Kavak Yelleri Oyuncuları

Kavak Yelleri Oyuncuları Melekler Korusun Oyuncuları - Bu makaledeki notlar: timur savci kavak yelleri oyuncuları melekler..

Es_es(namı Diğer Eskişehir)dizisi Hakkında

Es Es Dizi Oyuncuları

Es Es, 2009 yılında
2009 yılı olayları, ölümler, doğumlar ve diğer önemli gelişmeler
…Detaylı bilgi için linke tıklayınız.
ATV ekranlarında yayına giren gençlik dizisidir. Yapımcılığını Kavak Yelleri, Bir Bulut Olsam, Melekler Korusun gibi yüksek izlenme oranlarına sahip dizilere imza atmış olan ve Tims Productions yapım şirketinin başındaki isim Timur Savcı yapmaktadır. Es Es dizisinin yönetmenliğini Bahadır ince, senaryosunu; Barkın Şenüren ve Şenay Öztürk, Müzikleri (şarkıları) ise; Cem Özkan yapmakta.

Hikayesi

Kısaca

Oğlunun ölümü üzerine hayatının akışını değiştirmiş ve başka bir hayata yelken açan Işık hoca. Babası ölmüş, baş belası bir ağbey ve bataklığı andıran bir çevre içinde batmamaya çalışan Uras adında bir genç. Bu iki kişi birbirlerini bulurlar ve bambaşka olayların doğmasına neden olurlar. Dizi, Uras’ın çevresinde meydana gelen ve neden olduğu olayların yaratmış olduğu etkileri anlatmaktadır.

Dizinin başlangıcı

Oğlunu uyuşturucu yüzünden kaybeden Işık (hoca), ardından eşinin ortağı ile kendisini aldattığını öğrenir ve hem oğlunun ölümünü unutmak hemde kızı İrem’e daha çok vakit ayırmak için aynı zamanda Işık’ında öğrenim gördüğü Eskişehir Anadolu Üniversitesi Mimarlık fakültesinde öğretim görevlisi olarak göreve başlar. Işık Hoca, çocukluk yıllarında İstanbul’da yaşadığı mahalede bulunan eski bir köşk’ü restore etmek ister. Bunun için projesini hazırladıktan sonra iki öğretim görevlisi arkadaşı ile Eskişehir’den İstanbul’a yola koyulur. Restore’nin gerçekleşeceği yer ise artık Işık Hoca’nın çocukluk dönemindeki kadar sakin ve güzel değildir. İstanbul’un kuytu ve tehlikeli yerlerinden birisi haline gelmiştir. Bunu bilen Işık Hoca çocukluk arkadaşı Eşref ile irtibat kurar. İstanbul’a ulaşan Işık ve arkadaşları restore’nin gerçekleşeceği mahaleye giderler, daracık ve bir okadar tehklikeli sokaklarda biranda kendilerini kaybederler. Bu esnada mahallede yaşayan, başlarında iki kardeşin; Uras ve Tercan’ın olduğu hırsızlık ve gasp yapan 4 kişi, üç öğretim görevlisini fark ederler ve onları gasp etmek için hazırlanmaya başlarlar. Aracı ara sokakların birinde sıkıştıran Uras, Tercan ve arkadaşları Işık Hoca ve arkadaşlarını projeleride dahil olmak üzere gasp ederler. Işık hoca güvenlik güçlerine gerekli müracaatı yaptıktan sonra çocukluk arkadaşı Eşref’in kahvehanesine gider. Burada arkadaşını bekleyen Işık kendisini soyanlardan birisi olan Uras’ı fark eder ve kovalamaca başlar. Işık Hoca, Uras’ı yakalar ve ikili konuşmaya başlar. Uras, çalmış olduğu bilgisayar ve evraklardan Işık’ın kim olduğunu öğrenir. Eski oğlunu tanıdığını belirten Uras, Işık hocadan sert bir tepki alır ve daha sonra ikili ayrılır. Ancak Işık’ın aklı Uras’ta kalır ve artık ölen oğlunu adı Uras olan ve kendisini gasp eden bir gençte görür. İlk başlarda buna direnç gösteren Uras daha sonra kendiside iyi bir gelecek etmeye ihtiyacı olduğunun farkına varır ve yeni bir başlangıç için Işık hoca’nın teklifi zifiri karanlıkta aniden beliren bir ışık huzmesiydi. Işık, Uras’ı himayesi altına alarak ağbeyi ve kötü çevresinden kurtarmak ister. Bu esnada Uras’ın zeki birisi olduğuda fark eder. Liseyi mezunu olmayı başarabilmiş olduğunu öğrendiği Uras’ın Sınava girmesi için zorlar. Uras sınava girer ve başarılı bir sonuç elde ederek Işık’ın hocalık yaptığı üniversite olan Anadolu Üniversitesi’ne kayıt olur. Uras geride annesi Selmin’i, sevgilisi Rüya’yı, ağbeyi Tercan’ı ve tüm kötü çevresini bırakır. Yada bıraktığını sanır. Ancak onlar Uras’ı bırakmaz…

Karakterler ve Oyuncular

Uras – Ahmet Rıfat Şungar
Işık – Erdal Beşikçioğlu
Tercan – Berk Hakman
Selmin – Derya Alabora
İrem – Leyla Tuğutlu
Menekşe – Pınar Dikici
Azmi – Umut Karadağ
Alaz – Olcay Yusufoğlu
Dilşa – Beyza Şekerci
Gürel – Sertan Erkaçan
Koray – Mert Aydın
Eşref – Şahin Ergüney
Rüya – Süreyya Güzel
Orhan – Nezih Işıtan

Prodüksüyon

Dizi müzikleri (Şarkı – Sözleri)

Jenerik Müziği

Salın hepsini üstüme gelsinler
Teker teker karşıma çıksınlar
Güçleri yeterse beni yıksınlar
Başım dik, anlım açık bu alemde kendimi tek geçerim!

Bir Hiç Olsam

Hep dipteydim.
Hiç düzlük görmedim hayatta.
Elimden tutmayınca kafadan malup oldum.
Kimileri yaşarken insan gibi ben bakar oldum.
Bir hiç olsam yine de sever miydin beni?
Hayata en baştan başlar mıydık yapabilseydik?
Bir hiç olsam yine de sever miydin beni?
Hayata en baştan başlar mıydın benimle?

Dön Bana

Üzülürüm yine
Resmini görünce
Maziye bakarak
Vazgeçemem senden
Bir ömür geçse böyle
Ardından yalvararak

Unuturum sandım
Zamana bırakınca
Seni nasıl sevdiğimi
Ama bugün yine
Söylüyorum hep aynı
Hep aynı şeyi

Dön bana yeniden ne olur
Sev beni yeniden ne olur
Al beni yanına ne olur
Dön bana yeniden ne olur
Ne olur

Sponsorlu Bağlantılar

Kavak Yelleri Oyuncuları İçin Yorum Yap