yeni oluştur yada varolanı değiştir: Yeni oluştur seçeneğini işaretleyin

Kurulum türü: Katılımsız kurulum seçeneğini işaretleyin.

Windows ürün: Hangi ürüne sahipseniz işaretleyin.

Kullanıcı Etkileşimi:Tam otomatik seçeneğini işaretleyin

Kurulum Yöneticisi: Hayır bu yanıt dosyası bir CD den yüklemek için kullanılacağı seçin

İleri butonuna tıkladıktan sonra ”Lisans sözleşmesi” penceresi gelecek. Buradan ”Lisans sözleşmesi’ nin koşullarını kabul ediyorum” kutusunu işaretleyin ve onaylayın. Bu işlemlerden sonra Kurlum yöneticisi çalışacak ve burada yer alan boşlukları size uyacak şekilde doldurun. Anlamadığınız bir işlem ile karşılaşırsanız, o işlemi yanlız bırakabilirsiniz. Windows varsayılan ayarı kullanacaktır.

Kurulum yöneticisini tamamladıktan sonra setupmgr klasöründe ”unattend.txt” adında bir dosya oluşturulacaktır. Windows kurulumu CD’ den yapılacağı için bu dosyayı WINNT.SIF olarak değiştirmeniz gerekir. unattended.txt dosyasının ismini doğrudan değiştirmeyin. Aksi takdirde WINNT.SIF.TXT uzantıları da beraberinde gelecektir. Unnattended.txt dosyasının içeriğini kopyalayıp, yeni bir not defteri açın ve içerisine yapıştırn. Dosyayı farklı kaydetmek için ”Dosya” çıktısına tıklayın ve ”Farklı kaydet” seçeneği ile dosya adını winnt.sif olarak saklayın.

Winnt.sif dosyası tamamlandıktan sonra nereye saklanmalı?
1. Aşamada yer alan Ana Kaynak oluşturma işlemlerinde Windows XP CD içeriğini bir klasöre (XPCD) kopyalamıştınız. Bu klasör içerisinde yer alan I386 klasörüne gidin ve winnt.sif dosyasını buraya yapıştırın.

4-Aşama CD Sonlandırma İşlemleri

Oluşturduğunuz XP CD’ yi CD’ ye aktarmadan önce Windows’ u Virtual Machine programı ile test edebilirsiniz. Bu durumda gereksiz yere CD tüketimi de yapmamış olursunuz.

Microsoft’ un CDImage Aracı ile ISO oluşturma

CDIMAGE GUI, başlatılabilir bir CD oluşturmak için gereken araçlardan bir tanesi. Bu programın nasıl kullanıldığı aşağıda anlatılmaktadır.
CDIMAGE GUI programı içerisinde, otomatik olarak seçilmiş ayarlar bulunmaktadır. Bu ayarlar kullanıcılara tavsiye niteliğinde bir örnektir. Bu nedenle Windows XP CD içeriğinin bulunduğu yolu, proje adını ve boot sector yolunu size uyacak şekilde değiştirmeniz gerekir.

CDIMAGE GUI dosyasını indirdikten sonra winrar ile açın.cdimagegui.exe dosyasını çalıştırın
Önünüze gelen pencerede yer alan ayarları aşağıdaki gibi belirtin.

Bu iki bölümün önemli bir konumu bulunmaktadır.

* Birinci bölüm CDimage programının kullandığı önemli dosyaları içerir. Siz bu dosyaların yolunu kendinize uyacak şekilde değiştirin yada sağdaki disket simgesine tıklayarak gereken klasörü belirtin.
* İkinci bölüm ise ISO dosyasının bulunduğu klasör yolunu belirtin ve bu yolun CDİMAGE klasörü içinde olmamasına dikkat edin.

Daha sonra sol tarafta bulunan Configuration butonuna tıklayın ve resimde de olduğu gibi Boot bölümüne gidin.

CDİMAGE GUI ile beraber gelen Boot.img dosyasının bulunduğu klasörü belirtin. Bootsector dosyası Windows 2000, Windows XP ve Windows 2003 CD’ si ile uyumludur.

Bu işlemlerden sonra Creation sekmesine tıklayın (Resimde olduğu gibi)
Aşağıda yer alan kutuda WXPVOL_EN, oluşturacağınız CD’ nin ismidir ve bu kullanıcılar tarafından değiştirilebilir.

Bu işlemlerden sonra sol tarafta yer alan Creation butonuna ve işlemi sonladırmak için Start Image Creaton sekmesine tıklayın.Açılan pencerede alta bulunan start Image Creation bölümüne basın

Bu program, içerisinde gerekli tüm parametreleri kullanarak, CD’ ye yazılmaya hazır bir ISO dosyası oluşturacaktır. Bu dosyayı istediğiniz bir CD yazma yazılımı ile açabilir ve başlatılabilir (Bootable) CD’ nizi hazırlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken CD yazma programı içerisinde ISO dosyasının yolunu belirtip onaylamak.

Artık otomatik XP CD isonuzda hazır tek yapmanız gereken bunu bir CD ye yazdırmak.

ISO dosyalarını CD’ ye yazarken Track-at-once yerine Disc-at-once seçeneğini işaretleyin. Kullandığınız CD’ lerin kaliteli olmasına dikkat edin. Kalitesizi bir CD Windows Kurulumda problem yaratabilir. CD’ nizi varsayılan hızda yazmayın. Bu CD işletim sistemi dosyaları içereceğinden kullanıcıların daha hassas davranması gerekir. Bu nedenle CD’ nizi 16X hızında yazmayı deneyin.

ISO dosyalarını düzenlemek için WinISO, UltraISO gibi yazılımlar kesinlikle kullanmayın. Bu dosyalarınızın bozulmasına neden olabilir.

Evet arkadaşlar bu anlattıklarımı aynen yapan arkadaşların elinde artık otomatik kurulan bir windowsXP sp2
cd var demektir güle güle kullanın.

Bu olayı size en basit şekilde anlatmaya çalıştım aslında bu iş çok detaylı örneğin ben kendime hazırladığım otomatik xp cd si benim hem driverlerimi kuruyor hemde kullandığım programları kendiliğinden kurup herşeyiyle bana hazır hale getiriyor.Şİmdilik bu kadfar eğer istek olursa driver ve program entekre işlemlerinide daha sonra anlatırım.

Sponsorlu Bağlantılar

Katılımsız Kurulum Hazırlama İçin Yorum Yap